Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815621 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 11:12 - pre 199 meseci
i je l' pomoglo zatvorsko prevaspitavanje ,je l' doticna osoba postala kriminalac sa sirokim spektrom znanja?
 
Odgovor na temu

jay n silent bob
Novi Beograd

Član broj: 141721
Poruke: 1
*.tehnicom.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 12:04 - pre 199 meseci
Ja u petak treba da krenem sa civilnim sluzenjem u KBC "Zvezdara", pisao sam narodno pozoriste, a dobio ovo. Mada nisam ni ocekivao da ce biti narodno. Interesuju me iskustva nekog ko je sluzio tamo. Ima li takvih ovde?
jay & silent bob strikes back
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 12:09 - pre 199 meseci
@Horvat
Mislim da se ne razumemo.
Ti savetujes decku da za vreme ratnog stanja protestuje. Ja ti kazem da je to suludo i objasnjavam zasto. Dakle ti koraci koje sam naveo bi bili posledica onoga sto mu ti savetujes. Nisam ulazio u dublje moralno tumacenje istih. Jednostavno, za vreme rata, dezerterstvo i defetizam se surovo kaznjavaju. I to ne samo u Srbiji vec svuda na svetu, a kazne eksponencijalno rastu ako se rat vodi na sopstvenoj teritoriji.
A to da li neko u Mitrovici nauci da obija brave nema apsolutno nikakve veze sa ovom pricom
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 13:25 - pre 199 meseci
Citat:
Fuzz: @Horvat
Mislim da se ne razumemo.
Ti savetujes decku da za vreme ratnog stanja protestuje. Ja ti kazem da je to suludo i objasnjavam zasto. Dakle ti koraci koje sam naveo bi bili posledica onoga sto mu ti savetujes. Nisam ulazio u dublje moralno tumacenje istih. Jednostavno, za vreme rata, dezerterstvo i defetizam se surovo kaznjavaju. I to ne samo u Srbiji vec svuda na svetu, a kazne eksponencijalno rastu ako se rat vodi na sopstvenoj teritoriji.
A to da li neko u Mitrovici nauci da obija brave nema apsolutno nikakve veze sa ovom pricom

u pravu si...kaznjava se,to [nadam se] svako zna,ali sta ako xy osoba ne zeli da ratuje? sta onda? ...

i da...malo sam "odlutao" sa pricom o zatvoru :D
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
79.101.140.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 13:30 - pre 199 meseci
Dobro, shvatio sam.
Nije da se bojim rata ali ipak nebi bio sretan da se dogodi. A dobro si napomenuo stepen borbenih dejstava, tu sam se malo ja zeznuo pri postavci pitanja, naravno da znam u kom se slucaju desava opsta mobilizacija, ali me je zanimao bas taj medju stepen, kada njih nekoliko preti tamo dole pa se par rezervista pozovu da "dotrce" i "rese" situaciju. E zanimalo me da li cu i ja biti pozivan da "dotrcim" dole, skontao sam da necu.
A sto se dezerterstva tice, pa ne znam sta da kazem povodom toga. Nisam ni totalno za a ni totalno protiv. Meni je moj zivot drag pa makar i u zatvoru, ako me razumes... pa zato ako se ukaze prilika za "bezbedan" beg, odoh ja...
Znam dosta ljudi koji su izbegli mobilizaciju po Bosni i dosli u Srbiju pa im se ni dan danas nista nije desilo a nisu otisi bogzna koliko daleko, pa zato ako ja kidnem negde podalje i promenim drzavljanstvo bas me boli uvce onda za rat ovde. Ukoliko moji nisu ugrozeni, ostali mogu da se poubijaju svi sto se mene tice. Ja sam uvek za mirno resenje sukoba i neki kompromis, a ako on nije moguc onda povlacenje u stiu "pametniji popusta", ali necu da duzim na tu temu.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 13:38 - pre 199 meseci
Citat:
ksrele:... ali me je zanimao bas taj medju stepen, kada njih nekoliko preti tamo dole pa se par rezervista pozovu da "dotrce" i "rese" situaciju. E zanimalo me da li cu i ja biti pozivan da "dotrcim" dole, skontao sam da necu...

neces ti,postoje specijalne antiteroristicke jedinice ...

edit:jos jedan mali offtopic...ali protiv koga "vi" mislite da se ratujete??? ko ce stati "na nasu stranu"???
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 13:41 - pre 199 meseci
@Horvat
Osoba xy ima dve opcije i varijacije na iste u zavisnosti od toga da li je nastupilo ratno stanje ili ne.
U ratnim uslovima opste mobilizacije osoba xy moze da se krije na babinom salasu i nada se da je VP nece pronaci ili da proba nocu skelom da predje granicu i na taj nacin prepusti svojim sugradjanima da mu brane zemlju.
U stanju mira, osoba xy moze proceniti da je rat neminovan i ako ima mogucnosti, otici npr. u Svedsku i recimo hoblovati u IKEA-i gde ce i docekati rat i na taj nacin prepustiti sunarodnicima da idu na ratiste. Takodje, u miru, osoba xy moze zapoceti postupak ispisa iz knjige drzavljana odnosno odreci se drzavljanstva, a zatraziti drzavljanstvo neke od zemalja u kojoj za vreme rata ljudi ne moraju da ratuju.

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 13:43 - pre 199 meseci
@Fuzz i to je sve dezerterstvo...ne?[sem ovog zadnjeg]
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 13:51 - pre 199 meseci
Citat:
Horvat: @Fuzz i to je sve dezerterstvo...ne?[sem ovog zadnjeg]


Jeste, ali shvatio sam da vas to mnogo ne dotice.


Citat:
Horvat:
edit:jos jedan mali offtopic...ali protiv koga "vi" mislite da se ratujete??? ko ce stati "na nasu stranu"???


Protiv koga "mi" mislimo da ratujemo? Pa protiv Severne Osetije i Madagaskara naravno :) Mislim mame ti :)
Ratovao bih protiv onih koji ugroze moju drzavu ili moj narod.

A ko ce stati "na nasu stranu"? Pa to je skoro pa irelevantno.


[Ovu poruku je menjao Fuzz dana 06.12.2007. u 00:31 GMT+1]
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 13:54 - pre 199 meseci
nisi razumeo...protiv koga i sa cime? protiv celog sveta? dokle bi stigao???
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 14:01 - pre 199 meseci
^ E, Horvat, zaboravljas gde zivis? Ratovace ova zemlja i protiv celog sveta ako treba i ako zna da ce puci... naravno, neki ce napuniti dzepove za to vreme, a mi cemo biti samo "statistika".
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 14:03 - pre 199 meseci
pa da...upravo na to upucujem,dakle radije bi ratovali i punili drugima [a mozda i sebi...] dzepove ,nego rekli NE protiv rata...no nebitno...nece biti rata i tacka :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 14:19 - pre 199 meseci
Fuzz nece ratovati ni sa kim.

Iz prostog razloga zato sto zemlja i nece biti ugrozena. Sta god i da se desi sa Kosovom to samo moze da lici na Nagorno Karabah u najgoroj varijanti - gde Azerbejdzanci tvrde da je to deo njihove drzave, a Jermeni tvrde da je Nagorno Karabah nezavisna teritorija... Iz jedne u drugu teritoriju se ne moze preci (granica zatvorena), obe zvanicno pripadaju Azerbejdzanu koji je u UN, ali Nagorno Karabah ima svoju vladu i to je to.

Kosovski Albanci mogu proglasiti nezavisnost i verovatno dobiti priznanje od mnogih drzava, ali sediste u UN nece dobiti u sledecih N godina sigurno zbog takve geopoliticke situacije. Sto znaci da ce biti vuk sit i ovce na broju - Albanci bi time dobiti drzavu (kakvu takvu), Srbi ce dobiti celovitost Srbije u UN-u i svima lepo... osim nesrecnicima svih boja koji zive u toj rupi koja se zove Kosovo.

Sto se same vojske tice - nema sa kim tu da se ratuje bar ne na teritoriji Kosova, jer bi ih tamo cekalo par desetina hiljada do zuba naoruzanih NATO snaga koje mogu uz pomoc radio veze da pozovu bombardere, i pitaj boga koliko Albanaca... Jedino sto ce ta vojska moci da radi je da brani ljudima da prelaze granicu Srbije i Kosova (sa bilo koje strane), posto ce gotovo sigurno posle eventualnog proglasavanja nezavisnosti Srbija blokirati tu istu granicu.

I to je to.

Opste mobilizacije nece biti, osim eventualno nekog cirkusa gde neko to pravi da zaplasi druge (juce je neki pop to trazio preko medija) - sve i da mobilisu ljude, nece imati gde da ih posalju da ratuju osim eventualno da prasinare malo na jugu i uteruju strah u kosti lokalnom stanovnistvu Srbije blizu granice sa Kosovom.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 05.12.2007. u 15:29 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 14:22 - pre 199 meseci
Opšte mobilizacije nije bilo čak ni '99. tako da ne vidim ni zašto bi sada to radili.
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 14:43 - pre 199 meseci
Ja sam danas poceo da sluzim civilnu, pa me zanima da li je i kod drugih normalno da vam ne daju vojnu zdravstvenu knjizicu, nego da kad se razbolim moram prvo kod njih da uzmem svoju knjizicu na revers. Pa tek onda na VMC tj. VMA pa onda nazad kod njih itd...

[Ovu poruku je menjao miloses dana 05.12.2007. u 17:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 14:44 - pre 199 meseci
Ljude su ubedjivali da NEMA SANSE da bombarduju Beograd pa su ga opet bombardovali i to mnogo pametniji i veci od strana u mogucem sukobu na Kosovu. Nadam se da gresim ali svasta moze da bude.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 15:35 - pre 199 meseci
Hm...sad bih trebao uci u nekakve politicke diskusije koje uglavnom ne vode nigde, tako da cu se ovaj put suzdrzati. Uostalom, to i nije tema.
Nego Milose, ne znam da li je normalno ili nenormalno, ali tako je. Verovatno je takva procedura pokusaj da se kreira sto veci broj dodirnih tacaka izmedju redovnih i civilnih regruta.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 19:27 - pre 199 meseci
Takva je praksa bila i kod mene dok sam bio u civilnoj. Uglavnom, razlog je bio da ne bi pogubili te knjižice, nije bilo nikakve zavere.
 
Odgovor na temu

ivicaSD
Ivica Ignjatović
Wings Software
Beograd

Član broj: 83748
Poruke: 22
77.46.190.*

ICQ: 52503965
Sajt: www.youtube.com/ivicasd


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 20:03 - pre 199 meseci
Danas sam dobio nova saznanja:

Nad nama je merodavniji Zakon o radu, u odnosu na Zakon o odbrani... mi se vodimo kao zaposleni! ČAK imamo sva prava kao zaposleni (tako su meni u Telekomu danas rekli)

Pozdrav,
Ivica
Smederevac u Beogradu
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)05.12.2007. u 22:15 - pre 199 meseci
Tako je i meni rečeno, a tako je i u praksi. Prvo, kad sam počeo tamo da služim vojsku, morao sam da radim neki test o zaštiti na radnom mestu koji moraju položiti svi zaposleni (a na tom papiru je u polju gde treba da se upiše radno mesto pisalo "monter"). Pravo na godišnji odmor nemamo, ali zato Telekom svima koji su tamo zaposleni daje godišnje 7 dana plaćenog odsustva za "privatne poslove"; to se (provereno) odnosi i na nas vojnike i smemo da "cepkamo" te slobodne dane (za razliku od "redovnog").
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815621 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.