Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815665 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Don Quixote

Član broj: 164802
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.12.2007. u 13:55 - pre 199 meseci
@zokilikus
Hvala, prijatelju. Molim te, pojasni mi samo ta dva papirica? Jel to negde u knjizici ili gde vec?
Uzasno me zanima da li ima nekih posledica kasnije, slusao sam svakojake price od nemogucnosti dobijanja vozacke dozvole i pasosa do mnogo jacih stvari, a nisam to stigao da proverim.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.12.2007. u 14:08 - pre 199 meseci
Kakve veze pasos ima s tim ako si ti depresivan ili slicno?

Vozacka ajde manje vise, ali s obzirom da je to privremena nesposobnost, onda nema nikakve veze ...

U ovoj zemlji sluze oni koji nemaju pare ili nemaju veze, jer sam siguran da sin generala dobije mesto da se javi jednom nedeljno dok se mi obicni rasturamo od posla... tako da ili idi na samilost, ili daj pare, jer da nekog molis to ne moze tako, i moras biti jako jako uporan...

Ja sledece nedelje moram nesto srediti, pa cu vas izvestiti sta i kako.

 
Odgovor na temu

zokilikus

Član broj: 164635
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.12.2007. u 17:01 - pre 199 meseci
ma kakav pasos i vozacka, dobro dijagnoza pise na papiricu sa VMA, na papiricu sa VMC i u onoj njihovoj debeloj sveski,na papiru za VO i valjda u knjizici, inace to je privremena dijanoza 743.1 ili ti obicnim jezikom poremecaj prilagodjavanja naime moj staresina u civ i ja nismo nasli zajednicke interese pa sam se ja rastuzio i onda su me skinuli
samo trazite uput za VMA tamo kazite da ste u problemima imate skolu za vratom posao zenu decu mamu babu i kucnog ljubimca
garantujem da ce vas skinuti mozda i na 2 god, bar su tamo ljudi
 
Odgovor na temu

Don Quixote

Član broj: 164802
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.12.2007. u 18:20 - pre 199 meseci
Hvala, ljudi, na odgovorima.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.121.*



+30 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.12.2007. u 19:21 - pre 199 meseci
Citat:
Don Quixote: slusao sam svakojake price od nemogucnosti dobijanja vozacke dozvole i pasosa do mnogo jacih stvari, a nisam to stigao da proverim

Taj koji ti je to pricao, preteruje.

Za vozacku nema nikakvih problema, jer ih apsolutno ne zanima da li si sluzio vojsku ili ne....polagao sam prosle godine vozacki ispit, a na lekarskom pregledu, na pitanje da li imam psihickih problema, ja sam iz zezanja rekao da ih imam samo kada odem na preglede za vojsku...doktorka se samo nasmejala, zna o cemu je rec.
Sto se tice stalnog zaposlenja, na poslovima gde insistiraju na odsluzenoj vojsci (ako treba da radis kao obezbedjenje i sl.) ta stavka je bitna.
U nekim firmama pitaju svog buduceg radnika da li ima regulisanu vojnu obavezu, ali iz samo jednog razloga - da se ne bi desilo da nakon zasnivanja stalnog radnog odnosa radnik iznenada dobije poziv za vojsku. Ali, i kada je neko oslobodjen sluzenja vojnog roka - to takodje spada pod regulisanu vojnu obavezu.
Meni nisu postavljali to pitanje pri zasnivanju radnog odnosa.

A za pasos...ako imas manje od 30 godina i neodsluzenu vojsku, dobijas pasos na 5 godina, a ako imas preko 30, bez problema na 10. U svakom slucaju, pasos dobijas.
 
Odgovor na temu

Don Quixote

Član broj: 164802
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.12.2007. u 11:55 - pre 199 meseci
Sve ovo sto ste napisali mi daje nadu. Meni je ova robija do juna, a za to vreme ko zna sta ce se izdesavati na poslu sve. Jedina stvar koja mi odgovara je da me skinu za stalno, drugacije pravim sebi samio jos vece probleme.
Pozdrav ljudi i drzite se
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.12.2007. u 21:16 - pre 199 meseci
Citat:
A za pasos...ako imas manje od 30 godina i neodsluzenu vojsku, dobijas pasos na 5 godina, a ako imas preko 30, bez problema na 10. U svakom slucaju, pasos dobijas.


Mene zanima da li je i dalje potrebna potvrda iz vojnog odseka za izdavanje pasosa??? Na MUP-ovom sajtu http://www.mup.sr.gov.yu/domino/dokumenta.nsf/pasos?OpenPage, kao ni na Cesto postavljanim pitanjima http://www.mup.sr.gov.yu/domino/mup.nsf/P21Mus27 nigde ne pise da treba...
 
Odgovor na temu

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.12.2007. u 21:31 - pre 199 meseci
Ne treba, ja sam ga izvadio pre neka 2 meseca...dobio sam ga na pet
godina, imam manje od 27g i nemam odsluzen vojni rok...


--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.12.2007. u 21:36 - pre 199 meseci
E hvala puno na brzom i konkretnom odgovoru... Vec sutra idem da podnesem zahtev. Pozdrav
 
Odgovor na temu

mrkavac
mrkonjic mrkala

Član broj: 62855
Poruke: 11
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.12.2007. u 05:28 - pre 199 meseci
Pozdrav ljudi , opet ja :)

Ovako , danas je bio postar i doneo poziv za vojsku , nisam bio kuci , a cale nije hteo da primi i vratio je postaru , sada mene brine da nece mozda murija da mi skace na vrata vec danas zbog toga ?

Druga stvar , ovde sam vec pisao da sam ograniceno sposoban , a od pre nekoliko meseci i jedini hranilac porodice , ne studiram i punim 21 godinu za 2 meseca.

Posto sam ograniceno sposoban i jedini hranilac porodice , imam li mozda neke povlastice za neko odlaganje mozda ili sta god ?

Hvala puno na odgovorima , pozdrav !
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.static.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.12.2007. u 14:15 - pre 199 meseci
Ja tako radim vec 5 godina (od 21-e), i jos mi niko nije skakao na vrata, sem postara, koji vec zna da necu da primim nista sto dolazi od vojske pa cim otvorim vrata on tutne nazad 'pismo' u torbu, pardonira na uznemiravanju i to je to. U medjuvremenu mali milion puta izlazio iz zemlje sa proverom pasosa, te ocito da vojska nije ucinila nista po tom pitanju... S toga, nemas sta da brines, nemaju oni (a i sudstvo) resursa da jure one koji ne zele da im se jave na izdrzavanje sestomesecne robije sa prinudnim radom... Kad bi ovaj narod umeo da se solidarise i radi u svom interesu pa da se na sledecu poplavu poziva niko ne javi, ocas posla bi nestala vojna obaveza k'o da je nije ni bilo.

Tebe zasigurno nece juriti do 27-e, a, sem u slucaju da ovaj narod opet sebi ne odsece organ falusoidnog oblika na izborima, za 6 godina definitivno nece biti vojne obaveze... Sedi, ignorisi i uzivaj
 
Odgovor na temu

miloses
BG

Član broj: 39456
Poruke: 31
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.12.2007. u 16:42 - pre 199 meseci
Da li mozda neko ima iskustva sa parkom na Banovom Brdu u zelenilu?
 
Odgovor na temu

mrkavac
mrkonjic mrkala

Član broj: 62855
Poruke: 11
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.12.2007. u 16:54 - pre 199 meseci
@incognito

Ne znam da li da rizikujem , samo jos fali da me vata murija , sta cu onda ?

Moram da razmislim dobro o tom potezu !

Hvala na odgovoru !
 
Odgovor na temu

Don Quixote

Član broj: 164802
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.12.2007. u 10:42 - pre 199 meseci
Sinoc Sutanovac na Studiju B rekao da se nada da ce do kraja 2010. vojska biti potpuno profesionalna. Znaci, mi koji ga sad sisamo, sisamo ga medju poslednjima. Jebem ti drzavu.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.12.2007. u 13:41 - pre 199 meseci
@mrkavac

Opusti se covek i uzivaj. A za odlaganje pisi molbu, ne znam da li ce ti traziti mozda neku dokumentaciju da niko u kuci vise ne radi ili da je bolesta (sta vec). Ako ti je lakse, ja kada sam trebao da idem drugi put na pregled (bio odlozen prvi put) i to u Nis, skroz sam zaboravio i nisam otisao (pregled/regrutacija) i na kraju otisao sa nekim klincima poslednji dan, niti me je neko zvao, niti mi je stiglo neko pismo, nista... tako da uzivaj ;).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

uplasenko1

Član broj: 166625
89.110.197.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.12.2007. u 16:23 - pre 199 meseci
Pozadrav svima.Evo ovako.Ja sam bio neko kratko vreme u civilnoj i slosilo mi se,totalno mi sve krenulo naopako.Trazio uput sa VMC Beograd za VMA za psihijatra.Tamo me saslusalo vise lekara,radio sam neke testove i svi su se slozili da me treba osloboditi na godinu dana.Odem onda nazad na VMC Bograd, kod lekarke ali mi sestra na salteru kaze da nisam oslobodjen vec moram da odem na VMC Karaburma na NVLK pa ce oni da odluce. U uputu i pise uputiti ga na nadleznu NVLK sa predlogom da se oglasi PRIVREMENO NESPOSOBAN za vojnu sluzbu u trajanju od 1(jedne) godine po tac. 77.1 sb.
Moje pitanje je da li opet tamo moram da razgovaram sa nekim i da li opet moram da radim neke proklete testove ili je sada to samo formalnost,sa obzirom da su me vec pregledali na VMA i dali zakljucak.Molim vas da mi odgovorite sto pre, ubih se od sekiracije.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.144.*



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.12.2007. u 18:56 - pre 199 meseci
Ne znam kako moze da ti bude gore u civilnoj nego u redovnoj po pitanju problema u vezi sekiracije. Niti si tamo ceo dan, niti te neka tera da svih 8 sati radis teske fizicke poslove, ides kuci svaki dan, imas slobodan vikend. Kako ocekujes da radis bilo kakav posao ako ne mozes da izdrzis 8 sati dnevno u civilnoj sluzbi?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Don Quixote

Član broj: 164802
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.12.2007. u 19:05 - pre 199 meseci
Citat:
uplasenko1: Pozadrav svima.Evo ovako.Ja sam bio neko kratko vreme u civilnoj i slosilo mi se,totalno mi sve krenulo naopako.Trazio uput sa VMC Beograd za VMA za psihijatra.Tamo me saslusalo vise lekara,radio sam neke testove i svi su se slozili da me treba osloboditi na godinu dana.Odem onda nazad na VMC Bograd, kod lekarke ali mi sestra na salteru kaze da nisam oslobodjen vec moram da odem na VMC Karaburma na NVLK pa ce oni da odluce. U uputu i pise uputiti ga na nadleznu NVLK sa predlogom da se oglasi PRIVREMENO NESPOSOBAN za vojnu sluzbu u trajanju od 1(jedne) godine po tac. 77.1 sb.
Moje pitanje je da li opet tamo moram da razgovaram sa nekim i da li opet moram da radim neke proklete testove ili je sada to samo formalnost,sa obzirom da su me vec pregledali na VMA i dali zakljucak.Molim vas da mi odgovorite sto pre, ubih se od sekiracije.


Molim te objasni nam kakvi su to testovi bili? Koliko je to trajalo vremenski sve, svi ti pregledi? Jedan dan ili vise? Na sta si se zalio ti, depresija ili...? Inace, ja koliko znam, preporuka sa VMA se samo sprovodi u delo na VMC nista vise, nikakvi ponovni testovi. VMA je tu najvisi stupanj.

Hvala puno na odgovoru unapred.
 
Odgovor na temu

uplasenko1

Član broj: 166625
89.110.197.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.12.2007. u 21:27 - pre 199 meseci
Bila su dva testa.Neki sa odgovorima tipa da i ne i neki sa dovrsavanjem recenica.Pricao sam sa psihijatrima i psihologom.Sve je trajalo tri dana.A zalio sam se iskreno na ono sto me je mucilo dok sam bio u vojsci(civilki).Stvari kao sto su osecanje uznemirenosti, anksioznosti, kad dodjem kuci i dalje sam napet, agresivniji nego inace,pogorsala mi se komunikacija sa ukucanima, manje aktivnosti uopste i konstantna napetost,zbog toga sto znam da moram da provodim po 8 sati tamo iznova i iznova,a cini mi se da necu izdrzati.Smanjen apetit.Inace tokom zivota sam bio sklon panici i cak sam jednom imao i panicni napad straha(gadan dozivljaj zaista),a to sam im i ispricao.Sve iskreno.I ljudi mi rekli, opusti se, smiri se, skidamo te na godinu dana svakako,nista manje od toga ne dolazi u obzir.Samo sad me opet isprepadala ta sestra na salteru,jer pomislih sta ako nije gotovo, ako neko istripuje da me smara...uzas.Hvala i tebi na brzom odgovoru.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Don Quixote

Član broj: 164802
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.12.2007. u 22:42 - pre 199 meseci
Citat:
uplasenko1: Bila su dva testa.Neki sa odgovorima tipa da i ne i neki sa dovrsavanjem recenica.Pricao sam sa psihijatrima i psihologom.Sve je trajalo tri dana.A zalio sam se iskreno na ono sto me je mucilo dok sam bio u vojsci(civilki).Stvari kao sto su osecanje uznemirenosti, anksioznosti, kad dodjem kuci i dalje sam napet, agresivniji nego inace,pogorsala mi se komunikacija sa ukucanima, manje aktivnosti uopste i konstantna napetost,zbog toga sto znam da moram da provodim po 8 sati tamo iznova i iznova,a cini mi se da necu izdrzati.Smanjen apetit.Inace tokom zivota sam bio sklon panici i cak sam jednom imao i panicni napad straha(gadan dozivljaj zaista),a to sam im i ispricao.Sve iskreno.I ljudi mi rekli, opusti se, smiri se, skidamo te na godinu dana svakako,nista manje od toga ne dolazi u obzir.Samo sad me opet isprepadala ta sestra na salteru,jer pomislih sta ako nije gotovo, ako neko istripuje da me smara...uzas.Hvala i tebi na brzom odgovoru.Pozdrav.


Hvala ti puno. Da te ne smaram puno sa pitanjima samo jos nesto-jel su te bili zadrzali na VMA ili si dolazio tri dana tamo svaki dan? Kad kazes rekli ti godinu dana, nista manje, jel to znaci da je moglo i vise, na dve recimo? Ili mozda for good?
Jos da ti kazem za ono sto te plasilo za VMC; moj drug koji se skinuo nesto na nogu a u sustini mu nije nista, mada to nije bitno, kada je sa preporukom sa VMA za proglasavanje trajne nesposobnosti za vojsku otisao na VMC, dobio je samo potvrdu toga pa sa tim, cini mi se, onda otisao u vojni odsek i to je to.

Jos jednom hvala na iscrpnom odgovoru i drz se!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815665 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.