Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitet parnog grejanja u Beogradu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu

[ Pregleda: 6403 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Kvalitet parnog grejanja u Beogradu04.12.2012. u 22:30 - pre 137 meseci
Grejna sezona je tu, radijatori su hladni do mlaki, a računi visoki i redovni. Znam kome plaćam, ali ne znam šta plaćam. Evo, napolju je cca 4 stepena, radijatori su mi hladni i moram da palim grejno telo. Stolarija mi dobro dihtuje, tako da nije to u pitanju. Da li je IKO zadovoljan grejanjem koje dobija za prevelike pare (u mom slučaju cca 600-700 EUR godišnje)?

Juče u novinama bio neki tekst o grejanju i kaže neko "zakonski obaveznih 20 stepeni"? Tolerancija +/- 1 stepen. Koji je ovo zakon? Od kad je tih 20 stepeni i ko je to propisao? Šta uraditi? Kako da dobijem makar neku vrednost za novac koji dajem? Da li ima smisla povećavati broj rebara, da makar bude toplo kad ima grejanja? Pa 20 stepeni ćete imati u stanu ako samo boravite u njemu i držite uključen računar.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu04.12.2012. u 22:33 - pre 137 meseci
Citat:
abitbp6_:  Da li je IKO zadovoljan grejanjem koje dobija za prevelike pare (u mom slučaju cca 600-700 EUR godišnje)?

Ja nisam zadovoljan jer kod mene preteruju.

Radijatori su vreli po čitav dan, maltene su svi pozavrtani, prozori su otvoreni na kip, i opet je pakao u stanu. Trenutna temperatura u stanu mi je 26 stepeni.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu04.12.2012. u 22:42 - pre 137 meseci
Kod mene prestaju da greju oko 22:30h. Ujutru pocinju da greju vec od 05:00h a u 06:00h su radijatori vreli. Trenutno su mlaki radijatori a temperatura u stanu je 22,5 stepeni. Svake zime kad je manje od minus 5 greju celu noc. Problem je samo po nekada, na pocetku grejne sezone, tokom dana ne greju ako je temperatura visa od 12 stepeni, naravno mislim na spoljnu temperaturu.

Tako da, na pitanje da li ... moj odgovor je - da, ja sam jako zadovoljan kako greju! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

boban779

Član broj: 16815
Poruke: 433
95.180.14.*



+41 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu04.12.2012. u 22:43 - pre 137 meseci
Iz godine u godinu mi je grejanje sve slabije. Dobio sam info iz toplane da su za ovu grejnu sezonu podesili da grejanje bude 30% slabije u odnosu na prethodnu. Skoro svakog dana se dogrevamo klima uređajem.
Keep clicking.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu04.12.2012. u 23:17 - pre 137 meseci
Citat:
boban779: Iz godine u godinu mi je grejanje sve slabije. Dobio sam info iz toplane da su za ovu grejnu sezonu podesili da grejanje bude 30% slabije u odnosu na prethodnu. Skoro svakog dana se dogrevamo klima uređajem.

I ja sam dobio isto obaveštenje, čak sam video da su majstori bili u podstanici da smanje grejanje, ali i dalje ne primećujem razliku. I što je interesantno, kod mene greju non stop, ne prestaju noću.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 07:22 - pre 137 meseci
Otprilike 50% - 50%, negde je stvarno korektno, drugde je klasično pilićarenje, tj. od kako su mrski EU antisrBi dali pare. Pre 2007-8. je bilo još veće pilićarenje.

U svakom slučaju, čak i kada je korektno, ne treba biti baš siguran u apsolutnu pravdoljubivost zaposlenih u JKP "Infostan" i "ekonomsku" cenu kojom ispiraju usta na svakom koraku, ipak su tamo i dalje alave komunjare kojima plata ne zavisi od učinka i veoma je u rangu evropskih(za ispijanje kafe i kliktanje pasijansa), tako da su ti ljudi mahom mentalno u paralelnom univerzumu i po prirodi stvari slabijeg karaktera, odnosno skloni da izuste bilo šta za šta pomisle da bi moglo da im ide u korist ikada.

Česte su situacije kada u stanu nema ni 14°C, pa velemajstori kažu da je propisani minimum 18°C, utvrde razliku od 4 stepena i ponude ti popust od 4% na punu cenu.
Ne znaš je li veća šteta ako ih isteraš napolje ili ubiješ u tim trenucima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 07:42 - pre 137 meseci
Ja se grejem na struju, ai keva, koju redovno obilazim, živi u Nbg blokovima. Do prošle godine je bilo katastrofa od vrućine (>= 24 oC), ali od početka ove sezone ne više. Ali jeste sasvim korektnih 21 oC do 22 oC
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.239.*



+784 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 12:44 - pre 137 meseci
Citat:
abitbp6_:
Juče u novinama bio neki tekst o grejanju i kaže neko "zakonski obaveznih 20 stepeni"? Tolerancija +/- 1 stepen. Koji je ovo zakon? Od kad je tih 20 stepeni i ko je to propisao? Šta uraditi? Kako da dobijem makar neku vrednost za novac koji dajem? Da li ima smisla povećavati broj rebara, da makar bude toplo kad ima grejanja? Pa 20 stepeni ćete imati u stanu ako samo boravite u njemu i držite uključen računar.


Bez uvrede ali kolika treba da je temperatura u stanu? Mislim da je 20C sasvim korektna temperatura.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 12:55 - pre 137 meseci
Citat:
KrkaCiC: Bez uvrede ali kolika treba da je temperatura u stanu? Mislim da je 20C sasvim korektna temperatura.
I ja sam primetio, u mnogim razgovorima, na forumu i "u živo", da ljudi podrazumevaju da u prostorijama u kojima se boravi treba da bude bar 22oC, ali 24oC je kao idealno. (?!?) Često kažu da greju i preko 24oC, kao zbog male dece. A deca ko deca, aktivna u igri pa se očas posla preznoje, pa im i kosa mokra od znoja. I onda treba izaći napolje, na zimsku temperaturu !

Ja lično, na 22oC boravim u majici sa kratkim rukavima. 20oC je sasvim OK, uz neki tanji duks, kućne papuče na nogama i to je to. Dakle, ništa džemperi i šubare u kući. Iskreno, ne vidim ni jedan jedini razlog zašto grejati prostorije preko 20oC. Eventualno, možda kupatilo pre kupanja male dece, ali, dobro, to ne menja smisao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 13:44 - pre 137 meseci
u stanu u novom sadu(liman4) je 25c trenutno i bas je jako vruce i preteruju, a kod kuce drzimo 21-22c i bas mi odgovara!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 13:45 - pre 137 meseci
Nikada nisam mogao da razumem varijantu od 25 i vise stepeni u kuci/stanu, a imam neke ortake koji se greju van toplane, imaju svoje grejanje, koji svake zime "pakleno" loze. Dok sam ziveo u kuci, sa svojim grejanjem, nikada nije prelazilo 22 stepena. Inace ne volim zimi da budem u kratkim rukavima ali ni da oblacim dzemper i vunene carape. Po meni je idealna kucna temperatura ona koja varira izmedju 20 i 22 stepena.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 14:20 - pre 137 meseci
meni je u stanu 24 stepena i manje-više stalno je tako.
Mada, primetio sam da su radijatori manje topli nego ranije a nisam dobio nikakvo obaveštenje o smanjenju grejanja.

Generalno mislim da je CG neisplativo po sadašnjim cenama struje. Mnogo ispativije je grejati se na klime/invertere.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.239.*



+784 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu05.12.2012. u 23:44 - pre 137 meseci
Inace,sto se tice kvaliteta grejanja,imam jedan primer,doduse u Nisu
Neki prijatelji koji rade u toplani kazu da se svake godine dosta ljudi zali na kvalitet grejanja. Zbog toga oni po pozivu izadju na teren i izmere temperaturu. Mnogo puta posalju ekipu par sati pre dogovorenog vremena posete (gluvare ispred zgrade koju posecuju),i imaju sta da zateknu: vlasnik stana par sati pre posete ljudi iz toplane otvori sve prozore da smanji temp u stanu,a sve sa jednim ciljem: Da bi toplani dokazao da mu je slabo grejanje da bi mu dali neki popust
Ima i onih koji se zale na grejanje toplane,a prozori im funkcionisu sa "dva prsta lufta"
Ali znam i neke zgrade u Nisu gde je uopste slabo grejanje,ali tu im toplana izlazi u susret sa beneficiranom cenom
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu06.12.2012. u 08:47 - pre 137 meseci
Sistem grejanja koji nema mogucnost podesavanja je po definiciji los pa se diskusija o kvalitetu svodi na to koliko su radijatori vreli. Temperatura u stanu preko dana treba da bude 21-22 stepena, a jedini nacin da se to postigne u toku grejne sezone gde spoljna temperatura varira od -10 do +10 jeste da bar imas mogucnost manuelnog iskljucivanja i podesavanja toplote radijatora. Ovo sto kaze Ventura da je zavrnuo radijatore i da je i dalje pretoplo kapiram da ti radijatori i dalje greju, znaci ne mozes da ih iskljucis potpuno. Ja sam dugo ziveo u BG-u, ali sam centralno imao samo u domu i to je bila ludnica zimi. Kad su niske temperature i greju celu noc bude po 30 stepeni. U babinom stanu na NBG kruznom toku i kod sestre na bezaniji u nekim vojnim zgradama isto tako. Nikad ispod 26-8 ako su zatvoreni prozori.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu06.12.2012. u 09:17 - pre 137 meseci
@tdusko:
Mogu da se isključe potpuno, kod mene recimo od lupam 10 radijatora u stanu 5-6 je sigurno komplet 'zavrnuto' odnosno isključeno, ali isto tako toplota isijava iz zidova kuda idu cevi i to se ne može sprečiti, verovatno je zbog toga toliko toplo. Ono što meni nije jasno je da ja uopšte nisam blizu toplane, pa da kažeš da kod mene mora da bude pakao da bi neki mučenik par kilometara dalje mogao da ima 18 stepeni u svom stanu..
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu06.12.2012. u 09:31 - pre 137 meseci
^Pa da, ti ni kriv ni duzan imas i zidno grejanje na sta ovi koji su projektovali grejanje izgleda nisu racunali. Za tvoj stan je grejanje jednostavno predimenzionirano i cenim da bi sa 50% manjim kapacitetima mogao da imas 20 stepeni na -15.
 
Odgovor na temu

Ketrin Linc
Katarina Linc
Vlasnik firme
Vestice d.o.o.
Beograd

Član broj: 312327
Poruke: 21
37.19.108.*

Sajt: www.vestice.com


+9 Profil

icon Re: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu18.04.2013. u 14:01 - pre 133 meseci
kod mene na novom bg u bloku 62 nikako...kao greju ali slabo...preselila sam se iz zemuna, tamo smo isli polugoli po stanu a ovde u skafanderu :(
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kvalitet parnog grejanja u Beogradu

[ Pregleda: 6403 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.