Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?
(TOP topic, by Zarko Silic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255035 | Odgovora: 470 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.static.otenet.gr.



+768 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 13:04 - pre 131 meseci
Ko je spreman da plati 12k vise zbog toga samo napred, nemam nista protiv. Ja ne bih sigurno, mozda da nemam trenutno zadnju vucu pa da me neko i prevari. Ovako kad znam koliko je to lose po snegu hvata me muka od sledece zime. Sa druge strane, ovde na Kritu gde letujem se niko ne seca kad je zadnji put pao sneg tako da sam siguran da bi na zadnju vucu gledao drugacije da zivim ovde :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 13:36 - pre 131 meseci
Citat:
tdusko:... Znacajno veci gepek i vise prostora napred i pozadi
OK, više vazduha unutra. Vazduh je bar džabe.
Citat:
tdusko:... litar manja potrosnja ...
U vezi potrošnje, odavno se zna da se podaci "nameštaju". Sklon sam da poverujem da Mercedesu ne pada na pamet da se bruka, dok Škoda ne bira sredstva zarad osvajanja tržišta.
Citat:
tdusko:... sekunda brze do 100, 200 Kg laksi...
Ako su motori slične snage, onda je logično da ovih 200 kg donose onu sekundu do 100.
Citat:
tdusko:I na kraju poslastica - cena: 12 000(dvanaest hiljada) eur jeftinija oktavija! Pa neka bude da su za pola slagali opet je mercedes mnogo skuplji.
Cena opreme je čudo. Isti auto, isti motor, sa opremom A košta i preko 50% više nego sa opremom B.

I na kraju: vrednost kod preprodaje, stil, elegancija, kvalitet ugrađenih materijala, trajnost, pouzdanost. Koliko to košta ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.static.otenet.gr.



+768 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 14:00 - pre 131 meseci
Pa nije samo vazduh, karavan se ne kupuje da bi se u njega gledalo, zna se cemu sluzi i razlika od 100 i kusur litara nije nebitna. posebno kad se uzme u obzir i onaj dzak cementa koji dodatno smanjuje zapreminu

Sto se tezine tice, naravno da ona objasnjava i razliku u sprintu i razliku u potrosnji, to je valjda jasno. Ono sto meni nije jasno je to zasto nekome tolika kilaza predstavlja plus. Valjda se kola ne kupuju na kilo? A to kome ces vise da verujes to je tvoj izbor. Oktavija ide kao alva, a prodaja c klase je opala 60% u odnosu na period od pre 10 godina.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 14:15 - pre 131 meseci
^ Nesumnjivo da je nova Oktavija odličan auto sa izuzetnom cenom. Tu nema dileme. Samo sam hteo da naglasim da nije sve u brojkama.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.static.otenet.gr.



+768 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 15:00 - pre 131 meseci
Naravno da nije sve u brojkama, brojke su tu da pokazu gde nije otisla velika razlika u ceni. Potencijalnom kupcu se ostavlja puna sloboda da proceni da li ono sto nije u brojkama vredi razliku u ceni.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 17:32 - pre 131 meseci
a sta ti mislis gde je tih 200kg otislo? ta kilaza za auta iste velicine je ogromna razlika! i zato je mecka skuplja! a skoda je copy paste auto
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 17:42 - pre 131 meseci
Pa za namenu porodicni automobil sa dosta prostora, mislim da je Octavia bolje resenje. Ako se trazi neka limuzina onda je Mercedes bolje resenje. Ali bas je bio na nemackoj tv test porodicnih automobila, i bilo je i karavana i minivenova, i ubacivali su svugde dva komada odraslih sa dva komada male dece i bebom ( jedan komad ) i bebeca kolica. I uglavnom, mini-van-ovi su se pokazali kao najbolje resenje. Svi automobili su bili oko 30k evra i pobedio je Sharan.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 20:32 - pre 131 meseci
Citat:
cika dacha: a sta ti mislis gde je tih 200kg otislo? ta kilaza za auta iste velicine je ogromna razlika! i zato je mecka skuplja! a skoda je copy paste auto


Sta to znaci copy paste auto?

Nesto dobro ili nesto lose?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?21.06.2013. u 21:36 - pre 131 meseci
zarko to znaci da su svi auti iz vw grupacije isti!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 08:21 - pre 131 meseci
Video sam je uzivo i razocaran sam enterijerom (kvalitetom).

Na slikama deluje veoma kvalitetno, a u sustini je plastikaner. Odnosno ne deluje bas kvalitetno. Pogotovo kad se kucka i kad se klimaju razni delovi enterijera.

Sto se tice samog dizajna i izgleda izgleda bas lepo i fino uklopljeno, deluje ozbiljnije od prethodnika. Prostora ima za medalju i siguran sam da je auto udoban i veoma komforan i prijatan za voznju.

Elegance model je bio u pitanju.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 10:39 - pre 131 meseci
Citat:
tdusko:
Pade mi saka nemacki autobild iz maja meseca gde su radili test mercedesa c klase i nove oktavije, oba karavani i oba sa 1.8 benz. turbo motorima slicne snage.

Duško, postoji li link ka tom testu, ili da skeniraš ceo test i da okačiš, bilo bi zanimljivo to videti.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 13:31 - pre 131 meseci
Uspeo sam da nadjem link
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 15:21 - pre 131 meseci
Oktavia karavan ima mnogo vise prostora u kabini od Mercedesa C klase. Prtljazni prostor da se i ne spominje. Kao da je rec o dve razlicite kategorije vozila.







P.S.

Ko je pomislio pre samo petnaestak godina da ce nekom uopste pasti na pamet da poredi Mercedesa i Skodu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 15:56 - pre 131 meseci
Citat:
tdusko: Uspeo sam da nadjem link

!!! Link ti uzrokuje nekontrolisano otvaranje pedesetak novih prozora nevidjenim brzinom!!!

Ortak je to video malocas pa me zvao telefonom a ja proverio pre minut - isto tako se desilo i kod mene!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 16:09 - pre 131 meseci
@Šćeka:

Nije tačno, imate loše browsere koji vam dozvoljavaju te gluposti, meni ni jedan prozor nije iskočio a test je prilično poučan.


p.s. Nego, šta je bilo sa onim slikama Fabie RS koju si pominjao u ovom postu?

Prošlo je već više od mesec dana, utiske smo odavno videli, njih ćemo posebno da prodiskutujemo, ali bi najbolje bilo da najpre vidimo slike tog auta.

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 16:45 - pre 131 meseci
Evo snimka Autobild testa Octavia vs. Mercedes

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?22.06.2013. u 19:34 - pre 131 meseci
Meni je posebno drago sto cujem da neki Renta Car u Srbiji rentira automobile poput Skode RS.

Ocigledno da su price o standardu gradjana u Srbiji, na srecu, netacne.

O kakvim prozorima pricate? Link je potpuno OK

Ne vidim nikakve neobicne prozore

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Škoda Fabia RS - mini test23.06.2013. u 12:23 - pre 131 meseci
Kako bilo da bilo, ali na ovom nemackom testu Oktavija je olešila ovog Merdžana (pola zvezdice više za jednu Škodicu u sukobu ova dva brenda je više nego dovoljno). Posebno je zanimljivo to što ni Švabe nisu ostale imune na superiorni agregat pod Škodinom haubom kao ni na razliku od 12.000 eura za maglu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?15.08.2013. u 11:56 - pre 129 meseci
Ovde smo videli reklamu za novu Octaviu u RS izvedbi koja sugeriše da to nije svakodnevni porodični auto (mada on to savršeno može da bude), a preduzimljivi Česi su već pokazali zašto je to tako:



Jedini izraz koji ovo može na odgovarajući način da opiše je: brutalno
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?15.08.2013. u 13:27 - pre 129 meseci
Opet nešto malo oko cene ...

Svako ko kupuje rezervne delove zna da "isti" deo može da se nabavi u nekoliko varijanti, od nekoliko proizvođača (osim originalnih). Pri tome ne mislim samo na očajne kineske, turske i "mala privreda" kopije, već i na kvalitetne brendirane proizvode. A i u okviru jednog brenda postoje jeftinije i skuplje varijante.

Naravno ovde važi skoro apsloutno pravilo: skuplje = bolje (osim ako neko nije prevaren od strane trgovaca)

Tako, kad bi neko uzeo da sabira pojedinačne cene delova svih komponenti od različlitih prozvođača, lako bi mogao da dođe do odnosa bar 1:2 u smislu jeftinije v.s. skuplje.

Tako je i sa Škoda v.s. Mercedes. Neka su, na primer, kočioni diskovi i pločice deklarativno isti. (dakle, po dimenzijama). Nešto mi ipak govori da će Mercedesovi kočioni diskovi i pločice mnogo duže da traju i bolje da koče i u dužem vremenskom periodu eksploatacije. Verjem da je tako i sa skoro svim ostalim sistemima i podsistemima: motor, razvod, hlađenje, vešanje, menjač ....
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?
(TOP topic, by Zarko Silic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255035 | Odgovora: 470 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.