Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1330242 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caleb
Aleksandar Bogić
Pančevo / Sefkerin

Član broj: 82709
Poruke: 33
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.07.2015. u 21:32 - pre 106 meseci
Mozda prate ovaj forum, pa obzirom da su nahvaljeni brze bolje resili da zarade na brzaka =-(
Viadrus U22 30kw + PltGrnk 17.7 + 4kraki.m.v., T=21-22`C, ~170m2
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji18.07.2015. u 11:40 - pre 106 meseci
Juče sam spalio vreću DušanMijatovog "home made" peleta, pola-pola hrast i topola, ako sam dobro razumeo. Iako je napravljen isključivo od piljevine iz njegove stolarske radionice, dakle nama "anci" kore, nešto malo do zanemarljivo zrnevlja zgure je ipak bilo, otprilike koliko ostaje iza ona tri peleta - Naniks, RIZ i onaj iz Vojke, koje sam ocenio kao odlične. Po tome bi moglo da se zaključi da ni ona tri nemaju umešanu dribljenu koru.

Nisam izmerio vreću pre nego što sam ga turio u rezervoar, pa ne znam tačno koliko ga je bilo, ali sam proizveo 61,4 kWh toplotene enegije i punom siklusu - od paljenja "na hladno" - temperatura code u kotlu 26 stepeni, do prestanka rada pumpe posle gašenja na 69 stepeni.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji18.07.2015. u 12:08 - pre 106 meseci
Hvala zmajdine na informacijama
Inače, radi se o miksu od 50% hrastovine a druga polovina je mješavina lipe i jele.
Topolu ne koristim u svojoj proizvodnji
Što se tiče težine, mislim da je blizu 15 kg jer je džak od peleta koji je vagan a ja sam ga dobio na probu
Za koru, odgovorno tvrdim da je nema ili je u nekim neznatnim tragovima
 
Odgovor na temu

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji18.07.2015. u 14:47 - pre 106 meseci
Evo kako izgledaju ovi peleti za koje se raspitujem

BAU Energy iz Niša







Zanima me kako vam se čini ovako na slici? Na osnovu upoređivanja sa peletima koje imam od prošle godine (Agrogradnja - Eko Pellets iz Niša), za nijansu su tamnije boje i za nijansu mekaniji.
Kada sam pogledao donju stranu džakova (strana na kojoj džak leži), bilo je malo prašine.

Ima li neko iskustva sa ovim? Ozbiljno razmišljam da kupim a do sada sam imao iskustva samo sa Eko pelletom.

Molim mvas za iskustvo ili mišljenje.
 
Odgovor na temu

taki11
IT tehnicar

Član broj: 314471
Poruke: 7
*.netnet.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji20.07.2015. u 11:08 - pre 106 meseci
Prijatelji dugo me nije bilo na forumu ali vidim da se zahuktalo oko nabavke i oko cena.

Koristim vec par godina eko pelet iz Nisa i ne menjam ga,otisao sam jutros posle procitanih foruma da se uverim o cemu ljudi pricaju i pisu ali ja koliko vidim pelet je extra,po super ceni oko koje smo se bez "natezanja" dogovorili sa dovozom i istovarom,nema prasine,eksera,srafova... ili ti ko zna cega o cemu neki pisu,mada iskreno mislim da je u pitanju konkurencija ili se varam?

Prijatelj mi jos i radi tamo,pricao sam sa covekom i vise puta kaze da rade pelet od ogrevnog drveta,da veci deo izvoze i da je stvarno extra.

 
Odgovor na temu

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
195.178.37.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji20.07.2015. u 14:38 - pre 106 meseci
Nemam nameru da obrazlažem ono što sam ranije pisao. Ko pročita moje posove, a nema ih mnogo, može jasno da vidi da li imam ikakve veze sa proizvođačima peleta i slično.

Što se konkurencije među proizvođačima tiče, radujem joj se jer ona može samo da dovede do boljeg kvaliteta i nižih cena.

Usput, za koju cenus te se dogovorili, bez natezanja?
 
Odgovor na temu

taki11
IT tehnicar

Član broj: 314471
Poruke: 7
*.netnet.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 07:23 - pre 106 meseci
Prijatelju dogovorili smo se po ceni od 155 eura po toni sa dovozom i istovarom,a mogu ti reci koliko vidim da je pelet cista desetka!!!!
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 08:36 - pre 106 meseci
Ne biva to na gledanje bez probanje: prvo spalite džak-dva, pa tek onda gledate koliko je zgure ostalo, ako je ostalo.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

3576

Član broj: 125713
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 08:42 - pre 106 meseci
Jel neko testirao mozda ovaj pelet iz Varvarina sparrow?
 
Odgovor na temu

stankonis
jovan stankovic
putnik
jovan stankovic
nis

Član broj: 311627
Poruke: 28
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 08:51 - pre 106 meseci
Ja jesam pa i nije neki nije bas ubi boze ali ima i boljih
 
Odgovor na temu

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
195.178.37.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 09:25 - pre 106 meseci
Citat:
zmajdin:
Ne biva to na gledanje bez probanje: prvo spalite džak-dva, pa tek onda gledate koliko je zgure ostalo, ako je ostalo.

Kako nemam rezervoar toplote, paljenje u julu nije opcija :)

Dakle, ako neko ima iskustva od prošle grejne sezone, mnogo bi mi pomogao kada bi ga podelio sa nama.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 11:35 - pre 106 meseci
Ja mogu smo da ponovim: Naniks, RIZ, onaj pelet iz Vojke... Kolega Vasić mi je na probu doneo neki pelet i on se takođe pokazao vrlo dobrim, u rangu sa ova prethodna tri. Ako treba da se proceni još neki, dostavite mi dve vreće i reći ću o njemu šta imam da kažem.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 14:16 - pre 106 meseci
JelaStar nije dolazila pod ruke?
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.07.2015. u 16:10 - pre 106 meseci
Imao sam neki od prošle sezone, u stvari kupio sam ga pred kraj sezone i nije mi se nešto pokazao: ima više zgure nego što (mislim) da je za tolerisanje. Kakav je u ovom turnusu, ne bih znao da kažem.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Valentine
Nis

Član broj: 329956
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.07.2015. u 12:42 - pre 106 meseci
Citat:
taki11:
Prijatelju dogovorili smo se po ceni od 155 eura po toni sa dovozom i istovarom,a mogu ti reci koliko vidim da je pelet cista desetka!!!!



Prijatelju evo da i ja odgovorim a definitivno nisam konkurencija. Zeznusmo se prosle godine i kupismo ekopelet jer im uzorci izgledaju super. Kad su ga dovezli i kad su istovarili one palete, svi dzakovi pri vrhu su bili zdrobljeni zbog istovara i predjasnjeg utovara i bilo je mnogo prasine. Da ne pricam da smo celu rolnu selotejpa potrosili jer su dzakovi pucali. Elem ajde precutasmo jer nam je bila povoljna cena a prethodne dve godine smo uzimali iz Jablanice kod Krusevca i placali po 200€ po toni.
Medjutim moj svekar(pera lozac) propade cisteci. Umesto 1 nedeljno morao je 2 ili 3 puta nddeljno da cisti kotao. Da bi na kraju nasao neke srafove i ko zna sta jos.
Znaci definitivno necemo uzeti vise njihov.
E sad ova drugi Bau me interesuje jer je i on 160€ po toni. Ali mi je i snjima riskantno jer uzorke mozete pogledati u predstavnistvu na Pantaleju a u stovaristu na toponickom putu nema nikog.
Ja samo ne zelim da mi se ne ponovi proslogodisnje iskustvo pokazu ti jedno a istovare nesto sasvim drugo.
Cekam zato da cujem da li je neko probao taj Bau ili da trazim nesto drugo.
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.07.2015. u 18:00 - pre 106 meseci


Grejanje na pelet definitivno nije jeftino. Mislim da između skupih peleta treba odabrati najmanje loš! Ovi jeftini ("jeftini") često znaju da budu skuplji od najskupljih.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji24.07.2015. u 13:41 - pre 106 meseci
Najskuplji pelet je onaj koji ne valja!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Miki8024
inzenjer
Johnson Electric
Nis

Član broj: 329982
Poruke: 1



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.07.2015. u 15:14 - pre 106 meseci
Ja braco i sestre zbog svih komentara da ne cekam zimu ,uzeo sam pelet iz Eko peleta koji vec par godina uzimam i nikad problem nisam imao ,stavio u kotao i na ovih 50 stepeni,od "zgure" nema ni "z",samo sam se ja preznojio.

Pelet je do zadnjeg grama sagoreo,bez trunke pepela i bilo cega drugog.Zato prvo probajte pa onda iznosite misljenja a ne da se ljudi poput mene tope pored kotla i da temperaturu u kuci dva dana ne mogu da stabilizuju po ovoj vrucincini!!!!


 
Odgovor na temu

Valentine
Nis

Član broj: 329956
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.07.2015. u 17:55 - pre 106 meseci
Ja sam probala taj isti i ne hvala nikad vise. Trazi se druga opcija.
Cak im je i ambalaza nekvalitetna, dobar deo dzakova se cepao dok smo ih skidali sa paleta i redjali. O srafovima necu ni da komentarisem. Drago mi je da nisam jedina. Ne bih cak ni pisala o tome da me ljudi ne bi ismejavali, ali evo vec je covek pre mene pisao o srafovima. Isuvise neverovatna slucajnost. Inace na pelet se grejemo od 2010 tako da se vidi ogromna razlika koji koliko pepela ostavlja. Mi smo i hteli totalni komfor pa smo uzeli digitalni kotao sa spremnikom, da se ne bismo mnogo oko lozenja i ciscenja zalagali, ali kad se zeznes pa uzmes los pelet onda tek vidis razliku.
Srecom ove godine cemi grejati samo pola kuce pa ga ni necemo nabavljati pre jeseni.
I nije isto kad sagoris nekoliko kilograma ili nekoliko tona istog.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji25.07.2015. u 21:39 - pre 106 meseci
Ništa lično, al kad se pojavi neko sa ovakvim prvim postom mogu samo da zamislim koje veze ima sa dotičnim peletom, isto kao i pre par postova što kaže "dugo me nije bilo" a prvi post...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1330242 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.