Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1327658 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.10.2016. u 09:14 - pre 91 meseci
Citat:
Rabidus: Ja stvarno ne znam koji pelet da kupim. Prva sezona. Pec kamin za etazno Ecospar Auriga 25kW. Uzeo na probu Crown Forest Ivanjica (narandzasti) 10 dzakova i 4 dzaka NanixWood. I jedan i drugi imaju piljevine u dzakovima. Kako pise na vrecama, nesto bolji je Crown Forest (manje vlage i pepela), ali bas je neki sitan (mozda za kamine i bolje zbog puza?) i ostaje sljaka posle njega, i kao ponekad potpuno da ne sagoreva. Miris nema nikakav. Nanix krupniji, mirise na drvo, mozda malo tamniji i ne sjaji se mnogo (kao da nije tako dobro presovan), ali gori skoro bez ikakvog ostatka. Pepeo posle oba - tamno siv, kod crown foresta ide cak na crno (mozda nije podesena pec kako treba).
Trenutna cena mi 190e za crown forest i 165e za nanix. Nervira me sto i jedan i drugi imaju prasine/piljevine u dzakovima, plasim se da mi puz ne zaglavljuje (citao sam negativna iskustva vlasnika mbs peci). Ima li nesto 100% bolje, a da nije preskupo?

[Ovu poruku je menjao Rabidus dana 16.10.2016. u 20:52 GMT+1]


sve ti je to macka u dzaku.
mogao si da procitas utiske. i od istog proizvodjaca, cak i onih skupljih, kvalitet zna da sara od ture do ture.
inace, ako je neko probao s-biom, neka javi utiske. cena mu je ista kao i sparrow, ali navodno sa vecim procentom bukve. oba imaju EN plus A2 sertifikat.
u beogradu je 180e po toni sa prevozom pa se dvoumim.



[Ovu poruku je menjao Drizzt Do Urden dana 17.10.2016. u 10:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.10.2016. u 10:20 - pre 91 meseci
To što ima prašine u džakovima ne znači da je pelet loš, ja lično iz iskustva pelet koji nema prašine u džaku ne bi uzeo. Zašto? Zato što ili ima neke primese ili je toliko presovan da će mi slomiti puž,koji nije jeftin. Kvalitet peleta se tek može videti kad sagorite par džakova i na osnovu potrošnje i pepela i ostataka izvučete zaključak. Takođe iz iskustva mogu reći da se pelet najbolje pokazao kad sam leti kupio, zimi već kad krene sezona i mora se uzeti to proizvođači mogu malo "zloupotrebiti" pa ugurati ovo-ono, a i možda na uštrb kvaliteta ide na kvantitet. Od istog proizvođača leti dobijem extra pelet a pred kraj sezone moram 3x čistiti kotao umesto jednom.

Jedan drug koristi s-biom i zadovoljan je ,sad je uzeo pre možda 10-ak dana.

[Ovu poruku je menjao boree dana 17.10.2016. u 11:31 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.10.2016. u 12:37 - pre 91 meseci
Citat:
boree: To što ima prašine u džakovima ne znači da je pelet loš, ja lično iz iskustva pelet koji nema prašine u džaku ne bi uzeo. Zašto? Zato što ili ima neke primese ili je toliko presovan da će mi slomiti puž,koji nije jeftin. Kvalitet peleta se tek može videti kad sagorite par džakova i na osnovu potrošnje i pepela i ostataka izvučete zaključak. Takođe iz iskustva mogu reći da se pelet najbolje pokazao kad sam leti kupio, zimi već kad krene sezona i mora se uzeti to proizvođači mogu malo "zloupotrebiti" pa ugurati ovo-ono, a i možda na uštrb kvaliteta ide na kvantitet. Od istog proizvođača leti dobijem extra pelet a pred kraj sezone moram 3x čistiti kotao umesto jednom.

Jedan drug koristi s-biom i zadovoljan je ,sad je uzeo pre možda 10-ak dana.

[Ovu poruku je menjao boree dana 17.10.2016. u 11:31 GMT+1]


sta bi na kraju sa tobom?
pisao si 'da ce ti mirisati sparrow u garazi'
jesi uzeo sparrow ili i dalje razmisljas?
pisao si da si ga vec koristio pa ako mozes samo da napises da li je tvrd (pitam zbog mog MBSovskog puza koji bas i ne voli tvrdo presovan pelet ;) )






 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji17.10.2016. u 12:47 - pre 91 meseci
Nisam uzeo, dva dana pre isporuke mi rekli da se snađem na drugom mestu. Sparow mi je sasvim ok pelet, nije pretvrd, lepo gori ,malo pepela ima ispod 1% i jako malo šljake, oni odstrane koru pa verovatno zbog toga. Za kamine bi rekao da je ko stvoren. Sad čekam da mi stigne iz Bosne nešto ,kažu provereno dobar, videćemo...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji19.10.2016. u 21:09 - pre 91 meseci
Šta bi sa onim iz Vojke?
El koristi (spaljuje) neko?
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

tomislav23980

Član broj: 331434
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 17:29 - pre 91 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
boree: To što ima prašine u džakovima ne znači da je pelet loš, ja lično iz iskustva pelet koji nema prašine u džaku ne bi uzeo. Zašto? Zato što ili ima neke primese ili je toliko presovan da će mi slomiti puž,koji nije jeftin. Kvalitet peleta se tek može videti kad sagorite par džakova i na osnovu potrošnje i pepela i ostataka izvučete zaključak. Takođe iz iskustva mogu reći da se pelet najbolje pokazao kad sam leti kupio, zimi već kad krene sezona i mora se uzeti to proizvođači mogu malo "zloupotrebiti" pa ugurati ovo-ono, a i možda na uštrb kvaliteta ide na kvantitet. Od istog proizvođača leti dobijem extra pelet a pred kraj sezone moram 3x čistiti kotao umesto jednom.

Jedan drug koristi s-biom i zadovoljan je ,sad je uzeo pre možda 10-ak dana.

[Ovu poruku je menjao boree dana 17.10.2016. u 11:31 GMT+1]


sta bi na kraju sa tobom?
pisao si 'da ce ti mirisati sparrow u garazi'
jesi uzeo sparrow ili i dalje razmisljas?
pisao si da si ga vec koristio pa ako mozes samo da napises da li je tvrd (pitam zbog mog MBSovskog puza koji bas i ne voli tvrdo presovan pelet ;) )







Meni se Sparrow odlicno pokazao,jedini koji nema sljake i nikad mi nije zaglavio na MBS.....ALI KAKAV BEZOBRAZLUK 222 evra po paleti ljudi moji!-u fabrici cena za fizicka lica.
 
Odgovor na temu

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 17:51 - pre 91 meseci
Kada se uzme na vreme, onda je oko 170 € paleta...
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
212.200.247.*



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 17:58 - pre 91 meseci
Fali da se otvori jedno 2-3 ozbiljne fabrike...meni stiže iz Bosne.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

stankonis
jovan stankovic
putnik
jovan stankovic
nis

Član broj: 311627
Poruke: 28
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 18:04 - pre 91 meseci
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 18:35 - pre 91 meseci
Citat:
tomislav23980:
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
boree: To što ima prašine u džakovima ne znači da je pelet loš, ja lično iz iskustva pelet koji nema prašine u džaku ne bi uzeo. Zašto? Zato što ili ima neke primese ili je toliko presovan da će mi slomiti puž,koji nije jeftin. Kvalitet peleta se tek može videti kad sagorite par džakova i na osnovu potrošnje i pepela i ostataka izvučete zaključak. Takođe iz iskustva mogu reći da se pelet najbolje pokazao kad sam leti kupio, zimi već kad krene sezona i mora se uzeti to proizvođači mogu malo "zloupotrebiti" pa ugurati ovo-ono, a i možda na uštrb kvaliteta ide na kvantitet. Od istog proizvođača leti dobijem extra pelet a pred kraj sezone moram 3x čistiti kotao umesto jednom.

Jedan drug koristi s-biom i zadovoljan je ,sad je uzeo pre možda 10-ak dana.

[Ovu poruku je menjao boree dana 17.10.2016. u 11:31 GMT+1]


sta bi na kraju sa tobom?
pisao si 'da ce ti mirisati sparrow u garazi'
jesi uzeo sparrow ili i dalje razmisljas?
pisao si da si ga vec koristio pa ako mozes samo da napises da li je tvrd (pitam zbog mog MBSovskog puza koji bas i ne voli tvrdo presovan pelet ;) )







Meni se Sparrow odlicno pokazao,jedini koji nema sljake i nikad mi nije zaglavio na MBS.....ALI KAKAV BEZOBRAZLUK 222 evra po paleti ljudi moji!-u fabrici cena za fizicka lica.


u beogradu je 180e sa prevozom.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 19:09 - pre 91 meseci
Jesi siguran? Ove nedelje je poskupelo, no možda sparrow nije.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

3576

Član broj: 125713
Poruke: 137
*.86.171.0



+3 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 19:19 - pre 91 meseci
Koristim Sparrow drugu sezonu i odličan je i nema šljake ni malo ali je malo tvrđi u odnosu na ostale što smatram da mu nije mana, ja ga koristim u Ecopellu i to je za njega ne predstavlja problem. Koristim u drugoj peći Top Pelet Jelena koji ima šljake i dosta je mekši ali dobro gori i jedini se lako pali u Ferolliju 55kw. Koristim i Spačvin pelet koji je hrast 100% i nema šljake ni malo i odlično gori.
 
Odgovor na temu

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 19:19 - pre 91 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
tomislav23980:
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
boree: To što ima prašine u džakovima ne znači da je pelet loš, ja lično iz iskustva pelet koji nema prašine u džaku ne bi uzeo. Zašto? Zato što ili ima neke primese ili je toliko presovan da će mi slomiti puž,koji nije jeftin. Kvalitet peleta se tek može videti kad sagorite par džakova i na osnovu potrošnje i pepela i ostataka izvučete zaključak. Takođe iz iskustva mogu reći da se pelet najbolje pokazao kad sam leti kupio, zimi već kad krene sezona i mora se uzeti to proizvođači mogu malo "zloupotrebiti" pa ugurati ovo-ono, a i možda na uštrb kvaliteta ide na kvantitet. Od istog proizvođača leti dobijem extra pelet a pred kraj sezone moram 3x čistiti kotao umesto jednom.

Jedan drug koristi s-biom i zadovoljan je ,sad je uzeo pre možda 10-ak dana.

[Ovu poruku je menjao boree dana 17.10.2016. u 11:31 GMT+1]


sta bi na kraju sa tobom?
pisao si 'da ce ti mirisati sparrow u garazi'
jesi uzeo sparrow ili i dalje razmisljas?
pisao si da si ga vec koristio pa ako mozes samo da napises da li je tvrd (pitam zbog mog MBSovskog puza koji bas i ne voli tvrdo presovan pelet ;) )







Meni se Sparrow odlicno pokazao,jedini koji nema sljake i nikad mi nije zaglavio na MBS.....ALI KAKAV BEZOBRAZLUK 222 evra po paleti ljudi moji!-u fabrici cena za fizicka lica.


u beogradu je 180e sa prevozom.

Gde? Ja bih da kupim ako ima.
The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji21.10.2016. u 21:32 - pre 91 meseci
pratite cene na "kupujem prodajem"...
u pitanju konkrento je stovariste jakovljevic.
zvao sam ih ove nedelje i rekli su da je cena 180e samo sto ga u tom trenutku nisu imali, rekose da ocekuju krajem nedelje.
meni plata i honorari lezu pocetkom sledece nedelje pa tada planiram da uzmem :)

http://www.kupujemprodajem.com...m-ENplus-A2-18681475-oglas.htm

[Ovu poruku je menjao Drizzt Do Urden dana 22.10.2016. u 08:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2016. u 15:39 - pre 91 meseci
biotherm vučkovica 190e/t, uzeo 2 palete
energypoint zeleni 205e/t, uzeo poslednju paletu,
koje su nove cene videćemo sledeće nedelje....

što se tiče kvaliteta - javljam kad spalim po 10 džakova...
The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

stankonis
jovan stankovic
putnik
jovan stankovic
nis

Član broj: 311627
Poruke: 28
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2016. u 15:46 - pre 91 meseci
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2016. u 17:52 - pre 91 meseci
Citat:
koborjanos:
Šta bi sa onim iz Vojke?
El koristi (spaljuje) neko?


Ja ga koristim. Tvrd je i nema prašine,ali ostavlja malo šljake na dnu šolje.Tamne je boje pa mislim da ima malo i kore. Dim se oseća malo kao da neka plastika gori.E sad ne znam da li je to zbog peleta ili zbog kotla ili dimnjaka.

Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2016. u 18:49 - pre 91 meseci
@dany12 Tamnije je boje zato što se uglavnom izrađuje od sitne piljevine. Kada ga prepolovite, iznutra bude blago svetlije boje. Kore nema ni najmanje. Na plastiku je nemoguće da se oseća jer je 100% od drveta. Za šljaku do sada nije bilo reklamacija.
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji22.10.2016. u 20:28 - pre 91 meseci
Viljuska1990,
I ja sam najmanje sumnjao na pelet,najverovatnije je to što je kotao nov,pa možda boja ili nešto drugo gori. Ali me je serviser malo naveo da pomislim na pelet,pošto je rekao da je mnogo tvrd kao da ima nekog lepka ili nešto slično. Pokušao je da ga zdrobi trljajući u ruci ali nije mogao. Ponekad čujem baš veoma jak zvuk kad ga dozator slomi kao da je nešto metalno slomio. A šljaka je možda i do kotla ili podešavanja,ko zna još sam u fazi učenja. Ne kažem da je loš pelet,samo eto naveo sam neka moja dosadašnja iskustva sa njim.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

Mica47
Milovan Nikolic
Ch

Član broj: 335163
Poruke: 1
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji23.10.2016. u 11:26 - pre 91 meseci
Pozdrav svima. ja kao novi zelim da pitam ima li neko iskustva sa peletom Moca Jablanica ja uzeo 2 palete letos nece da gori uopste samo sljaka u kotlu i kotao se gasi nakon sat vremena Rada
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1327658 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.