Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1327774 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.07.2017. u 13:25 - pre 82 meseci
Citat:
U modernim zemljama pelet se pravi od odpadnog materijala, najvise piljevine pa je i cena dosta niza.


Jeftiniji jeste , a koliko je kalorican ?

Da ne bude posle greje slabije taman za onoliko koliko je jeftiniji ?

pozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.07.2017. u 13:56 - pre 82 meseci
@Novi moderator
Itekako pricamo o poskupljenju peleta!
To je ovde vec dugo glavna tema. Da ste to prvo procitali ne bi ste pitali posto je pelet.
A to su neki clanovi shvatili kao provokaciju onog koji se greje na klime.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.07.2017. u 14:16 - pre 82 meseci
Nije mi namera nikog da provociram vec da saznam zasto je toliko poskupeo. Ali to je stara prica, cim se neki vid goriva omasovi, cena ide gore. Samo mi je malo cudno da i u letnjim mesecima nema nize cene, mada vidim da je slicno i za ugalj. Ili je nestasica ili jednostavno znaju da moramo da kupimo od njih pa zato i nema nize cene.
Sto se tice mene i grejanja na klime, to je sve ok, ali posto imam centralno, uzeo bih nesto za slucaj da nestane struja kada su minusi napolju. Mada se ne desava ali kad vec imam kotao, razmisljam brikete da probam ove sezone mada je ovaj kotao sto imam za ugalj, ne znam da li ce to raditi uopste.
Da dodam, isao sam par stranica unazad i nisam saznao nista a posto tema ima 80...
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.07.2017. u 14:38 - pre 82 meseci
Taj kotao na ugalj moze na pelet ali treba gorionik a to je 1000e sa ugradnjom..
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.07.2017. u 14:51 - pre 82 meseci
Grejanje na pelet bez struje malo teze ce da radi, bar bez neke dodatne skalamerije. Takodje pelet bez gorionika nije bas pametno loziti, a gorionik kosta. Briket kao osnovno gorivo za centralno grejanje se meni nije pokazalo isplativim, ali ne treba moje iskustvo uzimati kao reper. Za sezonu koliko ce se potrositi je siroka tema ali treba racunati na tonu mesecno i da sezona traje 6 meseci. To znaci uzmi 6 tona pa ako pretekne nece se pokvariti, a ako zafali imas klimu da dogrejes.
Sve u svemu ceo odgovor je of topic kao i pitanja u ostalom.
Ono sto je tema, cena peleta, niko od nas ne zna tacno zasto je poskupeo i kako ce dalje cena ici. A i mi bi to voleli da znamo.
I da, pelet se bas i ne pravi od otpadnog materjala u razvijenijim zemljama bar ako kao takvu podrazumevamo Austriju na primer. Naravno deo drveta koji moze da bude parket ne ide u mlevenje, ali to je vec domen racionalne potrosnje a ne cene
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.07.2017. u 22:08 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
A ja cu da vam kazem zasto je skup. Skup je zato sto se koristi zivo drvo kao sto je bukva, jela a to su skupa drva pogodna za gradju. U modernim zemljama pelet se pravi od odpadnog materijala, najvise piljevine pa je i cena dosta niza.
Eto, to je toliko tesko napisati.


Baš si to fino objasnio. Šteta samo što je sve pogrešno. Skup je zato što se proizvođačima može da drže visoku cenu, niko na njih ne vrši pritisak da se vrate u realne okvire (=slobodno tržište). Misliš da se u Srbiji pelet pravi od kvalitetne drvene građe? Nema šanse. Najbolji pelet bi trebalo da imaju proizvođači nameštaja, jer u procesu proizvodnje koriste suvo drvo i taj otpadak, koji se koristi za peletiranje, jeste kvalitetan. Ali pošto su alavi i neće da se zadovolje manjim obimom proizvodnje, nego bi da privuku što veći broj kupaca, a kvalitetne sirovine nema dovoljno, onda melju đubre. Može im se. Nema sertifikata i kontrole. Na zapadu je cena peleta 300 evra/t i tamo sigurno ne može da se prodaje škart koji je u Srbiji lako uvaliti bez ikakvih posledica.
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji09.07.2017. u 22:20 - pre 82 meseci


Već sam ranije negde napisao, pa da ponovim. Pelet nije toliko skup koliko smo mi jeftini! Zapadnjak ima razne mogućnosti a i nije jeftin. Eto pobunili se radnici Fijata u Kragujevcu. Neće više da budu jeftini!!!
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 10:26 - pre 82 meseci
@zvonchica27
Svoju pravdu mozes da resis sa vlasnikom sajta ako nisi zadovoljna bilo cijim radom kao moderatora pa i mene. Ti ponovo pises da NIKO nije duzan da odgovara nikome, pa onda i nemoj, niko te ne tera. Ali nemoj da pricas kako ne zelis da pomognes novijim i neskusnim clanovima jer nemas vremena jer postovi koje pises nisu mali vec su dosta veliki a nemaju nikakve veze ovom TEMOM. To je offtopic. Znaci imas vremena ali da isterujes neku pravdu ali nemas vremena da pomognes ljudima koji postave pitanje? I znas da bi odgovor bio kraci od eseja koji inace pises. Tako da, molim te jos jednom da se drzis teme.
Ako bas zelis da znas vlasnik sajta me je postavio za moderatora, imas e-mail dole i slobodno ga kontaktiraj.
Svaki dalja diskusija ce biti brisana bez obrazlozenja, ako nema veze sa ovom temom.

Na temu, cena peleta je skocila, mada ja ne znam ni koliko je bila, racunam da je pre 7-8 godina bila oko 100e, drugar je tada ugradjivao i znam da mi je pricao da je povoljno, cisto, samo moze da drzi i do 24h itd.
Da bih mogao da izracunam, da li ima neko ko ima 90-100m2 sa izolacijom, koju opremu je morao da uzme, koliko kosta (sve sem radijatora, pumpe sto mnogi imaju od kotlova na ugalj), i koliko u proseku trose na mesec dana? Hvala unapred
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

GoranNBG
IT Support
Novi Beograd

Član broj: 330392
Poruke: 82
217.169.211.*

Jabber: nusmi81@gmail.com


+3 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 10:43 - pre 82 meseci
Ajmo preporuke u dilemi:
S-biom ili Miraja Biomaxx ?

Da li je neko koristio neki od navedenih, i ima li preporuku.

Thermoflux Pelling 35
 
Odgovor na temu

Nešoni
u jednoj banci
Banka

Član broj: 333678
Poruke: 14
91.143.209.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 10:50 - pre 82 meseci
Stigao pelet iz Vojke. 6t/paleta. Istovar je bio katastrofa (pošlo je naopačke sve što je moglo da prođe) ali na kraju smo sve složili i upakovali - preneli sve na rukama, izgubili po 3l tečnosti. Viljuška se stvarno trudio (čak je i nogu stavio pod peletu od 1t - nadam se da danas može da hoda). Cena EUR 165 / t, 8 h rsd prevoz do Beograda iz Vojke. Prvi utisci - pa nemam ih na +40C izuzev da su džakovi izdržljivi, da pelet lepo izgleda, dužina peleta 4-6 cm, malo tamniji od Bioenergija koji sam koristio prethodnih sezona (nadam se da će u svemu biti drugačiji :).
Kako se postavljaju slike ovde, da vam prenesem utiske sa akcije od subote?
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 12:11 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
...Na temu, cena peleta je skocila, mada ja ne znam ni koliko je bila, racunam da je pre 7-8 godina bila oko 100e, drugar je tada ugradjivao i znam da mi je pricao da je povoljno, cisto, samo moze da drzi i do 24h itd.
Da bih mogao da izracunam, da li ima neko ko ima 90-100m2 sa izolacijom, koju opremu je morao da uzme, koliko kosta (sve sem radijatora, pumpe sto mnogi imaju od kotlova na ugalj), i koliko u proseku trose na mesec dana? Hvala unapred


Mozda je lakse odgovor na ova pitanja dobiti na http://www.elitemadzone.org/t390535-859-Grejanje-na-pelet.
Naravno da ne bude nesporazuma, mislim da svi zele na forumu da pruze i da dobiju pomoc ali ponekad ne shvatamo da dobijamo odgovor bas i kakvo je pitanje postavljamo.
Kao sto rekoh vec, vodeci se tvojim pitanjem, uzmi 6 tona peleta, kupi gorionik za oko 1000e, mozda jos malo elektronike za 500e i neki stv-a bar 800 litara i opremljen si.
Naravno mozes i da odes na temu grejanje na pelet i dobijes kompetentnije odgovore i zaboravis na zavodjenje strogoce i vaspitavanje clanova, bar kada od njih trazis pomoc/misljenje.
Nadam se da sam ti pomogao, i da se razumemo, odgovor nije ni prepucavanje ni sarkazam, cisto moje misljenje.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

Viljuska1990

Član broj: 330975
Poruke: 102
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 12:50 - pre 82 meseci
Citat:
Nešoni:
Stigao pelet iz Vojke. 6t/paleta. Istovar je bio katastrofa (pošlo je naopačke sve što je moglo da prođe) ali na kraju smo sve složili i upakovali - preneli sve na rukama, izgubili po 3l tečnosti. Viljuška se stvarno trudio (čak je i nogu stavio pod peletu od 1t - nadam se da danas može da hoda). Cena EUR 165 / t, 8 h rsd prevoz do Beograda iz Vojke. Prvi utisci - pa nemam ih na +40C izuzev da su džakovi izdržljivi, da pelet lepo izgleda, dužina peleta 4-6 cm, malo tamniji od Bioenergija koji sam koristio prethodnih sezona (nadam se da će u svemu biti drugačiji :).
Kako se postavljaju slike ovde, da vam prenesem utiske sa akcije od subote?


Istovar je stvarno bio katastrofa. Ni na jednom istovaru nisam imao toliko problema. Sve što je moglo da krene naopako je krenulo naopako. Stvarno se izvinjavam zbog toga, ali na neke stvari stvarno nisam mogao da utičem. Mislim da sam uradio sve što je bilo u mojoj moći da olakšam istovar. Samo proverite dužinu peleta. Nikako ne bi smelo da je dužine 6cm. Morao bi da je kraći :)
Proizvodnja peleta "DRVOLUKS" D.O.O. Vojka
 
Odgovor na temu

gentoi1954
istvan erdei
nezaposlen
temerin

Član broj: 330173
Poruke: 51
*.dynamic.stcable.net.



+57 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 13:26 - pre 82 meseci
Nema vise dileme, ni cekanja, Obezbedio sam pelet za narednu sezonu.U pitanju je pelet ENSA SRBAC BIH MAXIMAL ENERGY.Cena po toni 180e, prevoz gratis, istovar 250 din. po paleti.Vlasnik drvare ima sleper, dotera, plati carinu, zaradi, i zadovoljan. pitam se posto je tamo ? Pozdrav.
 
Odgovor na temu

MOCY
Beograd

Član broj: 285681
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 14:04 - pre 82 meseci
Malopre zvao u jerkovicu na stovaristu da pitam za sparrow, tona je 25700 stvarno nisu normalni
 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 14:22 - pre 82 meseci
Uzmi ukrajinski za160e.
Nemoj misliti da je taj Sparow bolji.
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 15:39 - pre 82 meseci
@Staznaja
Hvala sto si odgovorio na moje pitanje. To me je interesovalo.
Sto se tice treniranje strogoce, ona za razliku od tebe ima da napise 200 postova da istera svoje. Kao sto vidis nece joj uspeti.
Ovaj deo foruma je pomalo divlji zapad, zato i treba vise moderatora.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

Nešoni
u jednoj banci
Banka

Član broj: 333678
Poruke: 14
91.143.209.*



Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 15:48 - pre 82 meseci
Citat:
Viljuska1990:
Citat:
Nešoni:
Stigao pelet iz Vojke. 6t/paleta. Istovar je bio katastrofa (pošlo je naopačke sve što je moglo da prođe) ali na kraju smo sve složili i upakovali - preneli sve na rukama, izgubili po 3l tečnosti. Viljuška se stvarno trudio (čak je i nogu stavio pod peletu od 1t - nadam se da danas može da hoda). Cena EUR 165 / t, 8 h rsd prevoz do Beograda iz Vojke. Prvi utisci - pa nemam ih na +40C izuzev da su džakovi izdržljivi, da pelet lepo izgleda, dužina peleta 4-6 cm, malo tamniji od Bioenergija koji sam koristio prethodnih sezona (nadam se da će u svemu biti drugačiji :).
Kako se postavljaju slike ovde, da vam prenesem utiske sa akcije od subote?


Istovar je stvarno bio katastrofa. Ni na jednom istovaru nisam imao toliko problema. Sve što je moglo da krene naopako je krenulo naopako. Stvarno se izvinjavam zbog toga, ali na neke stvari stvarno nisam mogao da utičem. Mislim da sam uradio sve što je bilo u mojoj moći da olakšam istovar. Samo proverite dužinu peleta. Nikako ne bi smelo da je dužine 6cm. Morao bi da je kraći :)



Ma bio si super. Moja preporuka za trud u svakom pogledu. Što se tiče dužine peleta rekao sam odokativno, izvini ako sam napravio problem i ako sam pogrešio za cm ili dva. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 16:17 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
Ovaj deo foruma je pomalo divlji zapad, zato i treba vise moderatora.

Izvinite, gospodine Moderatoru.
Olako delite etikete. Najostrije protestujem - nije ovo Divlji zapad!
Ovde su ljudi dosli da rese svoje probleme u vezi peleta, da pomognu jedni drugima.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 16:24 - pre 82 meseci
Tacno tako. To sto ja grejem klimama ne znaci automatski da sam zadovoljan istim. Mozda trazim alternativno resenje? Za brata, komsiju? Znaci ja ne smem nista da pitam ovde. Tako sam ja shvatio i neki me napadaju bez razloga.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji10.07.2017. u 16:29 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
@Staznaja
Hvala sto si odgovorio na moje pitanje. To me je interesovalo.
Sto se tice treniranje strogoce, ona za razliku od tebe ima da napise 200 postova da istera svoje. Kao sto vidis nece joj uspeti.
Ovaj deo foruma je pomalo divlji zapad, zato i treba vise moderatora.


Nema na cemu, uvek mi je drago kada mogu nekome da pomognem.
Iskreno, svaki forum je slika i prilika njegovog moderatora. Mozda bi valjalo otvoriti temu gde bi se diskutovalo o tome koliko moderatori/administratori uticu na to da forum bude divlji zapad.
Ako moderator ne procita naslov teme i ako se ne upozna sa temom pre treniranja strogoce sta onda ocekivati od nas obicnih clanova? Posebna prica je pokusaj disciplinovanja i vaspitavanja ljudi kada se pruza totalno pogresan primer.
Bez obzira na sve, u bilo koje doba ako te ista interesuje o grejanju na pelet a da ti mogu dati tu informaciju bice mi drago da ti pomognem.
Za ovu sezonu sam kupio 6300kg JelaStar peleta po ceni od 185e sa prevozom i istovarom. Prosle sezone sam bio zadovoljan pa se nadam da cu i ove.
Grejem 160m2 u tri etaze bez izolacije, i prosle sezone sam potrosio 6550kg za celodnevno grejanje. Od 6h do 23h je 22°C, a od 23h do 6h je 19°C.

Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1327774 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.