Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1326797 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Forest GampIV
Krusevac

Član broj: 337080
Poruke: 20



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.08.2017. u 09:40 - pre 81 meseci
Ja koliko vidim ovde na forumu se zalimo mi potrosaci, a ne proizvodjaci.
Trziste diktira cenu, ja sam samo naveo realnost cene proizvodnje peleta u normalnim pogonima.
I tacno je da u ovoj proizvodnji opstaju samo oni koji imaju jos neku delatnost, najbolje ako je prerada drveta.
Onda se smanjuju Troskovi ne proizvodnog dela radnika i naravno oostatak iz svoje prerade preradjuju u pelet.
A po pitanju gazdovanja sumama i treba uvesti red. Tehnoloska zrelost Bukve za secu je tek iznad 80-90 godina.
I normalno je da i privatne sume su pod nadzorom drzave. Problem su losa putna mreza po nasim planinama da bi se doslo do STARIH SUMA.
I kako je poznato da se drvna masa uvecava za oko 10% godisnje. I ako trosimo drveta do tih 10% onda je OK. Ali sem peletara imimo jednog respektivnog potrosaca drveta
koji je zasluzan za visoke cene drveta, a to je KronoSpan. Oni prave skup proizvod pa su i podigli cene u Srbija sume. Pre njih Ogrevno drvo je bilo mnogo jeftinije
Pozz

DV
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.08.2017. u 13:32 - pre 81 meseci
Izvini, Forest, ali se ne slazem da trziste diktira cenu.
U pitanju je tipican kartelski dogovor proizvodjaca peleta.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Forest GampIV
Krusevac

Član broj: 337080
Poruke: 20



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.08.2017. u 15:03 - pre 81 meseci
@Grada22
Cista izmisljotina. Pa da mogu oni bi se dogovorili da jedan drugom ne podizu cenu sirovine i ostataka iz proizvodnje.
Nema dva proizvodjaca da stvarno saradjuju i dogovaraju se.
Bio je pokusaj osnivanja udruzenja proizvodjaca peleta ali je sve propalo i pre pocetka osnivanja.

Cena peleta je realna oko 200 evra kao sto sam vec napisao gore - dole 10 evra. To je cena za krajnjeg kupca.

Ali unazad par godina imamo problem trgovaca kojih ima i previse. Pelet je proizvod koji nema veliku marzu i ne trpi dve tri ruke preprodaje.

Trgovci dodju do proizvodjaca sa parama na prolece i otkupe velike kolicine unapred i obda prave pometnju na trzistu u sezoni pa sada imamo
pelet od 165 pa preko 200 evra po toni. naravno otkupljuju od onih proizvodjaca koji su u problemu sa obrtnim sredstvima ili sa magacinskim prostorom.

Pelet treba kao i svaki energent da preko cele godine ima istu cena ( stuja, Gas, loz ulje, idr).

Troskovi proizvodnje su isti preko cele godine ( drva, struja, radnici, rezervni delovi, pakovanje,....)

DV
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.08.2017. u 15:57 - pre 81 meseci
Prvo su krive Srbija sume.
Pa je onda kriv KronoSpan.
Pa su sad krivi trgovci.
Samo su proizvodjaci nevini.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.08.2017. u 16:35 - pre 81 meseci
@forest : poslednje dve rečenice podržavam apsolutno , svuda je tako ,i to je normalno.
Ali ...odgovor gradi je da izvineš neistina jer pouzdano znam da proizvođači imaju dogovore između sebe,i to mogu da garantujem sa čime hoćeš, Kao bivši preprodavac peleta sa mnogima sam bio u kontaktu i svašta saznao ,onako kad se izlanu... I sve mi se smučilo. Veliko razočarenje sam doživeo, mnogo neozbiljnih ljudi upoznao, prevaranata, (i dan danas mi Danol iz Kruševca duguje skoro 1800€ ...4godine...) . Prodajem kotao...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Forest GampIV
Krusevac

Član broj: 337080
Poruke: 20



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji11.08.2017. u 17:33 - pre 81 meseci
@Boree
Ja to i pricam. Vi ste naseli na pricu Danola i malu cenu koju je nudio. Vrlo malo je stabilnih proizvodjaca.

Znam u kakvim su odnosima proizvodjaci isto kao i trgovci veruj mi.
Trgovci u nastojanju za sto vecom zaradom veruju u bajke da ce losa oprema da proizvede pelet.
A proizvodjaci koji imaju losu opremu pokusavaju da se vade sa niskom cenom i uzimanjem para unapred.
DV
 
Odgovor na temu

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 01:18 - pre 81 meseci
Zašto baš KronoSpan? Da li je on jedini proizvođač proizvoda od drveta.

Već sam sam sebi dosadan. Mnogo smo mi jeftini za grejanje na pelet. Zato nam je cena od 180-200e velika!!!
Al evo vladar već najavljuje prosečnu platu od 500e (mada i ovu od 400 ja ne videh niđe, pa kad to bude i nastupi jedno veliko blagostanje (jelte), svi će se grejemo na pelete.

Ne prodajem gorionik, ali ništa i ne kupujem. Po gotovo ne kerefeke koje bi mogle da mi uštede 2-3% peleta godišnje!!!!


Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net75-158-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 09:07 - pre 81 meseci
Evo i mene posle par mesec , dva...
Čitam i ne verujem.
FiredtGamp
200€ za pelet realno ?

Gde ti živiš čoveče?
Znači ovi što prodaju trenutno pelet po ceni 150-180 posluju već 3.meseca sa gubitkom ?
A ne ne Nene
Nego bi svi hteli brzu zaradu i da vec u prvoj godini isplate ulozeno za masine...
Tako se ne posluje. Realno je da bude 150 pa lagano narednih 10-tak godina isplacujes ulozeno.
Zamislitr kolika je mesečna zarada po ceni od 200€.


Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 10:41 - pre 81 meseci
Citat:
Nego bi svi hteli brzu zaradu i da vec u prvoj godini isplate ulozeno za masine...


Nema veze sa temom ai je slicno , tako i novopeceni malinari prosle god su sve vreme vrteli plocu " KO POSADI POLKU JOS U PRVOJ GOD SE VRACA ULOZENO "

e sad kad je pala cena citava revolucija . . . . . http://www.elitemadzone.org/t434330-107-Malinari-na-putu-ka-BGu
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Forest GampIV
Krusevac

Član broj: 337080
Poruke: 20



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 11:24 - pre 81 meseci
@VOJKAN

Postovani Vojkane da li ste upoznati sa ulaganjima oko fabrike peleta? To treba prvo sagledati a onda osudjivati. Ja sam rekao cena za korisnika 200 Evra. Prevoz obicno bude oko 8 evra po toni, trgovci za sebe uzimaju 15 evra po toni ( tu je istovar na plac, skladistenje, utovar za kupca, transport i istovar kod kupca i njihova zarada). I kada se sve to odbije ispada da proizvodjaci mogu da prodaju pelet po ceni oko 157 evra po toni sa utovarom na kamion trgovca. A ulaganju su cca 2-2,5 miliona evra za proizvodnju 3 tone na sat. Pa vi racunajte kako hocete, ali povratak investicije je oko 7-10 godina ako nije kredit ili leasing. Ali svakom je svoja muka najveca. Treba sagledati komplet sliku pan suditi. Kod nas je odavno problem matematika, svi gledamo samo licne interese.

Ja Sam ovde da realno sagledavamo problem i da ne pravimo reper prema malim proizvodjacima koji su ponekada i bezobrazniji od velikih. Oni ako rade od ostataka iz drvne industije i kupili neke masine za 20-30 hiljada evra iz šteka mogu da prodaju po 150 evra zato sto sami rade i imaju radnike na crno pa nikom nista ne placaju.


[Ovu poruku je menjao Forest GampIV dana 12.08.2017. u 13:04 GMT+1]
DV
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 13:27 - pre 81 meseci
200-8-15=157???
Bice ipak da vam ostaje 177e
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Forest GampIV
Krusevac

Član broj: 337080
Poruke: 20



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 14:00 - pre 81 meseci
A PDV niste racunali da je drzavni. Nazalost to samo krajnji kupac placa. 200-10%-8-15=157
Proizvodjac ima ulazni PDV na sirovinu i potrosni materijal a izlazni samo na svoju marzu. Tako se ponistava ulazni i izlazni PDV

Poz
DV
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 14:27 - pre 81 meseci
U pravu ste, PDV sam smetnuo s uma.
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 16:35 - pre 81 meseci
Crown Forest je odlican pelet, mozda i najbolji u Srbiji.
Ali, ako nastavite sa takvom racunicom, bojim se da cete nas (kao sto rece Koborjanos), jednog dana vuci za rukav!
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 17:41 - pre 81 meseci
Citat:
Grada22:
Prvo su krive Srbija sume.
Pa je onda ....


Jesu , krive su !
Sada ovi sto prodaju drva (sa kamionima) , nema ih ni trecina nego sto su bili , brojcano mislim, prosle godine .
Da bi neko sekao svoja drva , u svom branistu , ceka po 2-3 meseca jer sumar jos ne moze da dodje i da mu naznaci koja drva da reze . Ljudi i dalje cekaju a dodje jos malo Septembar ....
Jednostavno , drva ima malo u ponudi , pa im skace cena .
A to vide i cuju proizvodjaci pa i oni dizu cene peleta , a drvo kupuju od Srbija sume , koje im daju prioritet . Drug moj otisao u Sumsko , da naruci i kupi drva , odbili ga , kazu da imaju preko ne znam kolko hiljada kubika vec narucenih , i jednostavno nemogu da postignu za sve , molim lepo !
A npr , ovaj covek sto sam kupio pelet od njega , iz Leskovca , zna cenu ogravnog drveta u Pirotu ??? WTF ???
Tako da , postoji neki zacarani krug tu , zar ne !?

@Forest gump
Prosek plate u Pirotu je oko 25.000 , za razliku od trenutnih 400eura koje su samo u BG (bih rekao)(da ne demantujem Vucica :D ) , i za tebe je realno da je pelet 2oo e ?
I meni se cini da ce biti sve manje musterija , ako se ne promeni ovaj trend sa stalnim povecanjem cena peleta , i ne ustolici neka normalna cena koja ce da bude ista ili barem priblizna (ako stvarno postoji valjan razlog za povecanjem) iz godine u godinu . A oni sa kvalitetnim proizvodom ce sami da prevladaju !
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2379



+36 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 18:03 - pre 81 meseci
Kako ide septembar kad dole na jugu goru sume,pa naravno da je onda skuplje drvo.I mislim da ima dovoljno vremena da se nabavi drvo.Cak i ako ne putin nam je dao gas a kome skupo,tesla struju.Volj ti klavir volj ti violina.Da ne pricam kako moze svako danas da kupi one kotlove ako je sve lepo montirao za grejanje.Taj moze da lozi i plastiku i papir ako ima dovoljno,navodim samo primer.
Hocu da kazem nije problem snaci se problem je opstati i uklopiti se u njegovu dinamiku cimanja plata tipa tebi povecam njemu smanjum,profit stavim u dzep.Ko fol u drzavnu kasu...
 
Odgovor na temu

Forest GampIV
Krusevac

Član broj: 337080
Poruke: 20



+2 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 18:19 - pre 81 meseci
Opet ja ponavljam.
Ljudi pelet je bio 200 evra u sezoni 2012.
Zadnjih godina je pala cena zbog losih investicija
i pokusaja da se "vade" losi proizvodjaci.
Pa pitajte nekog iz Hypo lizinga koliko su oni peletara
finansirali a one pukle.

Ja bih voleo da cena bude 150. Ali pa tona suve bukve kosta 87 evra, ako kupujete metar po 40 evra+ secenje +cepanje+ unosenje i slaganje.

A grejanje na pelet je normalno skuplje nego na drva ( pa od drveta se pravi i ulaze se neka energija da se dovede u stanje peleta).


DV
 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 21:25 - pre 81 meseci
OK, Forest.
Svako je izneo svoje misljenje. Videcemo sta ce nam vreme doneti.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji12.08.2017. u 22:32 - pre 81 meseci
Neka bude pelet i 200€ al cele godine, ali neka i plate budu srazmerne tome. U Srbiji ti za grejanje trebaju skoro 2 plate a tu u Austriji ni jedna cela, a plus se dobija 13-ta i 14-ta plata, a o kvalitetu da ne pričamo...

http://www.propellets.at/en/wood-pellet-prices

https://www.willhaben.at/iad/k...von-85-euro-ukraine-214295549/

https://www.willhaben.at/iad/k...ketts-kohlebriketts-213154105/

https://www.willhaben.at/iad/k...nholz-kohlebriketts-213413983/
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

deki2free

Član broj: 124980
Poruke: 78
79.101.99.*

Sajt: cloudo.com


+1 Profil

icon Re: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji14.08.2017. u 07:58 - pre 81 meseci
Citat:
boree: Neka bude pelet i 200€ al cele godine, ali neka i plate budu srazmerne tome. U Srbiji ti za grejanje trebaju skoro 2 plate a tu u Austriji ni jedna cela, a plus se dobija 13-ta i 14-ta plata, a o kvalitetu da ne pričamo...

http://www.propellets.at/en/wood-pellet-prices

https://www.willhaben.at/iad/k...von-85-euro-ukraine-214295549/

https://www.willhaben.at/iad/k...ketts-kohlebriketts-213154105/

https://www.willhaben.at/iad/k...nholz-kohlebriketts-213413983/


Cekaj, ako sam dobro razumeo kod njih je ovaj Ukrajinski pelet 90EURA po toni???!!!
The basic difference is this: hackers build things, crackers break them.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1326797 | Odgovora: 2865 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.