Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hobi i slobodno vreme

elitemadzone.org :: MadZone :: hobi i slobodno vreme

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17035 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: hobi i slobodno vreme11.02.2013. u 15:27 - pre 135 meseci
Ja bih voleo da imam s kim da se igram "varhemera" :).
Mada nikad nisam probao, ali verujem da je jako interesantno...
 
Odgovor na temu

Sonec

Član broj: 284879
Poruke: 892



+332 Profil

icon Re: hobi i slobodno vreme11.02.2013. u 15:32 - pre 135 meseci
Ja da budem iskren, mislim da bi trebalo da odrastes i da prestanes da igras igrice ko neko dete.

Leonardo da Vinči

Nema istine u onim naukama u kojima se matematika ne primenjuje.

Milorad Stevanović

Bog postoji zato sto je matematika neprotivurečna.
 
Odgovor na temu

boskela
Srbija,

Član broj: 304021
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: hobi i slobodno vreme11.02.2013. u 16:02 - pre 135 meseci
Citat:
Sonec: Ja da budem iskren, mislim da bi trebalo da odrastes i da prestanes da igras igrice ko neko dete.

ako se ti smarash u zivotu ne znaci da bi trebali svi...covek kaze sta voli da radi i sta ga interesuje..
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: hobi i slobodno vreme11.02.2013. u 23:52 - pre 135 meseci
Evo jos jedan savet, cime se ja zanimam u poslednje vreme, a studiram informatiku, pa sam potkovan solidnim znanjem. Ti si rekao i da te zanima elektrotehnika pa bi bilo idealno za tebe. U pitanju je arduino. Razvojno okruzenje koje programiras, sa ulazima i izlazima, kontrolisano mikroprocesorom. Mozes da napravis sta god ti padne na pamet, alarme, detektore kretanja, pozara, robote koji ce traziti vatru po kuci, igrati fudbal, GPS trackere, povezati Arduino sa internetom, gasiti preko SMS-a razne uredjaje u kuci, praviti CNC masine... Ukoliko imas malo elektrotehnickog znanja, odlicno bi se snasao u tome, a moglo bi da bude i profitabilno ako bi napravio nesto korisno. Originalne plocice koje su dobre za pocetak su oko 3000 dinara kod nas, iz Kine mogu da se naruce klonovi za ispod 1000 dinara. Paket od 40 raznih senzora sam nasao za oko 30$, imas senzore za osvetljenje, daljinu, temperaturu, ziroskope, detektovanje boja u tom paketu. Sve sto ti padne na pamet mozes da uradis s tim. Mene izuzetno smiruje, i budem presrecan kad vidim da napravim nesto sto zaista radi, i sto je korisno.

A da napomenem i da je uz pomoc tog hardvera vrlo lako moguce napraviti auto-pilot za te avione o kojima smo pricali. Preko Google-eartha napravis putanju, ubacis u Arduino, poletis, prebacis na auto-pilot, i on leti svuda gde si podesio da leti, moze cak i da slece i uzlece mada ti je za to potrebna preciznost od oko 10-20cm koju GPS tesko moze da ti pruzi, pa je bolje sletati i uzletati manuelno.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: hobi i slobodno vreme12.02.2013. u 01:14 - pre 135 meseci
E to je odlican predlog (iako nije za svakoga)
 
Odgovor na temu

boskela
Srbija,

Član broj: 304021
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: hobi i slobodno vreme12.02.2013. u 14:49 - pre 135 meseci
Da,zanimljivo.. moracu malo da se raspitam za tu arduino pricu pa cu videti :)
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: hobi i slobodno vreme20.02.2013. u 09:09 - pre 135 meseci
Ako u radno vrijeme dosta sjediš, ne bi bilo loše da se baciš na neki sport. Em korisno za zdravlje, em umanjuješ stres.

Takođe ne vidjeh da je neko predložio da počneš da sviraš neki instrument. Ako voliš muziku, opustiće te sigurno. Ja sviram tri instrumenta, kada sam isfrustriran, pustim bluz do daske, upalim gitarsko pojačalo i prepustim se.

Usnu harmoniku sam počeo da sviram u kolima jer sam svaki dan najmanje sat vremena išao do posla i nazad. Prestao sam da se nerviram u saobraćajnoj gužvi kada dugo čekam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: hobi i slobodno vreme

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17035 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.