Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Produzenje vazenja atesta za plin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105063 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin17.07.2013. u 01:20 - pre 130 meseci
Ja sam prosao NAJBOLJE.

Dok su mojim kolegama zamenili po neko crevo ili eventualno bocu (30-100e), meni se bas posrecilo.

Atest uradio prethodni vlasnik 2005. god., i to tako da je na plasticnoj usisnoj grani (koja je fabricki premazana bronzanom bojom) uradjen OBICAN plin (dakle, ne sekvent). Na kuciste filtera za vazduh je stavljen sigurnosni ventil (izrezan kruzni otvor precnika 6-7cm i stavljen poklopac sa dihtungom i oprugom, doduse to mi je uradjeno kad sam stavio standardan filter umesto 'sesira' koji je do tada stajao) da ne bi doslo do pucanja kucista za filter vazduha pri povratnim udarima.

Inace, usisna grana je od neke veoma tvrde plastike, koja na prvi pogled (udaranje, grebanje) moze sve da izdrzi, kao da je metalna.
Ali, PROPISI su propisi, i sad ispada da moram da uradim sekvent, sto kosta 300e. Plus na boci, koja je u redu, nije dobar ventil (mora neki drugaciji).


Kad sve saberem i oduzmem (300e sekvent uredjaj, ventil na boci ne znam koliko, 6000 'njima', ceka me veliki servis za 2000km i tu imam pored kaiseva spanere i par semeringa na kojima curka ulje ako ga ne znamenim na vreme, tj. 7-8000km iako do tada ne pusta nigde ni kap, a i registracija istice za mesec dana, pa jos creva za rashladnu tecnost od kojih ono od glave do velikog hladnjaka ima samo na jednom mestu u BG i ne moze da izdrzi ni 2 godine), onda je bolje da ocerupam auto i oteram ga na otpad (iako je 1998. godiste) i uzmem makar Punta 'staro za novo', i to dizela, i vise da ne kuburim sa plinom.
Davacu 130-150e mesecno, ali znam da sledecih 5-10 god. vise nemam nista osim redovnih servisa, a oni neka se i dalje igraju sa plinom i atestima kad su ovde ljudi kao ovce i svi cute i trpe, umesto da im na par dana blokiramo ulice!
Uzeo bih svakako nesto bolje, ali nemam za onih 30%, a ako hocu dizela, u obzir dolazi samo novo, vec sam i sam, kao i nekoliko mojih poznanika, imali lepa iskustva (npr. jednom kolegi, iako je sve ostalo OK, otisao plivajuci zmajac = 500e).


Inace, taman sam pre 2 meseca zamenio kvacilo, stavio LUK, i izgleda da je bolje da sam se jos tada oterasio ovog auta.

I majstor plinadzija kaze "ovo je neko na divlje radio, ko zna kako mu je neko lupio pecat za atest", onda mi nije jasno zasto u ovoj drzavi taj ko je 2005. godine stavio pecat na atest ne bi isao u ZATVOR, a ja lepo dobio kompenzaciju sto sam prevaren. I jos sam isao prosle godine u neki servis sa licencom da menjam filter plina, i majstor nista nije rekao po pitanju plasticne usisne grane. Nego, tek se sad setili da svi gledaju detalje.
A interesantno da su cevi i ostalo uradjeni po propisu (boca izdignuta, cevi sve metalne i od ventila do isparivaca zasticena gumom), ali eto mora sekvent jer ovaj ne sme na plasticnu usisnu granu - a mene sluzi vec 2 i po godine bez ijednog problema i nista mu nije falilo. A za ovaj 1.4 motor ne postoji metalna usisna grana, sto bi omogucilo da sve ostane kako jeste (osim ventila na boci).


A da vam ne pominjem sto ljudi koji su u zadnjih 4-5 godina kupili polovne aute sa plinom imaju probleme - vlasnici odmah posle 2009. god. nakon donosenja novog 'zakona' ukapirali sta ih ceka pa prodavali ta auta, a vecina kupaca bila neobavestena (bitno je da ima plin i da vazi atest do 2015 ili 2017, nije bitno kako je postavljena boca, kakva su creva i sl.).
I sad, ljudima npr. papir od boce ostao nakon prevoda u SUP-u, i cak i da im je sve u redu, za nesto im ipak treba garantni list od boce i sl.
Ili, ako idete sa ugradjenim plinom u inostranstvo, treba vam neki papir koji ste dobili pri atestu, ali je vecina taj papir ostavila sa ostalim papirima u SUP-u (a tehnicki pregledi tek nedavno poceli da prave kopiju tog papira da ostane vlasniku), a ovi u AMSS jedino po evidencionom broju mogu da nadju taj papir, a taj broj niko nije ni gledao niti ga pamtio niti negde zapisao...

Jednom recju, pustili su 10-ak godina da se sve radi kako se ko snadje, tj. opsti javasluk iako su uveli kao neki 'atest', a onda resili da uvedu red i nikome ne gledaju kroz prste.
Samo se pitam sta li je sledece na sta ce narod opet da gundja, ali se ipak nece pobuniti?
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

igniss
Bgd

Član broj: 57988
Poruke: 37
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin17.07.2013. u 10:45 - pre 130 meseci
Moj TNG uređaj je ugrađen u novembru prošle godine. Prvih meseci sam bio malo lenj i računao da nema žurbe i da ću atest uraditi do registracije auta. Međutim, posle nekoliko meseci su promenjena pravila igre. Ugrađena su nehomologovana creva niskog pritiska, a sada se traže homologovana. Majstor koji je ugrađivao plinski sistem kaže da zamena creva košta 3000 din., iako je uređaj pod garancijom. Ima li neko sličnih iskustava? Ima li on prava na to?
Going to the church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.95.*



+76 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.07.2013. u 00:36 - pre 130 meseci
@mjanjic

Niti ce ko da pomogne u resavanju problema niti koga boli Rac Q za obican narod...kod nas se sve resava jedno preko drugog...2010 su uveli ZOBS sa evropskim pravili ko da cemo sutra da udjemo u EU, a mnoge druge vaznije stvari i nacine rada su ostavljeni jos iz doba Tita i sada kroz novi ZOBS smo bezbedniji, disciplinovaniji, kulturniji, manje agresivni, manje se gazimo i ubijamo po ulici....jer to su evropski orjentisani mozgovi dobili ideju kako sto bolje da unaprede toplu vodu

Nigde, ali nigde zbog aljkavosti i lose ugradnje plinskog sistema nije bilo saobracajne nezgode, nego naslov u novinama i izjavama visoko pametnih saobracajnih moralista..."Mora se poostriti bezbednost na vozilima sa ugradjenim plinskim uredjajima jer su to tempirane bombe"... ~!@#$ WTF!!!!! A pun rezervoar benzina je jastuk sa perjem?!

zarobili su ljude niti da mogu da skinu plin niti da urade nesto sa tim plinom a da je jeftinije od samog auta!!!!

@igniss

Svi sve imaju prava, sad ti naplacuje ono sto je znao da ce kasnije da te odere
 
Odgovor na temu

tibetanac
Tibet

Član broj: 66691
Poruke: 177
*.opera-mini.net.

ICQ: 123456


+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin24.07.2013. u 13:00 - pre 129 meseci
Da li neko može da mi kaže da li atest treba da se radi i sve te prepravke na tng uređaju ako atest važi 10 god. i nije istekao.

Hvala!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin24.07.2013. u 16:45 - pre 129 meseci
Nisi pratio
To sto si dobio na 10 godina atest,to ti je po starom pravilniku. Po novom moras na 5 godina da radis periodicni "pregled" koji kosta mislim oko 6000 din. A posto imas ugradjenjo po starom,verovatno ti nisu homologovana creva pa ces to morati da odradis. Prijatelj je to radio na zastavi i mislim da ga je kostalo sve ukupno sa nekom izjavom strucnog lica oko 5000 din.
Eto
 
Odgovor na temu

feru

Član broj: 182004
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin23.10.2013. u 20:36 - pre 126 meseci
imam golfa guzonju na plin. i atest mi istice krajem 2014. od papira imam samo onaj kartoncic (uverenje) o atestu.
da li mi je jos nesto potrebno za produzrnje atesta oaim tog uverenja
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin23.10.2013. u 20:49 - pre 126 meseci
Bolje idi na kontrolni pregled jer od skoro traže creva sa homologacijom, novi tip multiventila, papire od isparivača itd. Više imaš na sajtu AMS-a i ABS-a.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.102.*



+76 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin18.12.2013. u 20:24 - pre 125 meseci
Moram da napomenem svima i upozorim na ovo sto drzava sa AzBS radi

Papir koji se dobije posle izvrsenog pregleda da je vozilo opremljeno sa odgovarajucom TNG opremom...kao sto pise na njemu je samo POTVRDA i prakticno ne znaci nista!!!!!! Zasto????

Zato sto na tehnickom i dalje treba onaj kartoncic i onaj A4 papir kada je prvi put atestiran plin na vozilu. Bez toga OVA POTVRDA NE VAZI!!!!! Prilikom kontrole od saobracajne policije, ako nemate kartoncic ili ovu potvrdu kao da nikad niste ni imali ATEST, iako se vidi na prvi pogleda je sve na svom mestu i popropisu u kolima uradjeno

Znaci cuvati ovaj papir i iskopirati ga, gde se kopija stavi u kola a original cuvati na sigurnom. Po pravilu kazu da treba odlepiti onaj mali papiric sa POTVRDE i zalepiti na plinsku bocu, ali NE, jer ce se zbog habanja iscepati

REZIME:
- Cemu davati 6000 za kontrolni pregled kada ova potvrda nista ne vazi sama za sebe...
- Zasto je napravljen presek i stvorene onolike guzve pocetkom godine kada je atest izdat na 10 god? Pitanje koje se ponavlja stalno... Zasto se nije moglo sacekati kada nekom istekne pa onda sve promeniti...to svi znamo zasto
- Ali ako je vec nateran svako na ovo a za uzvrat ne dobije ATEST novog uredjaja vec samo POTVRDU, cemu onda sva ovolika halabuka za plin???? Zasto moram sada umesto jednog kartoncica da nosim TRI papira sa sobom
- I ako je ovo potvrda..sta ce se desiti kada istekne ATEST na onom kartoncicu npr 2016????? Da ponovo idem na ATEST a POTVRDA vazi do 2018?????

 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin15.10.2014. u 12:19 - pre 115 meseci
Hajde da malo obnovimo temu i da vidimo sta se nije promenilo

Posto je i meni u decembru 5 godina od kako imam auto i plin (nas Punto sa fabricki ugradjenim plinom) doslo je vreme da se razmislja o reatestu (proveru atesta). Do sad niko nije pomenuo da li ovaj pravilnik vazi za auta kojima je fabricki ugradjen plinski uredjaj. Po servisima koji ugradjuju plin pricaju da mora i kod njih da se radi provera i da se menjaju neki delovi. Nije mi jasno sta ce oni to da mi menjaju kada je to sve na svom, hajde da kazem, "fabrickom" mestu. Da mi oni ugrade neki deo koji ce da bude losiji od fabrickog, da mi rasteluju plin???

Spremio sam jedno pismo koje cu da prosledim Agenciji za bezbednost saobracaja i Srpskom komitetu za bezbednost saobracaja (ne znam ko je jaci) u kome trazim da mi obrazloze zasto i mi sa fabricki ugradjenim plinom moramo da idemo na proveru atesta, po kom clanu zakona/pravilnika, a u slucaju da ne, takodje po kom clanu.

Dok ne dobijem odgovor, ako je neko imao iskustva neka pise.
Pozdrav.

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin15.10.2014. u 12:41 - pre 115 meseci
Ne moras da ides prvo u servis nego pravo na atest, a oni ce ti pokazati sta sve ne valja (ako ista ne valja) i onda imas valjda 3 dana rok da odes u servis, ispravis to i vratis se.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin15.10.2014. u 13:05 - pre 115 meseci
Ma to sam usput isao pitao u servis dok sam isao sa burazerom ili nekim drugom. Mene prvenstveno interesuje da li podlezem reatestu, a za ostalo cemo lako.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin15.10.2014. u 14:59 - pre 115 meseci
To naravno da, kao i svi ostali.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.dynamic.sbb.rs.



+613 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin15.10.2014. u 15:23 - pre 115 meseci
Naravno da podležeš reatestu, a sigurno ćeš morati da promeniš creva koja imaju homologaciju, a verovatno i multiventil. Bilo je nekih promena oko položaja boce i cevi u odnosu na stare propise, a to će ti već reći na kontrolnom pregledu ili te vratiti sa reatesta.
 
Odgovor na temu

hobbista
Beograd

Član broj: 149118
Poruke: 277



+180 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin15.10.2014. u 15:38 - pre 115 meseci
Imaj u vidu da nesto sto ne prolazi u AMSSu, prolazi na Masincu ili u Vinci. Svako tumaci pravilnik na svoj nacin.

Takodje, imaj u vidu da prilikom reatesta pregledaju i slikaju celo vozilo. Moze TNG instalacija da bude u redu, a da su ti celave gume ili razbijena soferka - i ne prolazis!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin15.10.2014. u 19:14 - pre 115 meseci
^
Da, meni su pravili problem sto je stavljen KN filter za vazduh umesto fabrickog.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin16.10.2014. u 07:24 - pre 115 meseci
Ma sta ima da prodje ili da ne prodje, kada je to sve fabricki, ako treba ima da se svadjam sa njima, necu da dozvolim da mi nesto menjaju (eventualno creva). Poslao sam mejl juce pa cu videti sta ce da odgovore.
Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin16.10.2014. u 08:30 - pre 115 meseci
A zasto si toliko siguran da ce da odgovoe?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin16.10.2014. u 09:41 - pre 115 meseci
Da malo deatljnije objasnim sta hocu da kazem:
Prvo, prilicno je velika mogucnost da agencija za bezbednost saobracaja nece hteti da se dopisuje sa tobom, jer nisam primetio da ih bilo sta na to obavezuje.
Drugo, ako planiras da se svadjas sa radnikom koji pregleda vozilo, to nece da moze - on ce ti jednostavno reci da on radi onako kako on zna, a ako ti smatras da on ne zna dobro, slobodan si da promenis firmu, ako si u amss da ides na masinski fakultet ili u vincu. Pricam iz iskustva, vidjao sam to tamo. Kad odes na drugo mesto, reci ce ti da ides kod treceg i tako dok ne ispucas sve mogucnosti, potom mozes opet kod onog prvog pa tako u krug.
Trece, to sto ti reatestiras fabricki uredjaj, a neko drugi naknadno ugradjen ne znaci apsolutno nista, jer on ima papir od pre 5 godina na kom pise da je kvalitet njegove opreme i izvrsenih radova u tom trenutku bio najmanje isto toliko dobar kao fabricki.
Kad se sve sabere, dolazi se do logicnog zakljucka - u njihovim rukama su i noz i pogaca, znaci nema sta ti tu da budes pametan, nego radi ono sto ti se kaze. Eventualno ako smatras da traze nesto nerealno, promeni instituciju za atest, pa ako i tamo kazu isto, onda...
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin17.10.2014. u 12:51 - pre 114 meseci
Prvo, za koji k.... postoji ta agencija nego da daje informacije gradjanima o bezbednosti saobracaja, da tumace zakon i da se pobune ako nesto u zakonu nije kako treba? Zasto postoje kontakt telefoni i e-mailovi ako oni nece da komuniciraju ni sa kim? Jednostavno neka mi kazu moras da uradis reatest po tom i tom clanu zakona, ili u tom i tom clanu pise da i automobili sa fabricki ugradjenim TNG-om imaju obavezu reatesta... ili tome slicno sto me zakon obavezuje.
Drugo, ne planiram da se svadjam ni sa kim, ali necu da dozvolim da od mene prave budalu. Obrazovan sam covek i ne moze meni neki tamo referent da kaze, moras da okrnes ovaj ventil za 90 stepeni jer nije ovako pravilno da stoji.
Trece, nije ti isto kada ti direktno fabrika ugradi neki deo u auto ili kada ti ga neki drugi majstor ugradi po 3x manjoj ceni. Tako npr. skine meni neko dobro crevo za antifriz i postavi mi neko tursko, kinesko ili koje vec, koje je za 1mm deblje i ne moze dovoljno da se stegne selna pa mi curi antifriz. Ili ne daj Boze da mi promeni isparivac zato sto, po njemu, moj ne zadovoljava standarde...

Ako cemo realno, ako si u obavezi da menjas creva za antifriz i creva za plin, po tom nasem zakonu/propisu onda bi trebao da budes duzan i na svakom autu da menjas creva za antifriz i gorivo.
Ja sam svojevremeno ovde pokrenuo temu da izadjemo i da se pobunimo ovom zakonu/pravilniku jer je nerealan ali sam imao slabu podrsku. Slicno kao sto su studenti izasli i dobili svoja prava, smatrao sam da i mi vozaci imamo svoja prava. Nista politicki.

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin17.10.2014. u 13:29 - pre 114 meseci
Ne razumem se u taj plin, ali treba da znaš da je Agencija džavna a Komitet neki privatni.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105063 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.