Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Produzenje vazenja atesta za plin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105080 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin28.05.2013. u 09:30 - pre 131 meseci
Alvirovic je izgleda pomrsio konce kreatorima "pametnih i dobrih zakona".
Ovde se vise ne zna ko sta radi-svi su krivi a niko nije odgovoran-ovo je neverovatno,sami sebe demantuju od jutros!

Ko ima važeći atest, ne mora na pregled gasnog uređaja



[Ovu poruku je menjao niki 67 dana 28.05.2013. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin28.05.2013. u 15:42 - pre 131 meseci
Samo jos ni jedan dopis nije stigao u MUP, pa jos nema promene propisa. Za sad.
 
Odgovor na temu

djosavl
Nikola Stankovic
Student
Bor

Član broj: 173590
Poruke: 45
*.mbb.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin07.06.2013. u 16:57 - pre 131 meseci
Da li ima nekih novosti povodom ovog nameta...

Da li je neko tuzio drzavu i vredi li uopste da se traci vreme sa tim...?
 
Odgovor na temu

gorancezg
Nezaposlen

Član broj: 315412
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin09.06.2013. u 10:27 - pre 131 meseci
Alvirović uzima pare za svoje slike i snimke, država pljačka ovaj osiromašeni narod a mi ćutimo ko mutavi. Turci napravili blokadu zbog sečenja drveća a mi nemožemo se organizovati za blokadu važnih puteva i protesta zbog nakaradnog zakona koji se svaki dan menja... Treba se pod-hitno preko velikuh sajtova dobro organizovati i po mogućstvu tužiti organizovano državu u Strazburu....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin09.06.2013. u 19:03 - pre 131 meseci
Alvir. jos malo pa ko majka Tereza.

Treba ga predloziti za narodnog poslanika.
 
Odgovor na temu

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin12.06.2013. u 13:34 - pre 131 meseci
Trajace ovo u nedogled.....j..e lud zbunjenog!

Komitet za saobraćaj: Hitno zaustaviti reatestiranje vozila na plin
 
Odgovor na temu

gorancezg
Nezaposlen

Član broj: 315412
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin12.06.2013. u 20:16 - pre 131 meseci

Oni ćute i pune budžet...ni po jednom zakonu i uredbi ne postupaju pravilno a narod plaća i trpi... Kako planiraju u evropu kad su pogubljeni ko ćurke u magli...
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.85.*



+76 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin12.06.2013. u 21:01 - pre 131 meseci
Ajde, bilo je price da se organizujemo i izadjemo na ulice....ajde...pravimo ovde datum i ugovaramo kada

Kada se dogovorimo saljemo svima preko FB datum vreme i mesto i policiji da dobijemo odobrenje, i skupljamo se sta je problem!!!!

Ja sam jednom napisao kako bi to bilo i posle opet niko nece da se nadje na ulici...znaci hocemo da nas sexualno zlostavljaju sa "evropskim" propisima i onim sto je "dobro" za nas a ni jedna nezgoda na putu se nije desila zbog plina koji je imao atest na svakih deset godina

Predlazem datum

27.06. Cetvrtak 11:00 ispred zgrade Vlade
 
Odgovor na temu

gorancezg
Nezaposlen

Član broj: 315412
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin12.06.2013. u 21:38 - pre 131 meseci
odlično...pozvaćemo sve na fejsbuku , tviteru i ostalim sajtovima....ako vlada dotle ne reši problem....ovo nek im bude upozorenje.... 27.06.2013. u 11:00 četvrtak ispred vlade
 
Odgovor na temu

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin13.06.2013. u 09:21 - pre 131 meseci
Ne plaćati atest opreme za gas


PROTEST:

27.06. Cetvrtak 11:00 ispred zgrade Vlade

 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin13.06.2013. u 18:17 - pre 131 meseci
Nema tu sta da se trazi od saobracajne policije. Oni samo sprovode naredjenja.

Uostalom, ateste traze tehnicki pregledi i na registracijama vozila, a ne saobracajci. A tehnicki pregled ne sme izdati potvrdu da je vozilo ispravno, ako se ne slaze sa zakonom.
 
Odgovor na temu

gorancezg
Nezaposlen

Član broj: 315412
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin13.06.2013. u 19:20 - pre 131 meseci
Zakon je jasan atest važi 10 godina, a sad majmuni hoće pare pa izmišljaju....u redu je nek bude i na tri ali kad isteknu ove potvrde atesta od 10 godina...
 
Odgovor na temu

viktorlj
Nis

Član broj: 315540
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin14.06.2013. u 14:08 - pre 131 meseci
Ljudi pa ovo je haos....meni je istekla registracija jos 5. maja a 4.juna i mesec dana za registraciju.....na masinskom fak u nisu mi je zakazan termin za reatest za 28. avgust.
Odradio sam zamenu creva i sve ostalo sto treba oko plina i onda cuo da bi trebalo da ukinu odluku o reatestu jer mi prvi atest vazi do 2017 god. i da mogu da odradim tehnicki pregled.
Naravno kao sto i svi ostali znate da to nije ukinuto meni je preostalo da cekam 28. avg za masinski a ince treba 4. septembra da krenem na odmor kolima.
Registraciju je prakticno nemoguce odraditi za tako kratko vreme jer se samo saobracajna ceka po mesec dana.
Za ovakav haos i ove izjave po novinama su svi culi ali nema niceg zvanicno tako da ni jedna agencija u nisu ne sme da mi da tehnicki da registrujem auto a u nekim agencijama su mi rekli da odluka nece ni da se ukida...kao u fazonu ma to nema sanse...
Kako bre nema sanse???
Kakva je ovo zajebancija sa ljudima koji su hteli da odrade reatest a sad jos i da placaju nove tablice, saobracajnu, sta je sa svim obavezama koje moram da otkazem i sa novcem koji se gubi samim tim sto auto ne moze da se registruje 3 meseca???
 
Odgovor na temu

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin14.06.2013. u 23:39 - pre 131 meseci
Konacna odluka u nedelju

Rešenje za kontrolu plinskih uređaja
 
Odgovor na temu

saloe
Sale Radojkovic

Član broj: 300687
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin16.06.2013. u 15:20 - pre 131 meseci
I konacno nas "neprevazidjeni" pomocnik ministra saobracaja Sasa Mirkovic je u emisiji SAT rekao da je drzava LEGALIZOVALA PLJACKU I NEZAKONITO UVELA REATEST na sva vozila sa plinskim uredjajima i ako im je vazeci atest koje je izdala drzava Srbija 10 god jos traje, i citiram: Postupanje nadležnih prema vlasnicima vozila nije zakonito, pa ga je potrebno bez odlaganja zaustaviti. Odredba člana 252. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima koja propisuje petogodišnji rok provere TNG uređaja ne može se primenjivati retroaktivno, odnosno početak navedenog roka počinje teći tek od 11.12.2009. godine. To znači da petogodišnji rok provere ističe 11.12.2014. godine i pre tog datuma ne može se tražiti od vlasnika vozila da izvrše proveru, i da se izvršenom proverom uslovljava produžetak registracije - stoji u saopštenju Komiteta za bezbednost saobraćaja. TAKO NAM I TREBA, DERITE NAM KOZU KAD SMO GLUPI!!!!!!!!!!!!
Sale
 
Odgovor na temu

valsorimkaran
Miroslav
Student
Novi Sad,Srbija

Član broj: 253743
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin23.06.2013. u 20:09 - pre 131 meseci
Koliko vidim, protest treba da ide u smeru odlaganje primene ovog pravilnika tj zakona za sledeću godinu, NE!
On ne može da se odnosi na one koji imaju ugrađen gasni uređaj pre 2009.! svi koji su dobili atest na 10 godina, treba da ostane do 10te godine, na njih ne može da se sprovode zakoni retro-aktivno, za sve vlasnike od 2009 na ovamo, je atest svakako na 5 godina, tu se radi perodičan pregled, i na osnovu tog pregleda treba a se produži atest...

Svi koji su imali ugrađen gasni uređaj u vozila pre 2009 ne treba nikakve prepravke da rade na vozilu, ako rade periodični pregled - ratest (sem dva ili tri creva niskog pritiksa, da budu homologirana).

Ako bi išli sad na ovaj redovan kontrolni pregled, jer oni sad to tumače dvojako zakon (u smlislu zahteva i normi koji se na šta primenjuju, npr. ako se sad radi atest, Golf mk2 ne može više da ima torzionu bocu!, jer je ona iznar rezervara za gorivo... nebuloze).

S druge strane, ako je dozvoljeno samo ovlašćenim serviserima da ugrađuju gasne uređaje(tako kaže pravilnik),više nema home made varijante, onda ne traba da idemo na atest, nego se to radi u sklopu tehničkog pregleda, a uverenje izdaje servis. A ako neko od nas, sam izvršava neke izmene na automobilu, motor, urađuje neke druge komponente, u ovom slučaju plin, ili ako su bitno promenjene karateristike vozila, to je za atest.
A ako imam potvrdu ovlašćenog servisa,(o izmenama na vozilu) koji bi bio validan na tehničkom ( za neke vrste izmena na vozilu, ne naravno sve) ili bilo kog servisa iz te oblasti, onda za to nema smisla da se radi atest.
Ali ako mi već ovlašćeni servis uzme pare za ugradnju TNG-a (naravno to je deo njihove usluge), a na papiru koji on izdaje, su samo popisani seriski brojevi komponenti i dokumentacija koja ide uz te uređaje, to svakako dobijemo kada odemo u prodavnicu i kupimo te delove. nema smisla plaćati nešto dva puta kad je jedanput plaćeno...
Kad je servis dobio licencu za rad, ako je uopšte imaju, onda oni garantuju državi, nama pre svega, da su svi uređaji ispravni i homologirani, a papirološki na tehničkom pregledu se potvrđuju komponente koje su urgađene i koliki je vek njihovog trajanja ( npr. boca 10 godina), jadino u tom slučaju kada istkne taj period, treba raditi prepravke(zamena boce) na vozilu... ima tu mnogo nelogičnosti ne znam ih sve napamet ali ako se setim dopisaću...

Tako da sve to treba da bude deo protesta, jer svima nama ide na štetu, džepa pre svega...

a na kraju će biti, na plinu kuvaj, sa dizelom ori, a na benzin se vozi

[Ovu poruku je menjao valsorimkaran dana 23.06.2013. u 21:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gorancezg
Nezaposlen

Član broj: 315412
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin24.06.2013. u 08:48 - pre 131 meseci
Država puni budžet a više političari svoje džepove, Alvirović i kompani prodaju maglu na RTS a ovaj narod trpi , ćuti i plaća....prosto ne poverovati...užas
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin24.06.2013. u 11:31 - pre 131 meseci
Ja bih samo pitao,jer me pitaju.Sta je sa tocak bocom.Da li se vise ne ugradjuje,ili moze i ona da se atestira po novom sta god bilo?
 
Odgovor na temu

djosavl
Nikola Stankovic
Student
Bor

Član broj: 173590
Poruke: 45
*.jugoistok.com.



+2 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin08.07.2013. u 12:07 - pre 130 meseci
Bas me cudi kako je moguce da je ova tema zaspala...

Dajte neke nove informacije, da li ima nagovestaja da ce reatest da se ukine ili sl...

Sta je sa tocak bocom, da li ce moci da se koristi ili..?
 
Odgovor na temu

viktorlj
Nis

Član broj: 315540
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin08.07.2013. u 13:22 - pre 130 meseci
Ljudi ja sam morao da odradim atest s obzirom da mi je auto potreban a ovi su potvrdil da nema ukidanja reatesta vec samo daju besplatan tehnicki pregled uz atest...sto je vise nego smesno ali ajde....sta da kazem sem da je pljacka potvrdjena...mene je atest sa prepravkom, registrracijom, novim tablicama i saobracajnom iskostao oko 260e za golf 2, sto je mnooogoo ali sta sam mogao da uradim kad niko nije hteo da mi odradi tehnicki pregled bez atesta bez obzira na sto stari vazi do 2017 god...uzgred i novi mi vazi do tog datuma jer mi atest za bocu tad istice, ali za to videcemo o tom potom. Za cekanje na pregled u AMSS moze da se resi sve istog dana ali mora da se ode rano ujutru i napravi lista po kojoj ovi prozivaju. Uzgred budite spremni da taj dan zrtvujete i uzmete slobodan dan na poslu jer sam cekao od 6h ujutru (bio 7 na listi) i doso na red u 15h.
Pitanje za tocak bocu....misilm da ta boca moze da prodje atest ako postoji stari atest za nju ali mora neke sitne prepravke da se odrade...ne da se manja cela...ali nisam siguran...najbolje je da se vidi u nekom servisu koji radi prepravke i ciji automobbili prolaze atest.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 105080 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.