Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Produzenje vazenja atesta za plin

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105653 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 11:50 - pre 134 meseci
Jednom steceno pravo se novim zakonom ne moze ukinuti!

Ovo je pitanje za Evropski sud za ljudska prava u Strazburu.

Novi zakon moze da vazi samo za nove korisnike od datuma stupanja na snagu a za ostale po isteku vazeceg uverenja!

Mozda se sete i penzionerima da ukinu penzjie jer po novom zakonu treba da rade jos koju godinu!!!
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 13:44 - pre 134 meseci
+1

Svaka reč na svom mestu,slažem se 100% i ne bih imao ništa da dodam.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 14:24 - pre 134 meseci
Pa nije bas. Mislim na taj koncept "jednom stecenog prava". I zakoni i praksa kazuju drugacije u gomili drugih situacija.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 14:38 - pre 134 meseci
Po novom atest nema rok trajanja, ranije ga je imao.
Realno...
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 15:10 - pre 134 meseci
Nije tacno. Po novom radice se reatest svakiih 5 godina.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 15:19 - pre 134 meseci
Nije tacno, atest vazi trajno, na 5 godina se radi provera atesta.
Realno...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 15:55 - pre 134 meseci
Citat:
boyan3001: Nije tacno, atest vazi trajno, na 5 godina se radi provera atesta.


Sta je ustvari atest? Provera ugradjenog sistema-instalacije?Gde je predlog da se boca menja na 5 godina?
 
Odgovor na temu

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 15:59 - pre 134 meseci
Citat:
boyan3001: Nije tacno, atest vazi trajno, na 5 godina se radi provera atesta.


Nije sija nego vrat-samo se drugacije zove!
Da su hteli reatest ili proveru ispravnosti na odredjen vremenski period mogli su to da uvedu NORMALNO sa nekom NORMALNOM cenom a ne da reatest kosta jos malo kao i ugradnja TNG-a kod nekih vozila!

I jos nesto.......ako sam nesto platio i kupio onda je to MOJE i ne moze mi niko uzeti ili uskratiti pravo na posedovanje istog (10 god).
U nasoj zemlji moze naravno...PLJACKA....pljacka i samo pljacka sirotinje!

Doneli su novi zakon i to je u redu (kakav je takav je) ne polemisem o tome,ali......ne mozes retroaktivno silom nametati novi za ljude koji su to pravo vec stekli-nisu ga dobili na poklon-POSTENO SU PLATILI!
Drzavne institucije su izdavale ta uverenja-sad odjednom postadose nelegalne i divlje!!!Zasto???

Treba para....nema para...LEGALNO pljackaj gradjane("zakonski")...moze se-kod nas sve moze!

Umesto da budemo jedinstveni i na neki nacin pokrenemo nesto sto moze biti od koristi i spasimo se DRANJA (po bilo kom osnovu) ovde se skrene sa teme i trazi se dlaka u jajetu pa tema ode u off.
Ako neko sa ovom temom nema dodirnih tacaka i ne moze da kaze nista sto bi koristilo u "odbrani od PLJACKASA" ne mora da odmaze.
Naravno da svako ima pravo na svoje misljenje,moze javno ovde da kaze,ali....cudan smo mi narod....ovo se ne odnosi na citirani post nego uopsteno na celu temu!




[Ovu poruku je menjao niki 67 dana 19.04.2013. u 19:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 17:31 - pre 134 meseci
Citat:
boyan3001:
Nije tacno, atest vazi trajno, na 5 godina se radi provera atesta.


To je to isto, samo zapakovano u celofan.

Ako posle 5 godina nesto ne valja, menja se i ponovo radi atest. Jel onda trajan? Ako je trajan, onda je i ovaj koji smo do sada imali. I ne radi se provera atesta, nego provera ispravnosti uredjaja i instalacije.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin19.04.2013. u 18:08 - pre 134 meseci
Pa nije isto, niti se isto placa, niti se ista stvar radi. Mozda su bezobrazni, pohlepni, zeljni lake love i zli, ali nisu bas vesla sisali. Ja uopste ne branim ni sistem, ni zakon koji je donet, samo skrecem paznju na tacno stanje stvari. Neko ce se sutra zaleteti da im j. majku na sudu i popusice ga, jer nece imati osnov po kome moze dobiti presudu u svoju korist na bilo kom sudu.
I da, ako se neki deo sistema zameni, kao recimo boca ili isparivac, ne radi se ceo atest iznova, vec se radi provera i pri toj proveri se upisu nov uredjaji. Pod uslovom da nije napravljena neka veca, sustinska izmena na instalacijama zbog toga. Ovo odgovorno tvrdim, jer sam tu proceduru sam prosao.
Realno...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin21.04.2013. u 12:20 - pre 134 meseci
Drugar je juce isao da registruje auto, i trazili su mu da ima ugradjen sekvent plin (mercedes sa K glavom). Kazu svi koji imaju motor sa direktnim ubrizgavanjem moraju taj da imaju. Takodje mi kaze da ostali koji imaju karburator, moraju da ugrade neku sondu koja kosta oko 200e. On je naravno preko veze uspeo da registruje auto. Kaze slikaju ti motor sa svih strana, i gepek, da ne bude na tehnickom "nemam plin". Jedan drugi drugar, koji ugradjuje plin, rece da mu je trenutno jedini posao vadjenje plina iz kola. Sta se ovo desava ljudi?? Svuda na zapadu te drzava subvencionise ako hoces da imas plin u kolima, samo ovde izgleda neki lobi radi na veliko.

A inace izgleda da od tih 6000 za atest nema nista, jer koliko sam uspeo da vidim u praksi to je pre nekih 12000 jer ima gomila nekih taksi da se placa.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

TeslaElectronic

Član broj: 301757
Poruke: 384



+25 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin21.04.2013. u 12:38 - pre 134 meseci
Pa u takvoj državi živimo, nije samo problem registrovati auto na plin, već ko hoće da ga skine iz auta, katastrofa
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin21.04.2013. u 13:06 - pre 134 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Takodje mi kaze da ostali koji imaju karburator, moraju da ugrade neku sondu koja kosta oko 200e. On je naravno preko veze uspeo da registruje auto.


Nema ugradjivanja nikakve sonde na motorima sa karburatorom.Drugar je registrovao takvu Astru "bez veze" i niko nije ni spomenuo tu stavku.Kod mene je Euro 2 MPI motor sa "obicnim" gasom i elektronskim isparivacem,a po novom ce trebati da se ugradi lambda kontrola (oko 60e sa ugradnjom).
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin21.04.2013. u 13:34 - pre 134 meseci
Pa nemam pojma, ja ti samo prenosim sta su meni rekli.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin21.04.2013. u 18:01 - pre 134 meseci
Evo "VEOMA POZITIVNE" informacije od nase "AGENCIJE ZA BEZBEDNOST"

Cepace nas dok ne pomremo(nema nikakvih promena)-dobili su Software po kome ce sad oni mnogo brze da rade i nece biti cekanja i guzvi!
Pregledace dnevno 500 vozila.
Mogu da zamislim kakvog kvaliteta ce taj pregled biti!!!
Sad su se setili da ustvari imaju vec podatke u svojim "divljim i nelegalnim institucijama" o svim vozilima za koja je vec uradjen atest u predhodnom periodu pa ce im ta baza podataka ubrzati proces PLJACKE naroda.

Kao sto sam vec rekao....deri sirotinju,napumpaj cene do daske a bezbednost vozaca i vozila...???? ko te pita,vazno je da se uzmu pare.

Rešen problem kontrole plina

Stvarno su ga resili................




[Ovu poruku je menjao niki 67 dana 21.04.2013. u 20:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki021
Novi Sad

Član broj: 60936
Poruke: 15
*.dynamic.kdsinter.net.



+13 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin21.04.2013. u 22:39 - pre 134 meseci
Da li je proverena informacija da motori sa direktnim ubrizgavanjem i venturi sistemom, ne mogu da prodju reatest posto nemaju sekvent?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin21.04.2013. u 22:42 - pre 134 meseci
Pa naravno da nije. Sve je to rekla kazala dok ne bude zvanicno. Ja sam samo preneo sta su mom drugaru rekli na tehnickom.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

starko
Beograd

Član broj: 31878
Poruke: 41
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin22.04.2013. u 10:07 - pre 134 meseci
Ne mogu da verujem da smo toliko retardirani da ne mozemo da se skupimo i dignemo pobunu protiv najobicnijeg pljackaskog nameta!!!
Shvatite, ljudi, za svaku otimacinu oko koje se ne digne prasina, oni ce napraviti sledecu duplo goru.
Nastavite da cutite i gutate Mrkina i Stojadinova g..na ili na ustanak protiv dahija!
Sad cu da predlozim vw-club-u organizaciju protesta povodom ove otimacine, zamolio bih i ostale koji ovo procitaju, a imaju isti problem, da pomognu! Da mogu sam nesto da uradim, licno bih isao u fantomsku Agenciju za pljackanje ucesnika u saobracaju, da se raspravljam sa idiotima koji su ovo smislili. Na zalost, sam necu uraditi nista, ali ako nas bar stotinak zakuca na njihova vrata, to je vec druga prica. Sta bi tek bilo da blokiramo saobracaj, kao sto rade mnogo slozniji drugovi Grci! Jedan clan ES foruma je jos pre mene dao slican predlog! http://www.elitemadzone.org/t4...-Pravilnika-atestu-za-autoplin
Red je jednom da i mi svi zajedno budemo jaci a ne samo brojniji!
 
Odgovor na temu

niki 67

Član broj: 116258
Poruke: 197
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin22.04.2013. u 15:46 - pre 134 meseci
Novine ponovo pisu a mi spavamo!


Čekaju dva meseca na atest za gasni uređaj
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.102.*



+76 Profil

icon Re: Produzenje vazenja atesta za plin22.04.2013. u 21:31 - pre 134 meseci
Ja sam uvek za akciju, ali kako se organizovati, kome zaliti, jedno je Alvirovic kad pozove i oni se odazovu pa kao malo chat-uju...kome mi da se obratimo, kojim medijima, jel treba da samo izadjemo na ulice i protestujemo???? Pre nego sto se izadje na ulice mora se organizovati, prijaviti protest i cekati odobrenje od MUP-a ili pravac u maricu, kome pisati protestna pisma, kako predociti situaciju, koliko vas je spremno da platimo advokata i tuzimo za protiv ustavnu odluku....unutrasnji gnev je cudo, ali iz koze ne mogu, ali i iz zemlje mogu :D

Kada je bio 6.4. protest, koliko je vas doslo, koliko je vas culo da ce biti protesta...a sada treba nas 30 da se pojavi ispred Vlade sa nekim transparentom i sta onda...nece opet niko hteti da dodje jer taksisti koji voze na plin jure sto vise da izvozaju dok je jos po starom pa ne mogu da stignu, drugi kazu, ne mogu sa posla da pobegnem, tek posle pet. Ljudi su zastraseni sa svih strana ili da ce izgubiti posao ili da ce neko da im preti, mnogo njih se okrece staroj taktici, bolje da platim i cutim ili naci cu vezu za tehnicki i opet isto do sledece registracije

Oni su se ogradili zato je i mutavi rekao "Ovo nije atest, nego kontrola atesta" znaci ustavno oni tebi nista ne rade retroaktivno niti ne kazu da ti atest ne vazi 10 godina nego ajde moras na kontrolu svakih 5god....a tebi pola stavki nije kako su oni zamislili i na kraju platis sve iz pocetka kao da si sada ugradio prvi put plin i na taj nacin ti oni poniste taj atest od 10g...i vezane opet ruke....ovo samo da "Menadzer" ponovo gostuje kod Alvirovica i obeca smanjenje cene, ali one je pre dve nedelje najavio od Aprila 2014 vece dosta cene, jer njihova logika je 3000+3500+takse+....+....+ nije puno na 5 godina

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Produzenje vazenja atesta za plin

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105653 | Odgovora: 276 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.