Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ludilo Severne Koreje

elitemadzone.org :: MadZone :: Ludilo Severne Koreje

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 101756 | Odgovora: 510 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 08:12 - pre 133 meseci
Citat:
DaliborP: Nisi odgovorio na pitanje....i opet, treci put, ja Ameriku uopste nisam spomenuo, dzaba pokusavas da okrenes pricu na tu stranu. Na svako pitanje odgovaras odgovorom, neozbiljno.

pa nisi ti pomenuo, ali sam ja pomenuo u svom prvom postu ovde, pa si se ti nadovezao na taj post...
Ne vidim sta ti to nisam odgovorio? Imas detaljno u 3 posta moje tacno misljenje o svemu tome.
Takodje mozes da vidis da me slabo to i interesuje, sto sam vise puta naglasio.

@Paunic91 toliko me boli ***** a ne istina :) za celu tu situaciju
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 08:24 - pre 133 meseci
Ja bih ako se slazete,ludilo severne koreje ostavio njima,mada sve ukupno napisano
se svodi da su nas napravili ludim,jer je bio obican fejk.
Ko je ovde lud!!??
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 08:59 - pre 133 meseci
Citat:
CoyoteKG:Takodje mozes da vidis da me slabo to i interesuje, sto sam vise puta naglasio.

Ovo je sad stvarno smesno :) Slabo te interesuje, vise puta si naglasio a prvo sto si rekao je da ih razumes i podrzavas :)
Kad te neko ozbiljno pita zasto onda krecu bajke i mene to ne zanima price.... Sad te razumem u potpunosti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 09:15 - pre 133 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Kao što rekoh. Ne znam skoro ništa o SK. Pretpostavljam da mnogi ovde takođe ne znaju nego su čuli iz medija koji ne mogu biti nikakva garancija da to tako jeste...

To otprilike važi i u pogledu USA za mnoge ovdje....

Citat:
CoyoteKG:Kao što @SASASTA reče, svi dobro znamo šta Amerikanci žele, i znamo da je uvođenje demokratije samo paravan... To znaš i ti dobro, nego guraš sve vreme svoju priču...

Tako otprilike svi dobro znamo šta SK želi....

Mogu da se kladim da je broj ljudi na ovoj temi koji su LIČNO otišli u US i LIČNO se uvjerili u ono što o njoj pričaju (a ne iz medija koji ne mogu biti nikakva garancija, kako kažeš) isti kao i broj onih koji su LIČNO otišli u SK i LIČNO se uvjerili u ono što se tamo zbiva.
 
Odgovor na temu

SASASTA

Član broj: 289575
Poruke: 73
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 13:31 - pre 133 meseci
evo ja se javljam kao dobrovoljac da idem samo ako ima neki dobrovoljac da plati put tamo i onamo.https://static.elitesecurity.org/smile4.gif
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 16:02 - pre 133 meseci
Amerika odavno nije normalna zemlja i moglo bi se govoriti i o ludilu Amerike. Nesto se tu otkacilo i ne ide kako treba, Amerikanci srljaju u besmislene ratove, nabijaju drzavne dugove, imaju najveci spoljnotrgovinski deficit na svetu, imaju sve vece socijalne razlike, patoloske cak, jednostavno treba dobro upregnuti misli da covek shvati sta se to tamo desava u glavama njihovih rukovodilaca.

Nekad je Amerika bila top destinacija, a danas odlazak u Ameriku podseca pomalo na avanturu. Da ne kazem koliko imaju samo tupav imigracioni zakon da je to prava katastrofa... Sistem zdravstvene zastite je gotovo neshvatljiv za vecinu...

Nije ni cudo da se stalno sukobljavaju sa patoloskim drustvima (kao S. Koreja) ili se cak i udruzuju sa takvima (kao npr S. Arabija).

 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 16:43 - pre 133 meseci
Citat:
Mogu da se kladim da je broj ljudi na ovoj temi koji su LIČNO otišli u US i LIČNO se uvjerili u ono što o njoj pričaju


Zašto da idu lično u USA kad je '99 USA došla kod nas.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 17:22 - pre 133 meseci
Citat:
Lazar-I: Zašto da idu lično u USA kad je '99 USA došla kod nas.

Pa da ti ne bi oni opet tako dolazili u posjetu.
Bolje da odeš i sam vidiš kako stvari stoje nego da ti ih oni objašnjavaju.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 17:35 - pre 133 meseci
Citat:
Braksi: Amerika odavno nije normalna zemlja i moglo bi se govoriti i o ludilu Amerike. Nesto se tu otkacilo i ne ide kako treba, Amerikanci srljaju u besmislene ratove, nabijaju drzavne dugove, imaju najveci spoljnotrgovinski deficit na svetu, imaju sve vece socijalne razlike, patoloske cak, jednostavno treba dobro upregnuti misli da covek shvati sta se to tamo desava u glavama njihovih rukovodilaca.

Nekad je Amerika bila top destinacija, a danas odlazak u Ameriku podseca pomalo na avanturu. Da ne kazem koliko imaju samo tupav imigracioni zakon da je to prava katastrofa... Sistem zdravstvene zastite je gotovo neshvatljiv za vecinu...

Nije ni cudo da se stalno sukobljavaju sa patoloskim drustvima (kao S. Koreja) ili se cak i udruzuju sa takvima (kao npr S. Arabija).


U besmislene ratove? Pa sad ako napad na Avganistan nazivas besmislenim ratom onda se pitam dal posjecujes ovu planetu, ponekad? Pretpostavljam da si cuo za talibane i njihovu vezu sa Al Kaidom?
Sto se tice dugova, ni za to nemoj previse da brines, jer ocigledno oni ne brinu. Imaju dovoljno resursa, ljudskog potencijala i bogatu privredu da to ocigledno jos lako kontrolisu. I ne znam samo zasto ti upinjes svoje misli da shvatis americke rukovodioce, bolje se napregni da shvatis ove nase. Sto se nasih tice, ja sam u rebusu, meni su ovi nasi totalno neshvatljivi. Ako tebi uspije, prosvijetli i mene. Amerikanci imaju ociglednu ideju koje se drze kao pijani plota. Kod nasih prije podne pricaju jedno, u podne drugo a uvece skroz deseto...

Imigracioni zakon nije katastrofa vec ih upravo takav stiti od nekontrolisanog doseljavanja stanovnika treceg svijeta. Imaju dovoljno svoje sirotinje pa im bas treba da uvoze i tudju!

A to sto se sukobljavaju sa patoloskim drustvima, ne vidim sta ti tu ima pogrdno za ameriku? Po meni je bas normalno da se trude da uniste totalitarne rezime, jer su upravo amerikanci u suprotnosti sa takvim shvatanjem.
Da neces mozda da mi kazes da su ta patoloska drustva potrebna ovoj planeti? Ja sigurno ne bi plakao da ih amerika demontira? Naprotiv. Slavio bi dan kad bi se uklonio ludak iz SK a i ona grupa religioznih fanatika iz Irana. Docekao sam kraj Gadafija i Sadama, a i Asad je tu negdje da rikne... ostalo je jos par despota, pa lagano period mira i prosperiteta. Ako je cijena globalnog mira - kontrola svijeta od strane Amerike, ja to rado prihvatam. Bolje to od opasnosti koju donose ludaci kao Kim Jong-un... Sto se tice trenutnog saveznistva sa S Arabijom, to je samo pitanje dana kad ce se promjeniti. Ta ista amerika je demontirala britansku imperiju tokom i nakon WWII, a smatrali su se saveznicima. Nece ni S Arabija moci dovijeka ovako. Nadam se da cemo i to docekati!

Citat:
Lazar-I: Zašto da idu lično u USA kad je '99 USA došla kod nas.

Jbg, prizvali smo ih. Doduse, dosli su samo parcijalno, ali sta smo zvali to smo i dobili. Mnogo smo bili drcni a to ne moze ako si mnogo slabiji!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 17:41 - pre 133 meseci
@yolja624

Grešiš, nije SAD uništila Britansku imperiju, to je učinila Nemačka, jer je rat ekonomski uništio Britaniju i dominioni su počeli da se oslanjaju na SAD!

Da dodam, i japanci su im potopili samo par bojnih brodova na samom početku rata...

Asada podržavaju Rusi, jer imaju pomorsku bazu tamo, dok im treba baza u Sredozemlju, biće i Asada.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 17:49 - pre 133 meseci
Nije samo baza u pitanju, Sirija je veliki kupac ruskog oružja. Ostavljanje Sirije na cedilu šalje jasnu poruku budućim kupcima i partnerima Rusije, a Rusija želi da se vrati na svetsku scenu kao super sila.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 17:50 - pre 133 meseci
Citat:
bojan_bozovic: @yolja624

Grešiš, nije SAD uništila Britansku imperiju, to je učinila Nemačka, jer je rat ekonomski uništio Britaniju i dominioni su počeli da se oslanjaju na SAD!

Znaci Njemacka je pobjedila VB? To mi je novost...
Nego, evo ti hint - Atlanska povelja je dala prognozu politicke mape svijeta nakon rata. Ta prognoza je iskljucivala Britansku imperiju. Cak je i Cercil sa zaljenjem priznavao tu cinjenicu.

A dominioni su ostali u Komonveltu koji je ekonomski savez i ako nisu morali. Ocigleno im se isplatilo da ostanu u ekonomskom a ne u podanickom odnosu sa VB. Doduse, zemlje Komonvelta jos postuju Kraljicu, ali ne u smislu suverena koji je bio prije WWII! Ta demontaza imperije je bio uslov amerike da pomogne Britaniji u ratu protiv Njemacke. A tvrditi da je VB bila ekonomski unistena od strane Njemacke je pomalo preuvelicano, da ne kazem nesto gore.

Citat:
Asada podržavaju Rusi, jer imaju pomorsku bazu tamo, dok im treba baza u Sredozemlju, biće i Asada.

Mnogo se uzdas u Ruse. Recimo, amerikanci i pobunjenici im obecaju ostanak baze u Siriji... i Asad ide "pa-pa".

@Lazar-I
Uvijek ce biti kupca za Rusko oruzje! Evo, Sirijski migovi ce doci u Srbiju... svaka roba ima kupca!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 17:59 - pre 133 meseci
Nije tačno, još 1942. recimo, Australija nije želela da šalje trupe u Burmu. Imaš vrlo površnu pretstavu o tome kako je Britanska imperija funkcionisala, od tridesetih godina dominioni su imali ogromnu autonomiju, svoju vojsku, mornaricu, vazduhoplovstvo....

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_conquest_of_Burma

Citat:
Although the Australian government refused to allow its troops to be committed to Burma, some British and Indian reinforcements, including the British 7th Armoured Brigade and the 63rd Indian Infantry Brigade, landed in Rangoon.


Više treba ta Britanska imperija da se smatra konfederacijom, nego čvrstom unitarnom ilio federalnom državom, rekoh, od tridesetih http://en.wikipedia.org/wiki/Commonwealth_of_Nations#Origins

Citat:
In the Balfour Declaration at the 1926 Imperial Conference, Britain and its dominions agreed they were "equal in status, in no way subordinate one to another in any aspect of their domestic or external affairs, though united by common allegiance to the Crown, and freely associated as members of the British Commonwealth of Nations". These aspects to the relationship were formalised by the Statute of Westminster in 1931.


http://en.wikipedia.org/wiki/Statute_of_Westminster_1931

Citat:
The Statute of Westminster gave effect to certain political resolutions passed by the Imperial Conferences of 1926 and 1930; in particular, the Balfour Declaration of 1926. The main effect was the removal of the ability of the British parliament to legislate for the Dominions, part of which also required the repeal of the Colonial Laws Validity Act 1865 in its application to the Dominions. After the statute was passed, the British government could no longer make ordinary laws for the Dominions, other than with the request and consent of the government of that Dominion.


Itd, itd...

A što se tiče Nemačke, nju je rat uništio još više ekonomski, ali lakše je vladati čizmom kad nemaš para...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 18:08 - pre 133 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Nije tačno, još 1942. recimo, Australija nije želela da šalje trupe u Burmu.
Imaš vrlo površnu pretstavu o tome kako je Britanska imperija funkcionisala, od tridesetih godina dominioni su imali ogromnu
autonomiju, svoju vojsku, mornaricu, vazduhoplovstvo....

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_conquest_of_Burma

Moze biti da sam povrsan i neobavjesten. Nego, jesi li mozda bio upoznat sa polozajem Indije do kraja WWII i njenom autonomijom? Narocito u svjetlu cinjenice da je jedna Australija imala veliku autonomiju(?!) i znacajnu vojsku... pa zelim da me obavjestis dal je i Indija imala to isto ili ne? Toliko o tvom poznavanju funkcionisanja imperije!

Citat:

Itd, itd...
A što se tiče Nemačke, nju je rat uništio još više ekonomski, ali lakše je vladati čizmom kad nemaš para...

Hm, a ja sam opet mislio da je Njemacka izgubila rat kao vojno porazena strana...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 18:23 - pre 133 meseci
Indija nije bila dominion (kao Kanada i Australija), već kolonija, i njen status je bio drugačiji. I opet, ako tako gledaš, više je Gandi učinio da nestane Britanska imperija, nego amerikanci.

A za ovo drugo, drugi svetski rat se je vodio i ekonomski, ne samo vojno, sukob takvih razmera koji ne može biti brzo dobijen odlučuje pozadina možda i više nego front (sposobnost da se industrija prebaci na vojni kolosek, i njen kapacitet, moral stanovništva, sposobnost da se unapredi naoružanje i obuka vojske). Uzmi to u obzir i videćeš zašto je Italija bila slaba, pa možda i Japan slab, i Britanija slaba, ne zato što vojnika nije bilo ili je vojna tehnika bila loša, ili moral stanovništva nije bio visok (Italija), ili je ekonomski izgubljen rat (Britanija i strahoviti gubici na samom početku rata, Japan i proizvodjna jednog barela nafte godišnje na domaćem tlu)...

Samo pogledaj kolika je bila veličina flote Britanije i SAD 1939. i 1945. pa ćeš videti zašto je ekonomski Britanija poražena - a tako je moralo biti, da je SAD bila prva na udaru Nemačke i Japana, možda bi UN bile u Londonu, a ceo svet koristio funtu - radilo se je osukobu teškaša, nisu Britanci krivi što su primili prvi udar i bili prisiljeni da popunjavaju gubitke...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 18:24 - pre 133 meseci
yolja, Amerika je definitivno izgubila kompas i to kazu Amerikanci.

Sto se tice Indije, oni su pomalo cudan narod. Vece flegmatike je tesko naci na ovoj planeti. Jednostavno oni su svi kao Gandi i uopste ne mrze Britance vec ih smatraju zasluznim sto zive u velikoj zemlji koju su oni ujedinili, za razliku od Kineza koji mrze iz dna duse Britance i komplet zapad i Japan jos od vremena opijmskih ratova.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 18:34 - pre 133 meseci
Citat:
yolja624:
Slavio bi dan kad bi se uklonio ludak iz SK a i ona grupa religioznih fanatika iz Irana. Docekao sam kraj Gadafija i Sadama, a i Asad je tu negdje da rikne...

Stvarno bi slavio? Toliko te sve to dotiče??!!?!!
Imaš li ti svoju pororicu? Imaš li o nečem drugom da brineš?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 18:37 - pre 133 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Indija nije bila dominion (kao Kanada i Australija), već kolonija, i njen status je bio drugačiji. I opet, ako tako gledaš, više je Gandi učinio da nestane Britanska imperija, nego amerikanci.

Dominion ili kolonija? I jedni i drugi su imali obavezu ucesca u ratu, a i ucestvovali su. Dal je Australija bila za ili protiv 1942, to je pitanje za koje nisam dovoljno upucen. Ali je cinjenica da je Australija i te kako ucestvovala u WWII.
I da je svijet dogovoren da opstane imperija, Britanci bi Gandija udavili u plitkom potoku, bez problema. A

Citat:
A za ovo drugo, drugi svetski rat se je vodio i ekonomski, ne samo vojno, sukob takvih razmera koji ne može biti brzo dobijen odlučuje pozadina možda i više nego front (sposobnost da se industrija prebaci na vojni kolosek, i njen kapacitet, moral stanovništva, sposobnost da se unapredi naoružanje i obuka vojske). Uzmi to u obzir i videćeš zašto je Italija bila slaba, pa možda i Japan slab, i Britanija slaba, ne zato što vojnika nije bilo ili je vojna tehnika bila loša, ili moral stanovništva nije bio visok (Italija), ili je ekonomski izgubljen rat (Britanija i strahoviti gubici na samom početku rata, Japan i proizvodjna jednog barela nafte godišnje na domaćem tlu)...

Ne znam kako posmatras los moral, losu opremu ili ekonomiju... Ali za poredjenje, SSSR je na pocetku skoro pa izgubio rat, pa je unakazio Njemacku nesto kasnije... isto tako i Britanija uz nesebicnu pomoc SAD i "dominiona i kolonija". A kad se sve sabere i oduzme, ipak je ucesce SAD imalo presudni faktor u WWII. Da je SAD ostala neutralna kao sto su njeni stanovnici trazili, ja sam vise nego siguran da bi se pozdravljali sa ispruzenom i podignutom desnom rukom uz klicanje "pozdrav pobjedi"!

Citat:
Samo pogledaj kolika je bila veličina flote Britanije i SAD 1939. i 1945. pa ćeš videti zašto je ekonomski Britanija poražena - a tako je moralo biti, da je SAD bila prva na udaru Nemačke i Japana, možda bi UN bile u Londonu, a ceo svet koristio funtu - radilo se je osukobu teškaša, nisu Britanci krivi što su primili prvi udar i bili prisiljeni da popunjavaju gubitke...

Tu mozda i mozemo da se slozimo. Ali pored primljenog prvog udara, Britanija je MORALA da prihvati diktat amerike... i da prihvati promjene u svijetu. Ne radi se o porazu, jer nije porazena. Da je pretrpila stetu - jeste. Ali da je porazena, to ne stoji.

@ braksi
Citat:
yolja, Amerika je definitivno izgubila kompas i to kazu Amerikanci.

Sto se tice Indije, oni su pomalo cudan narod. Vece flegmatike je tesko naci na ovoj planeti. Jednostavno oni su svi kao Gandi i uopste ne mrze Britance vec ih smatraju zasluznim sto zive u velikoj zemlji koju su oni ujedinili, za razliku od Kineza koji mrze iz dna duse Britance i komplet zapad i Japan jos od vremena opijmskih ratova.

I ja znam mnoge Srbe koji kazu da je Srbija izgubila kompas. U demokratskim zemljama, nije neobicno da se ne slazemo svi sa "vlasti".... To samo kod despotovina ide, neko vrijeme.
Sto se tice osjecaja ljubavi prema Britaniji od strane stanovnika Indije, no comment! :)

@CoyoteKG
Citat:
Stvarno bi slavio? Toliko te sve to dotiče??!!?!!
Imaš li ti svoju pororicu? Imaš li o nečem drugom da brineš?

Naravno, zasto ne bi? Ne dotice me nista manje (vise) nego tebe. Zivimo na istoj planeti i vise volim da cijelom planetom vlada koliko toliko "sloboda" nego "licnost"! Prihvatam da je tebi draze da ti neki lik prica sta je pametno, ali to ne znaci da i meni odgovara.
Nego, ajde da mi ne pominjes porodicu u bilo kom kontekstu, ok?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 18:39 - pre 133 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Indija nije bila dominion (kao Kanada i Australija), već kolonija, i njen status je bio drugačiji. I opet, ako tako gledaš, više je Gandi učinio da nestane Britanska imperija, nego amerikanci.

A za ovo drugo, drugi svetski rat se je vodio i ekonomski, ne samo vojno, sukob takvih razmera koji ne može biti brzo dobijen odlučuje pozadina možda i više nego front (sposobnost da se industrija prebaci na vojni kolosek, i njen kapacitet, moral stanovništva, sposobnost da se unapredi naoružanje i obuka vojske). Uzmi to u obzir i videćeš zašto je Italija bila slaba, pa možda i Japan slab, i Britanija slaba, ne zato što vojnika nije bilo ili je vojna tehnika bila loša, ili moral stanovništva nije bio visok (Italija), ili je ekonomski izgubljen rat (Britanija i strahoviti gubici na samom početku rata, Japan i proizvodjna jednog barela nafte godišnje na domaćem tlu)...

Samo pogledaj kolika je bila veličina flote Britanije i SAD 1939. i 1945. pa ćeš videti zašto je ekonomski Britanija poražena - a tako je moralo biti, da je SAD bila prva na udaru Nemačke i Japana, možda bi UN bile u Londonu, a ceo svet koristio funtu - radilo se je osukobu teškaša, nisu Britanci krivi što su primili prvi udar i bili prisiljeni da popunjavaju gubitke...


Italijani nisu ratovali jos od pada zapadnog Rima, a sto se tice Britanije ja bih tu bio malo uzdrzaniji u podcenjivanju. Mozda Engleska izgleda malesna spram Amerike, Rusije ili Kine, ali Engleska je i dalje preko Komonvelta zadrzala znatan uticaj. Da je imala srecu kao Rusija da se nesmetano siri na jednom kontinentu ona bi danas bila najveca zemlja, ali ovako zbog nepovezanosti morali su dati nezavinost i kolonijama koje su prakticno naselili, sami sebi dakle: Kanada, AUS, NZ... to ti je kao Rusija i 2x vece od Amerike pa ti vidi.

U WII Britanska mornarica je odrala Nemce u Sev. Moru, a avijacija ih je sprzila ! Sto Nemci nisu uradili to sa Engleskom ? Drugo, Nemci nisu uspeli da izvrse invazijuna Britaniju, a Englezi jesu na Evropu i to u Normandiji i Siciliji krenuli za Berlin.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Ludilo Severne Koreje10.05.2013. u 18:43 - pre 133 meseci
Citat:
Dominion ili kolonija? I jedni i drugi su imali obavezu ucesca u ratu, a i ucestvovali su. Dal je Australija bila za ili protiv 1942, to je pitanje za koje nisam dovoljno upucen. Ali je cinjenica da je Australija i te kako ucestvovala u WWII.
I da je svijet dogovoren da opstane imperija, Britanci bi Gandija udavili u plitkom potoku, bez problema. A


Vidiš, kolonije jesu, a dominioni nisu, jer su bili potpuno nezavisni politički od 1931. Međutim, kolonije poput Indije nisu bile pogodne za regrutaciju, i njihovo učešće u ratu bilo je minimalno - slično i sa Francuskom i njenim kolonijama u Africi...

Pročitaj Vestmisterski statut iz 1931.

Citat:
Ne znam kako posmatras los moral, losu opremu ili ekonomiju... Ali za poredjenje, SSSR je na pocetku skoro pa izgubio rat, pa je unakazio Njemacku nesto kasnije... isto tako i Britanija uz nesebicnu pomoc SAD i "dominiona i kolonija". A kad se sve sabere i oduzme, ipak je ucesce SAD imalo presudni faktor u WWII. Da je SAD ostala neutralna kao sto su njeni stanovnici trazili, ja sam vise nego siguran da bi se pozdravljali sa ispruzenom i podignutom desnom rukom uz klicanje "pozdrav pobjedi"!


Bojim se da bi Rusi stigli do Ebra, da nije bilo te Britanije, i baze koju je omogućila za D-Day!

Citat:
Tu mozda i mozemo da se slozimo. Ali pored primljenog prvog udara, Britanija je MORALA da prihvati diktat amerike... i da prihvati promjene u svijetu. Ne radi se o porazu, jer nije porazena. Da je pretrpila stetu - jeste. Ali da je porazena, to ne stoji.


Kog diktata? Pa imperije nema od 1931!

Još da dodam, da su Nemci krenuli na Ruse pre 1941. da nisu pokušali da pokore ostrvo 1940. nisam siguran da li bi Rusi izdržali. Zapamti, protiv njih je bila cela Luftwaffe, a oni, u mahom inferiornim avionima (Hurricane je bio mnogo lošiji od Bf109, Spitfirea je bilo malo i koristile su ga samo elitne eskadrile), i sa manje aviona, i sa manje iskusnim pilotima (Nemci su iza sebe imali Poljsku i Francusku) uspeli da se odbrane. Malo li je to?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ludilo Severne Koreje

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26

[ Pregleda: 101756 | Odgovora: 510 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.