Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dojave o bombama u školama

elitemadzone.org :: MadZone :: Dojave o bombama u školama

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10943 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

berazorica

Član broj: 246954
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+127 Profil

icon Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 10:22 - pre 135 meseci
Baš me je iziritirala informacija da je u novosadskoj srednjoj školi u koju ide moje dete i danas, kao i juče i pre nekoliko dana opet, lažno naravno, napravljena uzbuna oko podmetnute bombe.
Sezona je pismenih zadataka i to je valjda zbog toga, ali ono što mene nervira je što ni sama ne znam koji bi pravi način bio da se ta pojava suzbije. Počinioci se verovatno retko pronađu, kazne nisu dovoljno oštre - koliko sam čula, učenik na kraju prođe sa izricanjem mere pojačanog roditeljskog nadzora. Ta deca prave budale od policije, specijalnih antiterorističkih, ili kakvih već, jedinica, od profesora... Ne znam da li bi neko mogao da izračuna materijalnu štetu zbog neodržavanja nastave i naplati je porodici izgrednika. Ili izbaciti iz škole? Šta uraditi? Ima li neko dobru ideju?
"We are mathematicians, we are happy when we have a problem!"
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 10:35 - pre 135 meseci
Premlacivanje pocinioca od strane milicije vise nije prihvatljiva mera. Takodje ni roditelji ne smeju da fizicki kazne dete.

[sarcasm]
Stoga uzivajte u blagodetima koje su nam donela EU ljudska prava.
[/sarcasm]

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 10:40 - pre 135 meseci
danas je veoma tesko ista uraditi sa maloletnim detetom jer su zakoni uskladjeni sa eu! policija mora da izadje na teren i pregleda prostorije a ucinici koriste halo govornice ... najbolje bih bilo da se dobije pismena izjava roditelja da se nastava ne prekida jer svi znaju da su to lazne fore djaka!
danas kad bih nastavnik udario chveger djaku popio bih najmanje 1mesec bez plate!!! zato su i deca divlja jer nemaju strahopostovanje prema profesorima!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 10:42 - pre 135 meseci
Ovo je stara srpska praksa.

- Možda se sećaš kad je pre oko 5-6 godina redovno bilo dojava da je u Sudskoj Palati u Beogradu podmetnuta bomba. To se dešavalo tačno kad je određena osoba (znao sam ko ali sam zaboravio, ali svakako neko političko mudo) trebalo da ima ročište, jer je bio optužen za neki težak lopovluk. I to se tako dešavalo sve dok predmet nije došao u apsolutnu zatarelost. Tek nakon toga u tu zgradu su ugrađeni savremeni senzori na ulazu, pa kad neko dojavi o bombi, ovi kažu "Foliraš, mi znamo da bomba nije unesena".

- Kad je največem lopovu i unazaditelju srpskog zdravstvenog sistema, Milutinu Bojiću trebalo ukinuti poslanički imunitet, da bi bio krivično gonjen, i da bi u Švajcarskoj banci njegov račun bio blokiran, svi poslanici iz Crne Gore su jednostavno napuštali skupštinsku salu. (To je bilo vreme SR Jugoslavije, a Bojić poslanik u Veću Republika). Tako mu imunitet nikad nije ukinut, a Švajcarci čekali dve godine, i onda poslali dopis državi da zahtev o blokiranju računa ide ad-akta, jer protiv Bojića u matičnoj zemlji nije pokrenuta krivična tužba. Onda je lopov, bez trunke blama ili srama, sa tim istim parama, ukradenim od srpskog zdravstva, valjda otvorio neku bolnicu, šta li ...

Elem, deca uče od odraslih.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 10:45 - pre 135 meseci
Citat:
Igor Gajic: Premlacivanje pocinioca od strane milicije vise nije prihvatljiva mera. Takodje ni roditelji ne smeju da fizicki kazne dete.

[sarcasm]
Stoga uzivajte u blagodetima koje su nam donela EU ljudska prava.
[/sarcasm]

a šta predlažeš?
kranove na ulice i vešanje? odsecanje ekstremiteta?
daj neku "blagodet" iz šerijata, nismo džabe bili pola milenijuma pod Turskom.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 10:54 - pre 135 meseci
@Pirossi

Mozemo preterivati do mile volje. Sugeriras da bi ih komadao komad po komad... Mislim...

Cinjenica je da vise nema kazne, nemas nista efektivno da ih obuzdas. I ucenici to znaju. I prave probleme na svakom koraku. Razredne staresine su bespomocne i vecinu svog vremena provode na "procesima" gde se ucenici medjusobno svadjaju i iznose slucajeve pred razredno vece, a oni sami su dovedeni pred nervni slom (znam par ljudi koji su dotle dovedeni).

I sta je po tebi PRAVI put. Blaga rec gvozdena vrata otvara?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 11:13 - pre 135 meseci
da, zamisli, blaga reč.
+ analiza rada samih nastavnika.
ta nisu valjda samo deca problem?

u porodici imam dugogodišnje prosvetne radnike tako da prilično dobro poznajem taj milje.
da postoji neki red u ovoj zemlji, pola njih ne bi smelo da nosi dnevnike.
 
Odgovor na temu

berazorica

Član broj: 246954
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+127 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 11:16 - pre 135 meseci
Sad mi baš mlađi sin kaže: "Pa njima će produžiti školsku godinu!". Možda je to rešenje? Pustiti knjigu obaveštenja da će se svi neodržani časovi nadoknaditi na kraju školske godine za svaku sledeću dojavu. Ali onda ispadne da je nastava kazna.
"We are mathematicians, we are happy when we have a problem!"
 
Odgovor na temu

berazorica

Član broj: 246954
Poruke: 165
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+127 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 11:20 - pre 135 meseci
Citat:
Pirossi:
da postoji neki red u ovoj zemlji, pola njih ne bi smelo da nosi dnevnike.


Ja definitivno dobro poznajem milje učenika - i svoje dete i druge njegove vršnjake - i sigurna sam da je do njih. Imaju korektnu profesoricu matematike, dobijaju lagane zadatke sasvim slične onima koje su radili na pripremi i, opet, ne može da se održi pismeni onda kad je zakazan. Po meni to je samo demonstracija MOĆI učenika i NEMOĆI sistema. A da vređa inteligenciju, vređa.


"We are mathematicians, we are happy when we have a problem!"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 12:06 - pre 135 meseci
Citat:
berazorica: Sad mi baš mlađi sin kaže: "Pa njima će produžiti školsku godinu!". Možda je to rešenje? Pustiti knjigu obaveštenja da će se svi neodržani časovi nadoknaditi na kraju školske godine za svaku sledeću dojavu. Ali onda ispadne da je nastava kazna.


Ovo je najbojle resenje.

Dojava o bombama je uvek bilo, bilo je i pocetkom 90ih kad sam ja bio u gimnaziji. Onda je ovo resenje upalilo. "Kazes bomba?" Svi kuci, danasnji dan se odradjuje u subotu. U subotu bomba? Dodjite i sutra u nedelju. Ko se ne pojavi neopravdani. Pozivi su prestali skoro pa odmah.

Kad skontas da zbog nekog "saljivdzije" iz razreda kojeg je mrzelo da sprema kontrolni moras i u subotu i u nedelju da dodjes u skolu, simpatije za taj cin brzo isparavaju. Good old peer pressure
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 12:09 - pre 135 meseci
Nemaju strahopostovanja. Kraj price. Ne palamudite u nedogled. Zato smo i ovde gde jesmo, jer su deca postala totalni kreteni, a samo iz razloga sto moras sa detetom samo "pegagoski". Vidjam to na svakom koraku, i vidjam rezulatate toga svaki dan.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 12:26 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
...

Kad skontas da zbog nekog "saljivdzije" iz razreda kojeg je mrzelo da sprema kontrolni moras i u subotu i u nedelju da dodjes u skolu, simpatije za taj cin brzo isparavaju. Good old peer pressure :)

e to.
Citat:
Nabukodonosor: ...Ne palamudite u nedogled. Zato smo i ovde gde jesmo, jer su deca postala totalni kre*en....

ovde smo gde jesmo jer su većina odraslih potpuni kre*eni a ne deca.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 12:40 - pre 135 meseci
Citat:
Igor Gajic:
Premlacivanje pocinioca od strane milicije vise nije prihvatljiva mera. Takodje ni roditelji ne smeju da fizicki kazne dete.

[sarcasm]
Stoga uzivajte u blagodetima koje su nam donela EU ljudska prava.
[/sarcasm]



Citat:
cika dacha:
danas kad bih nastavnik udario chveger djaku popio bih najmanje 1mesec bez plate!!! zato su i deca divlja jer nemaju strahopostovanje prema profesorima!


Citat:
Nabukodonosor:
Nemaju strahopostovanja. Kraj price. Ne palamudite u nedogled. Zato smo i ovde gde jesmo, jer su deca postala totalni kreteni, a samo iz razloga sto moras sa detetom samo "pegagoski". Vidjam to na svakom koraku, i vidjam rezulatate toga svaki dan.


A kako u EU i USA i bez cvegera i premlacivanja imaju 'strahopostovanje' ?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 13:17 - pre 135 meseci
^
A pa taj gi pelcer još ne uvezosmo ot njuma, a i da gi uvezemo ne se primi.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 13:23 - pre 135 meseci
Citat:

A kako u EU i USA i bez cvegera i premlacivanja imaju 'strahopostovanje' ?



I nemaju. Zato zele da vrate fizicku kaznu...

EDIT:

http://www.independent.co.uk/n...shment-in-schools-2355544.html

[Ovu poruku je menjao Igor Gajic dana 22.03.2013. u 14:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 14:25 - pre 135 meseci
^ je l' bi uveo fizičku kaznu i za odrasle i zašto ne?

Citat:
Vasastajić:
^
A pa taj gi pelcer još ne uvezosmo ot njuma, a i da gi uvezemo ne se primi.

ispravno bi bilo:
"a pa taj ga pelcer još ne uvezomo od nji, a i da ga uvezemo neće se primi".

ga - njega
gu - nju
gi - njih

molim da se poštuju pravila južnjačkog govora pa makar se koristio u duhovitom tonu
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 15:00 - pre 135 meseci
Citat:
Igor Gajic:
Citat:

A kako u EU i USA i bez cvegera i premlacivanja imaju 'strahopostovanje' ?



I nemaju. Zato zele da vrate fizicku kaznu...

EDIT:

http://www.independent.co.uk/n...shment-in-schools-2355544.html

[Ovu poruku je menjao Igor Gajic dana 22.03.2013. u 14:40 GMT+1]

Ozbiljno ?
U EU i U.S. ucenici zovu pred testove i prijavljuju podmetnute bombe ?

Vecina roditelja su za vracanje fizickih kazni ?
Ili neki iskrivljeni ko vas trojica ?
Takvima treba oduzimati decu ...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
82.117.203.*



+987 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 15:20 - pre 135 meseci
U EU i USofA se za laznu prijavu podmetanja bombe ili za neko slicno delo ZESTOKO odgovara, narocito posle 9/11, bilo novcano ili cesce zatvorski.


Kod nas to prolazi nekaznjeno, krivci se nikada ne pronadju i onda je to vrlo lak nacin da se opstruira nastava za CELU skolu. Zbog jednog odeljenja i jednog ucenika koji nije naucio ispastaju svi. Kazna mora da postoji i mora da bude primerena delu. Ovo je vec filozofsko pitanje, ali prilicno dobro razmatrano.

Citat:

Vecina roditelja su za vracanje fizickih kazni ?
Ili neki iskrivljeni ko vas trojica ?


Mozda nisi procitao clanak ?

Ako se 50% roditelja zalaze da se nesto ponovo vrati, znaci da nesto ne stima kako treba.

Citat:

Takvima treba oduzimati decu ...


Suzdrzacu se od ovog flame baita.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 15:45 - pre 135 meseci
Citat:
Igor Gajic
:Ako se 50% roditelja zalaze da se nesto ponovo vrati, znaci da nesto ne stima kako treba.

jašta. ako se zalažu za telesno kažnjavanje, ne štima im u glavama.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Dojave o bombama u školama22.03.2013. u 15:54 - pre 135 meseci
Citat:
Igor Gajic:
U EU i USofA se za laznu prijavu podmetanja bombe ili za neko slicno delo ZESTOKO odgovara, narocito posle 9/11, bilo novcano ili cesce zatvorski.


Kod nas to prolazi nekaznjeno, krivci se nikada ne pronadju i onda je to vrlo lak nacin da se opstruira nastava za CELU skolu. Zbog jednog odeljenja i jednog ucenika koji nije naucio ispastaju svi. Kazna mora da postoji i mora da bude primerena delu. Ovo je vec filozofsko pitanje, ali prilicno dobro razmatrano.

I jel taj sistem u USofA radi ?
Ako radi , zasto mi ne primenimo isti ?
A ne fizicko kaznjavanje ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dojave o bombama u školama

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10943 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.