Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12209 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji24.04.2013. u 13:31 - pre 134 meseci
^ Upravo to.A ovlacnjenja i njihove zakone @Vasastajić probaj da osetis na svojoj kozi,pa moz da filozofiras do sutra bilo koje godine.
Sa vrata,na samo otvorena usta kazu NE MO ZE.Nije bitno ko je kriv i sta je pravedno!!!!!!

----------
Iz arhive ES-a
Citat:
[ Lesli Eldridz @ 02.04.2011. 21:24 ] @
Ima u zakonu o obligacionim odnosima to o zastarevanju, evo

Jednogodišnji rok zastarelosti

Član 378

(1) Zastarevaju za jednu godinu:

1) potraživanje naknade za isporučenu električnu i toplotnu energiju, plin, vodu, za dimničarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka odnosno usluga izvršena za potrebe domaćinstva;

2) potraživanje radio-stanice i radio-televizijske stanice za upotrebu radio-prijemnika i televizijskog prijemnika;

3) potraživanje pošte, telegrafa i telefona za upotrebu telefona i poštanskih pregradaka, kao i druga njihova potraživanja koja se naplaćuju u tromesečnim ili kraćim rokovima;

4) potraživanje pretplate na povremene publikacije, računajući od isteka vremena za koje je publikacija naručena.

(2) Zastarevanje teče iako su isporuke ili usluge produžene.


E sad kako da se to primeni u praksi i da li moze da se primeni pa da se plati samo poslednja godina, ja to ne znam. Mora slucaj da ide na sud ako se trazi oslobadjanje od dela duga na osnovu ovog clana zakona.





[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 24.04.2013. u 14:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji24.04.2013. u 13:51 - pre 134 meseci
Nema razloga da se žestiš, svi smo ovde da po nešto i naučimo, pa tako i ti.
A da te pitam, šta misliš zašto, po novom, EDB, više ne šalje takve račune koji se u praksi nikako ne mogu proveriti?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji24.04.2013. u 14:02 - pre 134 meseci
Ja se zestim.Gresis.
Kako da ti objasnim kada nemas pojma o tome.Sujeta sa tvoje strane neka ostane po strani.
Vidis,ovo sto sam napisao je ne neki google slucaj,nego jedan od lokala koji sam kupio.
Predhodni vlasnik je muljao,a novog,mene su zakacili i pirica koju si vec gore post procitao,valjda.
Google: " po novom, EDB, više ne šalje takve račune koji se u praksi nikako ne mogu proveriti?"
Ovo te citiram za gore nemas pojma.Meni stizu 2 racuna.Jedan pravi i drugi*pravi* sa maticnim 00000.
I to sam se spasao zbog ugovora,a majmun koji je mesec dana to drzao u fioci,je mesec za koji me duze.
Sve veze i direktori mi ne mogu pomoci,jer ne mogu da storniraju nesto sto je izmisljeno.
Dug od 6k je za 8 godina dosao sa kamatama 20k.Sta cu da uradim.Pa da platim,koliko god bio ostecen i licno povredjen..

Eto,prica iz prve ruke,kapis.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji24.04.2013. u 15:47 - pre 134 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Kako da ti objasnim kada nemas pojma o tome.

Teško češ ovako konfuzno bilo kome i bilo šta da objasniš.
Nego odo ja da poradim na sopstvenoj sujeti...dobro da me upozori da ne gubim više vreme.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji25.04.2013. u 18:15 - pre 134 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ja se zestim.Gresis.
Kako da ti objasnim kada nemas pojma o tome.Sujeta sa tvoje strane neka ostane po strani.
Vidis,ovo sto sam napisao je ne neki google slucaj,nego jedan od lokala koji sam kupio.
Predhodni vlasnik je muljao,a novog,mene su zakacili i pirica koju si vec gore post procitao,valjda.
Google: " po novom, EDB, više ne šalje takve račune koji se u praksi nikako ne mogu proveriti?"
Ovo te citiram za gore nemas pojma.Meni stizu 2 racuna.Jedan pravi i drugi*pravi* sa maticnim 00000.
I to sam se spasao zbog ugovora,a majmun koji je mesec dana to drzao u fioci,je mesec za koji me duze.
Sve veze i direktori mi ne mogu pomoci,jer ne mogu da storniraju nesto sto je izmisljeno.
Dug od 6k je za 8 godina dosao sa kamatama 20k.Sta cu da uradim.Pa da platim,koliko god bio ostecen i licno povredjen..

Eto,prica iz prve ruke,kapis.


da se nadovezem na datu temu,

samo se pismeno racuna,usmeno rekla kazala,cula videla ja tebi ti meni ne vredi nista pod kapom nebeskom,
morali ste se obratiti pisanim putem nadleznoj distribuciji nekim blagim dopisom poput molim da razmmotrite navedeni dopis uz obavezno dole navodjenje odgovarajuceg clana zakona i upozorenje to nije pretnja to je vise upozorenje u zakonskom roku obraticu se nadleznim organima.
drugi dopis ide nadleznima,od njih dobijate jasan odgovor morate platiti navedeni dug ili vec o cemu se radi nismo u mogucnosti da Vam pomognemo.
taj dopis ali i kopiju dopisa koji ste poslali maticnoj edb saljete Upravnom sudu,i pokrecete upravni spor a sa ciljem dokazivanja edb-a da nemaju prava naplatiti navedeni dug i trazite osnov slanja famoznog racuna.


e sada upravni spor se pokrece protiv konacnih upravnih akata ili zbog cutanja administracije ili uprave clan 19 ZUS-,
jedino da posaljete zahtev pa da Vam oni ne odgovore pa Vi onda da se obratite zbog cutanja uprave sudu.
ali Vi ste se saglasili i platili kao uzorni gradjanin ove drzave i to je za svaku pohvalu.

[Ovu poruku je menjao darko 79 dana 25.04.2013. u 19:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao darko 79 dana 25.04.2013. u 19:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji25.04.2013. u 22:06 - pre 134 meseci
^Ako se meni obracas,bio kod coveka zaduzen za to.Ali jok.Moze na rate,sto me ne zanima i to je to.
Nema ni dopisa ni bilo cega,pricam za svoj slucaj.E sad,kada konj kaze nece to tako,e pa moze pa se dusaj koliko hoces ( pricam o sebi).
U samom startu sam reagovao i nisam uspeo.Mozda neko moze!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: treba mi pravni savet a u vezi klasičnog lopovluka kod nas u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12209 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.