Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2433388 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2018. u 09:58 - pre 76 meseci
Srećan praznik svima !!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net62-186-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.01.2018. u 15:37 - pre 76 meseci
Vaistinu se Hristos rodi.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.01.2018. u 16:50 - pre 76 meseci
Pozdrav,ukljucio sam se na forum jer sam od pre dve nedelje pustio u rad como compact 23 kw i nisam uradio sve sto je prethodno trebalda pripremim.Treba mi savet koji mesni ventil da ugradim,koji sobni termostat jer mi je pec u prizemlju gde ne zivi niko.Imam nedoumicu oko temperature kad se pumpa ukljucuje jer kad je vreme malo toplije,55stepeni je visoka temperatura zbog dobre izolacije.Po savetu servisera podesili smo temp.na 65 ali je pec radio svo vreme na max 5,min 3 i nikako da dostigne zadatu vrednost.Smanjio sam na 60 i opet ne dostize,tako da ostaje regulacija termostatom,regulacija preko
Temp.vode je zabluda
/
 
Odgovor na temu

MladjoA
Programer
Bgd

Član broj: 337845
Poruke: 6
167.220.196.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.01.2018. u 17:31 - pre 76 meseci
Citat:
obstam56: Pozdrav,ukljucio sam se na forum jer sam od pre dve nedelje pustio u rad como compact 23 kw i nisam uradio sve sto je prethodno trebalda pripremim.Treba mi savet koji mesni ventil da ugradim,koji sobni termostat jer mi je pec u prizemlju gde ne zivi niko.Imam nedoumicu oko temperature kad se pumpa ukljucuje jer kad je vreme malo toplije,55stepeni je visoka temperatura zbog dobre izolacije.Po savetu servisera podesili smo temp.na 65 ali je pec radio svo vreme na max 5,min 3 i nikako da dostigne zadatu vrednost.Smanjio sam na 60 i opet ne dostize,tako da ostaje regulacija termostatom,regulacija preko
Temp.vode je zabluda


Kao novi clan ne mogu da odgovorim na sva pitanja, ali na osnovu skorasnjeg iskustva osvrnuo bih se na regulaciju temperature vode. Elektronika je podesena tako da polako usporava rad kotla kako se temperatura vode priblizava zadatoj - ako je zadata temperatura vode 65, vec na 62 se radni rezim sa 5 spusti na 4, na 63 na 3 i tako dalje. Primetio sam i kod mene (takodje instalacija bez mesnog ventila) da se zadata temperatura vode nikada ne dostigne, ali ako npr. podesis zadatu temperaturu na 67 verovatno ce se temperatura odrzavati oko 65 :) Siguran sam da ovo ipak nije optimalno resenje i da ces dobiti savete za neka bolja.
Imam i iskustvo sa bezicnim sobnim termostatom Computherm Q7RF. Kao i za svaki drugi bezicni, dobra stvar je sto moze da se premesta iz sobe u sobu, pa i na razlicita mesta i visine u istoj sobi. Ne znam kako je kod drugih termostata, ali za mene je kod ovog mana sto se histereza (opseg temperature paljenja/gasenja u odnosu na zadatu) moze podesavati samo u opsegu od +-0.1 do +- 0.3 stepena. Iako je termometar prilicno trom i sporo reaguje na promene temperature u prostoriji, i dalje je to suvise mali opseg.

 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net62-186-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno09.01.2018. u 17:43 - pre 76 meseci
[quote]obstam56:
....Treba mi savet koji mesni ventil da ugradim,koji sobni termostat jer mi je pec u prizemlju gde ne zivi niko.Imam nedoumicu oko temperature kad se pumpa ukljucuje jer kad je vreme malo toplije,55stepeni je visoka temperatura zbog dobre izolacije.Po savetu servisera....]

Ni manje ni više , nego kolega Obrad iz Vranja. Verovatno je i serviser iz istog mesta...što povećava mogućnost da majstor-serviser radi u Alfi.

Da ne veruješ.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno10.01.2018. u 14:24 - pre 76 meseci
Citat:
obstam56:
Pozdrav,ukljucio sam se na forum jer sam od pre dve nedelje pustio u rad como compact 23 kw i nisam uradio sve sto je prethodno trebalda pripremim.Treba mi savet koji mesni ventil da ugradim,koji sobni termostat jer mi je pec u prizemlju gde ne zivi niko.Imam nedoumicu oko temperature kad se pumpa ukljucuje jer kad je vreme malo toplije,55stepeni je visoka temperatura zbog dobre izolacije.Po savetu servisera podesili smo temp.na 65 ali je pec radio svo vreme na max 5,min 3 i nikako da dostigne zadatu vrednost.Smanjio sam na 60 i opet ne dostize,tako da ostaje regulacija termostatom,regulacija preko
Temp.vode je zabluda

Regulacija preko temp vode nije nikakva zabluda, samo sto sistem treba istoj prilagoditi, vec sam negde napomenula da modulacija i snaga 1/2 tesko da mogu da se ocekuju bez mesnog, termo glava itd, da se ne ponavljam...
Ima od mene ovde mnogo iskusnijih ali moje misljenje je da bez mesnog nikako ne bi trebali da drzite vodu ispod 65 stepeni zbog samog kotla i vlage u istom... Mnogo je o tome pisano unazad na forumu samo citajte forum...
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno10.01.2018. u 20:48 - pre 76 meseci
Ja sam podesio vodu na 65 ali tu temp nikako ne dostize jer sam regulaciju prebacio na termostat peci pa pec mnogo ranije udje u modulat sto mi odgivara zbog potrosnje.Sa temp 65 bi bilo kuvanje u stanu,realno meni ne treba vise od 60 kad je hladno a kad je u plusu napolju,onda do 55.A tada se javlja problem pumpe koja je podesena da se ukljuci na 55 a meni optimalno treba na 50.A sto se tice servisera,uopste nisam u prednosti sto sam iz Vranja jer je dosao,expresno za petnaestak minuta ispricao pricu,podesio vreme i sobni termostat na 35(sto je totalno neispravno) i otisao rekavsi da imam sve u prirucniku.
/
 
Odgovor na temu

resnam
Pop Hadzi
sam svoj majstor
Srbija

Član broj: 337702
Poruke: 15



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno10.01.2018. u 21:39 - pre 76 meseci
Citat:
Ja sam podesio vodu na 65 ali tu temp nikako ne dostize jer sam regulaciju prebacio na termostat peci pa pec mnogo ranije udje u modulat sto mi odgivara zbog potrosnje.Sa temp 65 bi bilo kuvanje u stanu,realno meni ne treba vise od 60 kad je hladno a kad je u plusu napolju,onda do 55.A tada se javlja problem pumpe koja je podesena da se ukljuci na 55 a meni optimalno treba na 50.A sto se tice servisera,uopste nisam u prednosti sto sam iz Vranja jer je dosao,expresno za petnaestak minuta ispricao pricu,podesio vreme i sobni termostat na 35(sto je totalno neispravno) i otisao rekavsi da imam sve u prirucniku.
/


Udji u servisni meni (pogledaj link na youtubu) https://youtu.be/Svru-NjzJ2E, zatim trazi u meniju N-8-06-25 Treshold pump i promeni vrednost sa 55 na 50C. Moras da citas malo prethodne stranice na forumu. Mnogo sto sta ces nauciti sto ce ti koristiti u daljoj eksploataciji kotla. Pozdrav
 
Odgovor na temu

resnam
Pop Hadzi
sam svoj majstor
Srbija

Član broj: 337702
Poruke: 15



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno10.01.2018. u 21:44 - pre 76 meseci
https://youtu.be/Svru-NjzJ2E "Potom, dugme broj ŠES" !
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net62-186-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 07:01 - pre 76 meseci
Citat:
obstam56:
Ja sam podesio vodu na 65 ali tu temp nikako ne dostize jer sam regulaciju prebacio na termostat peci pa pec mnogo ranije udje u modulat sto mi odgivara zbog potrosnje.Sa temp 65 bi bilo kuvanje u stanu,realno meni ne treba vise od 60 kad je hladno a kad je u plusu napolju,onda do 55.A tada se javlja problem pumpe koja je podesena da se ukljuci na 55 a meni optimalno treba na 50.A sto se tice servisera,uopste nisam u prednosti sto sam iz Vranja jer je dosao,expresno za petnaestak minuta ispricao pricu,podesio vreme i sobni termostat na 35(sto je totalno neispravno) i otisao rekavsi da imam sve u prirucniku.


Kako misliš kuvanje u stanu? Compact 23 skoro da i ne zrači, vrati slobodno na 65c, proveri ambijentalnu temperaturu, verovatno je ona na 35. Postavi u parametrima da juri temperaturu sobnog termostata. Vrati T.paljenja pumpe na 50 kao što kolega reče

Dosta loše će da to radi bez mešnog i bez termoglava.

Dosta je pisano u ovoj temi. Bukvalno sve što te trenutno muči. Samo čitaj redom, zapisuje i brige nema.
U
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 09:32 - pre 76 meseci
Lose je da kotao radi na tempereturi vode od 50 stepeni, sto kaze kolega Vojkan o tome je tako puno pisano unazad. Ne kapiram kako moze biti kuvanje u stanu/kuci ako postoje termoglave koje zatvore radijatore na zeljenu temperaturu...
Vi ne rekoste imate li termoglave ili ne? Ja isto posedujem commo compact, i temperaturu po sobama regulisem termoglavama i nigde mi nije kuvanje.
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 12:39 - pre 76 meseci
Citat:
resnam:
Citat:
Ja sam podesio vodu na 65 ali tu temp nikako ne dostize jer sam regulaciju prebacio na termostat peci pa pec mnogo ranije udje u modulat sto mi odgivara zbog potrosnje.Sa temp 65 bi bilo kuvanje u stanu,realno meni ne treba vise od 60 kad je hladno a kad je u plusu napolju,onda do 55.A tada se javlja problem pumpe koja je podesena da se ukljuci na 55 a meni optimalno treba na 50.A sto se tice servisera,uopste nisam u prednosti sto sam iz Vranja jer je dosao,expresno za petnaestak minuta ispricao pricu,podesio vreme i sobni termostat na 35(sto je totalno neispravno) i otisao rekavsi da imam sve u prirucniku.
/


Udji u servisni meni (pogledaj link na youtubu) https://youtu.be/Svru-NjzJ2E, zatim trazi u meniju N-8-06-25 Treshold pump i promeni vrednost sa 55 na 50C. Moras da citas malo prethodne stranice na forumu. Mnogo sto sta ces nauciti sto ce ti koristiti u daljoj eksploataciji kotla. Pozdrav


U uputstvu pise da za promenu tehnickih
karakteristika treba ubaciti kodove i da to moze da uradi samo ovlasceno lice.Ja svojim subjektivnim gledanjem jos ne vidim zasto treba da zagrevam vodu do 65 kad dodje prolece i trosim energiju kad mi je 55 sasvim dovoljno.Ali,za tu temp.potrebna mi je temp.pumpe na 50.Termoglave imam,jedino da ugradim mesni i sobni termostat na spratu gde zivim.Problem je kad zatvorim termoglave,temp vode padne na 52--53 i pumpa prestane da vrti.Kad bi pumpa radila na 50,bilo bi ok.Inace,sada mi je podesena temp na 65 ali ona dostigne temp do 57 u sadasnjim uslovima jer dostigne temp podesenu na termostat peci i uspe da zagreje stan sa tom vrednoscu.To znaci da mi je predimenzionirana jacina peci ali nisam mogao da nadjem adekvatnu a da nije samo za etazno grejanje.Jesam li ukapirao?Cilj je usteda energenta i dobro grejanje u isto vreme.pozz

[Ovu poruku je menjao obstam56 dana 11.01.2018. u 13:59 GMT+1]
/
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net62-186-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 13:04 - pre 76 meseci
...ne vredi pričati
Ako tako tvrdiš...
Ima nas na 100-tine u ovoj temi i niko od nas nije ovlašćeno lice i svi do jednog smo menjali parametre. Mani se subjektivnog stava, nego pročitaj šta su veoma iskusne kolege pisale.
Imaš li sobni termostat ili nemaš. Ne možeš dva da ih imaš. To regulišeš T.glavama.
Imaš li parametre da ispišeš

Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 13:50 - pre 76 meseci
@obstam56
Ne mogu vise da te slusam/citam , te tvoje postove .
Ako mislis da si u pravu , zasto trujes ovde forum ?
Radi kako si naumio i kraj .

Postoji izreka "mesen pa obesen"
Hoces sve 'nalomeno' , samo da ti se servira ! A mrzi te cak i da prelistas forum unazad , kako te svi savetuju, kao da nije za tvoje dobro .
Da nemas kinte/posto si privatni preduzetnik/ nebi se tako ponasao !
A i to nije tako lose , treba i drugi da zive (npr oni sto proizvode nove kotlove , jer ces kupiti drugi za par godina , zbog takvog stava ! s kojim usput i nerviras clanove foruma ,ovde na ovoj temi ).

Grej se i na 40 stepena , ali ne truj narod sto ovo cita , da moze bez ikakve dodatne opreme , samo sa podesavanjima kotla !!
Ja se grejem sa toliko , ali prepravka sistema je pod obavezno , sa jos ulozenih para .
A tebi ako to zaista treba , uzmi pa citaj i edukuj se !

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 11.01.2018. u 15:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 14:09 - pre 76 meseci
Citat:
obstam56:
Citat:
resnam:
Citat:
Ja sam podesio vodu na 65 ali tu temp nikako ne dostize jer sam regulaciju prebacio na termostat peci pa pec mnogo ranije udje u modulat sto mi odgivara zbog potrosnje.Sa temp 65 bi bilo kuvanje u stanu,realno meni ne treba vise od 60 kad je hladno a kad je u plusu napolju,onda do 55.A tada se javlja problem pumpe koja je podesena da se ukljuci na 55 a meni optimalno treba na 50.A sto se tice servisera,uopste nisam u prednosti sto sam iz Vranja jer je dosao,expresno za petnaestak minuta ispricao pricu,podesio vreme i sobni termostat na 35(sto je totalno neispravno) i otisao rekavsi da imam sve u prirucniku.
/


Udji u servisni meni (pogledaj link na youtubu) https://youtu.be/Svru-NjzJ2E, zatim trazi u meniju N-8-06-25 Treshold pump i promeni vrednost sa 55 na 50C. Moras da citas malo prethodne stranice na forumu. Mnogo sto sta ces nauciti sto ce ti koristiti u daljoj eksploataciji kotla. Pozdrav


U uputstvu pise da za promenu tehnickih
karakteristika treba ubaciti kodove i da to moze da uradi samo ovlasceno lice.Ja svojim subjektivnim gledanjem jos ne vidim zasto treba da zagrevam vodu do 65 kad dodje prolece i trosim energiju kad mi je 55 sasvim dovoljno.Ali,za tu temp.potrebna mi je temp.pumpe na 50.Termoglave imam,jedino da ugradim mesni i sobni termostat na spratu gde zivim.Problem je kad zatvorim termoglave,temp vode padne na 52--53 i pumpa prestane da vrti.Kad bi pumpa radila na 50,bilo bi ok.Inace,sada mi je podesena temp na 65 ali ona dostigne temp do 57 u sadasnjim uslovima jer dostigne temp podesenu na termostat peci i uspe da zagreje stan sa tom vrednoscu.To znaci da mi je predimenzionirana jacina peci ali nisam mogao da nadjem adekvatnu a da nije samo za etazno grejanje.Jesam li ukapirao?Cilj je usteda energenta i dobro grejanje u isto vreme.pozz

[Ovu poruku je menjao obstam56 dana 11.01.2018. u 13:59 GMT+1]

Ovde je sve vrlo konfuzno, ali izgleda da ne vredi diskutovati...Zatvaranjem termoglava temperatura vode treba da raste a ne da pada i gasi pumpu... Vi pratite ambijentalnu temperaturu ocigledno, a ne sobnog termostata, to su dve razlicite stvari...

Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 18:54 - pre 76 meseci
Da je sve u redu ja ne bih ni trazio pomoc.Sve sto sam opisao,tako se desava.Pec je u prizemlju gde niko ne zivi i rad peci podesavam preko termostata koji je ugradjen u pec jer nisam ugradio bezzicni na spratu.Zato se i mozda desavaju takve nelogicnosti.Ja grejanje na cvrsto gorivo imam preko dvadeset godina ali mi se ovakve stvari nikad nisu desavale.Svih ovih godina nije mi trebala temperatura vode preko 60,mozda zbog velicine radijatora,pumpa se ukljucivala na 50 i nisam imao problema sa grejanjem.Ovo sa peletom kao da je svemirski brod
/
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 19:01 - pre 76 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
@obstam56
Ne mogu vise da te slusam/citam , te tvoje postove .
Ako mislis da si u pravu , zasto trujes ovde forum ?
Radi kako si naumio i kraj .

Postoji izreka "mesen pa obesen"
Hoces sve 'nalomeno' , samo da ti se servira ! A mrzi te cak i da prelistas forum unazad , kako te svi savetuju, kao da nije za tvoje dobro .
Da nemas kinte/posto si privatni preduzetnik/ nebi se tako ponasao !
A i to nije tako lose , treba i drugi da zive (npr oni sto proizvode nove kotlove , jer ces kupiti drugi za par godina , zbog takvog stava ! s kojim usput i nerviras clanove foruma ,ovde na ovoj temi ).

Grej se i na 40 stepena , ali ne truj narod sto ovo cita , da moze bez ikakve dodatne opreme , samo sa podesavanjima kotla !!
Ja se grejem sa toliko , ali prepravka sistema je pod obavezno , sa jos ulozenih para .
A tebi ako to zaista treba , uzmi pa citaj i edukuj se !

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 11.01.2018. u 15:01 GMT+1]

Gospodine Felipe,ja sam trazio pomoc od ljudi dobre volje,tako da ne vidim sto se javljate kad ne mozete da pomognete.To sto sam privatnik ne znaci da sam bogat i da imam para za bacanje.Ne vidim svrhu postojanja foruma ako samo treba da listas i trazis resenje u ranijim postovima.Onda ugasite forum.Ja sam trazio pomoc koji mesni ventil da ugradim i koji bezzicni termostat i objasnio situaciju.Koliko njih se javilo sa resenjem a koliko samo da nesto napisu.Onima prvim se zahvaljujem na pomoci a resenje cu naci,ne sekiraj se
/
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 19:13 - pre 76 meseci
Citat:
obstam56:
Da je sve u redu ja ne bih ni trazio pomoc.Sve sto sam opisao,tako se desava.Pec je u prizemlju gde niko ne zivi i rad peci podesavam preko termostata koji je ugradjen u pec jer nisam ugradio bezzicni na spratu.Zato se i mozda desavaju takve nelogicnosti.Ja grejanje na cvrsto gorivo imam preko dvadeset godina ali mi se ovakve stvari nikad nisu desavale.Svih ovih godina nije mi trebala temperatura vode preko 60,mozda zbog velicine radijatora,pumpa se ukljucivala na 50 i nisam imao problema sa grejanjem.Ovo sa peletom kao da je svemirski brod

Bas zato sto pratite temperaturu prostorije u kojoj vam stoji kotao i dolazi do hladjenja vode i gasenja pumpe. Drugacije je grejanje na cvrsto gorivo i grejanje na pelet, ja sam se u to uverila licno jos prosle godine, takodje imam grejanje na cvrsto gorivo preko 25 godina.
Savet da se vratite na pracenje temperature vode i istu podignete na 65 stepeni je pre svega zbog zastite kotla od kondenzacije, koja verujte mi u kotlu na pelet vrlo brzo postane vidljiva. Stavite mesni ventil i nece biti problema, a sobni termostat je mozda trenutno i ne toliko bitan jer imate termoglave, one svakako zatvaraju radijatore kad se postigne zadata temperatura u sobama, i samim tim kotao obara snage i trosi manje...

Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

resnam
Pop Hadzi
sam svoj majstor
Srbija

Član broj: 337702
Poruke: 15



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 19:20 - pre 76 meseci
Citat:
Gospodine Felipe,ja sam trazio pomoc od ljudi dobre volje,tako da ne vidim sto se javljate kad ne mozete da pomognete.To sto sam privatnik ne znaci da sam bogat i da imam para za bacanje.Ne vidim svrhu postojanja foruma ako samo treba da listas i trazis resenje u ranijim postovima.Onda ugasite forum.Ja sam trazio pomoc koji mesni ventil da ugradim i koji bezzicni termostat i objasnio situaciju.Koliko njih se javilo sa resenjem a koliko samo da nesto napisu.Onima prvim se zahvaljujem na pomoci a resenje cu naci,ne sekiraj se

Predlazem spustanje lopte sa obe strane. Kao prvo, moras da procitas dosta toga na prethodnim stranicama, jer, niko odavde ne voli da zvace vec prezvakano gradivo, a svakako ces bolje shvatiti rad svog kotla i nacin njegove eksploatacije. Radna temperatura kotla od 50C,sa ili bez mesnog ventila je pogubna po kotlovski lim zbog kondenzacije koja se javlja na tako niskim temperaturama gorenja. Najbolja zastita kotla, i najbolje iskoriscenje je upravo na visokim temperaturanma od 65-70 i kusur stepeni.; Jedno od resenja je ugradnja cetvorokrakog mesnog ventila sa pratecom automatikom koja obezbedjuje dobru radnu temperaturu kotla i pozeljnu temperaturu u prostorijama koje grejes. Ocigledna namera ljudi na forumu je da ti svakim savetom pomognu, ali da si se malo informisao pre ugradnje opreme za grejanje, video bi i sam svu logicnost i neophodnost mesnog ventila, termo glava i sl. kao komponenti koje sluze za zastitu grejne aparature i za pruzanje grejnog komfora. Idi postepeno, ako imas uslova, sad je toplije vreme-ugradi barem trokraki mesni ventil, prestrujni takodje, na svim radijatorima osim na susacima termo glave, i videces kako je regulacija i u isto vreme zastita kotla moguca. I jos nesto> usteda energenta ovde ide do minimalne kolicine potrebne za rad kotla. Ne mozes da trazis od kotla da te greje sa 25C a da trosi , ne znam lupam pola kila peleta, kad je proizvodjac napravio tako da ona trosi kilo. Usteda je moguca, preciznim stelovanjem parametara, dobrim peletom, racionalizacijom temperature koja nam je potrebna. U kontra slucaju ko misli da ce to da lozi sa 1 tonom celu zimu a da ide u gacama-za...ebao se je. Sve ima svoje. U suprotnom kupujes drva i ugalj, seces cepas vuces mucis se, a ovde si upravo oslobodjen svih tih fizikalija. Pozdrav i samo polako. Pogledaj ovaj video svakako

https://youtu.be/Ol3GNH6Yugo
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 19:46 - pre 76 meseci
Zahvaljujem na pravilnom pristupu.Termoglave sam vec ugradio ali mesni nisam jer sam nasao priucenog majstora da mi ugradi kotao na postojecu instalaciju.Zato sam trazio pomoc oko ventila,jer sam na ovom forumu vec procitao da je dobar trokraki a cetvorokraki nije i obrnuto.Sobni termostat mi je potreban na spratu pa sam se nadao da ce se javiti neki koji ima sa opsegom. regulacije +- 1 stepen jer onaj sa +- 0.3 je ocigledno los.I trece,za mene bi idealno bilo da temperatura u kotlu bude podesena na 65 ali da se ukljucuje pumpa na 50 i to su tri stvari koje su mi bitne za pocetak.I na ovaj problem sa pumpom sam naisao na forumu ali takodje sa razlicitim razmisljanjem tako da sam se nadao nekom konacnom resenju.Jos jednom hvala na izuzetnom pristupu.Mozda sam bio konfuzan u objasnjenjima pa me kolege forumasi nisu razumeli
/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2433388 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.