Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2433584 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 19:57 - pre 76 meseci
Pa jesi li podesio, za pocetak, da se pupma ukljucuje na 50c, posto su se kolege potrudile i objasnili kako se to radi?
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

resnam
Pop Hadzi
sam svoj majstor
Srbija

Član broj: 337702
Poruke: 15



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 20:06 - pre 76 meseci
Citat:
Zahvaljujem na pravilnom pristupu.Termoglave sam vec ugradio ali mesni nisam jer sam nasao priucenog majstora da mi ugradi kotao na postojecu instalaciju.Zato sam trazio pomoc oko ventila,jer sam na ovom forumu vec procitao da je dobar trokraki a cetvorokraki nije i obrnuto.Sobni termostat mi je potreban na spratu pa sam se nadao da ce se javiti neki koji ima sa opsegom. regulacije +- 1 stepen jer onaj sa +- 0.3 je ocigledno los.I trece,za mene bi idealno bilo da temperatura u kotlu bude podesena na 65 ali da se ukljucuje pumpa na 50 i to su tri stvari koje su mi bitne za pocetak.I na ovaj problem sa pumpom sam naisao na forumu ali takodje sa razlicitim razmisljanjem tako da sam se nadao nekom konacnom resenju.Jos jednom hvala na izuzetnom pristupu.Mozda sam bio konfuzan u objasnjenjima pa me kolege forumasi nisu razumeli


Sibni jedan trokraki ESBE 512 ventil na 60C i bices miran ove zime. Cena oko 8000, ali ce ti sacuvati kotao a i tvoje zivce kad ga budes cistio. I ovako je zagaravljen a kamoli kad ga okuje smola. U podesavanja slobodno udji, kombinacija je A9, a onda dalje trazi sta je vec u prethodnim postovima navedeno. Zapisuj na papir ono sto menjas, da bi mogao kasnije da vratis ako nesto ne valja. Eksperimentisi, igraj se, prati sta radis, ne mozes nista da pokvaris, samo zapisuj sta radis. Isprobavaj ga i podesavaj prema svojim potrebama. Nije lako da iscitas 220 i kusur prethodnih strana-to ces morati-ili neces, ali ovde je znalacka ekipa- ne ubrajam tu sebe , od koje ces nauciti da budes doktor grejanja na pelet za SVOJE potrebe. Pozdrav
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.177.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 20:08 - pre 76 meseci
Da se i ja oglasim.
Nema ljutnje, kolege su ispravno rekle, nije grejanje samo grejanje prostora nego i zaštita peći. Za to je potrebno malo više od klot instalacije pogotovo u tvom slučaju gde imaš podstaničnu verziju alfe.
Moja preporuka ti je pošto imaš termo glave na radijatorima da uradiš termostatski trokraki ventil koji otvara na 60.C (kolege će reći koji), pumpu da namestiš da se uključuje na 45.C-50.C (kolega ti je objasnio koja je stranica na YouTube za ulazak u servisna podešavanja) i da vidiš u prodavnicama koje prodaju opremu za grejanje sobni termostat koji ima što veći histerezis od +-1.C. Moj termostat je INTEGRA SOLUTION i on ima taj histerezis.
Nemoj da misliš da ti želimo zlo, svi smo mi tu da bi pomogli jedni drugima.
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 21:10 - pre 76 meseci
To je to,potrosismo dve strane ali sada imam sve podatke za prvu zimu sa peletom.Cim otopli posle ovog zahladjenja,ugradjujem sta treba,podesavam pumpu i onda kuliranje.Hvala
/
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net62-186-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno11.01.2018. u 22:10 - pre 76 meseci
@obstam56

Ne bih se ja kladio da imaš sve podatke za ovu zimu.
Nisi ispisao parametre. Ukupno može da bude razlika i blizu 30% što se potrošnje tiče....a naveo si uštedu i ekonomičnost.
Na kojoj snazi radi, vreme ubacivanja peleta, čišćenja piksle, količina doziranja peleta po nivoima, brzina ventilatora po nivoima, temperatura dimnih gasova i svašta nešto... iako nemaš mešni ventil. On ti je najvažniji što se zaštite kotla tiče. Verovatno ti se dešava kada upali pumpu na 50C radi minut dva, spadne na 45-48 i onda ponovo kreće da juri temperaturu vode... e tada stradaju delovi kotla od kondezacije (ne spada u garanciju) Moj bežični je SALUS +/- 0,2C, što u principu nije strašno mada što rekoše kolege i ne moraš da ga imaš već sve reguliši termoglavama na svakom radijatoru po potrebi, na sušaču ti ne treba.
Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 09:55 - pre 76 meseci
Paljenje pumpe treba odmah namestiti, ne vidim sto mora taj parametar da ceka ugradnju mesnog...
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 17:24 - pre 76 meseci
Citat:
V0JKAN:
@obstam56

Ne bih se ja kladio da imaš sve podatke za ovu zimu.
Nisi ispisao parametre. Ukupno može da bude razlika i blizu 30% što se potrošnje tiče....a naveo si uštedu i ekonomičnost.
Na kojoj snazi radi, vreme ubacivanja peleta, čišćenja piksle, količina doziranja peleta po nivoima, brzina ventilatora po nivoima, temperatura dimnih gasova i svašta nešto... iako nemaš mešni ventil. On ti je najvažniji što se zaštite kotla tiče. Verovatno ti se dešava kada upali pumpu na 50C radi minut dva, spadne na 45-48 i onda ponovo kreće da juri temperaturu vode... e tada stradaju delovi kotla od kondezacije (ne spada u garanciju) Moj bežični je SALUS +/- 0,2C, što u principu nije strašno mada što rekoše kolege i ne moraš da ga imaš već sve reguliši termoglavama na svakom radijatoru po potrebi, na sušaču ti ne treba.

Kolega,ostale parametre koje si naveo,ne bih dirao jer sam u principu zadovoljan trenutnim radom kotla ako izuzmemo ove nedostatke koje treba da otklonim.A za ostale parametre treba mi vremena dok proucim sve sto ste napisali na forumu,tako da necu stici dok je zima da sve to skuvam u glavi.Posle ovog tvog pisanja dvoumim se za temp pumpe da li da smanjim na 50.Mozda da ujutru odvrnem termostat na 28 recimo da brzo i dobro dostigne visoku temperaturu pa posle da se vrti oko 52--56 kao sada kada mi je termostat peci na 23?Sada trosim 1i1/2 dzaka za 11--12 sati rada sa koriscenjem termoglava i termostata peci.Ulazi u rezim modulate i samo po potrebi,kad se smanji temp ispod zadate za vise od 1stepen onda pojacava snagu,obicno do petice dok ne stigne temperaturu u prostoriji.Stanujem na spratu pa ne provodim mnogo vremena sa njim.veliki pozz
P.S.grejem 90--100 kvadrata plus bojler

[Ovu poruku je menjao obstam56 dana 12.01.2018. u 18:35 GMT+1]
/
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 17:50 - pre 76 meseci
@obstam56 A jel u tom prostoru gde je kotao ima grejnih tela?
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net62-186-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 18:38 - pre 76 meseci
To je veoma bitno. On sam po sebi malo zrači...pa namestiti amb T. i nije lako. Meni je bilo 12-15, pa sad držim otvorena vrata i gornja i donja. Sad je 18-20. Valjalo bi još koji stepen što reče kolega @miruda. Smislio sam neko rešenje. Nikako da ga realizujem, a prosto je


Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 19:02 - pre 76 meseci
Bas tako vrlo malo zraci, meni je u kotlarnici 20ak stepeni i to je temperatura cele godine tolika bila grejna sezona bilo leto...
Ne kapiram sto bi neko upravljao rad kotla ambijentalnom temperaturom samo da bi mogao da ga navedenu modulaciju...
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 19:09 - pre 76 meseci
Citat:
fistik1988:
@obstam56 A jel u tom prostoru gde je kotao ima grejnih tela?

Ima ali su iskljuceni jer niko ne zivi u prizemlju.Ujutru je temp u kuhinji gde se nalazi pec a koji pokazuje na displeju oko 13-14 stepeni.Ja podesim na 24 pa kad postigne temp vode 58 smanjim na 23 i to mi se poklapa sa zadovoljavajucom temp na spratu.Ovo ce trajati dok ne ugradim termostat na spratu pa cu regulisati rad preko njega.Inace,ove peci iskljucivo moraju da se regulisu termostatom,to mi je priznao serviser kasnije,iako pri pustanju peci u rad,podesava regulaciju preko vode,a nije mi jasno zasto to radi.pozz
P.S.Tih nekoliko dana,dok se regulacija vrsila preko temp vode,trosio je dva dzaka peleta hladno za desetak sati rada.Serviser posle kaze da je u pec tako podesena da tesko moze da dostigne zadatu temp (bez obzira na visinu koju zelis) i da dodje do stepen dva ispod i tu smanji snagu ali na dvojku,trojku,nikako u modulate.To me je i navelo da potrazim pomoc na forumu.Ispostovao sam savet da drzim snagu na 5
/
 
Odgovor na temu

fistik1988
fistik1988
Nezaposlena
Pirot

Član broj: 335564
Poruke: 208
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 22:26 - pre 76 meseci
@obstam56 neka bude kako kaze vas serviser, mada ja se ne bih slozila da ovi kotlovi moraju da se kontrolisu iskljucivo termostatom, totalna nebuloza. I takodje nije tacno da kotao kada prati temperaturu vode ne moze da modulira, moze i to vrlo dobro, ali treba pec programirati i prilagoditi svom sistemu... Pozdrav i svako dobro.
Alfa plam Commo Compact 23kw
100kvadrata (3,30 visina plafona) + 50kvadrata (2,60 visina plafona)
Termoglave na radijatorima, bez trokrakog ventila
Bez stiropor izolacije (55cm zid dupla puna cigla), drvena stolarija
 
Odgovor na temu

resnam
Pop Hadzi
sam svoj majstor
Srbija

Član broj: 337702
Poruke: 15



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno12.01.2018. u 22:55 - pre 76 meseci
Citat:
obstam56:
Citat:
fistik1988:
@obstam56 A jel u tom prostoru gde je kotao ima grejnih tela?

Ima ali su iskljuceni jer niko ne zivi u prizemlju.Ujutru je temp u kuhinji gde se nalazi pec a koji pokazuje na displeju oko 13-14 stepeni.Ja podesim na 24 pa kad postigne temp vode 58 smanjim na 23 i to mi se poklapa sa zadovoljavajucom temp na spratu.Ovo ce trajati dok ne ugradim termostat na spratu pa cu regulisati rad preko njega.Inace,ove peci iskljucivo moraju da se regulisu termostatom,to mi je priznao serviser kasnije,iako pri pustanju peci u rad,podesava regulaciju preko vode,a nije mi jasno zasto to radi.pozz
P.S.Tih nekoliko dana,dok se regulacija vrsila preko temp vode,trosio je dva dzaka peleta hladno za desetak sati rada.Serviser posle kaze da je u pec tako podesena da tesko moze da dostigne zadatu temp (bez obzira na visinu koju zelis) i da dodje do stepen dva ispod i tu smanji snagu ali na dvojku,trojku,nikako u modulate.To me je i navelo da potrazim pomoc na forumu.Ispostovao sam savet da drzim snagu na 5


Serviser je, uz duzno postovanje, priznao jedino da je glup kao andrak. To sto on tvrdi, veze nema s mozgom. E sad je malo tvrdji recnik, jer ti iako trazis pomoc na forumu, vise verujes tom andraku koji je naucen sa samo par osnovnih stvari, odstampan mu je papir sa parametrima i receno mu je sta treba da napise u radnom nalogu, a od iskustva nema ni I. Svako ovde na forumu ko se je nacitao ove teme od pocetka do kraja, a i sa drugih foruma-sam svoj majstor, ruskih video kanala i foruma itd. da ne nabrajam sad, moze ladno da predaje termodinamiku i kretanje fluida u zatvorenim i otvorenim sistemima tom tvom andraku. Ali ti vise volis savet andraka nego savet ovdasnjih strucnjaka-mogu slobodno da ih tako nazovem. Uz duzno postovanje, pozdrav.
 
Odgovor na temu

obstam56
Obrad Stamenkovic
Privatni preduzetnik
Politeks Skorpion
Vranje,Srbija

Član broj: 337855
Poruke: 10
*.kti.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno13.01.2018. u 08:21 - pre 76 meseci
Naprotiv,od prvog dana nisam bio zadovoljan radom i zato sam se registrovao na forumu.A napisao sam,JEDINO sto sam usvojio od servisera je da zadrzim max snagu peci u radu jer se snaga posle regulise dok pec radi.Dok je jaca zima.tako a posle,videcemo.I napisao sam da mi je pec gutao pelet a sada sam smanjio potrosnju za pola dzaka dnevno.Dobri ljudi na forumu su mi dali podatke koji su mi trebali sa kojim cu jos poboljsati grejanje i ja sam zadovoljan sto sam pristupio forumu.pozz
/
 
Odgovor na temu

Predrag Gacko
Građevinski inženjer
RiTE
Gacko, RS

Član broj: 336514
Poruke: 10
31.223.144.*



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno14.01.2018. u 10:06 - pre 76 meseci
Pozdrav ljudi, sve najbolje u Novoj :-)
Da li iko od vas ima ugrađen i trokraki ventil i prestrujni ventil, i ako ima da li može okačiti sliku kako to izgleda?
Koliko potrošača bi trebalo biti otvoreno da pumpa ne trpi opterećenje kad termoglave zatvore? Inače, pumpa radi na 1. snazi.
 
Odgovor na temu

arsa78
Igor Arsić
Profesor elektrotehnicke grupe predmeta
TS "Rade Metalac"
Leskovac

Član broj: 337957
Poruke: 8
77.243.19.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno15.01.2018. u 21:58 - pre 76 meseci
Poštovani članovi čitam postove od jeseni kad sam uveo grejanje na komo 21 peć.
Mene zanima koliko je optimalna temperatura izduvnih gasova (nisam uspeo da pronađem)?
Unapred hvala.

Alfa como 21
95 m2 7 metara radijatori termoglave
+sušač i bojler 60 l
Jedna strana kuce zalepljena za drugu, ostale malterisane
kobinacija pelet i koštice odnos 2:1
 
Odgovor na temu

fizikohemicar

Član broj: 335097
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno16.01.2018. u 21:21 - pre 76 meseci
Prema fabričkim specifikacijama na Commo 21 na snazi 5 treba da budu oko 146 stepeni...
 
Odgovor na temu

arsa78
Igor Arsić
Profesor elektrotehnicke grupe predmeta
TS "Rade Metalac"
Leskovac

Član broj: 337957
Poruke: 8
77.243.24.*



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno17.01.2018. u 11:00 - pre 76 meseci
kod mene na 5 idi do 165 probacu da smanjim brzinu ventilatora pa da vidim.
Možda su mi temperature izduvnih gasova vece jer mešam pelet i koštice višnje u razmeri 2:1
Alfa como 21
95 m2 7 metara radijatori termoglave
+sušač i bojler 60 l
Jedna strana kuce zalepljena za drugu, ostale malterisane
kobinacija pelet i koštice odnos 2:1
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno17.01.2018. u 11:18 - pre 76 meseci
Pisano je mnogo o tome na forumu za visoke temperature izduvava na commo 21. Problem je u tome što peć ne poseduje turbulatore nego samo opruge za čišćenje cilindra.
 
Odgovor na temu

bmahob
Ventsy Manov
Bulgaria

Član broj: 335514
Poruke: 51
*.blagoevgrad.ddns.bulsat.com.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno18.01.2018. u 14:56 - pre 76 meseci
Ovo je situacija sa como21, stavljam ga letom turbo punjačima (kao kolega Miruda), ali rezultat uopšte nije toliko veliki. Tako sam nesvestan:
1 brzina/1,4kg/ 1350 o / min / -105 stepeni u dimnjaču
2 brzine/1.9kg/ 1550 o / min -115 stepeni u dimnjaku
3 brzine/2.7kg/ 1750 o / min / -130 stepeni u dimnjaču
4 brzine/3.6kg/ 2000 o / min / -150 stepeni u dimnjaku
5 brzina/4.5kg/ 2300 o / min / -175 stepeni u dimnjaku
Ne znam da li dimnjak utiče i na njega? U leto ću pokušati da je produžim kako bih poboljšao potisak.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2433584 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.