Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2427632 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2016. u 22:42 - pre 90 meseci
OK Felipe, verovatno si ti u pravu, ja nisam ispratio koliko mi je minuta stajalo to Hold request i da li se nakon toga palio wait cooling i sta se dalje dogadjalo... moracu da ispratim ovaj proces u celosti, ali sumnjam da su gubici kuce takvi da se za cca 15 min izgubi vise od 10-12C (sa 69 na 57).
Ali pretpostavljam da si u pravu da je moguce da je Hold request bio svo vreme aktivan dok temperatura nije pala na 61 (65-4), pa da je usledilo ponovno paljenje...
Opet kazem ne znam kakav se scenario odigrao, moracu da ispratim to lepo.

Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2016. u 22:50 - pre 90 meseci
Citat:
alexandar_wr:
pozdrav gospodo! saznao sam od drugara koji ima bosch-ov kotao na pelet i predlozio mi je da kad ga startujem podesim mu temp vode preko 70 stepeni, i on to za kratko vreme stigne, i onda temp vode spustim na 55 i tako mi on radi u modulate poprilicno dugo a temp vode jos nije ispod 60. pustam ga u rad izjutra i posle 17-18h. parametri su fabricki, nista nisam menjao i prezadovoljan sam ovakvim nacinom rada, s obzirom da nije minus napolju. a za hladne dane videcemo...

...tebi je verovatno opcija Stand By izgasena .
Posle nekog vremena ce da padne na 55 , kako si odradio , a to bas i nije preporucljivo , ali... pec je vasa !
Niste izneli ni jedan drugi podatak !?!?!? Ostala podesavanja ,kvadraturu koju grejete , izolacija da/ne , koji pelet , koja pec ...
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2016. u 22:56 - pre 90 meseci
Citat:
ivan85_zmaj:
OK Felipe, verovatno si ti u pravu, ja nisam ispratio koliko mi je minuta stajalo to Hold request i da li se nakon toga palio wait cooling i sta se dalje dogadjalo... moracu da ispratim ovaj proces u celosti, ali sumnjam da su gubici kuce takvi da se za cca 15 min izgubi vise od 10-12C (sa 69 na 57).
Ali pretpostavljam da si u pravu da je moguce da je Hold request bio svo vreme aktivan dok temperatura nije pala na 61 (65-4), pa da je usledilo ponovno paljenje...
Opet kazem ne znam kakav se scenario odigrao, moracu da ispratim to lepo.

Hvala jos jednom.


Nisu ti se izgubila 10-12 stepena sobne T vec T vode , jer se ona mnogo brze hladi , nazalost je tako . Ali je poenta da i sa tom T vode dok se pec ponovo nije upalila , ti to i ne primetis , jer se i sa T vode od 50 stepeni ti ustvari grejes .
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2016. u 23:08 - pre 90 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
@STARS1
Hmm , piksle nam se dosta razlikuju , moja ima mnogo vise rupa sa te zadnje strane , uslikacu je od sutra pa cu da je okacim ovde ( stariji model ocigledno ;) ). inace tim konusom mislim da nisi nista dobio , bilo je dovoljno i samo prosirenje rupa sa 4.5 na 5 mm , osim vise truda i rada sto si ulozio .


Vidis slikau i ja sutra moju pikslu, stvar je u tome sto sam pokusao da napravim iste rupe kao sto su sa donje strane piksle a kod mene su konusne, nisam siguran dal se to vidi na slici, u glavnom sad je plamen jos svetlije boje, nema vise da trpa papeo na zadnjoj strani piksle (nasuprot upaljacu) gde ga je inace ranije bilo i to i na obodu i u samoj piksli... Ideja mi je bila da dovedem sto vise vazduha sa te strane u zoni sagorevanja peleta ( u mom slucaju koscica od visnje) Videcemo...

Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

alexandar_wr
alexandar nikolic
srbija, vranje

Član broj: 332004
Poruke: 23
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2016. u 23:27 - pre 90 meseci
u pitanju je alfa plam commo 21, pelet je banja koviljaca, spoljna fasada 8cm, takodje na zadnjoj ploci 8cm, prostorije su kao vakumirane, imao sam problem da pec nije htela da radi dok nisam napravio bolji dotok vazduha. grejna povrsina je oko 100kvadrata, ali posto ne koristim sve prostorije grejem oko 50kvadrata. pec je opterecena sa 4metara panelnih radijatora jugoterm i jednom merdevinom od 1.2m u kupatilu.
 
Odgovor na temu

alexandar_wr
alexandar nikolic
srbija, vranje

Član broj: 332004
Poruke: 23
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno04.11.2016. u 23:36 - pre 90 meseci
i zaboravio sam da dodam, posto su mi svi radijatori od 1m duzina, iza svakog radijatora je diskretno uglavljena tabla stiropora od 1cm
 
Odgovor na temu

ZivkoN
Zivko Najdanov
Strumica, Macedonia

Član broj: 332595
Poruke: 112
95.180.195.*



+2 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 00:30 - pre 90 meseci
@ivan85_zmaj


Koristim Commo 15
Pre nego sto sam promenio ove parametre:
N-8-04-02 sa fabričkih 10 na 3 minuta
N-8-06-15 sa fabričkih 60 C na 90 C (ja stavio na 80)
N-8-06-28 sa fabričkih 70 C na 90 C. (ja stavio na 80)

moja pec za vreme WAIT COOLING se hladila mnogo brzo.
T vode mi je na 60 i kad dostigne 64-65C onda ide COOLING i spusti T vode na 55C, dok se ona upali t.j. dok proces paljenja trae T vode padne i do 50-51C.

Sada od kad sam promenio parametre proces COOLING trae samo 3 minuta i T vode za vreme COOLING-a od 3 minuta sa 65 padne samo na 64C.
Onda pec ide u HOLD REQUEST (to sto tebe buni, znaci prvo ide COOLING a zatim HOLD REQUEST) i taj proces traje sve dok grejna tela ne potrose toplu vodu t.j. dok voda u kotlu ne padne na 55C. Onda pec se pali staandardno da ne duzim....i ovde je slucaj kod mene da dok se pec upali T vode sa 55C padne na 51-52 i to je za mene normalno jer su moji radijatori trosili tople vode dok se ona palila.

Ono sto treba da svatimo je da HOLD REQUEST ce trajati onoliko dugo koliko topla voda opstane u kotlu. Ako zatvoris sve radijatore onda ce trajati i pola dana :)


Druga stvar, da bi sto redje pec isla u COOLING pa HOLD REQUEST pa ponovo paljenje treba (od onog sto sam ja svatio ovde na forumu) da izbalansiras LOAD PELET u kombinaciji sam brzinom ventilatora.
Ja sam stavio LOAD PELET na -05 pa mi se ucinilo kao da ce da mi ugasi vatra, pa sam povecao na -03 pa je pocela da poveceva T vode od 61 prema 65 i zadnje sto sam uradio je da stavio LOAD PELET na -04 i onda su mi dosli gosti :).
Ali ovo su parametri za mene za moj stan i za moje gubetke toplote.
Svako mora ove kalkulacije da uradi kod sebe. Ali da nismo/niste pricali ovde i ja ne bi znao ovo :)

Trecu stvar sto bi zelio da spodelim sa vama je da mi je pec na ovim temperaturama napolje radi veoma dobro.
U MODULATE rezimu radi po 1h ako ne i vise (nisam tacno merio)
Kad se pec upali juri T vode u rezimu 5, na 57C spusti se na rezim 4, na 58C u rezim 3, na 59C rezim 2, na 60 rezim 1 i na 61 modulate rezim i tu mi ostane sat ako ne i vise.

Pumpu sam spustio sa brzine 2 na brzinu 1
Vazduha redovno izbacujem i svake nedelje ga ima po malo. Izbacio ja vazduha ili ne voda se cuje po radijatorima kako se krece.

T dimnih gasova ne prelaze preko 80C u nijedan rezim rada.

Potrosnja, evo danas pec je upaljena jutros u 9h a ugasio sam je veceras u 23:30.
za 14 i po sati oko 20kg potroseno. Spremnik mi je 25kg , bila je skoro do vrha puna a unutra je ostanalo sigurno 5kg.
Zadata T po redijatorima je megju 22-24C.

Nisam pisao ovih dana al sam ga malo pretjerao sada :)
Pozz

Alfa plam COMMO 15kw
Stan treceg sprata 75m2, bez izolacije, Alu stolarija.
Termoglave na radijatorima podesene na 22-24C, voda u kotlu podesena na 65C.
Oktobar 2016 -----> 10 vreca
Novembar 2016 ---> 20
Decembar 2016 ---> 36
Januar 2017 -------> 50
Februar 2017 ------> 29
Mart 2017 ---------> 17
April 2017 ---------> 10

Ukupno 172 vreca ili 2580kg
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 07:41 - pre 90 meseci
Citat:
alexandar_wr:
u pitanju je alfa plam commo 21, pelet je banja koviljaca, spoljna fasada 8cm, takodje na zadnjoj ploci 8cm, prostorije su kao vakumirane, imao sam problem da pec nije htela da radi dok nisam napravio bolji dotok vazduha. grejna povrsina je oko 100kvadrata, ali posto ne koristim sve prostorije grejem oko 50kvadrata. pec je opterecena sa 4metara panelnih radijatora jugoterm i jednom merdevinom od 1.2m u kupatilu.


Trebao si da uzmes manju pec , ova je predimenzionisana . Imaces manju potrosnju ako ukljucis stand by opciju , a ja bih na tvom (a i ja sam) razmisljao o ugradnji akumulatora toplote jer ti je pec za 50m2 pre prevelika
 
Odgovor na temu

alexandar_wr
alexandar nikolic
srbija, vranje

Član broj: 332004
Poruke: 23
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 11:11 - pre 90 meseci
jeste da je prejaka za 50 kvadrata, ali imam jos 3 sobice i garazu gde imam radijatore ali ne koristim ih trenutno. a kako se ukljucuje stand-by i koja mu je uloga?
 
Odgovor na temu

alexandar_wr
alexandar nikolic
srbija, vranje

Član broj: 332004
Poruke: 23
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 11:17 - pre 90 meseci
imam u planu nesto vezani za akumulaciju toplote, ali za sad nista. imam termosifonski cevni kolektor koji je malo skrt sa opcijama za dodatna kombinovanja, dok on ne odradi svoje ne bi da ga izbacujem. peci na pelet su kao stvoreni za taj vid eksploatacije
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 17:15 - pre 90 meseci
@alexandar_wr
Dobro ti je to . Uzmi samo AT sa jednim izmenjivacem pa ces i njega povezati na sistem. Stand by bese u meniju 4 kolko se secam , on/off. Provericu kasnije
 
Odgovor na temu

aleksandar.n89
Smederevo
Tehnolog
Hbis Serbia
smederevo

Član broj: 335129
Poruke: 300
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 20:20 - pre 90 meseci
Da li se kod svih koji imaju como 21 na pepeljari nalaze 2 rupice na coskovima?
 
Odgovor na temu

alexandar_wr
alexandar nikolic
srbija, vranje

Član broj: 332004
Poruke: 23
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 21:35 - pre 90 meseci
Felipe, stand by je bio ukljucen ali je pratio temp sobe koju nije ni postigao i zato nije bio u hold request. Na koji AT mislis konkretno?
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 21:47 - pre 90 meseci
Nebih da sada favorizujem , uglavnom kao sto kaze ona poslovica - kolko para tolko muzike . Samo je bitno da ima barem jedan izmenjivac na koga bi nakacio kasnije i solarno grejanje .
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 21:59 - pre 90 meseci
U planu mi je za sledecu godinu da ugradim i AT sa izmenjivacem , jer smatram da ipak sa njime moze da se ostvari neka usteda na godisnjem nivou tj po sezoni grejanja , jos kad mu se doda i solarno ! A investicija ce da se otplati kad tad . Sigurno ce biti veci konfor u grejanju sa njim nego li bez njega , pa ko kako voli i moze.
Jedno je sigurno , kad steknem prve utiske sa njime , iznecu ih ovde ,u nadi da ce neko na osnovu njih moci da odluci sta da radi , tj da mu olaksa i pomogne ;D
 
Odgovor na temu

alexandar_wr
alexandar nikolic
srbija, vranje

Član broj: 332004
Poruke: 23
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 22:28 - pre 90 meseci
pazi, jedno je sigurno ako je sve ko sto treba da bude onda je to prava investicija. mada treba da se dosta otvore oci prilikom kupovine a i prilikom slusanja saveta, jer ne prihvata se savet od svakoga! ovaj kolektor koji sam postavio, od iskusnih ljudi sam dobio kritike i nudili su sisteme 1000e i vise, a od totalno nebitnog lika dobijem pravu informaciju i dan danas imam toplu sanitarnu vodu na pretek. klasican bojler nemam u kuci i nemam nameru da bacam pare na njega. a ima resenja svuda oko nas,samo malo treba da se mrdne dalje od svog mesta pa cak i preko granice
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 23:00 - pre 90 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
Citat:
STARS1:
Dobro jutro dobri ljudi, da se pohvalim sinoc od 12-02h sam procitao pola ove teme i od jutos stigo do zadnje strane.... Nije bilo lako al mi i nije tesko, volim da sakupljam znanje i tudje iskustva...
@ Filipe
prepisao u moj commo 23 "tjuning" tvog kotla kao i podesavanje za odlazak u STAND BY posto ja imam sobni termostat pa se kotao pali i gasi vise puta dnevno (bravo za max-a i njegov doprinos gasenju kotla sa zadrskom toplotne energije) za sada sve radi kako treba, popodne cu i da rasirim rupe na piksli na 5 mm , samo jos kad bi ste dali preporuke koj trokraki ventil kupiti????
Umalo zaboravh, pumpu sam prebacio u prvu brzinu jer sam non stop imao utisak da mi voda u sistemu prebrzo cirkulise jer sam cuo strujanje u cevima i radijatorima...


Ja sam stavio trokraki termostatski ESBE sa termostatom od 55 stepena , samo reci hvale , a cena mu je letos bila oko 8.900 din, etaz nis .
Inace moja preporuka ti je da vratis brzinu na 2 , a kao resenje na strujanje u cevima - imas vazduh u instalaciji pa svaki radijator ponaosob 'pretresi' .
inace posle 'tjuninga' obrati paznju na izgled vatre , mozda ces trebati da korigujes malo brzine ventilatora po snagama nadole jer ce plamen biti jaci . Uz to ti preporucujem i da smanjis load pelet parametar na -09 , ali samo uz prethodni proracun na nacin kako je maks predstavio
Srecno i pozdrav


Dali pricamo o trokrakom ESBE VTC 512 ventilu na 55C??? Kolko vidim ima u etazu ali od 5/4 a kod mene je 1 col na izlazu iz kotla...

Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2016. u 23:40 - pre 90 meseci
@STARS1
Tako je i kod mene ali bez brige imaju oni odgovarajuce holendere za to .

Probao sam da ti posaljem slike ali moracu preko PC-ja od sutra posto je sad vec kasno , moram da im smanjim velicinu
 
Odgovor na temu

STARS1
Bojan Ristovic
nezaposlen
sam svoj gazda
Knjazevac

Član broj: 335223
Poruke: 222
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 19350


+4 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2016. u 00:23 - pre 90 meseci
Ako bi mogao da slikas i kako je povezan ovaj ventil na mrezu da bih znao sta i kako da isplaniram pre ugradnje...

Ispratio sam sve tvoje postove i jedno pitanje :
Sa kojim parametrima docekujes zimu posto mislim da imamo isti kotao CommoCompact 23 ???
Sprat ~80kvm, izolacija zidova: spoljnja 5cm, plafon 3cm pod 2cm presovani stiropor,
stolarija drvena Lesna Slovengradec dupla krila (za venecijanere) bez vakum stakala ...
CommoCompact 23, alu radijtori 75 rebara, trokraki mesni termostatski ventil na 55C VTC
512, gorivo kostica od viznje.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2016. u 01:32 - pre 90 meseci
Dal moze negde u nekom meniju da se procita informacija o prijavljenjim alarmima, tipa u koje vreme je izbacio neki alarm? Dal postoji to uopste?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2427632 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.