Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neovlasceno koriscenje njive

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neovlasceno koriscenje njive

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20477 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 11:12 - pre 123 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Java Beograd
2. Traži vlasnički list iz katastra, to košta otprilike 10-20 €. Onda probaj da skapiraš (sam ili uz nečiju pomoć) šta je tvoje (tj. tvoje majke), a šta nije.

Ima on vec vlasnicki list:
Citat:
darko 79: U posedovnom listu se vodi da je moje...


Njemu zbun to i pravi, u ugovoru mu i pise da je njegova njiva ona druga sto se ne obradjuje, a u vlasnickom listu ova druga.

U vlasnickom listu trebaju biti upisani podaci iz ugovora, ako je to pogresno prijavi da isprave gresku, a katastar tu kopiju ugovora i onako vec ima u arhivu.

Dzabe je da ides na sud, kad ce sve da bude jasno ko dan cim obojica pokazete ugovore.
Tvoja njiva je ona koja pise u ugovoru i nikako drugacije.

Ovakve greske se njima redovno desavaju, nikakvo cudo.




E pa ti podaci iz ugovora ne poklapaju se sa vlasnickim listom,ispravljanje tih gresaka u katastru po osnovu ugovora o vlasnistvu ne placa se taksa,tako je doneo uredbu direktor RGZ jer se smatra da je greska katastra a ne gradjana,niko njoj ne spori vlasnistvo ove druge njive koja se i ne koristi,vec spore ono sto je upisano u vlasnickom posedovnom listu,jer razlika je samo u tome da podbroj u ugovoru i podbroj u vlasnickom listu su zamenjeni,ona je i dalje vlasnik,ali samo ne na njivi po podacima iz ugovora vec po podacima iz posedovnog lista,


U sredu su mi zakazali da se javim kod njih u katastar,trazicu da pogledam na osnovu kog dokumenta je upisan podbroj 3 a ne podbroj 2 kako inace stoji u ugovoru,jedino tako da bi se ustanovila eventualna greska,

takodje trazicu i plan,to je ona topografska karta gde ce tacno da mi se pokaze ta parcela na uvid,polozaj jer je geometar pre desetak godina vec izasao i to jer na osnovu njegovog izlaska i upisano u zemljisne knjige i na osnovu ugovora,

zato i kazem da je sud zadnja opcija.
Zahvaljujem svima na savetima,resicu to vec od srede javljam rezultat.
pozdrav.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 11:14 - pre 123 meseci
Citat:
Darko 79: Da Ema ali na brdovitom terenu ne bi to niko zauzeo ni da mu platis,a ovako,...


Misliš? Zavisi šta se nalazi na toj parceli ili koliko je dostupna (strmost, blizina puta). Koliko njih trenutno "ratuje" oko neovlašćenog seče šume; pojedinci ne ukradu samo par stabala, već idu čak na gotovo golu seču. A tek ako je greška u katastaru, pa čak i u ugovoru: otkud onaj službenik katastara ili suda zna gde se koji potok ili jaruga nalazi, ... njemu je na planu sve ravno i lakše je da povuče pravu liniju nego da crta zamišljene krivine nekog tamo potoka (uglavnom bujičnog koji je poslednji put imao vodu pre 100 godina, ali tu je i zove se <potok>). Tek od pre par godina su počeli da vrše realno mapiranje i u katastaru mogu da imaju uvid kakav je teren.

Čini mi se da se, u tvom slučaju, obema stranama ne sviđa činjenično stanje: Komšija (dalji rođak?) bi ono što piše u ugovoru, a ti bi ono što je uknjiženo u katastaru, a s obzirom da je ugovor star par decenija, nekako mi je sve manje logično da je komšija tek prošle godine počeo da koristi pogrešnu njivu?

Nego, kaži ti nama, ta druga njiva: jer postoji opasnost da joj bude odsečen prilaz putu, ako bi ova prva bila ograđena?
ER
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 12:15 - pre 123 meseci
Citat:
EmmaR: Misliš? Zavisi šta se nalazi na toj parceli ili koliko je dostupna (strmost, blizina puta). Koliko njih trenutno "ratuje" oko neovlašćenog seče šume; pojedinci ne ukradu samo par stabala, već idu čak na gotovo golu seču. A tek ako je greška u katastaru, pa čak i u ugovoru: otkud onaj službenik katastara ili suda zna gde se koji potok ili jaruga nalazi, ... njemu je na planu sve ravno i lakše je da povuče pravu liniju nego da crta zamišljene krivine nekog tamo potoka (uglavnom bujičnog koji je poslednji put imao vodu pre 100 godina, ali tu je i zove se <potok>). Tek od pre par godina su počeli da vrše realno mapiranje i u katastaru mogu da imaju uvid kakav je teren.

Čini mi se da se, u tvom slučaju, obema stranama ne sviđa činjenično stanje: Komšija (dalji rođak?) bi ono što piše u ugovoru, a ti bi ono što je uknjiženo u katastaru, a s obzirom da je ugovor star par decenija, nekako mi je sve manje logično da je komšija tek prošle godine počeo da koristi pogrešnu njivu?

Nego, kaži ti nama, ta druga njiva: jer postoji opasnost da joj bude odsečen prilaz putu, ako bi ova prva bila ograđena?


Obe njive izlaze na glavni put,e sad ova sto je veca i sto se koristi i sto je zauzeta ona izlazi sa oba njena dela na glavni put,dok ova druga ima samo jedan prilaz ka putu to je ta koja je navedena u ugovoru da je nasa,nju niko ne koristi,ali u vlasnickom listu pripada navodno tom coveku,zato cu otici u katastar u sredu i traziti da vidim na osnovu kog dokumenta su izvrsili zamenu podbrojeva jer se podaci iz ugovora i iz posedovnog vlasnickog lista razlikuju,prosli put kada sam to trazio sluzbenica mi je tamo rekla kao sta ce ti to i zasta ti treba,ne bi da se zamara sa trazenjem ugovora u njihovoj arhivi,mada ja vec imam original ugovor koji cu im odneti na uvid,e sad ako me kojim slucajem odbiju pa kazu sve je u redu i to je to i tako treba da pise u posedovnom listu,preostaje mi dopis RGZ,ali cu ih prvo obavestiti da ne bude kasnije nismo znali,sto nas nisi obavestio,trazim usmeno da isprave gresku oni nece,saljem pismeni zahtev oni ignorisu,preostaje mi samo dopis Republickom geodestskom zavodu,ja ne znam kako je kod Vas ali ovde kod mene vlada javasluk,bezakonje i nerad po tim sluzbama,obicno kada krenes da pitas za nesto ide recenica;molim molim a ko ti je to rekao,a zasta ti to treba,a kod nas je sve u redu,a ugovor ti nevalja izmisle bezbroj razloga samo da ne isprave njihovu gresku.
imaju svoje nacine kako da vrate gradjanina sa saltera i da ne isprave gresku.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 12:39 - pre 123 meseci
Citat:
darko 79: E pa ti podaci iz ugovora ne poklapaju se sa vlasnickim listom,ispravljanje tih gresaka u katastru po osnovu ugovora o vlasnistvu ne placa se taksa,tako je doneo uredbu direktor RGZ jer se smatra da je greska katastra a ne gradjana,niko njoj ne spori vlasnistvo ove druge njive koja se i ne koristi,vec spore ono sto je upisano u vlasnickom posedovnom listu,jer razlika je samo u tome da podbroj u ugovoru i podbroj u vlasnickom listu su zamenjeni,ona je i dalje vlasnik,ali samo ne na njivi po podacima iz ugovora vec po podacima iz posedovnog lista,


U sredu su mi zakazali da se javim kod njih u katastar,trazicu da pogledam na osnovu kog dokumenta je upisan podbroj 3 a ne podbroj 2 kako inace stoji u ugovoru,jedino tako da bi se ustanovila eventualna greska,

Ugovor je stariji od upisa u katastar.

Tvoja njiva je ona druga koja se ne koristi.

Slucaj je prilicno banalan i jednostavan...
Inace mom ocu je trebalo godinu dana da ispravi gresku u katastru zato sto je upisano jedno pogresno slovo u prezimenu njegove majke.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 13:26 - pre 123 meseci
Citat:
bakara: Ugovor je stariji od upisa u katastar.

Tvoja njiva je ona druga koja se ne koristi.

Slucaj je prilicno banalan i jednostavan...
Inace mom ocu je trebalo godinu dana da ispravi gresku u katastru zato sto je upisano jedno pogresno slovo u prezimenu njegove majke.


E super Bakara hvala na savetima,
ja sam to od pocetka sumnjao da je napravljena greska,oni u katastru me ubedjuju da nije,a ugovor imam overen original, zavedeno sve legalno,i zamislite tamo kada sam odlazio da se raspitam o tome,kazu kao napravljena je greska u ugovoru jer je posedovni list u redu,odbijaju da rese,bio sam na sajtu rgz sve se poklapa iz posedovnog lista,samo je razlika u podbrojevima.
Zbog cega se toliko ljute i toliko vlada otpor u katastru za ispravljanje greske?
Napravili su propust i red je da to isprave.
da li ste Bakara pisali RGZ za ispravlajnej greske kako ste ispravili zasto su toliko dugo su odugovlacili sa ispravkom njihove greske?
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 13:44 - pre 123 meseci
Odeš i lupiš šamar tom koji ti kaže da je greška u ugovoru.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 13:48 - pre 123 meseci
Citat:
dusans: Odeš i lupiš šamar tom koji ti kaže da je greška u ugovoru.


hahahahaha obe su zene, jedna nikada joj nista nije jasno dva puta treba da joj se ponovi jedna te ista stvar slabo kapira,a ova druga e kod nje su svi drugi krivi i sva druga dokumenta su neispravna a samo je ispravno ono sta ona kaze i zapise,trebali su je kandidovati za direktora RGZ.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 13:52 - pre 123 meseci
Citat:
darko 79
Zbog cega se toliko ljute i toliko vlada otpor u katastru za ispravljanje greske?

Eh, zasto?
Pa treba neko da sidje dole u arhiv i da nadje kopiju dokumenta, a kafa se `oladi

Greska je ocigledna, i sad je sasvim jasna reakcija coveka koji obradjuje tu njivu, jer zna da je njegova i ne interesuje ga sta pise u katastru.

Moj otac je oko toga takodje imao prilicno peripetija (slovo u prezimenu) i ako je sve vrlo ocigledno....
Ja sam u septembru prosle godine isto kupio neki plac i dva puta smo ispravljali, i prosto je neverovatno kakve sve greske prolaze i niko ne snosi sankcije.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 16:27 - pre 123 meseci
Darko, to ti je svuda isto: Kada oni treba nešto da urade, sto muka dok prvo pronađeš ko je za šta nadležan a u međuvremenu svi imaju takse koje treba platiti, ali kada njima nešto treba od tebe (pogotovo ako je novac u pitanju) onda ima da te pronađu i na Plutonu. U manjim sredinama donekle je prednost u nedostatku klijentele i u tome što uvek za takve stvari možeš da pronađeš nekog ko će da urgira umesto tebe pa sve što ne treba da ide na sud (dovoljna opština ili mesna kancelarija) prividno brže se rešava.
ER
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 19:08 - pre 123 meseci
darko 79...Ko je taj covek koji koristi tu "tvoju"njivu?
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 19:33 - pre 123 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: darko 79...Ko je taj covek koji koristi tu "tvoju"njivu?


Ma neznas tog coveka,jedino da te upoznam s njim ako hoces.

A sto pitas?

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 19:34 - pre 123 meseci
Vjerovatno neki vrlo blizak rodjak s kojim su u zavadi poslednjih 48 godina.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive27.02.2014. u 20:06 - pre 123 meseci
Citat:
A sto pitas?

Dobro,necu da pitam.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive28.02.2014. u 08:32 - pre 123 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Dobro,necu da pitam.


Ma nisam tako mislio izvinjavam se ukoliko ste se uvredili,nisam mislio nista lose,zato smo na forumu,da bismo medjusobno razmenili misljenja i pitanja i odgovore,
radi se o nekom daljem rodjaku skojim nismo u nekim ekstra odnosima,zasto su zahladneli odnosi pa zahvaljujuci tome sto su oni tako hteli,ali sobzirom da je greska do katastra nepokretnosti a ne do njega i njegove njive koju koristi,bas neka saradnja snjim mi i nije nesto preko potrebna,pre svega baziracu se na tome da "nateram" sluzbenike katastra da isprave gresku,ala ce se oduseviti rodjak kada vidi tablu za prodaju njive do njegove,a on nece moci da kupi,jer ja necu njemu da prodam da bi on prosirio svoju njivu.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive28.02.2014. u 08:46 - pre 123 meseci
Nemoj da on tebe oduševi kasnije, koliko znam po zakonu si obavezan da njemu prvo ponudiš njivu po pravu preče kupovine i to po ceni ispod koje kasnije ne smeš da podaš.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive28.02.2014. u 11:03 - pre 123 meseci
http://www.rgz.gov.rs/template...=2008_06_06_1&LanguageID=1
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive28.02.2014. u 11:15 - pre 123 meseci
Citat:

... ala ce se oduseviti rodjak kada vidi tablu za prodaju njive do njegove,a on nece moci da kupi,jer ja necu njemu da prodam da bi on prosirio svoju njivu.


Znali smo da je neka pakost u pitanju, hehe...
U svakom slučaju, moraćeš njemu prvo da ponudiš a i da prodaš ako želi da kupi.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive28.02.2014. u 11:28 - pre 123 meseci
Citat:
Joker:
Nemoj da on tebe oduševi kasnije, koliko znam po zakonu si obavezan da njemu prvo ponudiš njivu po pravu preče kupovine i to po ceni ispod koje kasnije ne smeš da podaš.


Nezna on taj zakon, garant,ima doduse nekog tamo advokata,koji je kada se sudio u nekom postupku protiv nekog taj advokat se uzivi u postupak i na rocistu hvatao sudiju za gusu al bukvalno,hahahha,taj advokat je lik skida i nebo i zemlju da je u pravu a nije ali hoce da dokaze da jeste,interesantno da ima uvek klijentelu izgleda da to prolazi kod naroda da na sudu hvatas za gusu sudiju da bi ti sudija prihvatio navode iz zalbe,znam da je to jedno vreme bilo pricanje po okolini.
Verovatno je bio kaznjen sto je sudiju hvatao za gusu vidjam ga i dalje stalno nekog zastupa.

Pa kako moze da se dokaze po kojoj ceni sam ja njemu ponudio to je sve usmeno rekla kazala,niti on niti ja imam bilo kakve dokaze o ponudi za kupovinu,ja mu kazem ponudio sam on odbio i zavrsena stvar.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive28.02.2014. u 11:29 - pre 123 meseci
Jesi li i ovo sam smislio, ili ti je neko pomogao ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Neovlasceno koriscenje njive28.02.2014. u 11:38 - pre 123 meseci
Taj zakon je opšte poznata stvar pogotovo ljudima koji se bave poljoprivredom, čudi me da ga ti ne znaš.
Ti si !dužan! da mu ponudiš i da mu kažeš cenu. Ne smeš da prodaš nekom drugom ispod te cene koju si mu ponudio.

Ako ste spremni i ti i kupac da pravite ugovor sa fiktivnim iznosima i lažete na sudu onda možeš i ovako naivno kako misliš,
ali nemoj za par meseci da opet ovde da dođeš sa novim problemom.

http://www.besplatnapravnapomo...e-odricu-prava-prece-kupovine/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Neovlasceno koriscenje njive

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20477 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.