Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posle Feketica ponovo u akciji

elitemadzone.org :: MadZone :: Posle Feketica ponovo u akciji

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37562 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 12:48 - pre 120 meseci
Citat:
cika dacha
Prvo si rekao sve ovo gore ^ citirano pa sad ovo dole, i na meni ostavlja utisak da priznajes da nista nije tacno tj sve je rekla kazala?! ili me utisak vara :-)

Shadowed:
Prvo, ja nisam rekao "informacija je proverena". Rekao sam odakle je. Kome je izvor informacije odgovarajuci - ok, kome nije - opet ok.


Koliko vidim, Shadowed je napisao odakle je poruka i da on nema razloga da sumnja u izvor.

Ne vidim gde je on "priznao" da nista nije tacno i kako se izmedju iskaza "nista nije tacno" i "sve je rekla kazala" moze staviti "tj" posto su u pitanju prilicno razlicite tvrdnje.

Informacije koje su 'rekla kazala' nisu nuzno netacne. Takodje, navodeci tip izvora kao "rekla kazala" autor ne implicira tacnost ili netacnost svih ili delova informacija. Da ne pricamo o ubacivanju reci "priznavati" i pripisivanju toga sagovorniku iako sagovornik nista nije "priznao".

Bez ulazenja u to sto je Shadowed preneo za sta nemam nikakve mogucnosti da proverim da li je tacno ili nije + to nije poenta ove poruke, mislim da je jako bitno za medjusobno razumevanje koristiti se ispravno jezikom i ne stavljati drugima u usta nesto sto ne tvrde.

To je dobronameran savet a ne kritika. Nemoguce je imati smislenu diskusiju ako jedni drugima stavljamo u usta stvari koje nisu izrecene.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 13:06 - pre 120 meseci
Ivan Dimkovic@ cekaj bre
ako ti preneses informaciju od svog prijatelja i tvrdis da imas poverenje u njega itd a sad posle svega govoris da ipak "nije provereno" koji se onda zakljucak namece?!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 13:13 - pre 120 meseci
Paa, sa tog linka (inace ceo tekst jeste politikantski) - "Jedan od glavnih razloga sto se ovoliko vlada cima oko Sapca je promena vlasti ovde, i zbog toga je i nastao haos kada su trazeni dobrovoljci za Sabac"

Hm, koliko znam, vlada je coveka smenila sa mesta komandanta kriznog staba. Odnosno raspustila krizni stab. I to je u redu. Zasto nije organizovao preventivnu zastitu? Pa uvek je bolje spreciti nego leciti. Nakon raspustanja staba, on je sam podneo ostavku na mesto gradonacelnika.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 13:18 - pre 120 meseci
Aha , to kao ono kad se promeni vlast u gradu pa direktori JP odjednom pocnu 'sami' da podnose ostavke ...

Citat:
cika dacha:
su27killeryu@ a jel isto Vucic kriv sto narod nece da izadje iz kuce kad mu spasioci i krizni stab to lepo savetuju?!

Ne nego sam ja kriv.
Pa narod NISTA NE VERUJE politicarima , ni da su poplave ni da ce biti jos veci talas poplava ni da ce im dati da se vrate kuci ni da ce im sacuvati imovinu ni da ih vode u prihvatne centre a ne na streljanje , nista !
Decenijama lazu i pljackaju narod pa vise nemaju nikakav kredibilitet.
Mogu da se deru i besne koliko hoce ali to nema sanse da promene u dogledno vreme.

Evo jedan + za Vodju , ostao je dosledan: http://www.telegraf.rs/vesti/p...a-dete-od-vodene-stihije-video
Nista bez dece , voda i cebad su bili samo zagrevanje
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 13:20 - pre 120 meseci
Citat:
cika dacha:
Ivan Dimkovic@ cekaj bre
ako ti preneses informaciju od svog prijatelja i tvrdis da imas poverenje u njega itd a sad posle svega govoris da ipak "nije provereno" koji se onda zakljucak namece?!

Namece se zakljucak da ili ne citas ili ne razumes.
Nisam ja rekao "nije provereno" nego sam rekao da nemam nista protiv ako ti tvrdis to. Ako je za tebe izvor nrpozdan, to je sasvim ok, ali, sa TVOJE tacke gledista, ako je nepozdano NE znaci da je netacno nego da se ne zna.
Jbt, umesto da se bavimo temom, ja moram da ucim nekog na tri strane forma da razmislja...

@vilil, naglasio sam koji je deo njegove poruke bitan tj. razlog zbog kojeg sam pominjao a koji svi ignorisete.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 13:21 - pre 120 meseci
Citat:
cika dacha:
Ivan Dimkovic@ cekaj bre
ako ti preneses informaciju od svog prijatelja i tvrdis da imas poverenje u njega itd a sad posle svega govoris da ipak "nije provereno" koji se onda zakljucak namece?!


Poenta mog posta je nesto sasvim drugo: nije korektno tvrditi da je Shadowed nesto "priznao" ili stavljati "to jest" izmedju 2 tvrdnje koje nisu ekvivalentne (rekla-kazala ne znaci da je to sto se tvrdi neistinito).

Kakav se zakljucak namece je subjektivna stvar osobe koja cita poruku, a ne nesto sto autor poruke "priznaje".

Primeti da ja uopste ne dovodim u pitanje da li je to sto je Shadowed napisao tacno ili nije tacno: licno pojma nemam i nemam mogucnosti da proverim tacnost. Ali to nije bila poenta, kao sto vec rekoh, vec tvoj odgovor koji sadrzi netacne tvrdnje.

Nije moguce imati smislenu komunikaciju ako se sagovornicima stavlja u usta nesto sto nisu rekli.

Adekvatan odgovor na to sto je Shadowed napisao je, recimo - samo jedan primer: konstatacija da je izvor "rekla kazala" i da se takvom izvoru a-priorno ne moze verovati na forumu tek tako i, eventualno, da bi Shadowed morao priloziti neki konkretan dokaz ako smatras da je neophodan da bi tu informaciju uzeo za kredibilnu (ovo naravno samo ako postoji motivacija za tako necim).

Tvrditi da Shadowed nesto "priznaje" ili da "nista nije tacno" zato sto su informacije "rekla kazala" nije korektno.

Ako se krene tim putem, to onda nije daleko od gadjanja blatom ili odgovora tipa "Se*es!". Nije korektno i nije osnov za smislenu diskusiju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 13:26 - pre 120 meseci
Citat:
Shadowed
@vilil, naglasio sam koji je deo njegove poruke bitan tj. razlog zbog kojeg sam pominjao a koji svi ignorisete.

Pa ne bih se slozio. Bitno je ono sto je pisao o promeni vlasti, a resto u poruci je samo ubaceno da se zabasuri sustina. Mislim...ja sam anti radikal, nemam nikakvog razloga da branim jedne ili druge, al' bar mozemo da budemo objektivni. ;)

Evo, realno, ti si u kriznom stabu, dobijas informacije o poplavama u RS, Hrvatskoj...da li bi preventivno nesto organizovao ili bi cekao da se nesto desi? Ili...da li mislis da je zasluzeno ili ne raspusten krizni stab?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 14:25 - pre 120 meseci
Ivane@
Svo vreme govorim da se sire velike i netacne dezinformacije pa zato i
na moje pitanje da potvrdi tacnost informacije
on je meni odgovorio
da mu je to rekao drugar i da on nema sumnje u njega!
znaci u prevodu informacija je Tacna!

a sad Shadowed ipak na kraju govori da nije rekao da je informacija proverena!

?!?!?!



 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 14:31 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Primeti da ja uopste ne dovodim u pitanje da li je to sto je Shadowed napisao tacno ili nije tacno: licno pojma nemam i nemam mogucnosti da proverim tacnost.


A nema ni on...i ne samo on nego i gomile onih koji imaju proverene informacije o stotinama leseva koji plutaju okolo, o hiljadama poginulih, o tome da se gasi elektrana za 2 sata...To sve treba kazniti za izazivanje panike...Pa kad bude uzimao kredit na 10 godina da bi platio kaznu razmislice da li ce da lupeta sledeci put ili ce da saceka 5 minuta da dobije pravu informaciju...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 14:33 - pre 120 meseci
Dacho, mojne da prevodis, lose ti ide.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 14:35 - pre 120 meseci
Citat:
3way: To sve treba kazniti za izazivanje panike...

Narafski, kada se dokaze:
Da je u pitanju dezinformacija
Da je doslo do panike
Da je izazvana tom dezinformacijom.

Ja cu sam da se predam u policiju.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 14:38 - pre 120 meseci
Shadowed@ nemoj da siris ''proverene'' informacije od ''proverenih'' izvora, veoma ti lose ti ide.
Unapred sam ti zahvalan!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 14:41 - pre 120 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
3way: To sve treba kazniti za izazivanje panike...

Narafski, kada se dokaze:
Da je u pitanju dezinformacija


Ne, nego kada autor nije u stanju da potvrdi istinitost svoje tvrdnje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 14:42 - pre 120 meseci
@Shadowed

dakle donekle se slažemo... da rezimiramo

Trenutna vlast nije kriva za ove posledice ali je odgovorna jer jbg vlast je i niko drugi osim njih ne moze da organizuje i bude odgovoran.
Krive su prethodne vlasti, a za ovu moze da se kaze da je donekle kriva jer za 2 godine nisu uspeli da oporave ono sto je rasturano 2 decenije...


A svakako da sam za to da pored svega krenu da se kaznjavaju sve prethodne vlasti koje ostave cirkus za sobom.
To na zalost kod nas funkcionise, i neko nepisano pravilo je "radili smo sta smo radili, nemojte nas da dirate jer cete i vi jednog dana biti bivsi"
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 15:21 - pre 120 meseci
Citat:
CoyoteKG:
@Shadowed

dakle donekle se slažemo... da rezimiramo

Trenutna vlast nije kriva za ove posledice ali je odgovorna jer jbg vlast je i niko drugi osim njih ne moze da organizuje i bude odgovoran.
Krive su prethodne vlasti, a za ovu moze da se kaze da je donekle kriva jer za 2 godine nisu uspeli da oporave ono sto je rasturano 2 decenije...

Cek, kako kazes nije kriva a u sledecoj recenici da jeste. Jeste kriva i ova i prethodne.
Slazem se sa drugom recenicom, svaka u onoj meri u kojoj je ucestvovala naravno, ali ti je prva u kontradikciji takav stav nisam ni iznosio. Nisu oni morali da oprave sve sto su prethodni rasturili. No, koliko jesu?.

@3way, komunikacija i iznosenje informacija na forumu podrazumeva izvesnu formu ustavljenu poslednjih deceniju-dve a koja je bila vise nego ispunjena. Toliko o tome.

Dacho, opet drugima inputiras da su rekli ono sto nisu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 15:37 - pre 120 meseci
S obzirom da u svakom sektoru u drzavi imamo ogromne rupe, mislis li da je moguce i koliki procenat toga vratiti za 2 godine? Čak i mnogo manje, jer su većinski vladari tek poslednjih par meseci.

Da li misliš da je u državi u kojoj se zadnjih 1000 godina nije desila ovakva poplava, prioritet broj 1 bio kompletna najsavremenija oprema (oni fensi zidovi, sta vec ne...) prvo za odbranu od poplava, pa tek onda pravni sistem, zaposlenje, zdravsto... bem li ga sta jos... nisam politicar?

Odnosno ajd ovako, hipoteticki da pricamo o kucnom budzetu
Imas neku porodicnu firmu, pored toga si i ozenjen. Iz nekog razloga moras da odes na mars i ne mozes da kontrolises tu firmu i prepustis suprugi da to radi. Ne vracas se 20 godina iz nekog razloga... Za tih 20 godina supruga podigla kredite 30 puta vece od onih koje realno moze da plati, rasprodala sve iz firme, nije obnavljala opremu, ili stock nekih stvari potrebnih za firmu.
Sve te kredite spucala na zezanciju po Tajlandu, jupiteru... Kupovala sve sto joj se prohte... sve to od kredita. Pored toga zaposlenima u firmi dala odresene ruke da isto sve to rade...
Ti se vratis posle 20 godina i ne mozes da proglasis bakrot jer ces umreti od gladi, i ti i deca i supruga. Moras dugove da vratis... A nikad neces realno moci da ih vratis. Nit imas nekog novca. Sve sto imas je ta firma.

Tad kad se vratis hoces li reci, Aha! daj prvo da stavim najsavremenije gromobrane od cistog titanijuma, jer ko zna, ako udari grom u kucu ko zna sta moze da se desi. Ovi stari gromobrani nisu vise tako pouzdani... Iako znas da zadnjih 1000 godina nikom grom nije naskodio...
Pored gromobrana tu je jos sijaset "jednako" bitnih stvari... A na poslednjem mestu je smisliti kako vratiti ratu jer toliko ne moze da se zaradi...

Da li bi za 2 godine uspeo nesto bilo sta od toga da sredis?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 16:25 - pre 120 meseci
ventura@ http://021.rs/novi-sad/vesti/1...amenjena-samo-za-novi-sad.html

http://www.svet.rs/wp-content/...05/odbrana_odpoplava_18511.jpg

http://www.novisad.rs/lat/node/32082

NS je u trendu :-)

[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 20.05.2014. u 18:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 18:00 - pre 120 meseci
U vanrednim situacijama širenje neprovjerenih vijesti nije tako važno koliko karakter takve vijesti.Dakle vijesti koje podižu moral i volju za angažman u odbrani su dobrodošle pa čak i kad nisu provjerene.Ako vijest unosi defetizam,paniku,beznađe, čak i ako je provjerena ne smije se širiti.To je poznato pravilo.Naprimjer u ratu je bilo osuđenih na smrt iako su u suštini širili istinitu informaciju.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 19:25 - pre 120 meseci

100000E po kilometru, a u pitanju je trajno rešenje...

au na čemu se štedi...
Ali drago mi je da su bar čelnici NS-a razmišljali o tome
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji20.05.2014. u 19:45 - pre 120 meseci
I ti je bilo 2011 godine. Pitanje je zasto se to nije uradilo i u podrucju gde se zna (dobro zna!!!!) da je kriticno u vezi polava. (celnici su iz prethodne vlasti, jel' tako?)

BTW, dve godine je dovoljno vremena da se uradi mnogo vise od pljuvanja prethodne vlasti, neuporedivo vise.

Da, i jos nesto. Nije tacno da je ovo najgora poplava u zadnjih 1.000 godina, nije cak ni u prethodnih 100 godina. Srecom postoji Internet i moze se doci do podataka, dokumenata, slika i filmova vrlo lako, koga zanima.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Posle Feketica ponovo u akciji

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37562 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.