Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posle Feketica ponovo u akciji

elitemadzone.org :: MadZone :: Posle Feketica ponovo u akciji

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 37152 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 16:55 - pre 119 meseci
Citat:
botr
Mene takav nacin obracanja iritira, ali se zato penzosi loze na to, samo cujes u al je opasan ovaj Vucic, ima da ih strelja, i slicne budalastine.

Ne loze se samo oni. Mi smo u stvari takav narod. Nikada nismo imali demokratiju. Od uvek je neko komandovao i jedino se takvi cene i postuju. Iz licnog iskustva mogu da kazem, ako si fin sa onima "ispod" sebe, ides na cile-mile, molim te uradi to i to...gotov si. Dusu ce ti uzeti. Sa druge strane, ukoliko si maksimalno korektan ali kada zatreba nesto u vezi posla da se zavrsi, i tada postanes nemilosrdan i ne dozvolis nikakvu diskusiju a kamoli raspravu, obracas se sa visine ostrim tonom...postovace te do neba. Jednostavno, takvi smo.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 17:28 - pre 119 meseci
[quote]CoyoteKG:
Citat:
su27killeryu:
Citat:
vilil1:
Citat:
dollar:  ...jedan od glavnih razloga upravo to - smena vlasti.

...onda to nisu pretpostavke već činjenično stanje.

Dakle ne vredi dalje da se objasnjava... kao sto rekoh.

Citat:
DaliborP:
Ti se kao pravis apolitican i eto nista te ne zanima ali na sve imas misljenje koje je vise nego pro Vucic i sadasnja vlast.

I to me nervira, ali mi se svidelo par snimaka gde "zavodi red" na sednicama...


dobro si stavio navodnike jer je ono što radi očigledna gluma, zato i opominje onoga što mu se smijao jer ga taj dobro poznaje i smije mu se jer zna da ne bi mogao da predstavlja autoritet ni klincu od 10 godina a ne njima

mislim natripovana budala se jednom generalu vojske u javnom prenosu obraća sa "ti, Dikoviću" kao da čuvaju ovce, pa Tito koji je preturio rat preko leđa i podigao ovu državu je vojnički salutirao svojim generalima

to što ga je postavio za načelnika opštinskog štaba je tek posebna smijurija
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 17:30 - pre 119 meseci
Citat:
vilil1: Jednostavno, takvi smo.

Sto ne znaci da treba da ostanemo takvi i da mislimo da je normalno da premijer ponizava poslanike.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 17:36 - pre 119 meseci
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...li-je-Obrenovac-morao-da-padne

PS

Prica se da je brana u Obrenovcu minirana.

Sa pouzdanoscu znam da je brana ispred jednog sela, nebitno u kojoj opstini, takodje minirana, ali zvanicno je pukla, i niko ne sme da kaze da je minirana, zbog straga od lokalnog serifa. Danas je bila jedna televizija i ispitivala gradjane, da ne kazem seljake, kako je p[ukla brana, uglavnom izmisljali su razloge, tipa. glodari su je izbusili, stara je, itd.

U svakom slucaju, zakazali su, s obzirom da su 6 dana ranije bili upozoreni da ce ih pogoditi poplava, a i sirene za uzbunu su ukljucene kada je grad vec satima bio pod vodom.



[Ovu poruku je menjao botr dana 21.05.2014. u 18:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 17:47 - pre 119 meseci
Citat:
DaliborP: Sto ne znaci da treba da ostanemo takvi i da mislimo da je normalno da premijer ponizava poslanike.

Za ovo prvo se slazem. Ali ce dosta vremena proci dok se svest naroda ne promeni. Siguran sam da mi to necemo doziveti. A to tvrdim zbog ove druge stvari koju si pomenuo. Ne ponizava ih on. Ponizavaju sami sebe pristajuci na sve to. Zapitaj se, kakav je to covek kome se neko obraca na onakav nacin, a on uopste ne reaguje? A to su ljudi koji vode drzavu. Sta ocekivati od obicnog naroda?! Pa nista. Osim da se smeje i uziva u tome znajuci kakvi su ljudi na vlasti, tj. nemajuci nikakvo poverenje u njih, jer su skoro svi politicari sa nasih prostora dokazane sitne duse. Mislim...premijer Hrvatske, a oni su kao "napredniji" od nas, je osudjeni lopov!!!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 17:51 - pre 119 meseci
Kakve veze Hrvatska i njezin premijer imaju sa ovim?
Ne postoji nikakvo opravdanje za takvo ponasanje. Kakav primer neko ko vodi drzavu daje gradjanima ponizavajuci poslanike na taj nacin? I ljudi ovde kazu da im se to svidja? Meni je to potpuno nenormalno.
 
Odgovor na temu

dollar
Šabac, Srbija

Član broj: 32725
Poruke: 65



+87 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 18:16 - pre 119 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
dollar:  ...jedan od glavnih razloga upravo to - smena vlasti.

Samo da pitam, ako se zna da raspustanje kriznog staba nema veze sa vlascu u gradu, koja je svrha ovoga sto si napisao? Da li si mozda ti clan, simpatizer neke stranke ili gradonacelnika - sefa kriznog staba, pa siris ovu pricu?

Po ko zna koji put - nisam simpatizer ni jedne stranke i molim da mi ne lepite etikete bez veze.
I ako nisi razumeo, procitaj ponovo moje poruke.

Citat:
da.li.sam.to.ja:
Dollar@ pogledao sam sliku koju si linkovao I recu ti da su Sabac I S.Mitrovica ovaj put imali ogromnu srecu jer su nasipi u slavoniji I semberiji pukli I voda se iz save tamo izlila!!! Ogromnu ste imali srecu!!!
Nasipi kod vas su ojacavani jer se znalo koja kolicina vode dolazi I sigurno bi dosla I do vrha tih dzakova!
Srecom to se nije desilo!
A sramota je da jedna lokalna opstina nema spremnu civilnu zastitu...

Naravno da znam sta su ta izlivanja znacila za Savu u ovom delu, i tokom tog izlivanja je Sava stagnirala, potom pocela da opada. Ali ne, voda ne bi dosla do vrha tih dzakova. Ni na jednom mestu oko Sapca nije voda pretila da predje preko dzakova, jer je postavljeno nasipa vise nego sto je potrebno, a potom je postavljen drugi nasip malo dalje od Save, ukoliko bi ipak doslo do probijanja nasipa. A mozda bi doslo da je voda otisla preko 700cm. Samo na par sati je voda bila do 665cm, i potom je pocela da se povlaci. I povlaci se vec par dana.
I ni jedan grad u Srbiji nije bio spreman na ovako nesto, ni jedna lokalna opstina. Nije samo Sabc u pitanju.

Citat:
vilil1:
Ma, cisto pitam jer mi nije jasno. I na "diskusije" i ovde, pise isto. "smena vlasti". Pa usput pitam koja je svrha te tvrdnje kada se zna da smena kriznog staba ne znaci i smenu sa vlasti. Ono, nebitno na kraju krajeva.

Pokusacu da ti objasnim sta ta smena vlasti znaci, posto ocigledno ne citas izmedju redova.

Sabac je, kao sto sam rekao, vec radio na sanaciji poplavljenog podrucja i na obezbedjivanju kriznih tacaka. Bila nam je poznata opasnost i od Save i od podzemnih voda, i ni u Sapcu niti oko njega nije vladao haos. Kada je grad pozvao dobrovoljce da se pune dzakovi, dobrovoljci su se prijavili. Naravno, sve to je moglo da pocne sa realizacijom dosta ranije, ali radjeno je sve u saradnji sa republickom direkcijom za vode.
16. popodne se javlja Vucic na nacionalnoj televiziji, i izaziva paniku sa recima da jezive stvari prete Sapcu, da Sabac ne sme da padne itd itd. Javno se iznosi da Sapcani ne rade nista i da opstina ne moze da ih organizuje. Poziva dobrovoljce za Sabac (na poziv se kasnije odazvalo nekoliko hiljada ljudi), bez organizovanja pomoci Sapcu u vidu peska, dzakova itd. Dakle, salje ljude, iako je u tom momentu Sabac vec apelovao da mu treba i peska i dzakova.
Nista od pomoci nije stiglo, ni nakon dolaska par hiljada ljudi nekoliko sati kasnije.
U samom Sapcu je pocela panika nakon Vucicevih reci. Mene je licno uhvatila panika. Telefoni su non stop zvonili, gradjani su se medjusobno pozivali na evakuaciju itd itd.
Ogroman broj Sapcana je izasao na ulice da bi pomogao, stigli su autobusi sa dobrovoljcima, ali nije bilo dzakova, jer nam pomoc nije poslana. Od nekolicine je pocela da se proziva opstina zato sto je nesposobna (iako oni u tom momentu nisu mogli vise nista da ucine, jer dolazak peska nije vise bio do njih). Kada su na celo staba postavljeni ljudi iz SNS-a, pomoc je krenula i iz Beograda i iz Novog Sada. Pomoc je satima bila pripremljena, ali nije postata za Sabac.
Tada je po medijima pocela zvanicna informacija da je stab smenjen zbog 'nesavesnog vodjenja i neorganizovanosti'.

S obzirom da Sabac nije bio u opasnosti kako je Vucic najavio, te da je prethodni stab i radio sve na osnovu procene strucnjaka, nastavljeno je dizanje panike narednih dana. Non stop su Dikovic, Birmancevic i ostali u trenutnom stabu pozivali na evakuaciju, pricali o potencijalnoj katastrofi, mediji su prenosili netacne stvari i odrzavali paniku, odajuci utisak da je Vucic sve vreme bio u pravu oko opasnosti koja preti Sapcu. Dikovic je svre vreme pozivao ljude da dodju na nasip i da se uvere da nasip popusta, ali ljudi su vec bili na nasipu i govorili da to nije tacno i da se ne siri panika.

Po medijskim izvestajima se dolazi do zakljucka da je sabacki stab bio uzasno neorganizovan i nesavestan, a onda je doslo do promene ljudi (naravno, zuti su zamenjeni ex radikalima) i od jednom se saznala prava opasnost i ona traje danima.
Nakon posete ljudi iz vlade, predsednik opstine Sabac daje ostavku (i 'zahteva da se njegovo vodjenje ispita'), non stop stize pomoc Sapcu (dok se mi maksimalno trudimo da je posaljemo tamo gde je ona potrebna) itd, a mi trudimo se da suzbijemo dezinformacije.

Sumiranje: sabacki stab za vanredne situacije (u kojima su bili opstinari iz Sapca) je smenjen nekon dizanja neosnovane panike, proglasena je veca opasnost nego sto je realno bila, i Sabac sada u stvari brani SNS, jer DS i NDS (iskreno, ne znam ni koja je od te dve stranke na vlasti u Sapcu) nisu bili sposobni da odbrane svoje gradjane.
Opasnost koja je postojala i sa kojom smo se nosili je preuvelicana i iskoriscena za optuzivanje trenutne vlasti u Sapcu.

PS
Cuo sam, ali neproverena je informacija, da u papirima stoji da je Sabac kupio dovoljan broj lopata, ali da one nisu kupljene nego se neko omastio.
Ukoliko je ovo tacno, apsolutno opravdano treba da mu se sudi i da dobije odgovarajucu kaznu. To i dalje ne menja cinjenicu da je opstina trazila pomoc, ali da se ta pomoc nije poslala dok SNS nije preuzeo kontrolu u Sapcu.
Dakle, ne branim ja sabacku vlast zato sto je zlatna (naravno da nije, i to Sapcani najbolje znaju), ali situacija je iskoriscena da bi izazvala nestabilnost u gradu i nepoverenje u vlast, dok se sadasnji stab postavlja kao spasilac grada od nekakve katastrofe.
Da se razumemo, ne kazem da je to glavni razlog, jer glavni razlog i jeste bio da se spase Sabac od Save. Ali sva ova tenzija je upravo politicke prirode. :)

I da ne zaboravim, u momentu dok Sapcani nisu ni pominjali da ima politike u celom ovom haosu, jedan od dobrovoljaca je vec tu noc postavio komentar:
https://scontent-b-fra.xx.fbcd...9264_7669665800399402012_n.jpg
Ipsa Scientia Potestas Est
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 18:34 - pre 119 meseci
Citat:
DaliborP: Kakve veze Hrvatska i njezin premijer imaju sa ovim?
Ne postoji nikakvo opravdanje za takvo ponasanje. Kakav primer neko ko vodi drzavu daje gradjanima ponizavajuci poslanike na taj nacin? I ljudi ovde kazu da im se to svidja? Meni je to potpuno nenormalno.

Izvini, prica li se o onom Djulijanijevom obracanju kada je na sednici trazio dobrovoljce za Sabac?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 18:45 - pre 119 meseci
Citat:
dollar: Ogroman broj Sapcana je izasao na ulice da bi pomogao, stigli su autobusi sa dobrovoljcima, ali nije bilo dzakova, jer nam pomoc nije poslana. Od nekolicine je pocela da se proziva opstina zato sto je nesposobna (iako oni u tom momentu nisu mogli vise nista da ucine, jer dolazak peska nije vise bio do njih). Kada su na celo staba postavljeni ljudi iz SNS-a, pomoc je krenula i iz Beograda i iz Novog Sada. Pomoc je satima bila pripremljena, ali nije postata za Sabac.
Tada je po medijima pocela zvanicna informacija da je stab smenjen zbog 'nesavesnog vodjenja i neorganizovanosti'.

Razumem ja sta ti kazes, ali ti ne razumes mene. Posao kriznog staba je bio da sve to, sto si ovde naveo, vec ranije obezbedi, a ne da se ceka materijal da stigne od nekud. Ja govorim i o pesku i o lopatama i o dzakovima...Zasto toga nije bilo za vas, sapcane, vec ste cekali da stigne? Pa krizni stab, u vremenu krize, mora da bude pripravan i u kontaktu sa drugim institucijama, a ne da se oslanja na druge.

Ono pisanje sam ranije procitao. I, opet postavljam isto pitanje. Ko je kriv za onakav docek dobrovoljaca, ako nije lokalni krizni stab?
 
Odgovor na temu

dollar
Šabac, Srbija

Član broj: 32725
Poruke: 65



+87 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 19:13 - pre 119 meseci
Da, trebao je ranije, to sam i rekao u prethodnim porukama. Ne samo Sabac, nego sve opstine koje su ugrozene poplavama. I ne samo u Srbiji. I zato treba da odgovaraju, ako nisu radili nesto sto su trebali. Ili su, pak, radili nesto sto nisu. To nigde nisam osporio.

Ali razumi da je ovo bila vanredna situacija. Sabac se lagano, bez dobrovoljaca, u svakom trenutku mogao odbraniti od najveceg vodostaja koji je bio do sada - 590cm. 16. se pricalo o vodostaju od 735cm. Zato je Sabac trazio pomoc, posto nije spreman za toliki vodostaj. Ja zaista ne znam do kog vodostaja opstina mora da bude spremna, ali sumnjam da je do 1,5 metra vise od najviseg zabelezenog ikada.

Uostalom, malo si kontradiktoran. Treba da obezbedi, a ne da ceka da stigne od negde. Treba da bude u kontaktu sa drugim institucijama, a da se ne oslanja na druge. Pa kako to moze? :D Ako treba da obezbedi, a nema, normalno da mora cekati da stigne. Pa ne proizvode gradjani dzakove i pesak :D

A na poslednje pitanje ti je odgovor u onom komentaru decka koji je bio u Sapcu. Citiram, ako nisi procitao: "U jendom sumarku stajalo je vise od 150 policajaca, koji su nam rekli da ne smeju da rade nista dok se ne smeni krizni stab."


Ipsa Scientia Potestas Est
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 19:34 - pre 119 meseci
He, pa nisam kontradiktoran. Mozda se nisam dobro izrazio, sve je to moralo biti spremno. I pesak i lopate i dzakovi. Ne ceka se zadnji momenat u takvim situacijama. A i ne gleda se u pasulj da li ce biti vodostaj visi za ovoliko ili onoliko. To se radi u saradnji sa ostalim sluzbama. Valjda. Ako je vec uvedena vanredna situacija, postoji hijerarhija. I ne kritikujem ja gradjane. Dobro, mozda, malo. ;) Sabac ima dovoljno stanovnika i kapaciteta da se sam odbrani od bilo kakvog prodora vode, a ne da ceka pomoc sa strane. Ali za to treba biti spreman, organizovan...a to je posao kriznog staba.

Da li je bilo preterane drame oko Sapca? Da, ispostavilo se da je bilo. Da li je to nekome smetalo? Pa nije. Osim mozda lokalnom kriznom stabu. :D Mislim, da se nesto ne daj Boze desilo, sta bi tebe bilo briga ko je i kako se zove osoba na celu kriznog staba i da li ce biti smenjen ili ne. Psovao bi mu sve po spisku.

Ono o 150 policajaca koji tamo nekom momku kazu da ne smeju nista da rade...verujes li ti u to? Ozbiljno?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 19:43 - pre 119 meseci
Procitao sam komentar, i ono je bruka i sramota ako je istina, a ne bih se zacudio da jeste, znajuci nase politicare.

Po svemu sudeci "odbrana" Sapca je ispolitizovana, a uz to se vade fleke zbog neadekvatne reakcije u Obrenovcu.

S druge strane, opstine u kojima SNS nije na vlasti su zapostavljene u svakom smislu, pocevsi od medija. O poplavi u Paracinu se malo prica, a malo je falilo da Paracin i Svilajnac prodju kao Obrenovac, trebalo je svega jos 20-30cm vode..

Krupanj je tek posebna prica. Krupanj je totalno unisten, sto od vode, sto od klizista,, ali se o tome cuti, jbg SNS nije na vlasti, gradjani nisu poslusni. Uz to, na svu tu muku, Selakovic dolazi u Krupanj, dosao da se slika, da profitira na tudjoj nesreci, a narod je s pravom hteo da ga lincuje. 4-5 dana nikog nema, nema pomoci, cuti se, a onda dolazi on sa novinarima i kamerama. Dobro je i prosao, kako je zasluzio.

Sve u svemu, mislim da je reakcija vlade neadekvatna.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 19:54 - pre 119 meseci
stalno se kritikuje trenutna vlast a isto tako smo kritikovali i proslu a sigurno cemo i buducu kritikovati ali od danas pocinjem da kritikujem narod koji je glasao za njih a ima i ih na ES! i nas koji nismo glasali cu da kritikuje!
nista nisu krivi politicari nego MI i samo MI!
i za poplavu i za kradje i za sve ostalo smo MI sami krivi!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 20:13 - pre 119 meseci
Citat:
cika dacha: ...
nista nisu krivi politicari nego MI i samo MI!
i za poplavu i za kradje i za sve ostalo smo MI sami krivi!

Pa "fala ***cu" sto rek'o nas narod! :) Taj isti narod koji je kriv za sve sto mu se dogadja. Dobro je da nakon par "desetljeća" neko i to ukapira. "Sjasi Kurta da uzjasi Murta" se dogadja od WWII do dan danas, sa izuzetkom od kratkog vremena koje je okoncano pucnjem a kada je imalo nekih naznaka da bi moglo, mozda, biti i drugacije.

Znaci, sta se promenilo - nista. Odnosno, jos je gore jer ovi sada za dve godine sve sto su zamerrali prethodnima to isto rade ali savrsenije i daleko vise.

Davno sam rekao - ma voleo bih da Seselj dodje na vlast pa da se izigra pa da idemo dalje. Ode on u Hag pa sam pricao, neka Toma i Vucko dodju sto pre na vlast pa da se izigraju pa idemo dalje. Pa evo... dodjose i oni, pa neka se izigraju jer se nadam da ce se toliko igrati da ce napokon ovom narodu nesto uci u glavu/pamet, mozda! Pa da idemo dalje ali drugacije i pametnije.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 20:33 - pre 119 meseci
Citat:
botr
Krupanj je tek posebna prica. Krupanj je totalno unisten, sto od vode, sto od klizista,, ali se o tome cuti, jbg SNS nije na vlasti, gradjani nisu poslusni. Uz to, na svu tu muku, Selakovic dolazi u Krupanj, dosao da se slika, da profitira na tudjoj nesreci, a narod je s pravom hteo da ga lincuje. 4-5 dana nikog nema, nema pomoci, cuti se, a onda dolazi on sa novinarima i kamerama. Dobro je i prosao, kako je zasluzio.

Sve u svemu, mislim da je reakcija vlade neadekvatna.

Nije samo Krupanj u pitanju. Tamo je vec stigla pomoc koju im je doneo Zumbul. Btw. covek me svakim danom sve vise odusevljava. Prvi put se pojavio u javnosti sa tim konvojem za Krupanj, usput reklamirajuci fond svoje zene. Sad ce malo da se svrcne do Francuske...Genijalac. Zavrsio je posao kada je postao predsednik, obezbedio zeni frizure i garderobu, tasti diplomatski pasos...Faca. :)

Ima, ima pomoci za ta manja mesta. I strane ekipe su u nekima ali to nije medijski ispraceno. I dobrovoljaca ima, pa se zale kako je pomoc vec zavrsila tamo gde ne treba. :D

Znas kako, tamo je vec gotovo. Zavrseno. Sada je ostalo da se steta sanira i ako je moguce, da se sprece klizista kojih je Srbija puna.

Ja kao zakleti antiradikal nisam nezadovoljan radom vlade. Naravno da uvek moze bolje. Mozda bi drugi bili bolji. Nadam se da nikada necemo imati priliku da saznamo.

Ali sada, ostalo je od ozbiljnih mogucih desavanja samo ovo oko Obrenovca i u Sremu. To se sada brani.

A, tu su i strani ambasadori, treba se angazovati za sto vise pomoci. ;)

Citat:
cika dacha
nista nisu krivi politicari nego MI i samo MI!
i za poplavu i za kradje i za sve ostalo smo MI sami krivi!

Molim te, mene izuzmi iz ovoga. Ne pronalazim se u tom drustvu. :D
 
Odgovor na temu

dollar
Šabac, Srbija

Član broj: 32725
Poruke: 65



+87 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 20:42 - pre 119 meseci
Citat:
vilil1:
He, pa nisam kontradiktoran. Mozda se nisam dobro izrazio, sve je to moralo biti spremno. I pesak i lopate i dzakovi. Ne ceka se zadnji momenat u takvim situacijama. A i ne gleda se u pasulj da li ce biti vodostaj visi za ovoliko ili onoliko. To se radi u saradnji sa ostalim sluzbama. Valjda. Ako je vec uvedena vanredna situacija, postoji hijerarhija. I ne kritikujem ja gradjane. Dobro, mozda, malo. ;) Sabac ima dovoljno stanovnika i kapaciteta da se sam odbrani od bilo kakvog prodora vode, a ne da ceka pomoc sa strane. Ali za to treba biti spreman, organizovan...a to je posao kriznog staba.


Mozemo se igrati hijerarhije koliko hoces, ali 14. niko nije pominjao da vodostaj Save kod Sapca moze da bude preko 700cm. Ni jedna jedina institucija koja se bavi vodostajem. Ono sto je najavljeno da moze da bude, za to smo se i spremali. Panika u Sapcu je pocela Vucicevim govorima, tada su mediji poceli da objavljuju toliki vodostaj i tada je pocela organizacija za odbranu od toga. Upravo zato sto niko nije ni gledao u pasulj, nego su postojale institucije koje se sa tim bave. Republicki hidrometeoroloski zavod nikada nije najavio vodostaj od 735cm.
Sabac se spremao za ono sto su institucije najavile, ne za ono sto je Vucic govorio. I tako dolazimo do ovoga:

Citat:
vilil1:
Da li je bilo preterane drame oko Sapca? Da, ispostavilo se da je bilo. Da li je to nekome smetalo? Pa nije. Osim mozda lokalnom kriznom stabu. :D

I to je citava poenta onoga o cemu ja govorim. Ocigledno i ti dolazis do slicnog zakljucka :D

Citat:
vilil1:
Ono o 150 policajaca koji tamo nekom momku kazu da ne smeju nista da rade...verujes li ti u to? Ozbiljno?

Ponovo mozemo sumnjati u ljude koji govore sta se desava na terenu da bi opravdali ove ili one (treba li da navedem i sebe, kao 'nepouzdan izvor sa terena'?), ali ovaj decko nije jedini koji je to pisao. Tviter i fejs su prepuni ovakvih izvestaja. Naravno, u medijima fino kazu: 'ne citajte sta pise na drustvenim mrezama'.
Ove stvari sam ja slusao to isto vece, od ljudi koji su se tako neorganizovano vozikali autobusima.

Npr, mozemo da se zapitamo zasto u sabacku opstinu to vece nisu smeli da udju predstavnici lokalnih medija, nego samo Pink TV. Zasto to vece niko nije izvestavao osim Pinka, dok su ostali mediji prenosili upravo njih, ne ono sto se desava na terenu?
Zasto zandarmerija nije pomagala kriznom stabu kada je stigla? Zasto odmah nisu krenuli na teren? Zasto su cekali da dodje do smene, a bili su tu? Nisu znali gde da idu? Kako da ne..

Eto, samo sam hteo da objasnim da nije sve crno - belo, dosta sivila ima u celoj ovoj prici. Ja mogu da cutim i da budem srecan sto je grad obezbedjen i vise nego sto je trebalo, ili da sumiram malo utiske do kojih sam dosao uporedjujuci prizore gledajuci svojim ocima i ocima medija, Vucica i sabackog kriznog staba. Odlucio sam se sa ovo drugo. Vi kako hocete :D


VAZAN EDIT:
http://issuu.com/podrinskesabac/docs/podrinske_334-335

Lokalne novine o tematici. Da ne bude da samo ja lazem :D

[Ovu poruku je menjao dollar dana 21.05.2014. u 22:30 GMT+1]
Ipsa Scientia Potestas Est
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 22:18 - pre 119 meseci

about:networking
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 22:34 - pre 119 meseci
ako nas politicari nasi ne vole , svi u zadnih 4324234 godina bar nas neko u svetu voli a i mi njih
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 22:41 - pre 119 meseci
Moleban, pa sad ruski patrijath, nema sta spaseni smo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Posle Feketica ponovo u akciji21.05.2014. u 22:48 - pre 119 meseci
da...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Posle Feketica ponovo u akciji

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 37152 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.