Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlasnik nikako da odjavi tablice

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vlasnik nikako da odjavi tablice

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16933 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 11:01 - pre 119 meseci
pa ako su razlicito registarsko podrucje mora menjati tablice.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 11:20 - pre 119 meseci
Citat:
ventura
Tako da ne kapiram što bi uopšte neko hteo da vozi na ovlašćenje i da samo pravi sebi i drugome problem.. Taksu za prenos vlasništva od 2.5%

Izbegavaju prenos vlasništva baš zbog poreza na prenos. Ako se odloži plaćanje za nekoliko godina, kataloška vrednost vozila opadne, a pošto je 2.5% u pitanju razlika u porezu može biti nekoliko hiljada dinara. To sve važi ako vlasnik vozila po saobraćajnoj ne umre.

U drugom slučaju ako je neki kupac spreman da rizikuje i da eventualno čeka rezultate ostavinske rasprave, a prodavac da dobija pozive za sud za neučinjene saobraćajne prekršaje i treba da ima probleme.

Rešenje je ukidanje vožnje na ovlašćenje, ali i ukidanje poreza na prenos ili njegovo veliko smanjivanje. U našoj zemlji je ovo prvo moguće, drugo naravno ne...

@Drivee
Da sam na tvom mestu obratio bih se odeljenju saobraćajne policije u pisanoj formi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 11:24 - pre 119 meseci
Besmisleno je i diskutovati.

Po vazecim zakonima, koji regulisu doticnu oblast, kupoprodajni ugovor VAZI 15 dana, u tom roku se mora obaviti placanje poreza i prenos vlasnistva...

E sad, sto neki zamisljaju devijantno da je bitno samo platiti porez(da izbegnu drzavne sankcije), a prenos ce da prolongiraju za neki period...to je laicki pokusaj tumacenja zakona i iskrivljavanja zivota...

Mislim, neki bas ublazavaju impotentnost krsenjem zakona, ili se osecaju "zivim"...na taj nacin...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 11:26 - pre 119 meseci
Citat:
deki111:

@Drivee
Da sam na tvom mestu obratio bih se odeljenju saobraćajne policije u pisanoj formi.


hahaha
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.



+43 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 11:40 - pre 119 meseci
Citat:
vladd:
Besmisleno je i diskutovati.

Po vazecim zakonima, koji regulisu doticnu oblast, kupoprodajni ugovor VAZI 15 dana, u tom roku se mora obaviti placanje poreza i prenos vlasnistva...

E sad, sto neki zamisljaju devijantno da je bitno samo platiti porez(da izbegnu drzavne sankcije), a prenos ce da prolongiraju za neki period...to je laicki pokusaj tumacenja zakona i iskrivljavanja zivota...

Mislim, neki bas ublazavaju impotentnost krsenjem zakona, ili se osecaju "zivim"...na taj nacin...


Neki ili JA ti mogu reci da placanjem poreza postajes vlasnik auta. Znaci nista ja nisam hteo da izbegnem.. Ja sam porez platio odmah prvi dan kada se moglo, tj 3 dana posle potpisivanja kupoprodajnog ugovora. Tablice kao tablice samo vlasnik moze da odjavi i to je to, nema tu vise rasprave. Vlasnik koji je na saobracajnoj tj. vlasnik na kom su tablice. Ja jesam vlasnik auta ali ne tablica i saobracajne. To mora da se odjavi od strane vlasnika a potom ja mogu da registrujem i da radim sta vec zelim.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 11:43 - pre 119 meseci
Citat:
deki111:
Izbegavaju prenos vlasništva baš zbog poreza na prenos. Ako se odloži plaćanje za nekoliko godina, kataloška vrednost vozila opadne, a pošto je 2.5% u pitanju razlika u porezu može biti nekoliko hiljada dinara.

Pomisio sam na to, ali opet koji prodavac je dovoljno lud da dozvoli vožnu na ovlašćenje zbog uštede od par hiljada dinara, kad mu samo jedan prekršaj ili par kazi za parking može doći veći nego što je svih tih 2.5% poreza...

Citat:
Drivee:
Neki ili JA ti mogu reci da placanjem poreza postajes vlasnik auta. Znaci nista ja nisam hteo da izbegnem.. Ja sam porez platio odmah prvi dan kada se moglo, tj 3 dana posle potpisivanja kupoprodajnog ugovora. Tablice kao tablice samo vlasnik moze da odjavi i to je to, nema tu vise rasprave. Vlasnik koji je na saobracajnoj tj. vlasnik na kom su tablice. Ja jesam vlasnik auta ali ne tablica i saobracajne. To mora da se odjavi od strane vlasnika a potom ja mogu da registrujem i da radim sta vec zelim.

Ali zašto bi bilo ko odjavljivao tablice? Koji je razlog?

Zar nije dovoljno da odeš u SUP i izvadiš novu saobraćajnu gde će se samo izvršiti promena vlasništva, iste tablice ostaju, a registracija ostaje do isteka.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 12:04 - pre 119 meseci
Citat:
ventura: koji prodavac je dovoljno lud da dozvoli vožnu na ovlašćenje zbog uštede od par hiljada dinara,.

Kupci, a najviše preprodavci insistiraju na tome. Prodavcu nikako nije u interesu da kupac ne prenese auto na svoje ime, pogotovo što troškovi prenosa padaju na teret kupca.

Citat:
Ali zašto bi bilo ko odjavljivao tablice? Koji je razlog?

Nisi pažljivo pratio temu. Promena mesta.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 12:18 - pre 119 meseci
Citat:
ventura:Pomisio sam na to, ali opet koji prodavac je dovoljno lud da dozvoli vožnu na ovlašćenje zbog uštede od par hiljada dinara, kad mu samo jedan prekršaj ili par kazi za parking može doći veći nego što je svih tih 2.5% poreza...

"ludji" su nego sto mozes da pretpostavis. Razlog je sto se jos nije nasao dovoljno lud kupac kome se isplati da kupi auto samo da bi divljao do isteka registracije, a potom ga prodao za delove. Jer, ako hoce da vozi i nakon isteka registracije, kupac mora refundirati prodavcu troskove kazni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 12:29 - pre 119 meseci
Citat:
pctel: "ludji" su nego sto mozes da pretpostavis. Razlog je sto se jos nije nasao dovoljno lud kupac kome se isplati da kupi auto samo da bi divljao do isteka registracije, a potom ga prodao za delove. Jer, ako hoce da vozi i nakon isteka registracije, kupac mora refundirati prodavcu troskove kazni.

A kao kupac je na lepu reč prodavcu izbrojao par hiljada evra za polovan auto?

Ili su pak sačinili (blanko) kupoprodajni ugovor, tako da bi potencijalno na kraju prodavac ostao zatečen sa svim kaznama... Odnosno u kupoprodajnom ugovoru piše da on više nije nadležan za kazne, ali dok to dokaže na sudu, prošao voz...
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 12:35 - pre 119 meseci
@ventura

Ako je prodavac iz Beograda a kupac iz Niša,
kupac ne može da samo izvadi novu saobraćajnu a da ostavi BG tablice,
već mora da izvadi novu NI tablicu i sa njom novu saobraćajnu.
Jel ti sada jasnije?

[Ovu poruku je menjao dusans dana 29.06.2014. u 13:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 13:12 - pre 119 meseci
ponudi dodatnih 50 evra da ti odjavi tablica kao castis ga sto gubi vreme i resice stvar za dan.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.



+43 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 13:33 - pre 119 meseci
Druze, ja zivim u drugom svetu. Ja sam Srbin. Kod mene vazi pravilo da on mora da ispuni svoju obavezu, isto tako kao sto sam ja njemu platio auto, ispravnim novcem i sve je bilo u redu. On mora da to odjavi, i to je njegova obaveza. Ja sam prodao oko 10 auta i jos toliko kupio za ceo zivot. Prvi put sada imam problem.
I jos uvek razmislajm da li da ga tuzim. Nemam auto 2 meseca zbog nekoga, to neko mora da plati. Jer su to mangupska posla. To se jednostavno NE RADI.

[Ovu poruku je menjao Drivee dana 29.06.2014. u 15:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 17:14 - pre 119 meseci
Citat:
Drivee: Druze, ja zivim u drugom svetu. Ja sam Srbin. Kod mene vazi pravilo da on mora da ispuni svoju obavezu, isto tako kao sto sam ja njemu platio auto, ispravnim novcem i sve je bilo u redu. On mora da to odjavi, i to je njegova obaveza. Ja sam prodao oko 10 auta i jos toliko kupio za ceo zivot. Prvi put sada imam problem.
I jos uvek razmislajm da li da ga tuzim. Nemam auto 2 meseca zbog nekoga, to neko mora da plati. Jer su to mangupska posla. To se jednostavno NE RADI.

[Ovu poruku je menjao Drivee dana 29.06.2014. u 15:14 GMT+1]


ako si pametan tako i sve znas sta nas kojiq smaras ?! Idi i resi to.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 21:54 - pre 119 meseci
Citat:
ventura: A kao kupac je na lepu reč prodavcu izbrojao par hiljada evra za polovan auto?

Pa eto, desi se i to. Ja sam tako kupio prosli auto - otisao u drugi grad jer mi je bas takav trebao, a zbog poslovnih obaveza nije teoretske sanse bilo prosto uzmem slobodan dan i odem, nego ili uvece kad sve zavrsim, ili subotom i nedeljom, znaci svakako u vreme kad ne moze da se overi ugovor. Ranije je to jos nekako i moglo, dok su agencije imale pravo da overavaju ugovore, pa zoves nekog vlasnika agencije na mobilni, obecas jos 20 EUR preko redovne cene i eto njega, dotrci da ti overi ugovor, ali od kad to rade iskljucivo drzavne institucije, od tad u manjem gradu posle 15h nemas sanse da overis ugovor, taman da nosis torbu evra sa sobom. I sta cu, ja njemu pare, on meni auto, potom se on nekako izgubio (izgubio mobilni a od para za kola dao ucesce u banci i kupio stan u koji se odselio) a ja namerno vozio zutom trakom neregistrovan auto ne bi li kamera snimila i poslala racun njemu... I tako, jos to nismo zavrsili, ili njega policija jos nije nahvatala ili on nije mene jurio da mu to platim, a ja sam otisao na par meseci u inostranstvo da obavim neki duzi posao, pa mi taj auto trenutno i ne treba. I eto, tako je to, znao sam od prvog minuta kako se moze zavrsiti, ali nisam iznasao drugo resenje.

A u principu to je jedini rasplet - kad njega pritisnu za kazne, on ce da pronadje mene i da me pita da li sam raspolozen da mu platim te kazne, a ako nisam on mi nece dozvoliti prenos vlasnistva vozila i registraciju...

A sto se pitanja iz naslova tice, nije mi odgovoreno, po meni je ovo vrlo jednostavna situacija - ukradene tablice ne mora da odjavi vlasnik, vec moze i onaj od koga su ukradene, ili ako se smatra da su ukradene uvek od vlasnika kad je auto parkiran - onda sta ako su tablice na silu otete iz ruku coveka koji ih je negde nosio, logicno je da taj covek ode u policiju, da izjavu i uzme zapisnik, sa kojim posle postupa isto kao da su tablice odjavljene.

@Drivee
Da, ja te potpuno podrzavam ako si covek koji insistira na vladavini prava. Malo je danas takvih koji ne bi pretrpeli stetu od 50 evra vec bi izabrali sudski proces od 1000 evra koji ce da traje 10 godina da bi isterali pravdu. Da smo svi kao ti, bilo bi nesto od ove drzave, samo napred!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 21:57 - pre 119 meseci
pctel, vrlo čudan princip, ali ajde... 100 ljudi, 100 ćudi..
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 22:43 - pre 119 meseci
Citat:
Drivee:Neki ili JA ti mogu reci da placanjem poreza postajes vlasnik auta.


Pa sto ga onda ne registrujes?
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 23:09 - pre 119 meseci
@Informer

Zašto se ti ne opismeniš ili barem pokušaš da razumeš i shvatiš ono što je na prethodnim stranama napisano?
Ti si ili priglup, ili namerno podje***as.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice29.06.2014. u 23:52 - pre 119 meseci
Citat:
Drivee:
Odem 300 km od mog grada, kupim auto, napravim u aganeciji kup. ugovor i platim sve troskove kako bi agencija mogla da plati porez itd. Sve se dogovrimo i sve je ok. 13 maja mi istice registracija, ja saljem 10 maja tablice i saobracajnu agenciji kako bi oni organizovali odjavu tablica(samo vlasnik moze da odjavi tablice tj vozilo), a ja sam tom odjavom registovao auto u mom gradu. I desava se sledece, zovem posle 10 dana ili 20 og maja, kaze covek iz agencije, ja sam platio porez i sve ali vlasnik nikako da se javi da odjavi tablice. Prvo je bolestan, pa zauzet, pa umoran, pa ga nema, nestao, pa sada na kraju nema licnu kartu. Sada je 27. Jun i skoro 2 meseca nemam registrovan auto jer vlasnik nikako da odjavi tablice. Pricao sam sa nekim iz jedne agencije, on kaze budi uporan mi nemozemo nista da radimo po tom pitanju. eto, i sta ja sada da radim? Da odem tamo i da mu glavu odsecem pa da lezim 10 godina? Zakon kaze da vlasnik mora da odjavi tablice 30 dana po isteku(kazna od 6 do 30000), ali opet, sta ja imam od toga, sta ako on opet nece ili nema vremena da odjavi te tablice? Cist bezobrazluk. Sta mi kupci koji imamo posla sa takvim ljudima mozemo da radimo povodom toga? Da ga tuzim? A kako to sve ide, ima da se tuzimo 5 godina i da spucam brdo para za sta??


A kako si dobio nove tablice iz tvog grada ako stare nisu odjavljene?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 00:00 - pre 119 meseci
Citat:
Drivee:
Tablice se ne odjavljuju ako je auto registrovan, nego se vozi pa kada istekne tada.


Nije tačno. Kad odjaviš tablice i ako je auto npr registovan još nebitno koliko, onda vadiš probne tablice ( par hiljada dinara ) i vadiš nove u tvom gradu, s'tim da ti registracija na tvojim novim važi do kada je važila i na starim tablicama.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.



+43 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 02:41 - pre 119 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
Drivee:Neki ili JA ti mogu reci da placanjem poreza postajes vlasnik auta.


Pa sto ga onda ne registrujes?


Jer nije saobracajna odjavljena, i tablice, zasto ne citas gore postove.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vlasnik nikako da odjavi tablice

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16933 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.