Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlasnik nikako da odjavi tablice

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vlasnik nikako da odjavi tablice

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16945 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.



+43 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 02:43 - pre 119 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
Drivee: Druze, ja zivim u drugom svetu. Ja sam Srbin. Kod mene vazi pravilo da on mora da ispuni svoju obavezu, isto tako kao sto sam ja njemu platio auto, ispravnim novcem i sve je bilo u redu. On mora da to odjavi, i to je njegova obaveza. Ja sam prodao oko 10 auta i jos toliko kupio za ceo zivot. Prvi put sada imam problem.
I jos uvek razmislajm da li da ga tuzim. Nemam auto 2 meseca zbog nekoga, to neko mora da plati. Jer su to mangupska posla. To se jednostavno NE RADI.

[Ovu poruku je menjao Drivee dana 29.06.2014. u 15:14 GMT+1]


ako si pametan tako i sve znas sta nas kojiq smaras ?! Idi i resi to.


Pitam ovde da li neko ima slicno iskustvo, da li ima neko drugo resenje sem lomljenja nogu za 50 eura ili robijanja i tuzbe coveka cija je obaveza da odjavi tablice.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.



+43 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 02:45 - pre 119 meseci
Citat:
žutokljunac:
Citat:
Drivee:
Odem 300 km od mog grada, kupim auto, napravim u aganeciji kup. ugovor i platim sve troskove kako bi agencija mogla da plati porez itd. Sve se dogovrimo i sve je ok. 13 maja mi istice registracija, ja saljem 10 maja tablice i saobracajnu agenciji kako bi oni organizovali odjavu tablica(samo vlasnik moze da odjavi tablice tj vozilo), a ja sam tom odjavom registovao auto u mom gradu. I desava se sledece, zovem posle 10 dana ili 20 og maja, kaze covek iz agencije, ja sam platio porez i sve ali vlasnik nikako da se javi da odjavi tablice. Prvo je bolestan, pa zauzet, pa umoran, pa ga nema, nestao, pa sada na kraju nema licnu kartu. Sada je 27. Jun i skoro 2 meseca nemam registrovan auto jer vlasnik nikako da odjavi tablice. Pricao sam sa nekim iz jedne agencije, on kaze budi uporan mi nemozemo nista da radimo po tom pitanju. eto, i sta ja sada da radim? Da odem tamo i da mu glavu odsecem pa da lezim 10 godina? Zakon kaze da vlasnik mora da odjavi tablice 30 dana po isteku(kazna od 6 do 30000), ali opet, sta ja imam od toga, sta ako on opet nece ili nema vremena da odjavi te tablice? Cist bezobrazluk. Sta mi kupci koji imamo posla sa takvim ljudima mozemo da radimo povodom toga? Da ga tuzim? A kako to sve ide, ima da se tuzimo 5 godina i da spucam brdo para za sta??


A kako si dobio nove tablice iz tvog grada ako stare nisu odjavljene?


A gde sam ja napisao da sam dobio nove tablice? Ne razumem te? Ja nove treba da dodijem u mom gradu kada vlasnik stari odjavi njegove. I saobracajnu takodje.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
*.



+43 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 02:48 - pre 119 meseci
Citat:
žutokljunac:
Citat:
Drivee:
Tablice se ne odjavljuju ako je auto registrovan, nego se vozi pa kada istekne tada.


Nije tačno. Kad odjaviš tablice i ako je auto npr registovan još nebitno koliko, onda vadiš probne tablice ( par hiljada dinara ) i vadiš nove u tvom gradu, s'tim da ti registracija na tvojim novim važi do kada je važila i na starim tablicama.


Zutokljunac
Molimte citaj postove, kazes nije tacno nego KAD odjavis tablice, alooo ja i zelim da on odjavi tablice, znam ja sta dalje. Ali on nece da odjavi tablice!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 07:19 - pre 119 meseci
Citat:
dusans:
@Informer

Zašto se ti ne opismeniš ili barem pokušaš da razumeš i shvatiš ono što je na prethodnim stranama napisano?
Ti si ili priglup, ili namerno podje***as.


Covek kaze da je vlasnik a ne moze da ga registruje. I ko je sad tu priglup i nepismen?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 09:07 - pre 119 meseci
Citat:
smsoft:
Ne razumem zasto vlasnik izbegava da odjavi tablice. Mozda ima neku firmu, spor u nekoj parnici, pa ima administrativnu zabranu...ko bi ga znao.
Ja bih jedva cekao da se resim tog tereta, njega ne kosta nista, stvarno mi nije jasno....

Mozda je uhapsen?Sto kaze "vladd,odmah se prebaci i ne ceka se da daleko bilo vlasnik umre pa tek onda je problem.
Treba da tablice budu kako se pricalo u vlasnistvu onoga koji je platio na period od 7 godina kako su i pricali.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice30.06.2014. u 10:16 - pre 119 meseci
Izvini, nesporazum. Razumeo sam te da si već registrovao auto u svom gradu, pa sam se zapitao, kako. Ustvari si napisao: " a ja sam tom odjavom registovao auto u mom gradu ". Kako si napisao, pomislio sam da si ga već registrovao, a ustvari si mislio da bi ga registrovao.

Ok, i ja sam pre godinu dana isto kupio auto u drugom gradu. Slična priča kao i tvoja samo još komplikovanija, jer nisam ja kupio auto, već sam poslao druga da ode u drugi grad i kupi ga, jer sam bio u inostranstvu. Naravno, drug je otišao do moje majke koja mu je dala pare. Napravili su samo Ovlašćenje, tako da je drug isplatio cenu u potpunosti, uzeo auto, stavio ga u garažu, pa tek kada sam ja došao posle skoro 3 meseca, otišli smo do tog grada, sačinili Kupoprodajni, platili porez, uradili tehnički, odjavili tablice, zatim smo uzeli probne tablice, dovezlli auto u Beograd, i sa tom gomilom papira izvadili beogradske tablice.

Dakle, trebao si da znaš dve stvari: 1) Ako je u Ovlašćenju navedeno da možeš izvršiti prenos na svoje ime, i odjaviti tablice bez prisustva prodavca, onda to možeš da uradiš, bez da njega zoveš i moliš. 2) Kada prebaciš auto na tablice svog grada, registracija ti važi do kada je auto registrovan.

Malo sam i zaboravio šta smo sve radili, jer se sećam gomile papira i jurnjave, ali sam gotovo siguran da si mogao da izbegneš tu situaciju da si samo u Ovlašćenju naveo sve to, i naravno sve to overio.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 30.06.2014. u 11:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Vlasnik nikako da odjavi tablice01.07.2014. u 02:00 - pre 119 meseci
Bilo bi super da mogu ja da ih odjavim ali ne mogu. Vec smo pitali. Generalno sve zavisi od grada do grada, od opstine do opstine. U tom gradu samo vlasnik moze da ih odjavi iako sam ja vlasnik auta po ugovoru i iako sam platio porez na apsolutna prava. To je ono sto me i buni, ako platim porez i imam ugovor ja bi trebao da radim sa autom sta zelim ali eto, nije bas tako. Najgore je sto sam ja sleteo u subotu ujutro na Nikola Tesla, dosao kuci i oko 11 sati se uputio da kuim auto(sta cu, auto treba a cena je bila ok). To je bila subota, dan pre uskrsa, znaci prvi radni dan je sreda. Sada vidim da sam trebao da cekam prvi radni dan pa sve polako da odradim.
Elem, javio mi se drugar i kaze mi da je vlasnik obavio to, tj odjavio. Danas cu znati da li je zavrseno ili ne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vlasnik nikako da odjavi tablice

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16945 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.