Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?

elitemadzone.org :: MadZone :: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14052 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 11:27 - pre 114 meseci
Prelistavajuci dnevnu stampu sa prostora Ex-Yu, citam i novine iz Srbije i danas sam naiso na sledeci tekst, pa bi ako nemate nista protiv da malo prodiskutiramo da li je ovo tacno i ako je tacno, kako je moguce da narod zivi u takvoj zabludi?
Potpitanje bi bilo, ako je ovo tacno sta mislite sta ljudi iz drzava (iz cijih je budzeta dato Srbiji) misle o Srbiji i ljudima koji tamo zive. Tacnije pitanje bi bilo kako se oseca neko cije pare se daju narodu koji je "zaljubljen" u Ruse od kojih nista nije dobio, a mrzi drzave iz kojih dobija pomoc?
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnesvnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 11:33 - pre 114 meseci
Jesu li u te donacije uračunate i cene bombi koje su nam USA donirale? Ako nisu, onda su donacije od USA u stvari mnogo veće. Amerikanci su nam donirali i ceo jedan avion, jes da je nevidljiv, ail avion je avion. Rusi na drugoj strani su donirali samo avionske akumulatore. Pih, velika stvar... akumulatori.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
88.128.80.*



+7177 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnesvnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 11:35 - pre 114 meseci
Osim humanitarnih stvari tipa hrana i cebad posle zemljotresa, hrana za gladnu decu i sl..., niko nista ne "poklanja".

Citat:

ako je ovo tacno sta mislite sta ljudi iz drzava (iz cijih je budzeta dato Srbiji) misle o Srbiji i ljudima koji tamo zive. Tacnije pitanje bi bilo kako se oseca neko cije pare se daju narodu koji je "zaljubljen" u Ruse od kojih nista nije dobio, a mrzi drzave iz kojih dobija pomoc?


Ti sto "poklanjaju" pare nisu idioti i znaju jako dobro kakav je politicki spektar. Bice da je to "poklanjanje" zapravo investicija.

Stavise, zvuci skroz logicno da vise investiraju oni koji hoce da poboljsaju politicki poziciju. Oni za koje glasaci misle da su super ne moraju bas da se trude :)

Razmisli, ti si recimo politicar. Masa te vole i misli da si mnogo dobar. Sta radis? Pa nista, ili povecas kradju :)
Ako si mrzak, moras da ulazes kintu u marketing.

Tako ti je to.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 11:42 - pre 114 meseci
@2012

Priznajem da sam i ja bio u zabludi. Hvala ti što si mi pomogao da sagledam istinu. Kaži mi šta sada ja da radim? Koji je najbolji način da se odužim našim dobrotvorima?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 11:43 - pre 114 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Osim humanitarnih stvari tipa hrana i cebad posle zemljotresa, hrana za gladnu decu i sl..., niko nista ne "poklanja".



Ti sto "poklanjaju" pare nisu idioti i znaju jako dobro kakav je politicki spektar. Bice da je to "poklanjanje" zapravo investicija.

Stavise, zvuci skroz logicno da vise investiraju oni koji hoce da poboljsaju politicki poziciju. Oni za koje glasaci misle da su super ne moraju bas da se trude :)

Razmisli, ti si recimo politicar. Masa te vole i misli da si mnogo dobar. Sta radis? Pa nista, ili povecas kradju :)
Ako si mrzak, moras da ulazes kintu u marketing.

Tako ti je to.


Evo Dimkovicu ti placas porez u Nemackoj, od tih tvojih para jedan deo je otiso u Srbiju. Te pare niko iz Srbije ne mora da vraca, ali sada neko tebi objasnjava kako od nemacke nema nikakve koristi, a Rusi su "braca" koja nesebicno pomazu Srbiju.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 11:48 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys:
@2012

Priznajem da sam i ja bio u zabludi. Hvala ti što si mi pomogao da sagledam istinu. Kaži mi šta sada ja da radim? Koji je najbolji način da se odužim našim dobrotvorima?


Niko ne trazi da se ti nekome oduzujes, dovoljno bi bilo da sagledas realnos i ne velicas i ne kunes se u nekoga od koga nemas nikakve koristi. Samo sagledaj realnost, pronadji svoj interes i ne zivi u zabludi.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:07 - pre 114 meseci
Samo to? Dali su tolike pare da bih se ja kleo u njih? Ma nemoguće! Mora da postoji nešto što bih mogao da uradim da im se odužim. Amerike mi želim da im se odužim za sve ono što su uradili za sve nas.

[Ovu poruku je menjao bin.sys dana 05.12.2014. u 13:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:09 - pre 114 meseci
Citat:


A znaš li koliko nam je dala tvoja zemlja, Engleska. Doduše, oni su pomagali dosta pre 15 godina.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:23 - pre 114 meseci
Činjenice poznate od ranije:
Citat:
SAD su najveći pojedinačni donator bespovratne pomoći u Srbiji.
...
EU je na vrhu i kada su u pitanju donacije, i investicije, i robna razmena.

Samo obolelima od rusofilije to nije bilo jasno pa su navijali za Spaskog.



Citat:
bin.sys:

Jesu li u te donacije uračunate i cene bombi koje su nam USA donirale?

Ne nisu jer su kasnili bar 10 godina sa doniranjem. Tako da u stvari duguju.


Citat:
bin.sys:

Amerike želim da im se odužim za sve ono što su uradili za sve nas.

Ne znam koje si godište, ali da nije bilo američkih donacija hrane 50-tih i 60-tih verovatno te ne bi ni bilo, jer ili ne bi ti preživeo ili ne bi tvoji roditelji poživeli dovoljno dugo da se upoznaju.


 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:33 - pre 114 meseci
Citat:
Ne znam koje si godište, ali da nije bilo američkih donacija hrane 50-tih i 60-tih verovatno te ne bi ni bilo, jer ili ne bi ti preživeo ili ne bi tvoji roditelji poživeli dovoljno dugo da se upoznaju.


Eh, a da nije bilo američkih donacija Nemačkoj tridesetih... ili da nije bilo druga Staljina... ili da je onaj asteroid zaobišao Zemlju? A šta bi tek bilo da nije bilo koacervatnih kapljica i praistorijske supe? (da pustimo malo amebe na miru)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:37 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod:
Citat:


A znaš li koliko nam je dala tvoja zemlja, Engleska. Doduše, oni su pomagali dosta pre 15 godina.


U tim EU parama ima i engleskih para, samo treba da potrazis podatke.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:42 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys:

Eh, a da nije bilo američkih donacija Nemačkoj tridesetih... ili da nije bilo druga Staljina... ili da je onaj asteroid zaobišao Zemlju? A šta bi tek bilo da nije bilo koacervatnih kapljica i praistorijske supe? (da pustimo malo amebe na miru)


Tridesetih nije bilo americkih donacija nemackoj. Americke donacije su stigle posle II svetskog rata, kako Nemackoj tako i Jugoslaviji.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:43 - pre 114 meseci
Citat:
U tim EU parama ima i engleskih para, samo treba da potrazis podatke.

Problem je u tome što su svi ti dobrotvori veliki hrišćani, pa rade tako da "leva ruka ne zna šta radi desna". Rusi kao bivši komunisti nisu dobri hrišćani pa se hvale za svaku sitnicu i stvaraju pogrešan utisak kod naroda.

Citat:
Tridesetih nije bilo americkih donacija nemackoj. Americke donacije su stigle posle II svetskog rata, kako Nemackoj tako i Jugoslaviji.

Naravno da nije, to samo teoretičari zavere lažu. Hitler je svojom harizmom uspeo da od zemlje u recesiji napravi svetsku silu.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:44 - pre 114 meseci
^bin.sys

Da se razumemo. Ja sam protiv američkih (i ostalih) donacija u novcu.

Jer taj novac se u stvari deli partijskoj stoci kao plate.

Drugo je bila pomoć u hrani koju su amerikanci isporučivali 50-tih i 60-tih, avionima, direktno na kućnu adresu. Tada partijska stoka i nije imala pristup donacijama pa je pomoć zaista stizala ugroženima. Danas donacije oko hrane sve obavlja crveni krst (čitaj 'nerasporedjena partijska stoka') i svako malo izbije neka korupcionaška afera.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:48 - pre 114 meseci
Moji baba i deda te donacije nisu videli. Moguće da je deljena ljudima u gradovima. U stvari mojima su hranu oduzimali komunisti. Da li su je posle pakovali u celofan koji su donirali Amerikanci, to ne znam. Mislim da bi u stvari preci @2012 crkli od gladi da nije bilo ljudi koji su proizvodili hranu i komunista koji su im tu istu hranu oduzimali bez nadoknade i delili proleterima. Babu moje žene su kundacima ubili civilizovani Nemci jer nije htela da im da žito.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:51 - pre 114 meseci
Citat:
Problem je u tome što su svi ti dobrotvori veliki hrišćani, pa rade tako da "leva ruka ne zna šta radi desna". Rusi kao bivši komunisti nisu dobri hrišćani pa se hvale za svaku sitnicu i stvaraju pogrešan utisak kod naroda.


Ne hvale se Rusi za svaku sitnicu, vec jedan veliki deo u Srbiji umislja da je nesto dobio od Rusije, umislja da Rusi mnogo vole Srbe, iako istrazivanja u Rusiji pokazuju da Srbi nisu ni medju prvih deset.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:55 - pre 114 meseci
Naravno da je moguce, vise volimo rusko gavno nego americku tortu !
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 12:55 - pre 114 meseci
Šta misliš 2012, zašto je to tako? Ko je usadio te pogrešne informacije u svest Srba? Rusi, Vatikan, Iluminati, CIA, FSB, MOSAD...? Mora da postoji neki razlog za takvo kolektivno stanje svesti u Srba.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 13:00 - pre 114 meseci
Nije to kolektivno stanje svesti kod Srba. Samo deo Srba veruje u Ruske bajke. Ostali su normalni.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 13:08 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys: Šta misliš 2012, zašto je to tako? Ko je usadio te pogrešne informacije u svest Srba? Rusi, Vatikan, Iluminati, CIA, FSB, MOSAD...? Mora da postoji neki razlog za takvo kolektivno stanje svesti u Srba.


To ti mogu odgovoriti Branko & Branko (oni su zaljubljeni u Rusiju) ili ostali zaljubljenici. Oni bi mogli objasniti kako je doslo do tih zabluda. Ja nisam bas kvalifikovan za objasnjavanje ljubavi prema Rusima, ja sam vise pristalica pragmatizma.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14052 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.