Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?

elitemadzone.org :: MadZone :: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14043 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 16:25 - pre 114 meseci
Citat:
branko tod:
Citat:
2012: To ti mogu odgovoriti Branko & Branko (oni su zaljubljeni u Rusiju) ili ostali zaljubljenici. Oni bi mogli objasniti kako je doslo do tih zabluda. Ja nisam bas kvalifikovan za objasnjavanje ljubavi prema Rusima, ja sam vise pristalica pragmatizma.


Težak ti je zajweb to da je ovaj Branko rusofil. Ja sam Srbofil, a ne usaanglofil i srbomrz kao ti ili germanofil kao neki.
Rusi su nas par puta zavrnuli, ali nas barem nisu bombardovali više puta kao usa i englezi ili genocidno ubijali kao germani.
Rusi su u WW l sebi napravili sranne ulaskom u rat zbog Srbije. Možda ne bi komunisti došli na vlast da nisu ušli u rat 1914.

Ne zove se tvoja ljubav pragmatizam, nego materijalizam.


Kako ti mozes biti Srbofil, ako si Srbin?
Sta je srbomrz? Kako si ti dosao do zakljucka da sam ja srbomrz?
Znas li sta je pagmatizam?
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 16:25 - pre 114 meseci
Vidi se da si ti engleska škola. Kad ti objasniš odmah mi je sve jasno. Na primer sada mi je jasno zašto Ivan stalno priča o gasu. Zato što je učio od Nemaca, a oni se razumeju u sve počev od ciklona do metana koji dobijaju iz kobasica, piva i kiselog kupusa. Međutim, i Englezi i Nemci su mala deca u poređenju sa Amerikancima. Dok su Englezi tupili sa Titom i Dražom izgubili su sve kolonije. Ima li nekoga ovde ko je učio od Amerikanaca?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 16:32 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys: Vidi se da si ti engleska škola. Kad ti objasniš odmah mi je sve jasno. Na primer sada mi je jasno zašto Ivan stalno priča o gasu. Zato što je učio od Nemaca, a oni se razumeju u sve počev od ciklona do metana koji dobijaju iz kobasica, piva i kiselog kupusa. Međutim, i Englezi i Nemci su mala deca u poređenju sa Amerikancima. Dok su Englezi tupili sa Titom i Dražom izgubili su sve kolonije. Ima li nekoga ovde ko je učio od Amerikanaca?


Mislim da si pogrsio po pitanju kolonija. Nisu Englezi izgubili ni jednu koloniju, samo su napravili manevar i dali im privid slobode i ujedno u paketu trosak samo- odrzavanja. Resursi i dalje idu Englezima, ali troskovi prezivljavanja ostaju lokalcima. Ovako ima manje troskova, cime je zarada mnogo veca.

Da dopunim primerom. Uzmi Kosovo kao primer, sve sto vredi uzeli su Englezi i Amerikanci, a lokalci moraju pronaci nacin da prezive.

Primer za pragmatizam su Grci, sa svima dobro, nemaju problema sa Evropom, a od Evrope se uzeli sve sto se uzeti moze. To su radili i sa Englezima i Amerikancima pre toga.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 16:45 - pre 114 meseci
Ma Engleze više niko ne zarezuje. Jedva su zadržali Škotsku, a kamo li kolonije. Danas bi Žalosna Sova i to bez Bleka Stene mogao da osvoji London bez ispaljene strele, a bivši sovjetski proleter bi mogao da kupi Čelsi, u stvari Roman Abramovč je već kupio Čelsi. Ko je beše vlasnik Rols Rojsa? Nemci? Bivša kolonija Indija šalje rakete u svemir, a Englezi.. pevaju kraljici?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 16:57 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys: Ma Engleze više niko ne zarezuje. Jedva su zadržali Škotsku, a kamo li kolonije. Danas bi Žalosna Sova i to bez Bleka Stene mogao da osvoji London bez ispaljene strele, a bivši sovjetski proleter bi mogao da kupi Čelsi, u stvari Roman Abramovč je već kupio Čelsi. Ko je beše vlasnik Rols Rojsa? Nemci? Bivša kolonija Indija šalje rakete u svemir, a Englezi.. pevaju kraljici?


Tako je, imas pravo. Mene nervira samo jedna stvar, kada se krug okrene svi iz kolonija ili cak i iz Rusije pozure u London da kupe sebi stan ili kucu i da svoje pare donesu ovde na sigurno. To nije lose samo po sebi osim sto svake godine cena nekretnina skoci za 10-tak posto, tako sada ku'ton od stana od 70m2 na pojedinim mestima dostize cenu od 400 000 funti.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 16:58 - pre 114 meseci
"Ako neka država želi da bude prava pravcata država, ona mora da ima pivo i aerodrom. Puno pomaže ako ima odličan fudbalski tim ili nuklearno oružje."

Frank Zappa, američki muzičar
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 17:00 - pre 114 meseci
@2012

Ma kurton je super stvar, sve dok ne pukne.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 17:11 - pre 114 meseci
UNRA i Trumanova jaja.

Nisam mogao da smislim Tita i Sovjete. Bio sam prilicno pro-zapadno orijentisan, Nosio sam sve sto je na sebi imalo GET. BRITISH i SAD zastavu . Da sada kazem zasto, ne bih znao da dam neki racionalan odgovor, sa ove distance.

Danas blago simpatisem Ruse i smatram da ovim drugima treba da se "oduzimo" kol'ko se moze I kad' se bude moglo. Toliko od mene.

Zao mi sto verovarno necu docekati .
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 17:23 - pre 114 meseci
Citat:
test1234: Bio sam prilicno pro-zapadno orijentisan
...
Da sada kazem zasto, ne bih znao da dam neki racionalan odgovor
...
Danas blago simpatisem Ruse

Tako je najbolje - iz jedne krajnosti u drugu, ne znajući ni zašto, ni zbog čega, s nadom da će se jednom nešto desiti, i žaljenjem što to vjerovatno nećeš dočekati.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 17:34 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys:
@2012

Ma kurton je super stvar, sve dok ne pukne.


Ja ti upravo i pricam da je kurton pukao i da na kraju svi kurtoni koje si nabrojao dodju u London kao u Raj. Nemoze se bez Engleza nista uraditi nigde u svetu.
Skotima je referendum propao zato sto u glasanje nisu ukljucili Engleze. (lokalna sala)
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 17:53 - pre 114 meseci
Do Drugog svetskog rata je stvarno tako bilo. Danas Englezi čekaju da im Amerikanci bace po koju kost da oglođu. Odluke u EU donese USA i DE. Englezi mogu samo da se prisećaju slavne istorije i da pričaju nešto u stilu Ujka Alberta: ... during the war... Možeš ti da se praviš Englez do sutra, ali šta ti vredi, danas Englezi više nisu u modi. Jesi li razmišljao o tome da se preseliš u Nemačku i izigravaš Nemca?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:00 - pre 114 meseci
Neka bude tako, ako ti tako mislis. Ja imam malo drugaciju sliku o svemu tome.

Ja se ne pravim Englez jer ja nikad ne mogu biti Englez. Mogu biti samo Britanac.
Englez sa postaje rodjenjem, a Britanac drzavljanstvom.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:01 - pre 114 meseci
Ma ti možeš biti samo Balkanac :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:06 - pre 114 meseci
[quote]bin.sys: Ma ti možeš biti samo Balkanac :)[/quote

To vec jesam, ne moram se brinuti oko toga.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:07 - pre 114 meseci
Možeš da budeš samo ono što jesi i ništa više o toga. Pošto želiš da budeš nešto što nisi, onda možeš slobodno da brineš.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:15 - pre 114 meseci
Da bi postao Britanac treba samo pet godina boravka i nesto malo funti za administrativne takse. Nije neka velika prica. Teze je kupiti stan ili skuplji auto.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:23 - pre 114 meseci
Lako je zasaditi i englesku travu. Nakon toga je treba samo zalivati jedno 80 godina da bi bila kako treba. Ti si Britanac isto koliko i neki tip koji dođe u Englesku iz Pendžaba :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:30 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys: Lako je zasaditi i englesku travu. Nakon toga je treba samo zalivati jedno 80 godina da bi bila kako treba. Ti si Britanac isto koliko i neki tip koji dođe u Englesku iz Pendžaba :)


To ti i ja pricam. Svako ko uzme drzavljanstvo postaje Britanac. Englez se postaje radjanjem, tacnije poreklom.
Kao sto Amerikanac postajes onog momenta kada primis drzavljanstvo. To je administrativna kategorija i samo je pitanje da ti takvo nesto treba ili ne. Mozes komotno ziveti i bez drzavljanstva i ne primetiti nikakvu razliku u svom zivotu. Jedino moze biti problema ako se trazi neki posao u vojsci ili nekim drzavnim sluzbama.

 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:34 - pre 114 meseci
Važi, ako ti misliš da si Britanac, budi Britanac. Baš me je briga. Što se mene tiče možeš da budeš i Napoleon :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?05.12.2014. u 18:43 - pre 114 meseci
Citat:
bin.sys: Važi, ako ti misliš da si Britanac, budi Britanac. Baš me je briga. Što se mene tiče možeš da budeš i Napoleon :)


Nisi ti razumeo poentu price, verovatno od samog pocetka imas krivu sliku o cemu ja pricam. Nije bitno sta sam ja ili sta mogu biti, nisam ja bitan u prici. Bitno je ne ziveti u zabludama, ne zamlacivati se iluzijama.
Price o "ljubavi medju narodima" su samo za idiote. Takvo nesto ne postoji na nivou drzava ili naroda, postoji vlastiti interes kao primaran i zajednicki interes kao sekundaran. Verovatno neces ni ovo razumeti, ali nije ni bitno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prelistavajuci dnevnu stampu - da li je moguce?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14043 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.