Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23313 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 15:38 - pre 114 meseci
Jeste Coyote, u pravu si. Ali mene interesuje u tom trenutku sta ce da bude. Kada stane PLC pa ne mogu da ga pokrenu, kada blokira server pa ne znaju ko od gosta ide iz hotela, koliko treba kome racun da se naplati, koje sobe da se srede, koliko rucka da se spremi... Bar sa time da se podigne svest da IT sektor u nekoj firmi itekako mnogo znaci.

Svi oni plase svoje radnike tom starom "koga nema bez njega se moze", narocito one starije koji imaju porodicu i koji sad u krizi i nemastini nemaju gde da nadju drugi posao, a kamoli bolji. Ja ne patim od toga, i ne mislim da sam nezameljiv, ali u mom kraju je tesko da nadju IT strucnjaka koji ce da radi sve sto ja radim.

Da je sistem u drustvu kao sto nije, pa da se racuna radniku svako dezurstvo, svaki prekovremeni rad, svaka telefonska intervencija, ne bi bilo problema ni u jednoj firmi i pretpostavljam da bi svi mi zeleli da radimo i van radnog vremena da bi svojoj porodici obezbedili bolji zivot.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 17:45 - pre 114 meseci
Citat:
Urkelele

Da je sistem u drustvu kao sto nije, pa da se racuna radniku svako dezurstvo, svaki prekovremeni rad, svaka telefonska intervencija, ne bi bilo problema ni u jednoj firmi i pretpostavljam da bi svi mi zeleli da radimo i van radnog vremena da bi svojoj porodici obezbedili bolji zivot.


To ces tesko negde naci. Postoji samo u profesijama u kojima su zaposleni placeni po satu. U svim drugim profesijama je kako si opisao i to nema veze sa ovim ili onim drustvom, to postaje (ako vec nije postalo) standard.
U Engleskoj ljudi rade 12 - 17 sati nedeljno prekovremeno bez nadoknade.
To je TABU TEMA, o tome se ne govori, ne postoji. Ja sam ovu pojavu pomenuo vise puta na ovom forumu, niko o tome ne zeli govoriti.
Svi sve znaju o Juznom toku i svetskoj geo-politici, ali o prekovremenom radu nema voljnih za diskusiju. Tako da mozes ti da kukas koliko te volja, neces mnogo promeniti.
Moj stav je da se uslovi rada dogovaraju na pocetku, kada se razgovara o poslu. tu se precizira radno vreme, prekovremeni rad, placanje, upotreba vozila, telefona, godisnji odmor. Ako si se slozio sa ovim uslovima rada na koje se sada zalis, onda mislim da to nije korektno sa tvoje strane. Ako si se nesto drugo dogovorio, onda sigurno imas objasnjenje kako je moglo doci do stanja koje opisujes.

Da se samo vratim na tvoj prosli komentar. Nije mi jasno ako si ti iz IT odrzavanja i uglavnom tebe traze, kako ti napravis tolike racune da moras doplacivati svaki mesec?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 18:53 - pre 114 meseci
@urkelele,

ovde sam ja vec kukao na svoj posao. I otprilike opisao sta sve radim kao IT. A to je sve.

Ali kod mene u firmi uvek postoji backup varijanta.

Najgore sto moze da se desi, a ne moze da ceka jeste da kase stanu sa radom. Da kupcima ne moze da se naplati. To se doduse nikad nije desilo, ali bas sam razmisljao sta moze najgore da se desi pa mi je to palo na pamet.

Ali tu isto ima resenja.
Firma ce da stane sa radom, ulazice u minus za to vreme, za recimo 2-3h dok ne dodje kolega iz nekog drugog grada i "pritisne jedno dugme" koje niko drugi ne zna da pritisne.


Dakle, firma ce biti u minusu, a onda sutradan kad se pojavim na poslu, pitace me zasto se nisam javio na telefon. Ni sluzbeni, ni privatni. Objasnice mi koliko sam para procerdao, i ako mi ne mogu dati otkaz istog momenta, lepo ce da mi promene poziciju i onda cu postati kasirka "da se malo bolje upoznam sa radom kasa", i smanjice mi platu novim aneksom ugovora.

Ako budem mogao da priustim da sam dam otkaz onda OK, a ako ne, onda cu morati uporedo da obucavam nekog novog za moje radno mesto. A takvih ima spremno par hiljada, samo da vide oglas.
To sam vec video kod mene u firmi da rade i da ljudi pristaju na to. Jbg, lik ima dete i zenu, ne moze da glumi preterano neki ponos i da govori "ja iskljucujem telefon posle radnog vremena i ne javljam se vikendom"


Taj neko mozda nece znati sve sto znam ja. Odnosno nece moci da resi problem za 15 minuta, ali ce ga resiti prvi put za 3 sata.
Firma ce se pomiriti sa tim pa ce i manje gluposti da zahtevaju od njega posto je nov. Nece da ga bombarduju kojekakvim glupostima kojima mene dave trenutno.
Hoće naravno, kad budu uvideli da je savladao posao i da ima viška slobodnog vremena. Tad će ga polako zatrpavati kao mene...
I onda će i on jednog dana da shvati kako sve drži u malom prstu, pun q posla završava i neće ga tako lako zameniti...


Ali, ovo je primer za firmu gde ja radim.
Dobio sam službeni telefon da dežuram, a ne da zivkam rodbinu i ortake da vidim šta rade...
Tako da sam morao i da shvatim taj telefon ozbiljno... Na zalost, bilo bi lepo kad bi i plata bila srazmerna tome... Odnosno kad bi se svaki poziv placao prekovremeno.

Imam samo sreće da sam mojih stotinu-dve kolega uspeo da naučim u kakvim situacijama treba da me zovu. A to je sve ono što ne može da sačeka sutra. Tako da me retko kad i zovu.



I još nešto.
U slučaju da postoji opravdan razlog zašto se nisam javio, recimo, vanzemaljci me oteli i uzeli telefon da ne mogu nikome da se javim, ugradili implant i pustili me nazad na zemlju. Ja se ničega ne sećam, pa se ne sećam ni poziva...
Objasnio bih da nisam primetio poziv i to je to.
Progledali bi mi verovatno kroz prste jer mi se nije dešavalo nikad da izbegavam da se javim. Sigurno da bih dobio neku pismenu opomenu, odbijanje od plate i slično, ali ne bih izgubio posao.

Ali ako bi tako nešto bilo učestalo, lako bi mi dokazali da tamo negde par hiljada njih čeka na moju poziciju.


Malo poduži post, ali to je realnost.



 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 04:42 - pre 114 meseci
Citat:
CoyoteKG: dok ne dodje kolega iz nekog drugog grada i "pritisne jedno dugme" koje niko drugi ne zna da pritisne.


..ovo me dotuklo skroz-na-skroz !!!

 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 06:27 - pre 114 meseci
@2012
Sad vec ulazimo u TABU temu... Sistemi u nekim zemljama su itekako uredjeni: npr. Norveska, Svedska, Danska, Holandija, Austrija... Kod njih i prodavac ne ostaje duze od svog radnog vremena. Nema potrebe za dokazivanjem, jer imam poznanike koji su radili tamo.

Ja ne kukam, ali takvo je stanje u zemlji. Znam da ne mogu nista promeniti, narocito pisanjem na forumu (moze samo da bude gore ako neko iz moje firme ovo procita).

Tvoj stav je u redu, da se sve na pocetku dogovara, gde pise koliki ti je koeficijent plate, kad imas pravo na odmor, koliko, sta se desava u toku prekovremenog i nocnog rada... sve to imam i ja. Stvar je u tome sto vecina poslodavaca to ne postuje nego kaze "ako hoces da radis - radi, a ako ne ima drugi ko hoce" - i tu su u pravu. E onda, dodje aneks ugovora koji ukoliko ne potpises smatra se da se ne slazes sa tim i mozes da ides kuci. Jos jedan primer je kolektivni ugovor koji pise sve i svasta samo ne o prava radnika, takodje ako ga ne potpises CAO!
To su sve propusti u zakonu i onih koji ga sprovode, a svi poslodavci gledaju da svaku rupu u iskoriste.

Sto se tice mog racuna - rekao sam da je to i privatni i sluzbeni, imam neki paket sa minutima, porukama i internetom koje nikad ne potrosim, a pretplata mora da se plati.

@CoyoteKG
Moje i tvoje firme su ocigledno razlicite, a izgleda da je i svest poslodavca drugacija. Kod vas sistem radi stabilno, sa backup-om i predvidjeno je sta da se radi u slucaju da nesto zastane. Kod mene to nije slucaj, uvek se natezemo-pretezemo kada treba nesto od opreme da se uzme, uvek je "zasto je to toliko skupo, pa zasto ovo, zasto ono". Primer, da ne opisujem, ja sam se 2 meseca natezao da kupimo OnLine UPS za server od 60k dinara. To je veoma mala para za moju firmu.

Drugo, ne znam tvoja firma koliko IT strucnjaka zaposljava, ali moja samo dva na 400 radnika. Kolegu, koji sebe vodi kao "sef IT sektora", ne bi da komentarisem.



Hajde sad da se vratim na temu, generalno, ja jesam ZA javljanje posle radnog vremena, ali da to bude u granicama normale, za neke ozbiljne stvari a ne za svakakve gluposti. I, naravno, da poslodavac ceni (na bilo koji nacin) to sto mu radnik obavlja nesto od poslova i van radnog vremena.


[Ovu poruku je menjao Urkelele dana 10.12.2014. u 10:31 GMT+1]
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 07:17 - pre 114 meseci
Citat:
Urkelele:I, naravno, da poslodavac ceni (na bilo koji nacin) to sto mu radnik obavlja nesto od poslova i van radnog vremena.


,eeh moj Brajko,kad bi tako bilo,

i onda se probudim iz tog sna,.........a ruka mi visi u Nošu s' kreveta,
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 09:09 - pre 114 meseci
Znam da bi svi voleli da bude tako i da to ne bude san. Da je tako, ovakva tema bi bila suvisna i ne bi postojala. Bili bi zadovoljni i radnik i poslodavac.

Rekao sam jos u "granicama normale" sto nisi citirao. Konkretno, ne bih se budnio da dnevno imam po 15-20 min. razgovora i intervencije van radnog vremena. Kao sto se i ne bunim kada ostanem sat-dva duze na poslu kako bih zavrsio posao da ne ostavljam za sutra, jos narocito na terenu koji je udaljen 35km.

Ali preterivanje je kada kolegi pricas telefonom sta da uradi, on te ne razume (ili nece da te razume) i jos se buni kako neces da mu pomognes, a posle kada resis problem (upalim sopstveni auto i predjem 50km da bi resetovao dva rutera) i to ispricas pretpostavljenima, svi cute i prave se blesavi...

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 09:27 - pre 114 meseci
Citat:

Citat:
CoyoteKG: dok ne dodje kolega iz nekog drugog grada i "pritisne jedno dugme" koje niko drugi ne zna da pritisne.

Trick Fix: ..ovo me dotuklo skroz-na-skroz !!!
:-)


Citat:
Urkelele: (upalim sopstveni auto i predjem 50km da bi resetovao dva rutera)


To je ono na šta sam mislio :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 09:36 - pre 114 meseci
Citat:
Urkelele:
Hajde sad da se vratim na temu, generalno, ja jesam ZA javljanje posle radnog vremena, ali da to bude u granicama normale, za neke ozbiljne stvari a ne za svakakve gluposti. I, naravno, da poslodavac ceni (na bilo koji nacin) to sto mu radnik obavlja nesto od poslova i van radnog vremena.

Za zanimanja poput IT administracije ili supporta u opisu je posla da su dostupni van radnog vremena, da se javljaju na mailove, telefonske pozive i slicno. I u tim zemljama koje si naveo kao sredjene to tako funkcionise. To je jednostavno takav posao, neko stalno mora da bude dostupan.

Sta su granice normale, tesko je odrediti. Priroda posla je takva da mozes raditi ceo vikend zbog nekog problema, pa onda nemati nikakav problem dva meseca. A i ne znam zasto smatras da je to "van radnog vremena", osim ako nije iskljucivo definisano u ugovoru, mada poznajuci kako ti ugovori izgledaju, uvek postoji stavka "may be required to work extra hours".


 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 09:41 - pre 114 meseci
CoyoteKG ae sad kazi pravo ime i prezime kako te ne bih ogovarao ovde po forumu

Coyote zna jer je u toj struci, nama stvarno predstavlja problem to "jedno dugme" koje niko ne zna da pritisne. To je dokaz koliko ostale radnike ne interesuje nesto sto je u njihovom opisu posla. Hajde da pokusam ukratko da navedem neke od primera za sta cimaju van radnog vremena:
- nece mi program,
- ne radi mi internet,
- vracaju mi se mejlovi,
- ne radi mikseta (tj. ne zna gde se pojacava i smanjuje),
- ne radi mikrofon (treba proveriti baterije),
- zaglavio papir u stampacu (???)

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 09:47 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:Sta su granice normale, tesko je odrediti.


Tačno.
,a naročito me "sekira" da:

-ako brzo rešiš problem (jer poznaješ materiju) onda to ništa ne valja! ----jer i nije bio neki problem po mišljenju šefa mog.

ako pošalju nekog drugog a on tamo mlati celo popodne i na kraju ga jedva reši,....i ne zna kako ga je uopšte rešio

-EEeeee onda je taj "PRAVI" !


,izgleda ja NE umem da radim !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 09:55 - pre 114 meseci
Citat:
DaliborP:
Za zanimanja poput IT administracije ili supporta u opisu je posla da su dostupni van radnog vremena, da se javljaju na mailove, telefonske pozive i slicno. I u tim zemljama koje si naveo kao sredjene to tako funkcionise. To je jednostavno takav posao, neko stalno mora da bude dostupan.


Ali to moze da se radi i tako sto postoji vise ljudi koji rade u smenama a medjusobno se kontaktiraju jedino ako bas jedan ima problem koji ne uspeva da resi pa mora da trazi pomoc od drugog. Ako u svim smenama rade ljudi koji znaju posao to se retko desava.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 09:57 - pre 114 meseci
Dalibore, u pravu si. Ali svest poslodavca treba da bude ta da je to takav posao zahteva zaseban ugovor i da se plati to dezurstvo. Odnosno, da ima svest o tome da treba zaposli jos kojeg radnika koji ce da dezura, ili ce jedne nedelje/vikenda da bude jedan, druge drugi i tako dalje.

I za prirodu posla si u pravu, ali ako ti je ugovorom definisano da radis 5 dana u nedelji po 8 sati + da se preko te i te satnice placa 10%, 20% ili 50% vise to treba i da se ispostuje.
Opet moj primer: radim prvu smenu, 8 sati 5 dana u nedelji (obavezno radno vreme), uslucaju kvara idem popodne, vikendom. Kada dodjem u ponedeljak na posao i izreferisem da sam imao kvar i da sam radio dan-dva, niko mi ne kaze, e dobro, idi sad kuci i odmaraj dva dana, ili, evo pisacemo ti, pa ti iskoristi kad budes hteo.

Krenuli smo malo nasiroko, da je meni posao samo odrzavanje racunarskih sistema gde bi meni kraj bio, samo bi nakrivio kapu i uzivao. Znaci sve u vezi racunara i tehnike plus dizajn, sajtovi, flajeri, oglasi...

edit:
Shadowed: TACNO! Potpuno si u pravu. U dve recenice si objasnio ono sto mi maltimo na dve strane
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 10:07 - pre 114 meseci
Citat:
Shadowed:
Ali to moze da se radi i tako sto postoji vise ljudi koji rade u smenama a medjusobno se kontaktiraju jedino ako bas jedan ima problem koji ne uspeva da resi pa mora da trazi pomoc od drugog. Ako u svim smenama rade ljudi koji znaju posao to se retko desava.

Pa izgleda da ne mora iz prilozenih primera njih par ovde :-)
Verujem da je to odredjeno u zavisnosti o kakvom se sistemu/firmi radi. Ako su u pitanju stavke koje je Urkelele naveo u prethodnom postu, dakle kad je u pitanju firma kojoj IT nije prioritet i gde zaposleni nisu bas tech savvy, ne cini mi se bas da su potrebni ljudi u smenama 24/7 radi takvih stvari.

Ako se radi o nekoj software firmi, koja ima komplikovanije sisteme, normalno je da imas tim ljudi koji se brine da to sve radi kako treba.
Citat:
Urkelele: Dalibore, u pravu si. Ali svest poslodavca treba da bude ta da je to takav posao zahteva zaseban ugovor i da se plati to dezurstvo. Odnosno, da ima svest o tome da treba zaposli jos kojeg radnika koji ce da dezura, ili ce jedne nedelje/vikenda da bude jedan, druge drugi i tako dalje.

Ne vidim zasto bi trebao da postoji poseban ugovor. U mojoj firmi imamo 2 sistem administratora, koji su vise manje stalno dostupni, u zavisnosti od priorieta. I 100% sam siguran da nemaju nikakve zasebne ugovore za dodatne pozive ili intervencije, niti su dodatno placeni zbog toga. To je takva vrsta posla.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 10:19 - pre 114 meseci
Citat:
Urkelele:
CoyoteKG ae sad kazi pravo ime i prezime kako te ne bih ogovarao ovde po forumu :D

hehe, mozda radimo u istoj firmi? :D
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 10:32 - pre 114 meseci
Citat:
Urkelele:
Krenuli smo malo nasiroko, da je meni posao samo odrzavanje racunarskih sistema gde bi meni kraj bio, samo bi nakrivio kapu i uzivao. Znaci sve u vezi racunara i tehnike plus dizajn, sajtovi, flajeri, oglasi...



Pretpostavljam da si sve to navuko na ledja tako sto si se "mnogo isticao" i jos vise kurcio da sve znas i da si mnogo vredan. Sada samo treba da vuces, deklariran si kao "dobro vucno grlo" , sada koliko god pukusavao da stvari dovedes u normalu smatrace se kao tvoje zabusavanje ili ne obavljanje preuzetih obaveza.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 10:41 - pre 114 meseci
Citat:
Urkelele:
Dalibore, u pravu si. Ali svest poslodavca treba da bude ta da je to takav posao zahteva zaseban ugovor i da se plati to dezurstvo. Odnosno, da ima svest o tome da treba zaposli jos kojeg radnika koji ce da dezura, ili ce jedne nedelje/vikenda da bude jedan, druge drugi i tako dalje.


Ta svest o kojoj ti sanjas, to ne postoji u realnom zivotu, nigde na kugli zemaljskoj.

Ljudi, posebno poslovni ljudi ne placaju nista zbog svesti, vec iskljucivo zato sto moraju.

Jedna od osnovnih odlika dobrog menadzera ja da zna da napregne svoje ljude do maksimuma uz minimalne troskove za firmu, a da pritom zadrzi potreban kvalitet rada.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 10:50 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Ta svest o kojoj ti sanjas, to ne postoji u realnom zivotu, nigde na kugli zemaljskoj.


Tačno ! to ne postoji,

kakva 2,3 smena šta pričate ?

Direktorima je glavni cilj da namlate što više para sa što manje radnika.
(Gde da zaposli još nekog pa da ima troškove,pa državi da daje,pa prijavljen,pa problemi)

Vi pričate kao da

-u Srbiji postoji SAMO IT sektor, IT firme i samo softveraške firme !

Pa mi smo onda "na konju" !--nisam ni znao,uff kako sam "Koštunica" !

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 10:56 - pre 114 meseci
Citat:
2012:
Ljudi, posebno poslovni ljudi ne placaju nista zbog svesti, vec iskljucivo zato sto moraju.
Jedna od osnovnih odlika dobrog menadzera ja da zna da napregne svoje ljude do maksimuma uz minimalne troskove za firmu, a da pritom zadrzi potreban kvalitet rada.


Tako je.
Uvek kad se bunimo, treba da se stavimo u ulogu poslodavca i da li bismo mi uradili onako kako mislimo da treba?

Ili jednostavno da pitamo venturu za misljenje :D
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?10.12.2014. u 11:12 - pre 114 meseci
Možete i vi da imate plaćene kompletne troškove kao ja , samo ako hoćete i smete.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23313 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.