Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23280 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?08.12.2014. u 22:32 - pre 113 meseci
Kako se borite sa direktorom,sa odbijanjem od plate ,sa nedozvoljenim pozivima,
sa malo para na "dozvoljene pozive" ,

-Evo ja krećem od dozvoljenih ,skromnih 500 (pišljivih) dinara. (što bi Ciga reko Da umreš ! )

a Vi ?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?08.12.2014. u 22:35 - pre 113 meseci
i ja imam ograniceno, ali ne potrosim ni 10% od toga.


Toliko je jeftina telefonija danas, da me sramota da iskoristavam sluzbeni u privatne svrhe

doduse, ponekad ga iskoristim da platim parking...

No, meni mob sluzbeni sluzi samo da budem dostupan kad je hitno da me pozovu...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?08.12.2014. u 22:40 - pre 113 meseci
Imao 1000 dinara, smanjili mi na 500 iako trošim ~40 dinara mesečno (svi mene zovu, jer ja njima trebam, a ne oni meni a i cela vojska umrežena u biznet).

Radno vreme do 15:30, posle toga se ne javljam na službeni, vikendom se ne javljam, ne interesuje me.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?08.12.2014. u 22:51 - pre 113 meseci
CoyoteKG,
bachi,

Gde vi radite da "pichite" 100 din mesečno ???

Vama niko ne treba ??? ____Sunce VAM kalaisano
samo ste na

-Dođem Ti ?

EBT,,kako se tako Privređuje ???

Svaka VAM DALA !
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?08.12.2014. u 23:00 - pre 113 meseci
dodjem mu kao neki IT u nekoj firmi.
I sto kaze bachi, ja njima trebam pa mene zovu. Ne oni meni...
Meni ponekad zatreba da pozovem nekog servisera i to je to...

sli ako se ne javim popodne ili za vikend, to je za pismenu opomenu... nekoliko puta tako i otkaz

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 09.12.2014. u 00:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 07:33 - pre 113 meseci
Radim u ITu, kao admin, a na žalost i kao tehnička podrška. Otuda jasno zašto ja njima trebam, a zašto oni meni nikako ne trebaju.

Da sam u komercijali na primer, normalno da bih trošio više za mobilni, a u privatne svrhe imam svoj privatni mobilni.

Ali mi je najsmešnije bilo kada je nadležni organ odlučio da mi smanji sa 1000 dinara kredita na 500 iako trošim oko 40 dinara mesečno, pa su, eto, tako napravili uštedu.

Sad baš gledam stanje, 9. u mesecu, a ja potrošio 21,20 dinara.

Druga stvar, unutar vojske, pošto su svi na Telekomovom Biznetu (baš čudno što je Telekom u pitanju), svaki poziv između biznet grupe su besplatni, tako da i ono malo što zovem ljudi, to me ne košta ništa.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 08:14 - pre 113 meseci
Ovo VAS pitam jer ja nikako ne mogu da izađem na kraj sa "računicom" i uvek mi
sve ONO preko odbiju od plate.

Unutar firme smo normalno umreženi (50-60 korisnika) ali mi ne radimo samo "sa samim sobom"
nego i sa klijentima,saradnicima,nadzorima,projektantima i isporučiocima opreme,

,pa kad njih zovem "odrapiše nas" načisto.

Više Vas pitam za ono uzimanj-ne-uzimanje veze/linije posle radnog vremena na firmin MOB,

Jel ste popodne "na Izvolte" ili niste u dometu ili šta ste ?
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 08:32 - pre 113 meseci
Imam isti problem. A ovo mi liči na pripravnost kao radnu obavezu koju imaju u zdravstvu, elektriprivredi vojsci.
To je vrsta dežurstva gde si kod kuče i u narednih 24 časa u obavezi da se javiš na poziv i intervenišeš dodješ na radno mesto. Ovako zaduženje zaposleni rasporedjuju medju sobom i plača se 30% regularnog radnog sata u slučaju da nema poziva i intervencija.Zaključak je nema neograničenog i besplatnog prava da te neko cima 0-24 časa te ovo treba precizirati
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 08:56 - pre 113 meseci
Vlado,
upravo o tome se radi,

zovu popodne,uveće,subotom,nedeljom,

Mi nemamo takav ugovor da smo "kao na dežurstvu" , nemamo tu obavezu.

Ali,
-ako se ne javiš klaviri padaju sa neba !

I posle kad te nađu (kad te navataju) onda vatra izbija iz zvučnika telefona !

Kako tome mudro stati na kraj ? Jel to mobing ili šta je to, u šta to spada ?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 09:10 - pre 113 meseci
Citat:
Trick Fix:
Ovo VAS pitam jer ja nikako ne mogu da izađem na kraj sa "računicom" i uvek mi
sve ONO preko odbiju od plate.

Unutar firme smo normalno umreženi (50-60 korisnika) ali mi ne radimo samo "sa samim sobom" :-)
nego i sa klijentima,saradnicima,nadzorima,projektantima i isporučiocima opreme,

,pa kad njih zovem "odrapiše nas" načisto.

Više Vas pitam za ono uzimanj-ne-uzimanje veze/linije posle radnog vremena na firmin MOB,

Jel ste popodne "na Izvolte" ili niste u dometu ili šta ste ?


Napravi izvestaj, koliko puta si zvao, koga si zvao, zasto si zvao i kakav ti je ucinak, kao i kakva ti je realizacija radnih zadataka/obaveza.
Iz tog izvestaja videce se dali stvarno telefon koristis za posao ili mlatis praznu slamu. Kakav god da je tvoj pretpostavljeni razumece da imas dobar ucinak (ako imas) i da priroda tog posla zahteva intenzivnije koriscenje telefona, sto znaci da se i limit za pokrivanje troskova telefoniranja treba povecati.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 09:44 - pre 113 meseci
2012

jojj , kad bi to vredelo, i telefone smo jedva dobili,
a sad kad smo ih dobili sami plačamo poslovne razgovore (one preko 500 kinti)

Tražili smo već povečanje limita ---ništa od toga !

U jednom remontu sam imao račun oko ~5000 din, na oko skoro 300 sati rada,
misliš da je direktor hteo uopšte da nas sasluša ? Ma kakvi...

Neki su i vratili firmine telefone i uzeli privatne pakete sa nekim silnim minutima,

,ee onda si odmah "Crna OVCA" ,upiru prstom,i "žvaču" o tebi po svim kancelarijama,

odma ne valjaš,

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 10:02 - pre 113 meseci
^^Jbt kakva ti je to firma, ako neće da ti plaćaju poslovne razgovore, ja ne bih ni razgovarao kad ispucam limit, a posle toga neka se pozivi preusmeravaju na direktorov fon.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 10:30 - pre 113 meseci
Meni su plaćeni svi razgovori.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 10:41 - pre 113 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:a posle toga neka se pozivi preusmeravaju na direktorov fon. :D


UUuuu, što je fantastična ideja!

Pa nek onda ON u 2h (ne u 14h) subotom ide da vidi zašto je stao PLC ? Gde mu je bag..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 11:07 - pre 113 meseci
Citat:
Trick Fix:
Vlado,
upravo o tome se radi,

zovu popodne,uveće,subotom,nedeljom,

Mi nemamo takav ugovor da smo "kao na dežurstvu" , nemamo tu obavezu.

Ali,
-ako se ne javiš klaviri padaju sa neba !

I posle kad te nađu (kad te navataju) onda vatra izbija iz zvučnika telefona !

Kako tome mudro stati na kraj ? Jel to mobing ili šta je to, u šta to spada ?


A da jednostavno "zaboravis" da poneses kuci taj poslovni telefon...

Ja sam u pocetku tako radio, a posle sam poceo i da gasim posle radnog vremena, nivo stresa je mnogo manji.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 11:51 - pre 113 meseci
Citat:
bakara:  nivo stresa je mnogo manji.


ma da,
ova količina "malterisanja" više nije "za dve noge"
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 12:02 - pre 113 meseci
Da, ništa mi više ne podigne pritisak kao kada mi vikendom zvoni službeni telefon. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 12:21 - pre 113 meseci
Citat:
bakara:
A da jednostavno "zaboravis" da poneses kuci taj poslovni telefon...

Ja sam u pocetku tako radio, a posle sam poceo i da gasim posle radnog vremena, nivo stresa je mnogo manji.

Ja sam jednom slucajno i jednom namerno zaboravio.
I bio sam pod stresom vise nego inace.

Mada, kad se ne javim na sluzbeni, posle par minuta zvrji mi privatni broj. Jednom davno sam se zaebao i dao im...
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
*.static.isp.telekom.rs.



+141 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 13:50 - pre 113 meseci
Ovde je sve stvar nepostovanja zakona i neizrecenih mera poslodavcu zbog uznemiravanja radnika van radnog vremena. Zeznuto je i to sto radnik nema kome da se pozali: ni sefu, upravniku, direktoru, inspekciji...

Privatne firme u danasnje vreme su takve. Retko koja ti belezi i uzima u obzir rad van radnog vremena. Kod mene je ista situacija. Ja imam limit od, cini mi se, 600din. a imam neki paket na 1200 do kojeg svakog meseca doplacujem. On mi mesecno zavrsava posao. Svoj privatni broj sam uveo u firmin sistem da bih imao pogodnosti, tj. besplatni razgovori u timu, manja cena minuta i tome slicno.

E sad, taj broj koristim i u sluzbene i u privatne svrhe i ne gasim ga. Desavalo mi se da se nekad ne javim, da mi telefon nije pri ruci, da sam u klonji i tome slicno... Naravno, cesto mi je nabijano na nos zasto se tad i tad nisam javio, ili zasto kada sam video propusten poziv nisam se javio, te kao, to je moja duznos, moram da se javim i bla bla bla...
Nemam kome da se pozalim jer, sto neko rece, odmah si crna ovca, ne mislis o firmi i tome slicno. Shvatam da je svest pretpostavljenih toliko mala kada oni ne razumeju da mojih 15 min. provedenih na telefonu, ili pola sata remote-om vredi vise nego sto neko sedi 12 sati na svom radnom mestu. Kada sam bio mladji radnik to mi nije predstavljalo problem jer sam imao zelju za dokazivanjem. Sada kada vidim da to moje dokazivanje nije nista vredelo, cekam trenutak kada ce ponovo da padne deo sistema a ja im ne budem bio u mogucnosti da pomognem, videcu sta ce da bude.

qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?09.12.2014. u 14:01 - pre 113 meseci
sta ce da bude?

ima ona stara "koga nema bez njega se moze"

Mogu lako da nadju nekog mladjeg zeljnog dokazivanja...

Mi obicno mislimo da smo nezamenljivi :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Firmin MOB telefon..posle radnog vremena ..DA ili NE ?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23280 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.