Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143493 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu22.12.2014. u 22:51 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Civilizovana drustva za to imaju zakonske mehanizme koji se sprovode i uteruju, ako treba, i silom. Sa nekima je apsolutno nemoguce rezonovati i logikom ubediti da nesto ima smisla te za takve, jednostavno, nema druge nego: po dzepu i, ako treba, iza resetaka.

Vec postaje bizarno da ljudi koji zahtevaju da imaju pravo da zveknu dete ako pokusa da gurne ruku u steker sada nazivaju smesnim jednostavne mere koje umanjuju sanse da deca razbiju glavu tokom igranja na igralistu... mislim, WTF, da nije mozda bolja metoda posle razbijanja glave i zasivanja da dete dobije i batine? Prevencija je verovatno za 3.14cke.
USA u globalu nije primer civilzovanog društva već pragmatičnog duštva, zato u toj studiji osim navođenja broja povreda stoji i cifra potrošena na saniranje tih povreda u medicinskim ustanovama.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu22.12.2014. u 22:58 - pre 113 meseci
Da li ce neko meru da uvodi zbog pragmaticnosti ili zbog nekih drugih razloga je sekundarna stvar, bas kao i fakat da li je USA "civilizovana" ili "pragmaticna" zemlja.

Primarna stvar, u vezi Scekinog komentara, je fakat da u USA, svake godine 200 hiljada dece zavrsi u hitnoj pomoci zbog povreda na igralistima - taj broj sam naveo upravo kao kontra-primer ismejavanju i nazivanju "smesnim" i "u trendu" mera.

To je, IMHO, sasvim dovoljna cifra da se neko ozbiljno pozabavi prakticnim merama za smanjivanje mogucnosti za povrede tokom igranja na igralistima. Bukvalno najjednostavnije mere su meki podovi i kacige prilikom aktivnosti gde postoji sansa za povrede glave.

Mislim, WTF, kad se gradi novo igraliste sta je problem da pod bude mek? Razlika je prakticno nikakva ako se igraliste gradi novo, a moze spasiti stotine dece od ozbiljnijih povreda svake godine i na nivou Srbije.

Ili sta je tacno smesno da treba imati kacigu prilikom rizicnih aktivnosti, kao sto su voznja bicikla na ulici ili igranja gde postoji mogucnost pada sa povredama glave? Mislim, WTF, treba neko da kaci slike fraktura lobanja hiljada dece koja svake godine zavrse na urgentom (ako su imali srece) kako bi nekome uslo u glavu da neke stvari nemaju cenu i nije pametno kockati se na taj nacin?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu22.12.2014. u 22:59 - pre 113 meseci
Citat:
MyWay: Tako i ova ideja sa vaspitavanjem dece i roditelja od strane države - može se nazvati dobrom ili lošom samo kad se bude videlo kakvi su ispali oni koje su vaspitavali oni koji su prvi rasli i bili vapitavani od strane države i ovog zakona, tj za jedno 30-40 god.

I prije nego je u skorije vreme uvedeno obavezno školovanje postojale su vjekovima generacije djece koje su se školovale i bez obavezne zakonske prisile, isto kao što postoje već vjekovima djeca koja su odgajana na drugim principima od fizičkih mjera.

Intenzivno proučavanje dječije psihologije, razvoja i odrastanja traje već dovoljno dugo decenija da je u tom pogledu sasvim opravdano u većoj mjeri slediti savjete naučnog svijeta nego ličnih osjećanja ili mišljenja o nečemu o čemu prosječan roditelj nema pojma (dovoljno je zaguglati na temu razvoja djeteta u mentalnom i fizičkom pogledu i lično se uvjeriti u to), pogotovo samim tim što su i ti naučnici takođe roditelji i, obično, sa daleko više iskustva u odgajanju, obrazovanju, liječenju, "popravljanju" itd. i svoje i tuđe djece nego što je prosječan roditelj.

To što ovdje neki tvrde da bolje znaju šta je dobro za njihovu djecu je otprilike isto kao kad bi tvrdili da bolje od majstora iz servisa znaju šta je dobro za njihov
automobil, jer je, eto automobil njihov, i oni ga vole više od majstora, pa su samim tim i kvalifikovaniji.

Kad se djete fizički razboli - onda se u panici trči kod doktora i njemu se vjeruje, roditelj se slaže da nema pojma.
Nasuprot tome, izgleda da svi postaju Sigmundi kad se radi o psihologiji.

To mi liči na ono kad pitaš nekog da rješi linearnu nejednačinu sa jednom nepoznatom - on nema pojma, a pitaj ga kako bi potrošio milion dolara i odjednom se taj isti pretvara u matematičkog genija.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu22.12.2014. u 23:17 - pre 113 meseci
A je li, Dimkoviću (i još neki), kakva je to podela na civilizovana društva i ona koja to nisu, i to uvek kada se upoređuje zapad sa Srbijom? Je l' hoćeš da kažeš da ovo društvo nije civilizovano? Da 90% posto učesnika u temama na ovom forumu nije civilizovano? Da ja nisam civilizovan? Da ogromna većina građana Srbije nije civilizovana? Da tvoji rođaci (i roditelji, nadam se da su živi i zdravi) koji su ostali u Srbiji nisu civilizovani? Da ni ti nisi bio civilizovan dok si živeo ovde?
I da su civilizovana društa toliko drugačija od našeg, da tamo nema nekog procenta budala, rasista, nasilnika, šljepača svoje dece po dupetu, vikača na svoju decu, onih koji ne vezuju pojas i koji bacaju đubre kroz prozor automobila, koji parkiraju na travnjacima i prde u društvu? Da si civilizovan pukim boravljenjem u "civilizovanom" društvu, da je civilizovanost kao neka epidemija koja zarazi sve pridošlice?
Shvataš li da je tvoje insistiranje na "civilizovanim društvima" vrlo necivilizovano? Necivilizovani Sterija je to lepo opisao u svom necivilizovanom delu Pokondirena tikva.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 07:14 - pre 113 meseci
Citat:
branko tod:
Citat:
hotchimney:

Mane niko nije tukao niti ja tučem bilo koga (u kući). Ipak sam protiv nakaradnih zakona. A pogotovu sam protiv toga da kvazi dražve na sebe preuzimaju ulogu zaštitnika. Znate kako su štitili tokom "oluje"?

Trebao je da te tuče još učitelj.


Diskusija ode , a ja nisam pazio. Evo razloga za čvrgu od učitelja. Baš bode, ovo crveno označeno.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 11:37 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Err, hajde da malo ukljucimo logiku i zdrav razum i da vidimo zbog cega se oko bezbednosti na igralistima cimaju civilizovane zemlje...

Pa onda navodis USA kao neki ultimativan primer civilizovane zemlje. Sto je veoma diskutabilno jer mnogi podaci govore o velikom procentu kriminala, divljastva, rasnih zverstava... da ne nabrajam a i da se ne osvrcem na istoriju i tim desavanjima - to je potpuno druga tema pa iako ima veze preobimno je da bi sada u tom pravcu nastavili, tako da samo pominjem.

A sto se tice podataka o povredama na decijim igralistima - ako samo uzmemo USA, poenta je da Drzava vise brine o troskovima koje ima na bazi tuzbi roditelja nego o samoj deci kao takvoj. To je pre nekoliko godina bilo javno iznoseno jer oni nemaju pardona kad je kinta u pitanju. I smatraju da je sve opravdano dolarom. Tamo se tuzi svako za svasta i svima je cilj da izbegnu da budu tuzeni po svaku cenu. I to je posebna tema, zastranjivanje USA po pitanju stavljanja konkretno kinte na pijedestal u odnosu na sve drugo...
Citat:
...
Mozda je tebi to "djubre", "u trendu" i sta ti ja znam, ali tako je nekom i sigurnosni pojas u autu "u trendu", nekome su osnovne mere zastite na radu isto tako "u trendu".

To nisam rekao. Citaj malo pazljivije, nije se odnosilo samo na to nego generalno. Mislim, ako treba da se bukvalno napise i objasnjenje prethodno napisanog - nije problem ni to.

Citat:
Civilizovana drustva za to imaju zakonske mehanizme koji se sprovode i uteruju, ako treba, i silom. Sa nekima je apsolutno nemoguce rezonovati i logikom ubediti da nesto ima smisla te za takve, jednostavno, nema druge nego: po dzepu i, ako treba, iza resetaka.

Pa i mi imamo zakonske mehanizme za te koji su nerazumni. Sto znaci da smo i mi civilizovano drustvo. I mi imamo zakon i za pojas i zakon o zastiti na radu i jos sijaset Zakona. A imamo i 100Mbps brzinu Internet-a kod kuce, mobilne telefone koji su u trendu po svemu kao i i moderne televizore, dobre automobile, mladi prate sve sto je bukvalno trenutno "IN" u svetu... pa to sve ne znaci da je zivot ovde idealan. Tako i u USA, sve imaju i Zakone i brinu i trte mrte ali to ne znaci da je to idealno.

A znas sta je poenta? Ne moze da bude idealno ono sto je u Americi svim zemljama sveta jer mnogi cinioci to ne dozvoljavaju. Japan je ostrvska zemlja, ishrana je bazirana na ribi... uz svo upinjanje, trenda i svega ostalog ne ide njihova ishrana za nase podneblje. Kao sto ne ide nasa ishrana Eskimima, nacin zivota generalno... I jos mnogo toga bi se moglo napisati, ja samo onako na prvu loptu ovo sada. Generalizovanje USA kao primera nije bas zahvalna stvar, ima tamo toliko djubreta koje i njima samima smeta da samo to cini tu zemlju (koju, btw, ja mnogo volim i to rado isticem!) dosta losim primerom neke teznje u buducnosti...

Ono na kraju posta ne bih komentarisao, nije civilizacijski kulturno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 13:03 - pre 113 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Err, hajde da malo ukljucimo logiku i zdrav razum i da vidimo zbog cega se oko bezbednosti na igralistima cimaju civilizovane zemlje...
http://www.cdc.gov/HomeandRecr...aygroundinjuries-factsheet.htm
Citat:

Each year in the United States, emergency departments treat more than 200,000 children ages 14 and younger for playground-related injuries (Tinsworth 2001).
About 45% of playground-related injuries are severe–fractures, internal injuries, concussions, dislocations, and amputations (Tinsworth 2001).

Dakle, ako samo uzmemo USA - svake godine 200 hiljada dece zavrsi u hitnoj pomoci zbog povreda na igralistima. 45% tih povreda su ozbiljne frakture, interne povrede, potresi, dislokacije i amputacije.
Dvesta hebenih hiljada ozbiljno povredjene dece na igralistima, svake godine. Sasvim dovoljna cifra da drustvo poradi na tome da se sanse za takve povrede umanje, a to se radi, izmedju ostalog, i jednostavnim bezbendosnim merama kao sto su meki podovi, kacige i sl.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Primarna stvar, u vezi Scekinog komentara, je fakat da u USA, svake godine 200 hiljada dece zavrsi u hitnoj pomoci zbog povreda na igralistima - taj broj sam naveo upravo kao kontra-primer ismejavanju i nazivanju "smesnim" i "u trendu" mera.
To je, IMHO, sasvim dovoljna cifra da se neko ozbiljno pozabavi prakticnim merama za smanjivanje mogucnosti za povrede tokom igranja na igralistima. Bukvalno najjednostavnije mere su meki podovi i kacige prilikom aktivnosti gde postoji sansa za povrede glave.
Mislim, WTF, kad se gradi novo igraliste sta je problem da pod bude mek? Razlika je prakticno nikakva ako se igraliste gradi novo, a moze spasiti stotine dece od ozbiljnijih povreda svake godine i na nivou Srbije.
Ili sta je tacno smesno da treba imati kacigu prilikom rizicnih aktivnosti, kao sto su voznja bicikla na ulici ili igranja gde postoji mogucnost pada sa povredama glave? Mislim, WTF, treba neko da kaci slike fraktura lobanja hiljada dece koja svake godine zavrse na urgentom (ako su imali srece) kako bi nekome uslo u glavu da neke stvari nemaju cenu i nije pametno kockati se na taj nacin?

Ma hebes ti tu njihovu igru sa kacigama nataknutim na glavu. Zamisljam sad scenu mama i tata izlaze u parkic sa decom. Mama nosi loptu a tata vuce bicikl i kacige. Klinac treba da sedne na bajs cale mu natacinje kacigu kao da seda za karting. Deca na penjalicama i ljuljaskama sa kacigama na glavama. Wtf?! Kada zamislim taj prizor u glavi vise mi je uznemirujuc nego prizor deteta sa raskrvavaljenom glavom ili polomljenom rukom. Trcali smo i skakali po parkovima, izvodili svakakve vratolomije sa puno padova. Ja sam recimo pao sa penjalice sa visine od 1,5 metra i imao jako bolan i neprijatan bliski susret licem sa betonom. Okrnjio sam zub koji je posle ceo ispao sa korenom pa je doktor morao da ga vrati nazad na mesto i usije. Posle toga sam mesec dana morao da nosim neku plastiku da bi zub bio fiksiran. I sta sad da sam imao zastitnu gumu tokom igre kakvu nose bokseri to bi bilo dobro za mene jer ne bi morao da prolazim kroz sve te stvari? Pa kad sam bio jos mladji trcao sam kuci i trceci uz stepenice sam se sapleo o stepenik i celom udario u ivicu stepenika. Vrsnjaci koji su sedeli na tom stepenistu su me odveli kuci dok mi je lila krv sa cela i matori su se uspanicili i pozvali komsiju koji ima kola da me odveze u ambulantu gde su mi usili celo.

Ali sad ako mi neko kaze da bi posle takvih iskustava za mene bilo bolje da sam kao klinac tokom igre napolju nosio kacige i ostala bezbednosna pomagala ja mu kazem fo! Radije bi prihvatio da budem pod vecim rizikom da mi bude izbijen zub ili nesto jos ozbiljnije nego da sve te decije aktivnosti provedem pod kacigetinom. Secam se kad sam jednog dana dosao kuci iz skole a cale mi pokazao novi bajs koji mi je kupio. Istrcao sam sa njim napolje i krenuo da vijam drugove na bajsevima. E sad zamisljam tu situaciju kako bi danas izgledala. Grabim bajs i krecem napolje, cale me zaustavlja i kaze cek cek ne bez kacige. Natacinjem je na glavu zatezem kopcu i tek onda izlecem napolje. 5erem ti se na igru i detinjstvo po najnovijim svetskim "bezbednosnim" standardima. Pa mislim da bi se komotnije osecao kao dete na igralistu da mi stave ogrlicu kao kucetu nego sa nataknutom kacigom. Treba deca da trckaraju po igralistima sa slemovima samo zato sto su se pojavili neki pametnjakovici koji su u tripu da su dosegli nekakav visi stupanj civilizacijske svesti pa bi da naturaju svima kacige. A zasto? Pa u Americi i u civilizovanom svetu se tako radi, a sve sto se tamo radi je mnogo dobro i pametno po default-u i treba ga klonirati i primeniti.

Jos jednom evo bloga u kom je dosta toga pametnog receno i lepo objasnjeno a pominju se i kacige i igralista o kojima smo ovde pricali:

http://www.detinjarije.com/mam...-upropascavamo-sopstvenu-decu/

Mene trenutno mrzi da prenosim delove teksta u kojima se pise o onome o cemu je ovde bilo reci. A koga mrzi da cita evo da mu prenesem dve slike koje mozda govore i vise od reci:

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 13:51 - pre 113 meseci
Citat:
Windows2: Ja sam recimo pao sa penjalice sa visine od 1,5 metra i imao jako bolan i neprijatan bliski susret licem sa betonom. Okrnjio sam zub koji je posle ceo ispao sa korenom pa je doktor morao da ga vrati nazad na mesto i usije. Posle toga sam mesec dana morao da nosim neku plastiku da bi zub bio fiksiran. I sta sad da sam imao zastitnu gumu tokom igre kakvu nose bokseri to bi bilo dobro za mene jer ne bi morao da prolazim kroz sve te stvari? Pa kad sam bio jos mladji trcao sam kuci i trceci uz stepenice sam se sapleo o stepenik i celom udario u ivicu stepenika. Vrsnjaci koji su sedeli na tom stepenistu su me odveli kuci dok mi je lila krv sa cela i matori su se uspanicili i pozvali komsiju koji ima kola da me odveze u ambulantu gde su mi usili celo.

Rekao bih ja da je tu jos nesto stradalo osim zuba i cela.

Kamo srece da deca danas razbijaju zube na betonu, ali zlikovci gumirali igralista, ne moze dete ni posteno da se ogrebe!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:00 - pre 113 meseci
Citat:
Sceka:
A sto se tice podataka o povredama na decijim igralistima - ako samo uzmemo USA, poenta je da Drzava vise brine o troskovima koje ima na bazi tuzbi roditelja nego o samoj deci kao takvoj. To je pre nekoliko godina bilo javno iznoseno jer oni nemaju pardona kad je kinta u pitanju.

Gle, vidi, razmisli malo. Evo da probam da ti pojednostavim:

Imas X dece kojoj se godisnje desi nesto lose.
Imas nekog ko sa NEKIM razlogom uradi nesto zbog cega se X smanji na Y.
Y < X je dobro (nadam se da se slazemo da je dobro da se manjem broju dece dogodi nesto lose).

Koga zabole koji je taj razlog zbog kojeg je taj to uradio ako je ucinak da je Y < X?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:07 - pre 113 meseci
Ma da, provlačiti decu kroz nejednačine i baratati sa X, Y < i > kada se radi o deci stvarno je uverljivo i odraz je ljubavi i brige za nejaka ljudska bića.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:13 - pre 113 meseci
Nisam ja iz ljubavi i brige prema deci (sto ne znaci da isti izostaju vec da u ovom slucaju nisu uzrok) pisao post nego iz teznje da ukazem na odsustvo racionalnog razmisljanja u Scekinom zakljucivanju.
A to sto mora da mu se crta sa X i Y da bi se to postiglo ili bar pokusalo nije do mene.

Batali demagogiju.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:17 - pre 113 meseci
Citat:
Shadowed: ...
Koga zabole koji je taj razlog zbog kojeg je taj to uradio ako je ucinak da je Y < X?

Odlicno. Pa to je upravo to porazavajuce o cemu ja i nekolicina na temi a nebrojeno ljudi u svetu pricamo! :)

Tako se doneo/donosi predlog. Nebitno je zasto, ko, kako, kada, koliko... jednostavno se napravi uzasno prosta racunica i gotovo - "mi smo pametni i progresivni a nadasve razvijeni". Tako se desavaju najvece gluposti na svetu, bas iz takvog rezonovanja poticu.

Mislim, mozda je glupo ali da ponovim link > http://www.detinjarije.com/mam...-upropascavamo-sopstvenu-decu/ < pa ako te ne mrzi procitaj, nije nesto mnogo napisano a i velika su slova, brzo se cita. Pa me interesije tvoje (i ostalih, naravno) ima li smisla to sa linka ili nema.

Racunom, prostim do iznemoglosti, doci do resenja koje se zasniva na pojmu "dete"?! Pa kako da se covek ne nasmeje? :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:18 - pre 113 meseci
Citat:
Sceka: Odlicno. Pa to je upravo to porazavajuce o cemu ja i nekolicina na temi a nebrojeno ljudi u svetu pricamo! :)

Porazavajuce je sto se manje dece povredjuje?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:19 - pre 113 meseci
Citat:
Shadowed:
Nisam ja iz ljubavi i brige prema deci (sto ne znaci da isti izostaju vec da u ovom slucaju nisu uzrok) pisao post nego iz teznje da ukazem na odsustvo racionalnog razmisljanja u Scekinom zakljucivanju.
A to sto mora da mu se crta sa X i Y da bi se to postiglo ili bar pokusalo nije do mene.

A sta je to sto bi trebalo da bude racionalno razmisljanje koje meni nedostaje? Konkretno? Hvala.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:23 - pre 113 meseci
Citat:
DaliborP:
Rekao bih ja da je tu jos nesto stradalo osim zuba i cela.

Zelim da ti cestitam. Registrovan sam vec godinama na jos 5-6 foruma a na nekima sam povremeno aktivan. Za sve ove godine ni na jednom od njih mi nije padalo na pamet da potrazim da li postoji opcija ignorisanja nekog clana. Zbog tebe sam prvi put pozeleo da to proverim. Cestitam!
Ustvari znas sta. Toliko si beznacajan da cak necu da se cimam ni da te stavim na ignore.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:26 - pre 113 meseci
Lako za mene, ali kako svi ostali da ignorisu gluposti koji pises iz posta u post?

Pricas kako si razbio zub, celo, i to predstavljas kao dobru stvar u odnosu na bolju zastitu za decu na igralistima?
Smetaju ti gumirane povrsine na decijim igralistima, beton je bolji za povrede?

Imas li jos nesto pametno da napises?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:32 - pre 113 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
Shadowed: ...
Koga zabole koji je taj razlog zbog kojeg je taj to uradio ako je ucinak da je Y < X?

Odlicno. Pa to je upravo to porazavajuce o cemu ja i nekolicina na temi a nebrojeno ljudi u svetu pricamo! :)

Tako se doneo/donosi predlog. Nebitno je zasto, ko, kako, kada, koliko... jednostavno se napravi uzasno prosta racunica i gotovo - "mi smo pametni i progresivni a nadasve razvijeni". Tako se desavaju najvece gluposti na svetu, bas iz takvog rezonovanja poticu.


E, nije. Izostavljas rezultat. U onom iznad je bio dobijen pozitivan rezultat i zbog toga motivacija nije bitna.
Uopste ne ulazim u to da li zaista treba nositi kacige i gumirati igralista vec u to da:
-Ako je nesto donelo znacajne pozitivne rezultate nije bitan motiv.
-Ako nije donelo rezultate ne valja opet bez obzira na motiv.
U oba slucaja potezanje toga da li je motiv ovaj ili onaj je irelevantno.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 14:49 - pre 113 meseci
Citat:
Shadowed: E, nije. Izostavljas rezultat. U onom iznad je bio dobijen pozitivan rezultat i zbog toga motivacija nije bitna.
Uopste ne ulazim u to da li zaista treba nositi kacige i gumirati igralista vec u to da:
-Ako je nesto donelo znacajne pozitivne rezultate nije bitan motiv.
-Ako nije donelo rezultate ne valja opet bez obzira na motiv.
U oba slucaja potezanje toga da li je motiv ovaj ili onaj je irelevantno.

Ne. Prvo ne izostavljam rezultat ni u kom slucaju. Drugo, nije nebitno zasto se nesto radi. Postoji neka margina kad je prelaskom te margine opravdano i pozeljno a nekada i neophodno nesto preduzeti. A uglavnom postoji nekoliko margina/stepena...

Poenta je ono sto stalno pitam a nikada ne dobijam odgovor - koliki je procenat negativnog u odnosu na sveukupno? Koliko je zlostavljene dece u odnosu na decu koja nisu zlostavljana? Koliki je procenat povredjene dece u odnosu na decu koja nisu povredjena (u istim uslovima, na igralistu...)? Koliki procenat zato sto je to uzasno bitno jer se na bazi toga vrsi radnja predostroznosti, ispravke, saniranja, predupredjivanja... A ne na osnovu proste racunice a na osnovu broja koji je samo jedan cinilac - i to ne jednacine jer nije to toliko prosto da se prostom jednacinom moze doakati problemu!


Pozdrav!

EDIT
Sto se rezultata tice... ne treba zaboraviti jednu stvar, kad se radi konkretno o decijim igralistima - to postoji samo u gradovima, cak i ne svim, samo u vecim gradovima. Sta je sa decom na selima? Niti imaju izgradjena igralista niti im trebaju - a zakon i za njih vazi!

EDIT 2
A mozda si mislio pod "motiv" ono sto sam naveo da je Drzava (USA) vise zainteresovana za pare od odstete nego za decu kao pojam? Pa to je sigurno tacno a opet vazi sve sto sam naveo pre edita.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 15:16 - pre 113 meseci
Citat:
Sceka: Ne. Prvo ne izostavljam rezultat ni u kom slucaju. Drugo, nije nebitno zasto se nesto radi. Postoji neka margina kad je prelaskom te margine opravdano i pozeljno a nekada i neophodno nesto preduzeti.

Nije dovodjeno u pitanje da li treba nesto raditi nego koji je motiv. Da li treba nesto raditi ili ne se moze diskutovati, ali je u onom postu bio iznesen problem, bilo izneseno resenje a onda je doveden u pitanje motiv onog ko ce implementirati resenje.
Mozemo dovoditi u pitanje da li je resenje potrebno, da li je problem uopste postoji, da li je adekvatno resenje ili ne. Ali, ne i motivaciju onog ko ga implemetira jer ako resenje nije dobro, nije dobro bez obzira na motiv. Ako jeste dobro, znaci da JESTE dobro bez obzira koji je motiv.

Ostatak tvog posta nema veze sa ovim.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu23.12.2014. u 15:24 - pre 113 meseci
Da, u pravu si ali to sto pises je samo i jedino "igra reci" a tema i sve sto pisemo, sto ja pisem - nema nikakve veze sa suvoparnim isterivanjem znacaja logike reci upotrebljenih u vezi necega. A to je ogromna razlika.

Potpuno zanemarujem ono sto si opisao jer mi je apsolutno nebitno u sveukupnoj prici o deci. Pa u tom smislu ne razmisljam o odnosu koji nista ne znaci osim pukog "nadmudrivanja" oko logicnih poveznica samog texta a bez znacaja (bez znacaja = beznacajno za pricu/problematiku).


Pozdrav!

EDIT
Jesi li procitao ono sa linka. Ako nisi nema veze, ako jesi - sta mislis o tome?
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: dr Zoran Milivojević, čovek koji se usudio da kaže istinu

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 143493 | Odgovora: 565 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.