Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solarni koncentrator

elitemadzone.org :: MadZone :: Solarni koncentrator

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84821 | Odgovora: 286 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 10:54 - pre 112 meseci
Citat:
zica49:
Citat:
MRAVIK:
Posto su kvaliteti ovog sistema u resenjima koji smanjuju cenu po kW ,
a cena je kljucna stvar.

Kako? kad ste u startu bespotrebno iskomplikovali parabolu!
Kako? Kad se ide na neke trake/prstenove kao reflektor a opste poznato da je reflektor za tu talasnu duzinu idealna parabolicno sfericna zrcalna povrsina.


Ja bih baš rekao da su pojednostavili stvar. Upotrebili su metod po kome se prave fresnelova sočiva, što se odavno pokazalo najpre kao dobar način da se mnogo uštedi a da se zadrže zadovoljavajuče karakteristike.

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 10:55 - pre 112 meseci
Citat:
Ovde možete da vidite kako ide prodaja ideje : https://www.indiegogo.com/proj...for-thermal-energy-electricity


sa takvim engleskim dobro je da nisu otišli u minus
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 11:40 - pre 112 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Citat:
zica49:
Citat:
MRAVIK:
Posto su kvaliteti ovog sistema u resenjima koji smanjuju cenu po kW ,
a cena je kljucna stvar.

Kako? kad ste u startu bespotrebno iskomplikovali parabolu!
Kako? Kad se ide na neke trake/prstenove kao reflektor a opste poznato da je reflektor za tu talasnu duzinu idealna parabolicno sfericna zrcalna povrsina.


Ja bih baš rekao da su pojednostavili stvar. Upotrebili su metod po kome se prave fresnelova sočiva, što se odavno pokazalo najpre kao dobar način da se mnogo uštedi a da se zadrže zadovoljavajuče karakteristike.


Naravno! Vrlo jedostavno za paravit to se napravi sad pa sam....samo malo sutra! Bespotrebna komplikacija kojom se ne dobija nista osim nekoliko dodatnih konstruktivnih i problema u odrzavanju.


Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Trick__Fix

Član broj: 327036
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+182 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 12:57 - pre 112 meseci
Postavljač teme nije uopšte bio svestan da će ovde da mu se GRATIS uradi i skener i magnetna rezonanca,
i njemu, i sajtu, i firmi, i.... ma sve komlett tretman ... :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 13:35 - pre 112 meseci
Citat:
zica49:
Citat:
Predrag Supurovic:
Citat:
zica49:
Citat:
MRAVIK:
Posto su kvaliteti ovog sistema u resenjima koji smanjuju cenu po kW ,
a cena je kljucna stvar.

Kako? kad ste u startu bespotrebno iskomplikovali parabolu!
Kako? Kad se ide na neke trake/prstenove kao reflektor a opste poznato da je reflektor za tu talasnu duzinu idealna parabolicno sfericna zrcalna povrsina.


Ja bih baš rekao da su pojednostavili stvar. Upotrebili su metod po kome se prave fresnelova sočiva, što se odavno pokazalo najpre kao dobar način da se mnogo uštedi a da se zadrže zadovoljavajuče karakteristike.


Naravno! Vrlo jedostavno za paravit to se napravi sad pa sam....samo malo sutra! Bespotrebna komplikacija kojom se ne dobija nista osim nekoliko dodatnih konstruktivnih i problema u odrzavanju.



MA da, besmisleno "koncentrisanje" svetla u okviru zahvacene povrsine fluksa.
Energija iz solarnog fluksa se dobija iz "zahvacene" povrsine konture, pa je sve jedno da li je ogledalo ovakvo ili onakvo, sa vecim radijusom ili manjim.
Veliki radijus omogucava vecu regulaciju u fokusu..ali to tek treba da nauce..

Ovde je primenjena logika, kao kada stavis 10 evra u dzep, sve jedno je da li je dzep dubok ili plitak, u njemu je 10 evra... ali je nekome vazan samo termin "dubok dzep"
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 15:30 - pre 112 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Ja bih baš rekao da su pojednostavili stvar. Upotrebili su metod po kome se prave fresnelova sočiva, što se odavno pokazalo najpre kao dobar način da se mnogo uštedi a da se zadrže zadovoljavajuče karakteristike.

Ne odgovara koncentrator Frenselpvom sočivu. Frensolovo sočivo je satavljeno od lučnih
isečaka, a koliko ja shvatam koncentrator iz ravnih površina.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 15:43 - pre 112 meseci
Ljudi , da nismo mi sada uneli zlu krv u ortakluk ?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 16:06 - pre 112 meseci
Citat:
Trick__Fix:
Postavljač teme nije uopšte bio svestan da će ovde da mu se GRATIS uradi i skener i magnetna rezonanca,
i njemu, i sajtu, i firmi, i.... ma sve komlett tretman ... :)



Nije problem u dezurnim "razapinjacima" i "profesionalnim shvatacima istine"na ovom forumu,problem je sto se niko ne udubi u srz postavljene teme.
Istina je da onaj koji pokusa nesto da uradi,bude i u situaciji da ne uspe. Voleo bi da mi kazu ovi diskutanti sta su oni probali u zivotu i sta im je uspelo.

Pored diskusije o ovom solarnom koncentratoru ,moze se diskutovati i o problemima ove drzave zasto ne ulaze u neke projekte.
Mozda su termalni izvori,solarna energija,vetrenjace, posumljavanje,uopste zelena energija, nekome ko prodaje gas,naftu,ugalj..smetnja i sukob njegovih interesa.
Energenata je u Srbiji sve manje,krajnje je vreme ulagati u projekte koji ce nas energetski osigurati sada I u buducnisti.
Što se tice naseg projekta ,on je u fazi merenja ,neki sagovornici traze odgovore pre nego mi zavrsimo ta merenja.
Solarni proracuni su isti svugde u svetu ,zna se koliko je insolacija po m2 koliki je stepen iskoriscenja pri određenoj refleksiji.Koji faktori uticu na toplotne gubitke.
Ti faktori su nestabilne promenljive i zavise od vetra ,oblacnosti,spoljnje temperature.reemisije. I pored svih gubitaka ,koncentratori nadmasuju vise od dva puta foronaponske panele.
Na sajtu idiegogo je navedeno zasto je takva suma u pitanju.veliki deo sume se trazi za istrazivanja I pravljenja prototipa., a ne da je to cena jednog primerka koncentratora.
Ako bas nekoga zanima mogu mu reci cenu koncentratora na kilo.ali taj podatak ne znaci mnogo. Neka skupa kola kostaju proizvidjaca 500eur na kilo a konacna cena je 12000 eura.
Kada se pocne serijska proizvodnja -bice poznata i cena.
Sada trazimo investitora za pravljenje prototipa a ne u neke druge svrhe.
G din stanko je rekao da ce naci nekoga da popravi taj los engleski na sajtu, ja sam u skoli ucio ruski ,malo mu tu mogu pomoci.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.vipmobile.rs.



+6455 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 16:12 - pre 112 meseci
Citat:
MRAVIK
Pored diskusije o ovom solarnom koncentratoru ,moze se diskutovati i o problemima ove drzave zasto ne ulaze u neke projekte.

Zato što posao države nije da ulaže u projekte već da stvara investicionu klimu u kojoj će vlasinici privatnog kapitala da ulažu svoj novac.

Konkretno u slučaju tvoje solarne elektrane država daje više nego povoljan podsticaj kroz povlašćenu otkupnu cenu električne energije, a na tebi je da privučeš privatne investitore koji će da ulože u tvoj projekat i da kroz njega oboje zaradite novac.


 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 16:22 - pre 112 meseci
Citat:
ventura: Zato što posao države nije da ulaže u projekte već da stvara investicionu klimu u kojoj će vlasinici privatnog kapitala da ulažu svoj novac.

Konkretno u slučaju tvoje solarne elektrane država daje više nego povoljan podsticaj kroz povlašćenu otkupnu cenu električne energije, a na tebi je da privučeš privatne investitore koji će da ulože u tvoj projekat i da kroz njega oboje zaradite novac.




Potpuno se slazem sa tobom ,ali drzava je vlasnik (osnivac) velikih toplana, koje bi koriscenjem solarne energije doprinele u pojeftinjenju grejanja i standardu građana.
Sta se ovde dobija ako mi ostvarimo projekte van Srbije?
Nekih resora drzava ne bi trebalo da se odrekne a jedan je energija.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 16:27 - pre 112 meseci
Ja pozdravljam ideju ma kakav god na kraju bio rezultat.


Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 16:40 - pre 112 meseci
Citat:
MRAVIK: Nije problem u dezurnim "razapinjacima" i "profesionalnim shvatacima istine"na ovom forumu,problem je sto se niko ne udubi u srz postavljene teme.

Znači, ako sam dobro shvatio, srž je da vi imate "najljepše" namjere da pomognete čovječanstvu, a što to nastojite da ostvarite tako što bi strpali pare u svoj džep pomoću prevara, laži, izmišljenih sprava i pogona koji samo služe da se izmame pare od države, naivnih pojedinaca, tehnički neobrazovanih hipika i hipstera, a usput i ne funkcionišu - to je sporedna nebitna stvar kojom se bave "dezurni razapinjači" i "profesionalni shvaćači istine"?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 16:55 - pre 112 meseci
Citat:
MRAVIK:
Citat:
Trick__Fix:
Postavljač teme nije uopšte bio svestan da će ovde da mu se GRATIS uradi i skener i magnetna rezonanca,
i njemu, i sajtu, i firmi, i.... ma sve komlett tretman ...



Nije problem u dezurnim "razapinjacima" i "profesionalnim shvatacima istine"na ovom forumu,problem je sto se niko ne udubi u srz postavljene teme.
Istina je da onaj koji pokusa nesto da uradi,bude i u situaciji da ne uspe. Voleo bi da mi kazu ovi diskutanti sta su oni probali u zivotu i sta im je uspelo.

Pored diskusije o ovom solarnom koncentratoru ,moze se diskutovati i o problemima ove drzave zasto ne ulaze u neke projekte.
Mozda su termalni izvori,solarna energija,vetrenjace, posumljavanje,uopste zelena energija, nekome ko prodaje gas,naftu,ugalj..smetnja i sukob njegovih interesa.
Energenata je u Srbiji sve manje,krajnje je vreme ulagati u projekte koji ce nas energetski osigurati sada I u buducnisti.
Što se tice naseg projekta ,on je u fazi merenja ,neki sagovornici traze odgovore pre nego mi zavrsimo ta merenja.
Solarni proracuni su isti svugde u svetu ,zna se koliko je insolacija po m2 koliki je stepen iskoriscenja pri određenoj refleksiji.Koji faktori uticu na toplotne gubitke.
Ti faktori su nestabilne promenljive i zavise od vetra ,oblacnosti,spoljnje temperature.reemisije. I pored svih gubitaka ,koncentratori nadmasuju vise od dva puta foronaponske panele.
Na sajtu idiegogo je navedeno zasto je takva suma u pitanju.veliki deo sume se trazi za istrazivanja I pravljenja prototipa., a ne da je to cena jednog primerka koncentratora.
Ako bas nekoga zanima mogu mu reci cenu koncentratora na kilo.ali taj podatak ne znaci mnogo. Neka skupa kola kostaju proizvidjaca 500eur na kilo a konacna cena je 12000 eura.
Kada se pocne serijska proizvodnja -bice poznata i cena.
Sada trazimo investitora za pravljenje prototipa a ne u neke druge svrhe.
G din stanko je rekao da ce naci nekoga da popravi taj los engleski na sajtu, ja sam u skoli ucio ruski ,malo mu tu mogu pomoci.



Izvini, a sta TEBE, bas tebe i jos jednog.. zabole za energetsku situaciju u Srbiji..Koliko vidim, apeluje se na 300k$ za SILNU BRIGU. Navodno "istrazivanje"..?

A STA to da "istrazujete", kada SAM kazes:
Citat:
Solarni proracuni su isti svugde u svetu ,zna se koliko je insolacija po m2 koliki je stepen iskoriscenja pri određenoj refleksiji.Koji faktori uticu na toplotne gubitke.


Pusti sada svetsku krizu i siroke misli, ovde imamo konkretan patent(u pokusaju) koji tehnicki razmatramo....

Mislim da ti nije JASNO, ali ako nije, shvatices, da SANERSKE floskule kvazipronalazaca tipa "krajnje je vreme ulagati u projekte" su za neke siroke narodne mase, tribine i magazine tipa Trece oko, ne za ovaj forum..

Forum "naftasa", spremnih da ODBRANE "uljne tehnnologije"...

Tesko je sagovornike na OVOM forumu podvesti pod JEFTINE diskreditacije..ali, ako sno nesto PREVIDELI, bolje nas PROSVETLI, priznacemo propust, nego da pokusas jeftine netehnicke diskreditacije...

Da zakljucimo, SVE se zna, samo treba u DVA dzepa proslediti 300k$...pa da Srbija procveta...mislim energetski
 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 16:58 - pre 112 meseci
Citat:
Odin D.: Znači, ako sam dobro shvatio, srž je da vi imate "najljepše" namjere da pomognete čovječanstvu, a što to nastojite da ostvarite tako što bi strpali pare u svoj džep pomoću prevara, laži, izmišljenih sprava i pogona koji samo služe da se izmame pare od države, naivnih pojedinaca, tehnički neobrazovanih hipika i hipstera, a usput i ne funkcionišu - to je sporedna nebitna stvar kojom se bave "dezurni razapinjači" i "profesionalni shvaćači istine"?


Ako tko gledamo na kategoriju pronalazaca,da su oni sve sto si naveo.Mi bi danas bili u kamenom dobu ,bez kamene sekire u ruci.
Pronalazaci su u vecini slucajeva bez sredstava za ostvarenje njihovih ideja. Pa su prinudjeni ta sredsva od nekoga traziti.
Zelena energija ce u svakom slucaju odloziti unistavanje ove nase planete, u jednu ruku ova oblast spasava svet,tu si u pravu.
Ja licno ne gledam na to kao misiju,nego ostvarivanje nasih. Ako bude profita ,bice zasluzen.
A vecim delom potrosen na patente koji cekaju ne u fioci vec na stolu.
Nas pronalazak je razmatran i podrzan od kompetentnih strucnjaka iz ove oblasti.To pobija tvrdnju da ne radi. I bez te podrske ni u snu ne bi krenuli u ovaj projekat.
 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 17:05 - pre 112 meseci
Citat:
vladd: Pusti sada svetsku krizu i siroke misli, ovde imamo konkretan patent(u pokusaju) koji tehnicki razmatramo....

Mislim da ti nije JASNO, ali ako nije, shvatices, da SANERSKE floskule kvazipronalazaca tipa "krajnje je vreme ulagati u projekte" su za neke siroke narodne mase, tribine i magazine tipa Trece oko, ne za ovaj forum..

Forum "naftasa", spremnih da ODBRANE "uljne tehnnologije"...:)

Tesko je sagovornike na OVOM forumu podvesti pod JEFTINE diskreditacije..ali, ako sno nesto PREVIDELI, bolje nas PROSVETLI, priznacemo propust, nego da pokusas jeftine netehnicke diskreditacije...

Da zakljucimo, SVE se zna, samo treba u DVA dzepa proslediti 300k$...pa da Srbija procveta...mislim energetski:)



Pod istrazivanje smatramo ,unapređenje ovog sistema, na polju stirling tehnologijei free piston generatora z adirektno pretvaranje toplotne energije sunca u elektricnu . istrazivanje boljeg skladiscenja toplote i boljih materijala u procesu proizvodnje koncentratora.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 17:06 - pre 112 meseci
Citat:
MRAVIK: Ako tko gledamo na kategoriju pronalazaca,da su oni sve sto si naveo.Mi bi danas bili u kamenom dobu ,bez kamene sekire u ruci.

Ne baš. Bilo je, i ima još uvijek, pronalazača i pronalazaka koji rade i koji nečemu vrede.
Ti prvo treba da postigneš da tvoj pronalazak bude koristan, pa onda možeš da se žališ.

Citat:
MRAVIK: Ja licno ne gledam na to kao misiju,nego ostvarivanje nasih. Ako bude profita ,bice zasluzen.
A vecim delom potrosen na patente koji cekaju ne u fioci vec na stolu.

Ma šta kažeš? Na stolu!
Vrlo sam impresioniran što je "pronalazak" doputovao iz fijoke na sto.

Citat:
MRAVIK: Nas pronalazak je razmatran i podrzan od kompetentnih strucnjaka iz ove oblasti.To pobija tvrdnju da ne radi. I bez te podrske ni u snu ne bi krenuli u ovaj projekat.

Zašto ti je onda bilo potrebno da lažeš da imate patent, i zašto vam je onda "patent" odbijen?
Imaš li ijedno ime i prezime konkretnog kompetentnog stručnjaka iz ove oblasti koji vas je podržao? I čime vas je to podržao?


 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 17:11 - pre 112 meseci
Marvik

Iz mog iskustva koje je proizišlo iz bavljenja privatnim poslovima manje ili više uspešno sam ti
i postavio neka pitanja. Ni na jedno mi nisi dao odgovor. Nemoj mi reći da nemaš predstavu
kolika je okvirna cena i osnovne perfomanse sistema , a juriš investitore. Ako imate proizvod
ne možete da tražite 100.000 za izradu dokumentacije, pa valjda ste to uradili da bi mogli da
napravite prototip. Ako ti neko da 100.000 za dokumentaciju to nije više tvoje već njegovo.
A uzgred i nema vas više na : https://www.indiegogo.com/proj...for-thermal-energy-electricity
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 17:13 - pre 112 meseci
Citat:
MRAVIK: Potpuno se slazem sa tobom ,ali drzava je vlasnik (osnivac) velikih toplana, koje bi koriscenjem solarne energije doprinele u pojeftinjenju grejanja i standardu građana.
Sta se ovde dobija ako mi ostvarimo projekte van Srbije?
Nekih resora drzava ne bi trebalo da se odrekne a jedan je energija.


Jedan osnovni problem sa ovom napravom što ne može da se koristi za grejanje to jest kao zamena za toplane. Zimi je neupotrebljiva za tu namenu.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 17:15 - pre 112 meseci
Branko, ne valja taj link, ES ga je pojeo, nađi originalni post sa url-om.
 
Odgovor na temu

MRAVIK

MRAVIK
Član broj: 326995
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Solarni koncentrator04.01.2015. u 17:24 - pre 112 meseci
Citat:
stil: Jedan osnovni problem sa ovom napravom što ne može da se koristi za grejanje to jest kao zamena za toplane. Zimi je neupotrebljiva za tu namenu.





U letnjem periodu toplane trose mnogo energije na grejanje tople sanitarne vode ,troseci uglaj i naftu.potrosnja sanitarne tople vode je velika.
Solarni koncentratori u tom periodu mogu zameniti te energente. A ti energenti se mogu koristiti u periodu kada solarni sistem ne funkcionise tokom tri meseca.
Stedi se kada ima,a trosi kada nema.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Solarni koncentrator

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84821 | Odgovora: 286 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.