Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dr. Sladjana Velkov...

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 380120 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...31.03.2017. u 23:52 - pre 85 meseci
Citat:
ssi:Ti to na osnovu znanja stecenog na studijama medicine ?
Ili mozda je i to proizvod tvog neogranicenog-super-sega-mega uma ?

Jok brate, na osnovu obične statistike. Znaš šta je statistika i verovatnoća, učio si valjda u školi?
Uzgred, ti zaista zamišljaš da svako ko završi neke studije zaista i zna sve to što je učio a za šta ima diplomu? Ali, zaista, ti to zamišljaš?
 
+3

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 00:54 - pre 85 meseci
Citat:
pisac:Uzgred, ti zaista zamišljaš da svako ko završi neke studije zaista i zna sve to što je učio a za šta ima diplomu? Ali, zaista, ti to zamišljaš?


Evo klasicno koriscenje logickih greski u tvom stilu, da bi se pobedilo u debati a ne da bi se iskreno vodila konverzacija o ovoj temi.

ssi te pita da li imas formalno obrazovanje iz oblasti u kojoj se pretstavljas kao veliki poznavalac i autoritet.

Pretpostavka koju on iznosi je: "da bi bio strucan iz oblasti medicine u kojoj se nameces kao strucnjak, osnovni uslov bi bio da imas zavrseno visoko obrazovanje iz te iste te oblasti."

Tvoj argument je - "nisu svi koji su zavrsili medicinski fakultet strucnjaci iz oblasti za koju su zavrsili fakultet" - dakle potpuno tacan argument, ali u potpunosti ne povezan sa onim sto je upuceno kao pitanje ili predpostavka prema tebi.

Evidentno je da svi ljudi koji su autoriteti i poznavaoci ove oblasti jesu medicinski strucnjaci sa formalnim obrazovanjem, i oni koji tvrde da su vakcine bezbedne i oni koji su protiv vakcinacije, sto nikako ne povlaci i da su svi koji su formalno obrazovani iz oblasti medicine i strucnjaci, niti se to tvrdi, kao sto ti je kristalno jasno :)



Sad lepo odgovori na pitanje, da li posedujes formalno obrazovanje iz oblasti za koju smatras da si veoma strucan?
 
+1

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 02:33 - pre 85 meseci
A gde su tvoje logičke greške? Gde sam ja rekao da sam ja veoma stručan? Ja sam samo rekao da se nikakve procedure ne poštuju i da te procedure služe samo da zamažu oči naivčinama. Ne samo u medicini već u bilo čemu. Bar u Srbiji i u svim mediteranskim i istočnoevropskim zemljama, za razliku od hladnih severnih i zapadnih.

Uzgred statistika je sasvim dovoljna za temu u kojoj se nalazimo, ne treba ti nikakvo znanje iz medicine. Čista statistika! A ono što ja znam a vi očigledno ne znate je agregacija podataka iz različitih oblasti ljudskog delovanja i uočavanje paralelnih/sličnih dešavanja i postupaka (odnosno ljudske psihologije, jer ljudska psihologija je zajednička crta u svim oblastima), iz čega mogu da izvučem pouzdan zaključak i iz oblasti u koju se ne razumem. A naročito kad imam ličnog iskustva koje te zaključke potvrđuje u praksi.
 
+2

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 02:40 - pre 85 meseci
I najbitnije: Nemaš nikakvo pravo da silom teraš nekoga da ubrizgava sebi nešto što ti smatraš neophodnim. Nikakvo, ni pod kojim obrazloženjem, ni sa kakvim razlogom. Ako se panično plašiš bolesti, a ti se testiraj do iznemoglosti i ubrizgavaj sebi šta god hoćeš, ali nikoga nemaš pravo da teraš da otklanja tvoje paranoidne strahove povredom sopstvenog integriteta.

Ako si paranoičan, odeš lepo kod odgovarajućeg čika psihodoktora i kažeš: doktore, ja se strašno plašim da ću da se zarazim iako sam vakcinisan svim mogućim vakcinama od svega što postoji na ovom svetu.

A onda će on da te posavetuje kako da se izlečiš, možda će ti dati neke lekove, možda neku psihoterapiju, videćeš već.
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 06:08 - pre 85 meseci
Ja se ne zalazem za nasilnu vakcinaciju, ako je slucajno to shvaceno, ja se zalazem da se ovde iznose argumenti struke, i to svetske (ne zapadne EU, nego svih, Severne Koreje i Kube, Kine i Rusije, celog sveta, posto ne pati ceo svet od problema sa vakcinom koje vidimo u Srbiji), a ne, da se bez adekvatnog znanja, prosipa pamet i paranoja iz oblasti za koju jednostavno nismo dovoljno strucni, jer posledice tog pametovanja mogu biti za nekog velike. Poput posledica pametovanja ljudima obolelim od raka da odbace zvanicnu medicinu i lece se sveze cedjenim sokom od cvekle...

Pri tom se isto zalazem da se prica iskreno, i ako nemas argumente koji mogu da podupru tvoj stav, da se ne gura demagogija, lepljenje etiketa drugim diskutantima (ssi-jeva tehnika) i izvrtanje logike, jer ne raspravljamo da li je bolji windows ili linux, nego se radi o necem sto zaista moze u buducnosti da utice na neciji zivot.

Kad struka bilo gde u svetu u bilo kojoj drzavi odbaci kompletnu vakcinaciju kao stetnu, ili bilo koju vakcinu koja je danas u upotrebi u celom svetu, ja cu biti prvi koji ce to postovati ovde. Kad se dokaze da su farmaceutske kuce manipulisale sistem i proturile lekove (kao sto non-stop rade) tamo gde ti lekovi ne cine nikakvu korist ili jos gore cine stetu, ja cu biti prvi koji ce postovati to kao tesko sr*nje.

Dakle argumentuj svoje strucne stavove sa rezultatima strucnih istrazivanja koji ih podupiru, a ne sopstvenim pametovanjima, a svoje moralne ili eticke stavove naravno baziraj na sopstvenom misljenju, ali kad budes izvlacio sopstvene stavove, stavi argumente struke na osnovu kojih si ih bazirao.

Kad krenes da se frljas sa statistikom, prilozi neki dokument koji podupire tvoje procente i neki dokument gde te procente tumaci neki strucnjak, a ne da ti na osnovu toga sto si 5x otisao sa detetom na vakcinaciju da genralizujes stanje u celom svetu (isto logicka greska), posto jeli imas dete koje je vakcinisano pa na osnovu toga sve sto moze da se zna o vakcinama - ti znas...


EDIT: Nisam hteo da pravim kilometarski post, ali evo iz poslednja dva posta, evo cisto da vidis svoju argumentaciju:

Citat:
pisac:
Uzgred, ti zaista zamišljaš da svako ko završi neke studije zaista i zna sve to što je učio a za šta ima diplomu? Ali, zaista, ti to zamišljaš?


- Svi koji zavrse studije medicine nisu strucnjaci da mogu pricaju o ovoj temi, jer zavrsetak studija nije garancija znanja.


Citat:
pisac:
Uzgred statistika je sasvim dovoljna za temu u kojoj se nalazimo, ne treba ti nikakvo znanje iz medicine.



- Nije potrebno da imas znanje iz medicine da bi pricao o ovoj temi.


Sta je ovo nego demagogija?


[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 01.04.2017. u 09:28 GMT+1]
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 12:26 - pre 85 meseci
OPŠTA DEKLARACIJA O LJUDSKIM PRAVIMA (1948) 1

Član 1.
Sva Ijudska bića rađaju se slobodna i jednaka u dostojanstvu i pravima. Ona su obdarena razumom i svešću i treba da jedni prema drugima postupaju u duhu bratstva.

Član 3.
Svako ima pravo na život, slobodu i ličnu sigurnost.

Član 5.
Niko se ne sme podvrgnuti mučenju ili okrutnom, nečovečnom ili ponižavajućem postupku ili kažnjavanju.

Član 7.
Svi su pred zakonom jednaki i imaju pravo, bez ikakve razlike, na jednaku zaštitu zakona. Svi imaju pravo na jednaku zaštitu protiv bilo kakve diskriminacije kojom se krši ova deklaracija i protiv svakog podsticanja na takvu diskriminaciju.

Član 12.
Niko na sme biti izvrgnut samovoljnom mešanju u njegov privatan život, porodicu, dom ili prepisku, niti napadima na njegovu čast i ugled. Svako ima pravo na zaštitu zakona protiv ovakvog mešanja ili napada.

1 Opštu deklaraciju je usvojila i proglasila Generalna skupština UN Rezolucijom 217 A (III) od 10. decembra 1948. godine.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 13:12 - pre 85 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
pisac:
Uzgred statistika je sasvim dovoljna za temu u kojoj se nalazimo, ne treba ti nikakvo znanje iz medicine.

- Nije potrebno da imas znanje iz medicine da bi pricao o ovoj temi.
Sta je ovo nego demagogija?



O kakvoj demagogiji pričaš ti?

Hajde lepo se fokusirajte na suštinu. Suština je da vakcina (u kapitalizmu naročito) ne sme da bude obavezna jer ako je obavezna onda to automatski omogućava provlačenje raznog đubreta kao obaveznog radi zarade (to je u ljudskoj psihopatskoj prirodi, ako psihopati omogućiš da zloupotrebi zakon on će to i uraditi, i ne samo to nego će i zakone doneti po svojoj meri ako uspe da izlobira tamo gde treba), a to srozava i kvalitet vakcina i opšte zdravlje a ujedno povećava otpor prema (nepotrebnim ili lošim) vakcinama. Nametanje vakcine je povreda fizičkog integriteta, i to je činjenica.

Ja ovde govorim da vakcina ne sme da bude obavezna, a na to se automatski nakači X vakcinofanatika koji pričaju kako je to super-turbo-mega zaštita od zlih bolesti i da je to bezbedno kao popiti čašu vode, i da su tu nekakve silne procedure i kojekakve druge fantazije. Pa dobro, vakcinišite se vi sa čime god hoćete, to je vaša stvar. To je problem ovde, što neko stalno pokušava nekome drugome da nametne svoje viđenje. Ja ne namećem nikome ništa, radite vi apsolutno šta god hoćete sa svojim zdravljem - vaša stvar.
 
+2

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 13:33 - pre 85 meseci
Poznajem nekoliko ljudi čija su deca uveliko "brbljala" već od 1. godine, da bi u drugoj godini primili te vakcine (trovalentne, petovalentne i kako se već zovu) i deca su odjednom prestala bilo šta da pričaju sve do 4. godine života, imaju problema u školi, moraju kod logopeda, kod psihologa na testu ima IQ ispada maltene 60.

I onda vam dođe neki lekar i kaže da farmaceutska industrija i lekar nikome NE GARANTUJU da neće biti problema i negativnih posledica tih vakcina, ali da je to zanemariv broj slučajeva u odnosu na ono što se dobija (valjda neka sigurnost od nekih tamo bolesti)!
Dakle, ako se kojim slučajem dogodi vašem detetu, prihvatite da vaše dete spada u zanemariv procenat onih kod kojih vakcina ipak ima negativne efekte, prihvatite da je život vašeg deteta unazađen i upropašten, a za to NIKO neće odgovarati!


E, pa kad budu počeli da daju milionske iznose kao penale za svako dete koje oseti bilo kakvu negativnu posledicu vakcine, onda neka uvedu da bude obavezna, pa to dete kad sutra ne završi nikakvu školu, bar da ima od čega da živi.
Lako je nekome da priča za nečije dete kako je ono "jedno u hiljadu" slučajeva sa negativnim posledicama, neka odgovore oni lepo na pitanja otkud odjednom toliko autistične dece u SAD, kod koje se autizam ispoljio upravo nakon primanja vakcina.

Da li je uopšte neko i radio istraživanje u kome bi polovinu dece vakcinisao, a polovinu ne, pa kasnije pratio koliko se autistične dece pojavi kod jedne i druge grupe?
Naravno da nije, jer bi rezultati bili očigledni.


A to što farmaceutska industrija tumači da je vakcina samo okidač za autizam koji bi se svakako pojavio kasnije neka okače mačku o rep. Mnogo toga je "okidač" za razne procese - pa ako pojedem 2 grama uranijuma, naravno da će to da bude okidač za kancer (za koji se zna da nastaje zbog grešaka u DNK koji mogu biti posledica raznih faktora, pa između ostalog i radijacije), što ne znači da će se on kasnije svakako pojaviti čak i ako taj uranijum ne pojedem.


A posledice vakcina ćemo videti za 2-3 generacije, pošto se zna da su i kod belih miševa posledice bile očigledne tek u 3. ili 4. generaciji.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
+2

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 14:58 - pre 85 meseci
@mjanjic - ne znam da li si gledao ovo:




P.S. Nije da treba da ga uzimas kao definitivnu referencu nego kao startnu tacku za dalje istrazivanje.
 
0

vilil

Član broj: 50374
Poruke: 19
*.gadearsh.net.



+26 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 15:13 - pre 85 meseci
Citat:
bananaphone: Evo klasicno koriscenje logickih greski u tvom stilu, da bi se pobedilo u debati a ne da bi se iskreno vodila konverzacija o ovoj temi.

Kakva debata? Kakva pobeda? O cemu ti, i ostali, pricate?! Debata sa covekom (piscem) cije je dete osteceno primanjem vakcine?! Vi njega ubedjujete da je to, sta, u redu, nebitno, desava se...sto mu je dete osteceno?!

Cuj, "pobeda u debati"?! Evo, posto ti ocigledno to mnogo znaci...pobedio si u debati!!! Bravo!!!

A onda se prosetaj, recimo, malo do Instituta za eksperimentalnu fonetiku i patologiju govora u Jovanovoj, pa "debatuj" malo sa roditeljima koji se i za slamku hvataju ne bi li makar malo osposobili decu da funkcionisu. Ili se bar raspitaj koliko privatnih "ordinacija" ima po Srbiji, koje koriste muku roditelja i pljackaju ih na sve moguce nacine.

Ne dao ti Bog da dozivis to sto su doziveli i dozivljavaju i sto ce ih pratiti ceo zivot, mnogi roditelji cija su deca ostecena. Sram te bre bilo.
 
+4

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 15:22 - pre 85 meseci
Citat:
pisac:
O kakvoj demagogiji pričaš ti?

Hajde lepo se fokusirajte na suštinu. Suština je da vakcina (u kapitalizmu naročito) ne sme da bude obavezna jer ako je obavezna onda to automatski omogućava provlačenje raznog đubreta kao obaveznog radi zarade (to je u ljudskoj psihopatskoj prirodi, ako psihopati omogućiš da zloupotrebi zakon on će to i uraditi, i ne samo to nego će i zakone doneti po svojoj meri ako uspe da izlobira tamo gde treba), a to srozava i kvalitet vakcina i opšte zdravlje a ujedno povećava otpor prema (nepotrebnim ili lošim) vakcinama. Nametanje vakcine je povreda fizičkog integriteta, i to je činjenica.

Ja ovde govorim da vakcina ne sme da bude obavezna, a na to se automatski nakači X vakcinofanatika koji pričaju kako je to super-turbo-mega zaštita od zlih bolesti i da je to bezbedno kao popiti čašu vode, i da su tu nekakve silne procedure i kojekakve druge fantazije. Pa dobro, vakcinišite se vi sa čime god hoćete, to je vaša stvar. To je problem ovde, što neko stalno pokušava nekome drugome da nametne svoje viđenje. Ja ne namećem nikome ništa, radite vi apsolutno šta god hoćete sa svojim zdravljem - vaša stvar.


O demagogiji koju provlacis kroz vecinu svojih postova, ti prijatelju pricas o vakcini kroz poslenjih xy stranica kao da si definitivni autoritet za ovu temu, a na kraju i sam kazes da nisi, sto ne znaci da ces u sledecem postu ponovo nastupiti kao strucnjak.
Ako nisi strucan da pricas o temi, mozes da navedes neka istrazivanja koja potvrdjuju tvoje teze, teorije i strahove, ili bar statistiku na koju se u poslednjih par postova pozivas, umesto sto krenes post sa:

Citat:
pisac:
Naravno da postoje procedure skoro za sve u životu. A znaš li koliko se tih silnih procedura sprovodi i poštuje, iz bilo koje oblasti u životu? Pa po mojoj proceni na osnovu mog iskustva, manje od 5%.


A onda to uzmes kao definitivni, naucno dokazani podatak, uklesan munjom u kamenu sa kojim si dokazao sta si vec hteo da dokazes u sledecem postu:

Citat:
pisac:
Pa ti reče postoje procedure a ja ti dokazao da se ne sprovode. Ne znam šta ti znači ovaj zadnji post.



Jednostavno daj vise ispljuni istrazivanja na koja se pozivas i na osnovu kojih guras svoje stavove.


Sto se tice licne odluke - slazem se, i da je to jedino sto si ti ovde iznosio, tvrdio, prevrtao i demagogisao, ne bi ti i ja imali sta da raspravljamo.

Ne treba da se uvodi obavezna vakcina, nego treba narod da se obrazuje, da shvati kako stvari stoje, ali ne od strane tebe i mene, nego od ljudi koji su strucnjaci za tu oblast.

 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...01.04.2017. u 15:33 - pre 85 meseci
Citat:
vilil:
Citat:
bananaphone: Evo klasicno koriscenje logickih greski u tvom stilu, da bi se pobedilo u debati a ne da bi se iskreno vodila konverzacija o ovoj temi.

Kakva debata? Kakva pobeda? O cemu ti, i ostali, pricate?! Debata sa covekom (piscem) cije je dete osteceno primanjem vakcine?! Vi njega ubedjujete da je to, sta, u redu, nebitno, desava se...sto mu je dete osteceno?!

Cuj, "pobeda u debati"?! Evo, posto ti ocigledno to mnogo znaci...pobedio si u debati!!! Bravo!!!

A onda se prosetaj, recimo, malo do Instituta za eksperimentalnu fonetiku i patologiju govora u Jovanovoj, pa "debatuj" malo sa roditeljima koji se i za slamku hvataju ne bi li makar malo osposobili decu da funkcionisu. Ili se bar raspitaj koliko privatnih "ordinacija" ima po Srbiji, koje koriste muku roditelja i pljackaju ih na sve moguce nacine.

Ne dao ti Bog da dozivis to sto su doziveli i dozivljavaju i sto ce ih pratiti ceo zivot, mnogi roditelji cija su deca ostecena. Sram te bre bilo.



Smekeru i ja imam tesko autisticno dete, koje ne moze da ide u normalnu skolu, i bio sam u svim institucijama koje postoje u Srbiji i u NL, druzim se sa roditeljima koji imaju autisticnu decu, na dnevnom nivou pricam sa strucnjacima, od lekara do psihijatara, procitao sam o vakcinama verovatno vise nego svi ostali ucenici na ovoj temi - bas zbog ovakvih vrlih poznavaoca medicine poput pisca, koji su me svojevremeno nabedili da su problemi mog deteta povezani sa vakcinacijom, pa me to ipak ne cini autoritetom za ovu oblast.

Moja nesreca sa detetom mi ne daje pravo da to dete koristim kao argument na ovom pisljivom forumu, za moje poznavanja medicine, mozda mogu da pomognem nekom drugom roditelju koji ima isti problem, ali da mu kazem - to ti je prijatelju od vakcina je u najmanju ruku debilno.
Pogotovo sto ovde u NL, dobar deo dece koja su autisticna zaista i dobiju diagnozu, koja nema nikakve veza sa vakcinama.


EDIT: Procitaj ponovo recenicu na koju si tako veselo pozurio da das misljenje i da osudis moj poziv da se prestane da debatovanjem i govori iskreno o ovoj temi...
Ti prijatelju mislis da meni znaci nesto sto pisac pise ovde? Zabole me, ali vidim da dosta ucesnika ovog foruma uzima to sto on pise vrlo ozbiljno, a ovo su odluke koje mogu ozbiljno da uticu na ljudske zivote.
Ja samo kazem da umesto sto slusaju demagogiju od pisaca (ili mene ili bilo koga), konsultuju strucnjake, ako ne verujete nasim ljudima, fala Bogu imate Internet, pretplatite se na strucne casopise, pratite istrazivanja, vidite trendove u drugim drzavama pa javljajte novosti, a ne da se deca sa problemima koriste kao argumenti na ovoj temi.

EDIT 2: Diagnozu da je vakcina izazvala probleme kod piscevog deteta je postavio pisac.



[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 01.04.2017. u 18:05 GMT+1]
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 04:12 - pre 85 meseci
Na osnovu grafikona koji to jasno i nedvosmisleno potvrđuje, a grafikon je napravljen na osnovu podataka iz kartona koje su doktori upisivali ali nisu hteli da analiziraju. Neću da ti kažem čega je tačno grafikon, ali tu nema sumnje nikakve. Onoga dana kada je dete primilo vakcinu toga dana je otrovano.

A što se tiče autiizma ja nigde nisam tvrdio da vakcina izaziva autizam. Ne tvrdim ni suprotno. Tvrdim da je otrovala moje dete i izazvala hormonalne i imonološke poremećaje i dalje teške bakterijske infekcije, a razlog trovanja se ne može utvrditi jer se niko time ne bavi, ma šta vi pričali o kojekakvim procedurama i glupostima. Da se neko time bavio možda bi se i našao razlog. Možda je vakcina bila neispravna, možda je cela serija bila neispravna, možda je dete imalo neku prikrivenu bolest, možda je trovanje nekim sastojkom iz vakcine, možda je genetska predispozicija, možda je loša kombinacija više vakcina, može da bude bilo šta, i to će ostati zauvek tajna jer time jednostavno niko oneće da se bavi. Kakve bre procedure? Dok god je vakcina obavezna, baš ih briga.

E zato vakcina ne sme da bude nametnuta.

A za procedure ti jesam dokazao. Na dotičnom primeru. I kad ljudima nacrtaš grafikon i pokažeš, oni ne urade ništa i puste da se to dešava i drugima. Kakve bre procedure? Meni doktorka (na moje pitanje kome se to prijavljuje) daje da ja sam popunim lekarski formular za prijavu posledica lekova, i da sam odnesem u institut za javno zdravlje. To su te procedure? Ne postoje procedure, postoji samo šarena laža za naivčine.
 
+1

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 07:40 - pre 85 meseci
Ovde u NL se ljudi ozbiljno bave, jer zele da saznaju sta nije u redu sa detetom da bi mogli da ga lece, ako je moguce, i da bi mogli da sprece u buducnosti probleme vezane za zdravlje dece. Serijski broj svake vakcine koju su moja deca primila i dalje stoji u njihovim "kartonima". I znas sta je rezultat?

Upravo ovo sto si i sam rekao, mnoga deca za koju roditelj iz ocaja postavlja diagnozu (vakcine, gluten, specificni proteini, trovanje teskim metalima i da ne pominjem mnoge opasnije diagnoze i terapije koje sludjuju roditelje autisticne dece danas) na kraju, posle visegodisnjeg istrazivanja, dobiju diagnozu od lekara, koja nema nikakve veze sa tim sto je roditelj postavio kao diagnozu. Naravno i pored svih resursa i angazovanja i roditelja i lekara, mnogi roditelji ostanu bez konkretnog objasnjenja i diagnoze i nastavljaju sa svojom borbom da sa jedne strane osposobe dete sto je vise moguce, i sa druge strane da dobiju diagnozu.

Na kraju krajeva kako mislis da su se dobile statistike sa problemima koje su izazvale vakcine, na koje se tako veselo pozivas u svojim postovima, ako niko u svetu na prati sta se desava sa decom nakon vakcinacije?

Ti mesas uverenje i znanje.

Mozda je vakcina pokrenula problem kod tvog deteta, a mozda i nije, mozda bi bilo koja jaca virusna infekcija imala isti efekt, mozda mozda mozda, ti prijatelju ne znas.

Ti imas uverenje, ali nemas jasno naucno objasnjenje koje bi rezultiralo ZNANJEM sta se desilo sa tvojim detetom, sto ne znaci da ti nisi u pravu ali ne znaci ni da nisi u krivu. Jer da imas znanje, mogao bi da kazes konkretno, u mom slucaju problem je bio taj i taj i desio se zbog tog.

Jednostavno mozes da kazes "ja sam duboko uveren" da je to tacno, ali onda ne mozes to da koristis kao univerzalni argument za izvlacenje zakljucaka, nego kao pocetnu tacku tvog istrazivanja, koje na kraju treba da rezultira znanjem o oblasiti o kojoj si imao uverenje.
A znanje mozes da koristis u daljnjoj argumentaciji.


Poenta moje price, tvoje bolesno dete, kao i moje nije argument u ovoj raspravi, argument je znanje, koje nemamo ni ti ni ja.

Ja se slazem da obavezna vakcina nije resenje, vec je resenje da se povrati vera u institucije, ali to valjda i ne raspravljamo.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 16:14 - pre 85 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
ssi:Ti to na osnovu znanja stecenog na studijama medicine ?
Ili mozda je i to proizvod tvog neogranicenog-super-sega-mega uma ?

Jok brate, na osnovu obične statistike. Znaš šta je statistika i verovatnoća, učio si valjda u školi?
Uzgred, ti zaista zamišljaš da svako ko završi neke studije zaista i zna sve to što je učio a za šta ima diplomu? Ali, zaista, ti to zamišljaš?


Postavio sam ti jednostavno pitanje:

Da li imas formalno obrazovanje iz oblasti medicine ?

Odgovorio si: NE

Drugim recima, ti samo nagadjas da su vakcine kod tvog deteta izazvale problem i to je to.

Citat:
pisac:
Na osnovu grafikona....


Taj grafikon nema nikakvo znacenje.

Gde je veza izmedju podataka na tom tvom grafikonu ? Sta je zavisna a sta nezavisna varijabla ?

Na grafikonu mozes da prikazes i zavisnost broja gusara i globalne temperature - i da tvrdis da temperatura raste jer
se broj gusara smanjio.

Problem je u tome sto broj gusara i globalna temperatura nemaju nikakve veze.

Citat:
pisac:
I najbitnije: Nemaš nikakvo pravo da silom teraš nekoga da ubrizgava sebi nešto što ti smatraš neophodnim. Nikakvo, ni pod kojim obrazloženjem, ni sa kakvim razlogom. Ako se panično plašiš bolesti, a ti se testiraj do iznemoglosti i ubrizgavaj sebi šta god hoćeš, ali nikoga nemaš pravo da teraš da otklanja tvoje paranoidne strahove povredom sopstvenog integriteta.

Ako si paranoičan, odeš lepo kod odgovarajućeg čika psihodoktora i kažeš: doktore, ja se strašno plašim da ću da se zarazim iako sam vakcinisan svim mogućim vakcinama od svega što postoji na ovom svetu.

A onda će on da te posavetuje kako da se izlečiš, možda će ti dati neke lekove, možda neku psihoterapiju, videćeš već.



Ne tera on nikoga da se vakcinise.

To rade drzava i medicinstka struka.

Znas lekari su ljudi koji za razliku od tebe imaju formalno medicinsko obrazovanje. I ne bave se proucavanjem izmisljenih dijagrama, koji nemaju nikakvo znacenje.

Citat:
pisac:
... Neću da ti kažem čega je tačno grafikon, ali tu nema sumnje nikakve..



Sto znaci da si povezao nesto sto nema veze jedno sa drugim, mozda cak i namerno, kako bi dobio "potvrdu" tvojih mastarija.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 17:08 - pre 85 meseci
Citat:
pisac:
I najbitnije: Nemaš nikakvo pravo da silom teraš nekoga da ubrizgava sebi nešto što ti smatraš neophodnim. Nikakvo, ni pod kojim obrazloženjem, ni sa kakvim razlogom. ...



Pre xy strana sam napisao ovo i to je uvek bio a i dalje je moj stav o obaveznoj vakcinaciji, cisto da vise prestanes da suptilno guras pricu kako ja nekom namecem obaveznu vakcinaciju. Ja nikom nista ne namecem, vec samo zelim da se ljudi informisu o vakcinaciji i da ova paranoja vise splasne.

http://www.elitemadzone.org/t482190-40#3661967

Citat:
bananaphone:
Citat:
Nika Matejic:
Citat:
bananaphone: Po meni nije ni bitno sta nas dvojica mislimo - zar ne?


Bitno je utoliko što je logično za očekivati od vas dvojice da se zalažete, tražite, borite itd. po nemačkim i holandskim forumima da se i u Nemačkoj i Holandiji uvede obavezna vakcinacija, kao što je uvedena ovde u Srbiji.
A ne da se po srpskim forumima borite protiv Slađane Velkov koja se zalaže za neobaveznu vakcinaciju, kakvu vi imate u Nemačkoj i Holandiji.

Samo zbog toga mi je bitno vaše mišljenje ... a da budem iskrena, odgovore nisam ni očekivala.


Sladjana Velkov se ne zalaze za neobaveznu vakcinaciju, nego propagira "vakcine ne štite već izazivaju bolesti" filozofiju. Nadam se da uspevas da uhvatis suptilnu razliku izmedju te dve stvari.

Evo ti moje misljenje - ja mislim da je vakcinacija civilizacijska tekovina, i da svaki roditelj treba da minimizuje rizik od smrtonosnih bolesti koje se sprecavaju vakcinacijom. Mislim da svaki roditelj treba da bude informisan o rizicima i problemima, ali da odluku treba da donese sam, bez prinude drzave.

Ako prelistas nazad videces da se ja ne zalazem ni za sta, nego dajem linkove ka prostim cinjenicama, koje mozes i sama naci za 10 sekundi, a koje su u koliziji sa paranojom koja vlada u Srbiji oko vakcina uopste...

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 23:16 - pre 85 meseci
Citat:
bananaphone:Mozda je vakcina pokrenula problem kod tvog deteta, a mozda i nije, mozda bi bilo koja jaca virusna infekcija imala isti efekt, mozda mozda mozda, ti prijatelju ne znas.


Ja znam da je vakcina pokrenula, a virusna infekcija je inače sastojak vakcine. Piše i u uputstvu. E sad da li bi se isto desilo i da je dete dobilo boginje ili zauške ili rubeole, to mene apsolutno ne zanima. Zanima me da država uzme i reši problem, odnosno utvrdi tačno koji deo vakcine je uticao na šta tačno i da zatim obezbedi terapiju (umesto da se ja snalazim raznim metodama), a ne da predstavnici države (u obliku doktora koji su kupili ili naboli diplomu na fakultetu) lupeta gluposti da to nema veze i da je to slučajno (jer ne umeju da postave dijagnozu, a ne smeju da kažu drugačije da ne bi izgubili posao - koji nisu u stvari ni zaslužili pa zato ne smeju da talasaju).

Ovo što ssi lupeta ne bih uopšte komentarisao. Da mu pokažem grafikon gde je X vreme a Y brzina i označim trenutak kada vozilo ostane bez goriva, on bi rekao da su to potpuno nepovezane veličine. Naravno da su nepovezane, ali u njegovoj glavi.
 
+1

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 23:35 - pre 85 meseci
Citat:
pisac: ...a ne da predstavnici države (u obliku doktora koji su kupili ili naboli diplomu na fakultetu) lupeta gluposti ...


Na osnovu cega ti tvrdis da ti doktrori nemaju pojma i da su kupili diplomu ?

Da li to tvrdis na osnovu sopstvenog obrazovanja iz oblasti medicine ?

Po cemu si ti strucan da ocenjujes znanje lekara ?


Po tome sto se ne slazu sa tvojim mastarijama ?

Citat:
pisac:
Da mu pokažem grafikon gde je X vreme a Y brzina i označim trenutak kada vozilo ostane bez goriva, on bi rekao da su to potpuno nepovezane veličine. Naravno da su nepovezane, ali u njegovoj glavi.


Eto, vidis kakve logicke greske pravis.

Naravno da ne znaci.

Ako je X - vreme, a Y brzina, pad brzine na dijagramu se moze rastumaciti kao:

- da je vozac otpustio pedalu gasa i smanjio brzinu
- da je vozac otpustio pedalu gasa, pritisnuo kocnicu i smanjio brzinu
- da vozilo ima nekakav tehnicki problem, te smanjuje brzinu
- da je vozilo udarilo u neku prepreku i pocelo da smanjuje brzinu
- da je pukla guma i vozilo se tesko krece, pa je na kraju vozac stao da vidi sta je problem
- da je vozac zaustavio vozilo da bi urinirao
- da je vozac zaustavio vozilo da bi jeo nesto ili otisao na kafu
- da je vozac zaustavio vozilo kako bi zadremao
- da je vozac zaustavio vozilo kako bi prosetao i protegao se

i na kraju :

- da je nestalo goriva

ali vidis ti si od svih mogucnosti izabrao:
- da je nestalo goriva

zato sto to odgovara tvojim mastarijama, uklapa se, to je ono sto ti zelis da cujes,
to je ono sto ti zelis da bude istina.

A u stvari, nemas dovoljno podataka.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 23:47 - pre 85 meseci
Pa zato i ne vredi polemisati sa tobom. Ti si operisan od mozga.

Pazi sad, vozač je moje dete, a ja sam bio sa njim u vozilu:
- niije otpustilo pedalu
- nije pritisnulo kočnicu
- tehnički problem naravno može biti, ali se baš desio dok je neko petljao po motoru sa novim filterom za gorivo koji sprečava kojekakve zaraze i kontaminaciju goriva, jako zanimljiva koincidencija
- vozilo nije udarilo
- nije pukla guma
- niko nije pišao, pio kafu, spavao, šetao

I na kraju, da nestalo je goriva. Jer sam ja posle sredio da dobija gorivo o trošku države i vozilo je tada nastavilo da ide kako treba.

Joj budale.
 
+1

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...02.04.2017. u 23:52 - pre 85 meseci
Ah, da, po čemu sam ja stručan da ocenjujem znanje lekara... genijalno pitanje od nekoga ko ne može da shvati osnovu ljudskog ponašanja i psihologije.

Ne ocenjujem ja znanje naučeno u školi, nego znanje i posvećenost pokazanu u praksi. Može taj da ima i sve desetke na fakultetu, a da posle ispita sve zaboravi i da nadalje izbegava usavršavanje i praćenje novih saznanja, ga posle boli qrc za tebe kao osobu kad se razboliš i da ti bez razmišljanja prepisuje standardne lekove (od kojih možda ima i proviziju ili seminare sa koleginicama) da bi te skinuo sa qrca, da luta pogledom i gleda u mobilni ili iz dosade mrda prstima dok pričaš simptome, a onda ti prepiše lekove za koje i u njihovom uputstvu možeš da pročitaš da su neodgovarajući.

E ja to umem da procenim jer umem da povezujem neke stvari i neke relacije. A ti ne umeš. Zato ti nemaš IQ koji imam ja niti ćeš ga ikada imati i zato ti slepo veruješ diplomama. Idi testiraj se do mile volje ali dostići mene ne možeš. Jel ti sad jasno ili treba da ti crtam?
 
+3

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 380120 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.