Srodne teme
17.01.2006. Sta je to ploter?
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dr. Sladjana Velkov...

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377196 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 12:54 - pre 80 meseci
I najnovije :

http://www.blic.rs/vesti/drust...u-o-vakcinama-i-zauvek/yfwjyd9

Ne morate da vakcinišete svu svoju decu...već samo onu koju želite da zadržite!
U mojoj porodici su sva deca vakcinisana...i sva buduća će...ako Bog da... biti...
Kao i deca svih ljudi koji dolaze kod mene na Slavu...i na koje sam ponosan...zbog njihove Dobrote...Duhovitosti...Mudrosti...i Pogleda na Svet...
Cela ova ujdurma oko vakcina je dobar pokazatelj u kom pravcu se zaputio ovaj naš Planet...
Ne morate završiti fakultet da bi bili obrazovani......



Covek je lepo opisao "naucnike" i "analiticare" tipa @pisac i ekipa:


- To znači da postoji veliki broj osoba koje precenjuju svoje znanje i sposobnosti,
uvereni su da su kompetentni u oblasti u kojoj su zapravo totalni laici.
I zbog toga što toliko malo znaju o nekom pitanju oni u stvari
nisu ni u stanju da sagledaju svoju nekompetentnos - kaže on.


Drugim recima citaci opskurnih internet blogova i skraci youtube klipova nisu svesni
svoje nesvesti.


Zato:

Slušajmo (dobrog) automehaničara za kola.
(Dobrog) advokata za sud.
A (dobrog) lekara za medicinu.

Ne pravim se pametan.
Ne guglam i ne raspitujem po komšiluku.
Ne kupujem sočiva na buvljaku i na stavljam kiseli kupus na rame.
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 13:19 - pre 80 meseci
dzabe, sad i da se Isus Hrist pojavi i kaze da je zemlja okrugla, javice se milioni koji ce reci da je to NASA-ina simulacija...
sve dok ne izbije neka epidemija pa oni iz antivac pokreta ne razglave vrata od doma zdravlja da prvi vakcinisu decu, i tako u krug... ljudska glupost je neizmerna, a internet je najbolje sredstvo da to i pokaze...
 
0

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 13:22 - pre 80 meseci
Citat:
ssi:
Drugim recima citaci opskurnih internet blogova i skraci youtube klipova nisu svesni
svoje nesvesti.


Zato:

Slušajmo (dobrog) automehaničara za kola.
(Dobrog) advokata za sud.
A (dobrog) lekara za medicinu.

Ne pravim se pametan.
Ne guglam i ne raspitujem po komšiluku.
Ne kupujem sočiva na buvljaku i na stavljam kiseli kupus na rame.


Ne razmisljam svojom glavom, ne koristim mozak sta ce mi...Kad ljudi "od autoriteta" meni kazu "skoci", ja pitam koliko visoko...Kad mi bace frizbi ja radosno trcim i hvatam...

Vuf vuf!

[Ovu poruku je menjao Windows2 dana 29.08.2017. u 16:26 GMT+1]
 
+2

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 13:59 - pre 80 meseci
Citat:
ssi:
Ne pravim se pametan.
Ne guglam i ne raspitujem po komšiluku.


Bravo za tebe. Tebi je život jednostavan: kako Veliki Brat kaže - tako treba.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+2

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 14:17 - pre 80 meseci
Pokret protiv vakcinisanja je krenuo iz SAD, gde ima najviše negativnih posledica po decu. Da li je npr. autizam posledica nekih vakcina ili je samo u pitanju koincidencija, tj. u pitanju su neki drugi faktori, to ne znam.
Ali se sećam šta je doktor Todor Jovanović pričao o najobičnijim američkim lekovima, koji su navodno za bogataše i do 10 puta skuplji, ali ne zato što su bolji, nego navodno ne sadrže neke supstance koje sadrže ovi lekovi za sirotinju - a to je, opet navodno, otkrio u Rusiji gde su mu dali pristup nekim moćnim mikroskopima, jer su u pitanju čestice koje ne reaguju hemijski, a navodno u 3. generaciji izazivaju neplodnost. Znamo za zvanične laboratorijske testove u kojima su neki lekovi i supstance koje se u njima koriste npr. kod pacova izazivali sterilitet u 3. ili 4. generaciji.

Može biti lupetanje, a može biti i istina. Ali, šta je naše Ministarstvo uradilo po pitanju kontrole kvaliteta lekova? Oni su čak praktično prodali Torlak tako da država više ne proizvodi ni najobičnije vakcine za grip, a treba da verujemo nekim strancima da nam žele dobro i da će nam prodati najkvalitetnije vakcine, lekove... isto kao i Nutelu sa 10% lešnika; pardon, 3% lešnika, jer mi ne volimo lešnik, pošto nam se više sviđa recept sa većim procentom šećera.
Pitam se kakve li lekove i vakcine volimo.

Takođe, šta se radi kod nas po pitanju istraživanja uzroka kancera, koji poprima epidemijske razmere, kao i po pitanju drugih bolesti? Ništa, samo se daju izjave da smo tu u evropskom proseku! Kako li je onima u vrhu tabele, ako smo mi u proseku?
Puna su nam groblja ljudi mlađih od 50 godina, od kojih je značajan procenat i onih ispod 30, što kombinovano sa malim natalitetom i značajnim iseljavanjem vodi ka tome da ćemo stvarno u skoroj budućnosti stati pod jednu šljivu.


Takođe, da li kod nas država prati posledice davanja MMR vakcina posle 2. godine i da li je bolje to uraditi ranije (kao što se preporučuje)? Znam za nekoliko dece koja su vakcinu dobila posle 2. godine, i odjednom su prestala da govore, samo klimaju glavom, da bi ponovo "progovorila" tek između 3. i 4. godine, a u 1. razredu imaju problem sa sklapanjem rečenica, tepanjem, moraju često kod logopeda...

Naravno da nema zvaničnih istraživanja, bar kod nas, ali je bitno da se bavimo školskim bluzama, iako knjige u pojedinim osnovnim školama koštaju oko 15.000 din., i to je nepostojeći problem u odnosu na bluze (ne kažem da uniforme ne trebaju, ali je harač izdavača knjiga daleko neophodnije rešiti - kako Slovenija može da ima besplatne udžbenike, plus elektronske verzije?).


A to da li su vakcine štetne ili korisne... neka proizvođači prvo objasne šta traži ŽIVA u pojedinim vakcinama!
I to se pravda time da je u pitanju mala koncentracija i da se više žive unosi preko ribe i drugih namirnica!!!
Dakle, prisustvo otrova u vakcinama pravda se tako.

Drugo, dete kada primi 5-valentnu vakcinu, ne treba nekoliko dana da ide u vrtić/jaslice, jer je imunitet oslabljen i dovoljno je da od nekoga pokupi virus gripa pa da se zdravstveno stanje iskomplikuje. Takođe, od ishrane i trenutnog imuniteta zavisi koliko će dete teško podneti tu vakcinu, a kod nas je opet daju svoj deci redom, bez prethodnog ispitivanja trenutnog stanja imuniteta, eventualnih alergija i sl.



A stav da je bolje da nečije dete i umre od vakcine da se neki milioni ne bi zarazili bolje da ne komentarišem, jer ovo nije srednji vek.
Kad bi se vašem detetu dogodilo da dobije autizam ili da umre od vakcine, promenili biste ploču i ne biste tako pričali! Posebno ako kod predaka roditelja nije bilo nikakvih sličnih slučajeva niti bilo kakvih genetskih poremećaja, i kad znate da dete nije primalo nikakve druge vakcine i lekove niti je konzumiralo sumnjivu hranu i sl.


A zašto se to događa sa vakcinama i da li su vakcine glavni uzrok ili samo okidač, ili se stvarno ne zna ili se krije - šta god da je u pitanju, mi kao država moramo da štitimo svoje najmlađe građane, umesto da ih tretiramo kao neke statističke podatke!!!
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 14:28 - pre 80 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
ssi:
Ne pravim se pametan.
Ne guglam i ne raspitujem po komšiluku.


Bravo za tebe. Tebi je život jednostavan: kako Veliki Brat kaže - tako treba.



Bravo za tebe, osim Jave znas sve o medicini, bolestima, automobilima, hemiji itd.

Da li si siguran da si ljudsko bice ? Ili mozda neki kiborg ?

Citat:
Windows2:
Ne razmisljam svojom glavom, ne koristim mozak sta ce mi...Kad ljudi "od autoriteta" meni kazu "skoci", ja pitam koliko visoko...Kad mi bace frizbi ja radosno trcim i hvatam...

Vuf vuf!



Sta cu, jer za razliku od tebe nisam diplomirao
medicinu
hemiju
farmaciju

pa da mogu da sudim o sadrzaju vakcina.

Moram da slusam doktora.


A i ne znam da crtam neke ( budalaste ) grafikone.
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 14:56 - pre 80 meseci
Citat:
superbaka:
dzabe, sad i da se Isus Hrist pojavi i kaze da je zemlja okrugla...

E izem ti primer!
Da se Isus pojavi i kaže da je Zemlja okrugla, tek tada bih počeo da sumnjam i dobro bih proverio. Zašto bih verovao Isusu a ne piscu? Šta, Isus je veći autoritet za astronomiju i epidemiologiju od pisca? Nešto ne verujem.
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 15:01 - pre 80 meseci
Citat:
SlobaBgd: E izem ti primer!
Da se Isus pojavi i kaže da je Zemlja okrugla, tek tada bih počeo da sumnjam i dobro bih proverio. Zašto bih verovao Isusu a ne piscu? Šta, Isus je veći autoritet za astronomiju i epidemiologiju od pisca? Nešto ne verujem.


@pisac je apostol i svetac zastitnik hipstera i onih obrazovanih putem YouTube-a
i opskurnih sajtova.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 15:02 - pre 80 meseci
Citat:
ssi: Bravo za tebe, osim Jave znas sve o medicini, bolestima, automobilima, hemiji itd. ?

Nisam kiborg, niti znam sve. Najčešće slušam pametnijeg od sebe. Ali razmišljam i guglam, i raspitujem se.


Citat:
ssi:
Moram da slusam doktora.


Vidiš, na primer, najnomalnija stvar je "zatražiti drugo (i treće) mišljenje". Ima čovek neku bolest, ode kod lekara. Lekar ga pregleda i predloži operaiciju. Onda taj isti čovek ode kod drugog lekara koji ga jednako pregleda i kaže da to (nešto) nikako ne treba operisati. I sad ? WTF ? Obojica doktori nauka, učeni ljudi, iskusni lekari, sa godinama staža. Šta sad ? Ako misliš da je ovo retko, pogrešno misliš, jer je veooma često.

Svi elementi tvog načina života su ispunjeni: ne praviti se pametan, ne raspitivati se po komšiluku, ne guglati, slušati doktora. Kog doktora ?


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 15:06 - pre 80 meseci
Citat:
Java Beograd: Nisam kiborg, niti znam sve. Najčešće slušam pametnijeg od sebe. Ali razmišljam i guglam, i raspitujem se.

Vidiš, na primer, najnomalnija stvar je "zatražiti drugo (i treće) mišljenje". Ima čovek neku bolest, ode kod lekara. Lekar ga pregleda i predloži operaiciju. Onda taj isti čovek ode kod drugog lekara koji ga jednako pregleda i kaže da to (nešto) nikako ne treba operisati. I sad ? WTF ? Obojica doktori nauka, učeni ljudi, iskusni lekari, sa godinama staža. Šta sad ? Ako misliš da je ovo retko, pogrešno misliš, jer je veooma često.
Svi elementi tvog načina života su ispunjeni: ne praviti se pametan, ne raspitivati se po komšiluku, ne guglati, slušati lekara. Kog lekara ?


Prvo treba prestati guglati i slusati komsinicu Stojanku od 98 leta.

Posle treba bespogovorno slusati lekara.

Onda videti koji lekar ima vise iskustva sa konkretnom bolescu.

Koji je specijalista za sta.

I to je to.

Znas zasto ?

Zato sto je ljudski zivot u pitanju.


Da je u pitanju recimo pokvareno jeftinije pojacalo... onda treba lutati po forumima, uzeti lemilicu u ruke, itd...
 
0

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 15:06 - pre 80 meseci
"Moram da slusam doktora."

Nisu problem doktori, nego šta nam farmaceutska industrija servira u Srbiji.
Doktor je na fakultetu učio čemu služi koji lek i vakcina i koji su postupci.

Danas već može malo bolji AI softver da se istrenira da radi posao doktora, slično kao i advokata - jednostavno, uneseš simptome i dobiješ recept. Ako su potrebne laboratorijske analize, urade se i direktno proslede bazi pacijenta, a AI na osnovu toga odredi dijagnozu - a, naravno, algoritam se istrenira na osnovu nekoliko miliona dijagnoza, terapija i rezultata.
Onda tu nema onih procenata i sl. koje lekari dobijaju ako toliko-i-toliko pacijenata doživotno prebace na taj-i-taj lek.
Supruga od kolege je lekar opšte prakse, i tvrdi da su od jedne farmaceutske kuće lekari dobijali 5€ po pacijentu kome uvedu tabletice za kontrolu šećera u krvi, a 15€ za one kojima uvedu insulin. Vremenom se granica za insulin spuštala tako da su tabletice na kraju ukinute i pacijentima maltene odmah uvode insulin (jbg, 10€ je 10€).


Kad AI uznapreduje, neće moći da se dogodi da neko umre zbog preloma ruke kao onaj dečak (iz Loznice, ako se dobro sećam) ili zbog tako nekih drugih banalnih stvari. U U.K. već imaju potpisan ugovor između DeepMind-a (u vlasniku Google-a) i zdravstvenih ustanova u Londonu.


Takođe, imamo situaciju da i u farmaciji direktori i menadžeri posmatraju samo "rezultate" poslovanja, boli ih uvo da li će neki lek ili vakcina dugoročno imati negativne efekte.
Jedan primer u industriji hrane u SAD (a kod njih je FDA nadležna i za hranu i za lekove): stavljaju zaslađivače u juneće meso (šnicle, roštiljsko...). Na pitanje zašto to rade, odgovor je bio "utrostručila nam se prodaja od kad stavljamo zalađivač u mesto"!

Dakle, koga briga da li je nešto štetno ili nije, bitan je promet i profit!


Zašto bi bilo različito u farmaceutskoj industriji?

Upoređivati današnje stanje sa onim od pre 50-70-80 godina je kao upoređivati babe i žabe. Danas je profit na prvom mestu, i da ljudi u svetu stvarno bespogovorno slušaju doktore i farmaceute, vakcinisali bismo se svake sedmice!


A korist vakcina niko ne spori, nego deo građanstva i roditelja male dece kvalitet OVIH vakcina koje nam se serviraju, pri čemu nemaju ništa protiv umrtvljenih virusa u tim vakcinama, već protiv otrovnih i kanceroginih supstanci koje te vakcine sadrže.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
+1

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 15:10 - pre 80 meseci
Citat:
ssi:Posle treba bespogovorno slusati lekara.

Onda videti koji lekar ima vise iskustva sa konkretnom bolescu.

Koji je specijalista za sta.


Lekari su naravno specijalisti iste branše. Jedan radi u KBC Zemun, drugi radi u KBC Bež. Kosa. Pa nećeš valjda po drugo mišljenje da ideš kod veterinara !?

Ali, da li to ovde kažeš da si se usudio da razmišljaš ? WTF ?!

Da li ti ovde nama kažeš da ćeš da uradiš suprotno od saveta lekara br.1 (na primer), doktora med. nauka sa 40 godina staža ?
Zašto misliš da bi baš ti mogao da znaš više od njega, i da ga ne poslušaš ? A tvoj život je u pitanju, nije pojačalo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 16:01 - pre 80 meseci
evo jedan dobar

Prikačeni fajlovi
 
+1

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 16:20 - pre 80 meseci
Da, zanimljivo je da svi misle da se ova slika odnosi na one druge.
 
+1

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 16:35 - pre 80 meseci
Citat:
ssi:
I najnovije :

http://www.blic.rs/vesti/drust...u-o-vakcinama-i-zauvek/yfwjyd9

Ne morate da vakcinišete svu svoju decu...već samo onu koju želite da zadržite!

Da citiram samog sebe na ovoj stranici:
Citat:
Ove tri kazne su samo pocetak, neka vrsta probe. Usledice to da ce sve vise roditelja dobijati sve vece kazne i nece proci mnogo dok ne osvane vest o prvom detetu oduzetom zbog nevakcinisanja. Naravno objavljena bombasticno i docekana sa odusevljenjem bljuca i ostalog slicnog smeca.

Ovo tvoje "najnovije" sa bljuca ide u prilog mom predvidjanju. Isticanje recenice "Ne morate da vakcinisete svu svoju decu, vec samo onu koju zelite da zadrzite!" Dvosmislica smisljena tako da bude dvosmislica al' da ipad bude jasna poruka "neposlusnima" sta ce im se desiti ako ne vakcinisu svoju decu. Nemam decu a kad procitam ovakvu neku pretecu objavu dodje mi da ispalim rafal najsocnijih psovki, mogu misliti kako se osecaju oni koji imaju dece a ne zele da ih neke tamo psihopatske bitange nasilno vakcinisu.

Citat:
ssi:
U mojoj porodici su sva deca vakcinisana...i sva buduća će...ako Bog da... biti...
Kao i deca svih ljudi koji dolaze kod mene na Slavu...i na koje sam ponosan...zbog njihove Dobrote...Duhovitosti...Mudrosti...i Pogleda na Svet...
Cela ova ujdurma oko vakcina je dobar pokazatelj u kom pravcu se zaputio ovaj naš Planet...

Ovo zadnje njegovo receno "ovaj nas planet", je meni dobar pokazatelj o kakvom tipu je rec. A slazem se sa njim da je sve sto se dogadja oko vakcina i vakcinisanja dobar pokazatelj u kom pravcu ide ovaj nas "planet", ali se verovatno ne slazemo oko vidjenja kuda ide. A ja vidim da ide otprilike prema Dahau ili tako nekom slicnom odredistu.

 
+1

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 17:12 - pre 80 meseci
Citat:
ssi:

Sta cu, jer za razliku od tebe nisam diplomirao
medicinu
hemiju
farmaciju

pa da mogu da sudim o sadrzaju vakcina.

Moram da slusam doktora.


A i ne znam da crtam neke ( budalaste ) grafikone.

To sto si nakupio neke diplome ne daje tebi a ni bilo kome pravo da silom ubrizgavate svoje smuckalice u zive ljude.
Diploma kao sto i sam znas moze i da se kupi, a i ona koja nije kupljena nije ama bas nikakav sertifikat o moralno-etickoj ljudskoj velicini i nepogresivosti i dobronamernosti prema drugim ljudima. A kao sto diploma moze da se kupi tako moze uz pomoc hrpe dolara da se kupi i spinovano naucno "istrazivanje" o efektima i stetnosti vakcina. Mislim, ako moze da se kupuje i finansira milijardama dolara ulozenih u propagandu cela jedna zvanicna "mainstream" verzija stvarnosti u kojoj zivimo, i da se forsira i namece istim tim milijardama dolara zvanicna sponzorisana "istina", koja je ustvari ono sto bi braca ameri rekli "complete bullšit", zasto bi onda bila nekakva "teorija zavere" da je sve sto zvanicna nauka i medicina forsiraju kao istinu o vakcinama takodje "complete bullšit"? Jel ti isti tipovi koji me lazu cim zinu sa tv ekrana sada odjednom govore istinu kad je rec o vakcinama? Kompanije ce da proizvode hranu za bebe i decu pune kancerogena i onda ce to da distribuiraju sirom sveta da deca konzumiraju, ali ludilo je pomisliti da bi sa vakcinama moglo nesto slicno da se desi jel' da?
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 17:13 - pre 80 meseci
Čekajte, a šta se koji moj i dalje raspravljate, zar doktor nije svojom mudrošću zaključio svaku raspravu na datu temu, kako piše Blic?

Prikačeni fajlovi
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 18:02 - pre 80 meseci
^ Nisam mogao da procitam ceo tekst "doc-a" jer je konfunzan, a cini mi se da mu gramatika nije jaca strana.

Sto se djubreta od novina tice, pa oni za 8 hiljada evra pisu 4 meseca negativno o Grckoj a u korist CG, po pitanju letovanja, mozete misliti koliko su relevantni za temu vakcina.
 
+2

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 20:57 - pre 80 meseci
Citat:
ssi:
Zato:

Slušajmo (dobrog) automehaničara za kola.


Ne samo da ga slušam, nego mu poveravam auto da ga popravi i ne pitam za cenu. Znaš li kako moj majstor proverava kočnice? Kada radi kočnice(menja diskove i/ili doboše), odeš da preuzmeš auto, a on kaže sedi. Sednem ja na mesto suvozača, a on izađe na džadu i potera ga preko sto. Onda u jednom trenutku kaže drž se. Ako se nisi vezao ili ako i sam ne "kočiš" izlećeš kroz šoferku. Eto, skoro u mestu. Onda ubaci u rikverc da vidiš trag. Nešto slično uradi ne samo nožnom, nego i ručnom. Kada vidi šta ne valja, ide u radionicu i dodatno sređuje stvar, pa onda opet opisana procedura. E kada ga sredi, znam da zbog kočnica neću moći da dođem u neprijatnu situaciju.

Citat:
ssi:
(Dobrog) advokata za sud.


Fala dragom Bogu, nisu mi potrebni.

Citat:
ssi:
A (dobrog) lekara za medicinu.


Oni mi takođe nisu nešto neophodni, ali kada jesu, svakako ih slušam i pridržavam se uputstava koje mi daju.

Citat:
ssi:
Ne pravim se pametan.


Ni ja.

Citat:
ssi:
Ne guglam i ne raspitujem po komšiluku.


Po komšiluku se ne raspitujem, nema tu ništa, mada s vremena na vreme razmenim mišljenja sa prijateljima i kolegama. Što se guglanja tiče, guglam do besvesti dok temu koja me zanima ne izvrnem na postavu. Onda o tome donesem neki sud. Taj sud u slučaju mmr vakcina i obavezne vakcinacije mi kaže da su one opasne, najblaže rečeno.

Citat:
ssi:
Ne kupujem sočiva na buvljaku i na stavljam kiseli kupus na rame.


Sočiva mi za sad nisu potrebna, ali dobro si rekao, dobro si me podsetio. Pre izvesnog vremena dođu kod nas u firmu predstavnici jedne privatne firme za prodaju stakala i okvira. Posle pregleda vida, koji su obavili ofrlje i na brzinu, gde ja nisam znao šta me je snašlo, preporučili su mi da počnem da nosim naočare sa tom i tom dioptrijom. Naravno, dali su mi njihovu superpovoljnu ponudu za stakla i okvire. Razočaran time da ne vidim dobro, a ne cenom koju ću morati da platim, zahvalim im se i kažem da ću ih imati u vidu. Ne budem lenj, pa odem kod lekara opšte prakse koji mi da uput za očnog. Posle detaljnog pregleda, lekar mi kaže: "vi vidite odlično", tj. da to što mi se ponekad muti pred očima je od umora, a ne zbog lošeg vida. Dakle, ja samo ne želim da budem ovca i da me neko šiša. Dodatno, ako je u pitanju zdravlje, takvima koji love u mutnom bih najradije otkinuo glavu. Vakcinaški lobi predstavlja upravo te lovce u mutnom.

Nego, da se vratim na ovo pre kiselog kupusa. Ko ti daje pravo da nam propisuješ o čemu ćemo razgovarati sa komšijama? Kakva je to konspiracija u pitanju, pa se o vakcinama ne sme raspravljati? Što, jel zabranjeno? Čemu služi gugl? Zašto bismo slušali tebe i tvoj savet? Po čemu je to ovaj forum relevantniji od informacija koje se mogu naći na guglu?

Tvoji stereotipi o kupusu su tvoja privatna stvar, samo ne bi bilo loše da znaš neke stvari. Na primer, u toj usa, procenat vakcinisanih je veliki upravo u siromašnoj i neobrazovanoj populaciji. Među obrazovanima opada i teži nekoj minimalnoj vrednosti.
 
+2

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Dr. Sladjana Velkov...29.08.2017. u 22:19 - pre 80 meseci
Kiseljenje kupusa je suštinska stvar u životu.

Jer šta je život?
Rodiš se, ideš u vrtić, osnovnu i srednju školu, eventualno fakultet.
Zaposliš se, oženiš, dobiješ decu.
Onda deca krenu u vrtić, pa školu... a ti?
Ti ukiseliš kupus još 35-40 puta i to je to :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Dr. Sladjana Velkov...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 377196 | Odgovora: 1584 ] > FB > Twit

Postavi temu

Srodne teme
17.01.2006. Sta je to ploter?
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.