Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Strani jezik i posao!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Strani jezik i posao!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21713 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 11:33 - pre 110 meseci
Citat:
boba511Najlakse je uzeti diplomu i otici napolje da budes Nemacki i Norveski sluga, cutis i radis kapne mesecno par hiljada evrica i zabole te za Srbiju i svoje. (Tikva bez korena) Zao mi je sto takvi ljudi odlaze bez borbe!

uzmes diplomu i mozes da je koristis u EU eventualno u slucaju nedostatka toalet-papira! diploma na zapadu nikog ne interesuje, da bi dosao u situaciju da ti kaplje par hiljada € mesecno, moras da imas odrenjeno primenljivo znanje od kog ce poslodavac imati koristi! diplomu ne trazi niko, cak ni da vidi da li je uopste imas!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 11:50 - pre 110 meseci
Citat:
član: uzmes diplomu i mozes da je koristis u EU eventualno u slucaju nedostatka toalet-papira! diploma na zapadu nikog ne interesuje

Ovo nije tacno.
Znam ljude kojima je diploma priznata (negde su morali da polazu razliku, a negde ne).
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 11:53 - pre 110 meseci
Citat:
IUOP_1: Ovo nije tacno.
Znam ljude kojima je diploma priznata (negde su morali da polazu razliku, a negde ne).

nije to bila poenta. nisam hteo da kazem da nisu priznate, nego nije diploma nesto zbog cega se dobija posao! da bi se dobio posao potrebne su konkretna znanja/vestine.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 12:02 - pre 110 meseci
Aha. Probaj da konkurišeš na radno mesto lekara, zubara, mašinskog inženjera, građevisnkog inženjera i td i td.

Objasni ima ti baš nemaš diplomu lekara (na primer), ali imaš "znanje". Probaj da objasniš da nemaš diplomu građevinskog inženjera, ali znaš znanje oko projektovanja mostova. Oni će da kažu "Važi, član, kapiramo mi da ti znaš znanje, nema frke, diploma je samo parče papira. Aj ti lepo da obučeš beli mantil i po da počneš sa operacijama u operacionoj sali."

Inače, njima oni silni univerziteti (i koledži) ničemu ne služe. Niko tamo ne studira, diploma je potpuno nevažna. Bezveeeeze.

E, sad, ako ćeš da pereš sudove u restoranu ili da radiš kao drvoseča, to je druga priča.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 12:05 - pre 110 meseci
@ član

Ali koje vestine imas odmah po diplomiranju, a da se ne vide u diplomi (spisku polozenih ispita)?
One bezvezarije sto se stavljaju u CV - timski igrac, vredan, usredsredjen na detalje, kreativan, ambiciozan...?
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 12:28 - pre 110 meseci
Citat:
IUOP_1: @ član

Ali koje vestine imas odmah po diplomiranju, a da se ne vide u diplomi (spisku polozenih ispita)?
One bezvezarije sto se stavljaju u CV - timski igrac, vredan, usredsredjen na detalje, kreativan, ambiciozan...?

Znanje stranog jezika :)
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 12:43 - pre 110 meseci
Citat:
dule_ns:
Znanje stranog jezika :)


Mozda si neki strani jezik polagao na faxu ili imas sertifikat neke skole jezika,
u svakom slucaju papir je i za to vrsta dokaza :)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 12:44 - pre 110 meseci
Znenje nekog jezika (u konkretnom slucaju stranog) se voma lako utvrdjuje, potreban nivo znanja odredjuje poslodavac, a proveru znanja vrsi regruter ili neko ko je odredjen za odabir kandidata.

Sto se tice diplome na zapadu, ne da se gleda diploma vec se mnogo vise gleda ko je izdao diplomu.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 12:49 - pre 110 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
dule_ns:
Znanje stranog jezika :)


Mozda si neki strani jezik polagao na faxu ili imas sertifikat neke skole jezika,
u svakom slucaju papir je i za to vrsta dokaza :)


Tacno se zna za svaki jezik koji je validan sertifikat. Sertifikat 'neke" skole nije validan sertifikat i ima vrednost toalet papira. Ako govorimo za engleski to je IELTS i TOEFL, postoji jos jedan validan sertifikat za engleski (zaboravio sam kako se zove) za pomorce.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 12:50 - pre 110 meseci
Citat:
IUOP_1:
@ član

Ali koje vestine imas odmah po diplomiranju, a da se ne vide u diplomi (spisku polozenih ispita)?
One bezvezarije sto se stavljaju u CV - timski igrac, vredan, usredsredjen na detalje, kreativan, ambiciozan...?

Komunikativan
Continuous learner

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 13:07 - pre 110 meseci
Citat:
Java Beograd:Aha. Probaj da konkurišeš na radno mesto lekara, zubara, mašinskog inženjera, građevisnkog inženjera i td i td.

probao, dobio posao, radim i dalje na istom mestu skoro 2 god. a da za diplomu nisu ni pitali sve ovo vreme da li je uopste imam. licno iskustvo iz DE, a slicno iskustvo ima i jos nekoliko kolega takodje inzenjera-stranaca u DE sa kojima sam o tome pricao.
 
Odgovor na temu

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 13:08 - pre 110 meseci
Citat:
[bIUOP_1] Ne biva to tako...Brkas uzrok i posledicu.Ne odlaze skolovani, pa je zato u zemlji lose.Nego je lose, pa zato odlaze.


A zasto je lose? Zbog klime? Zbog neplodne zemlje? Geografskog polozaja? Ili nestrucnih ljudi koji je decenijama vode i gledaju samo svoj licni interes?

Nije diplomu lako dobiti, ja sam se posteno pomucio na FTN-u da dodjem do iste, ali je najteze doci u priliku istu iskoristiti! Jer moje radno mesto zauzima neki politicki pajac sa Megatrendom i sta ja sad treba da radim da kazem eto za mene nema posla idem ja.. Ili da se borim da tog pajaca skinem sa tog radnog mesta i da dodjem na isto i poboljsam poslovanje tog kolektiva, preduzeca ili cega vec. Po meni je ta druga stvar daleko teza!


Citat:
Miroslav Jeftić A u Srbiji kad neko npr. radi u nekom kiosku za 20 hiljada dinara, onda je "tikva sa korenom" i nije ničiji "sluga"? Kakvo naopako razmišljanje.
.

Tuzno ali istinito. Ako nema skole to mu je sudbina, trebao je ranije da razmislja, da barem srednju zavrsi, ili neki zanat izuci da bude svoj gazda! A ako ima fakultet a radi na trafici, onda treba da se zapita sta je to zavrsio i kako, kad ne moze sam svoj biznis da pokrene ili makar da bude vlasnik te iste trafike. Ako je neko inteligentan da zavrsi fax, onda mora tu inteligenciju da iskoristi da zaradi mnogo vise. Ne mozemo da kazemo da su sve gazde u ovoj Srbiji svoje bogatstvo nasledili, ukrali ili zaradili preko bare! Znam licno puno ljudi koji su vrednim radom brdo para zaradili bas u ovoj Srbiji.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 13:33 - pre 110 meseci
Citat:
boba511: .

Tuzno ali istinito. Ako nema skole to mu je sudbina, trebao je ranije da razmislja, da barem srednju zavrsi, ili neki zanat izuci da bude svoj gazda! A ako ima fakultet a radi na trafici, onda treba da se zapita sta je to zavrsio i kako, kad ne moze sam svoj biznis da pokrene ili makar da bude vlasnik te iste trafike. Ako je neko inteligentan da zavrsi fax, onda mora tu inteligenciju da iskoristi da zaradi mnogo vise. Ne mozemo da kazemo da su sve gazde u ovoj Srbiji svoje bogatstvo nasledili, ukrali ili zaradili preko bare! Znam licno puno ljudi koji su vrednim radom brdo para zaradili bas u ovoj Srbiji.


Nisu svi biznismeni, niti to treba da budu. Ali nije to poenta, ono sa slugama i tikvama bez korena je obična budalaština.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 13:50 - pre 110 meseci
Citat:
član:
Citat:
Java Beograd:Aha. Probaj da konkurišeš na radno mesto lekara, zubara, mašinskog inženjera, građevisnkog inženjera i td i td.

probao, dobio posao, radim i dalje na istom mestu skoro 2 god. a da za diplomu nisu ni pitali sve ovo vreme da li je uopste imam. licno iskustvo iz DE, a slicno iskustvo ima i jos nekoliko kolega takodje inzenjera-stranaca u DE sa kojima sam o tome pricao.

Bezveze. Posao kardio hirurga je mnogo više plaćen ! Što se nisi zaposlio kao kardio hirurg ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 13:53 - pre 110 meseci
kad vidim krv, padnem u nesvest... tako da je otpala kompletna medicinska bransa.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 14:04 - pre 110 meseci
Citat:
boba511:E vidis, sa tom recenicom se ne bih slozio, zbog takvog razmisljanja i jesmo gde smo!! Posto svi skolovani pobegnu napolje, onda drzavu moraju da nam vode neskolovani I ZATO SMO TU, GDE JESMO! Kada bi svi skolovani razmisljali da ostanu u drzavi i da naprave nesto od nje, bilo bi drugacije! Najlakse je uzeti diplomu i otici napolje da budes Nemacki i Norveski sluga, cutis i radis kapne mesecno par hiljada evrica i zabole te za Srbiju i svoje. (Tikva bez korena) Zao mi je sto takvi ljudi odlaze bez borbe!

P.S. Ja znam Engleski, ne bih mi bilo tesko da naucim jos 2 jezika, ali zasto bi? Hajde da izbacimo nas maternji jezik iz Osnovnih skola. Sta ce nam?? Kad bez engleskog ne vredis!!



Ja znam ljude koji su probali to sto pricas. Posteni, vole svoju zemlju, i cekali, trazili, nadali se. Da li su bili nesposobni? Ne, nego nisu ljigavci da se uclanjuju u stranke (bilo koju).

Sto se tice gastarbajtera, imas ih dve vrste, oni sto sve prodaju, odsele se i nikad se vise ne vrate, osim ako odu u USA pa se razbole pa dodju kod nas da se lece jer je 10 puta jeftinije ukljucujuci i avionske karte. Druga vrsta je koja je prava definicija "gast"arbajtera, otisli, rade, i sve pare salju svojima u Srbiju. Koliko stotina hiljada ljudi u Srbiji zivi od rodjaka iz inostranstva? Verujem da svako od nas zna makar jednog.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 14:12 - pre 110 meseci
Citat:
HoT_Steppa
Sto se tice gastarbajtera, imas ih dve vrste, oni sto sve prodaju, odsele se i nikad se vise ne vrate, osim ako odu u USA pa se razbole pa dodju kod nas da se lece jer je 10 puta jeftinije ukljucujuci i avionske karte. Druga vrsta je koja je prava definicija "gast"arbajtera, otisli, rade, i sve pare salju svojima u Srbiju. Koliko stotina hiljada ljudi u Srbiji zivi od rodjaka iz inostranstva? Verujem da svako od nas zna makar jednog.


Ta druga vrsta su uglavnom oni koji su išli na rad pre 40 ili 50 godina, danas su verovatno velikom većinom prva vrsta.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 14:45 - pre 110 meseci
Citat:
boba511: .
A zasto je lose? Zbog klime? Zbog neplodne zemlje? Geografskog polozaja? Ili nestrucnih ljudi koji je decenijama vode i gledaju samo svoj licni interes?

E jbg, kad akademski obrazovani gradjani ovako razmisljaju, onda smo u vecem blatu nego sto sam mislio.
Najlakse je druge optuziti, najteze je pronaci sopstvenu krivicu.

Vidi druze, da bi resio problem, moras prvo ispravno identifikovati uzroke istog.
Stanje u drzavi je posledica sistema koga su uspostavili izabrani predstavnici vlasti. Oni su direktni krivci.
Njih su izabrali svi punoletni gradjani, i oni koji su glasali i oni koji nisu izasli na izbore. Svi oni su indirektni krivci.
A po mom misljenju - i veci krivci.

Izabrani predstavnici su kreirali sistem koji samo njima odgovara, a naustrb svih ostalih gradjana.
Sta mislis, da li se stranke bore za drzavna preduzeca i javni sektor uopste, da bi neki pojedinac iz stranke imao veliku platu?
Ili je moguce da je taj u obavezi da deo plate da stranci?
Pa subvencije, pa namesteni tenderi...
To odgovara njima, a mi ih biramo!

Dakle, na dan izbora, pogledaj sve ljude na birackom mestu, ali i one koji ne glasaju jer, zaboga "svi su isti".
E svi oni ti odredjuju u kakvom ces drustvu ziveti.

Zelis li da izracunas svoju (ili moju, svaciju) krivicu?
Samo pogledaj reciprocnu vrednost broja upisanih u biracki spisak :)

Jedino svetlo na kraju tunela ja vidim u cinjenici da postoje snage koje mogu da rese problem,
ali su nedovoljno jake, i sva je prilika, da cemo jos dugo tavoriti u stanju u kojem smo.

Skoro slusam onog glmuca kod Danice Vucinic, svi hvale njegov nastup, a meni je bio vam pameti.
Ljudi tesko zive!
Ma zamisli ti to, glasali za nesto sto je lose (i opet ce!), a onda kukaju kako lose zive!
Pa sta bi trebalo - da los izbor znaci dobre rezultate!? Van pameti...

Citat:
boba511:
Nije diplomu lako dobiti, ja sam se posteno pomucio na FTN-u da dodjem do iste, ali je najteze doci u priliku istu iskoristiti! Jer moje radno mesto zauzima neki politicki pajac sa Megatrendom i sta ja sad treba da radim da kazem eto za mene nema posla idem ja.. Ili da se borim da tog pajaca skinem sa tog radnog mesta i da dodjem na isto i poboljsam poslovanje tog kolektiva, preduzeca ili cega vec. Po meni je ta druga stvar daleko teza!
(...)
Ako nema skole to mu je sudbina, trebao je ranije da razmislja, da barem srednju zavrsi, ili neki zanat izuci da bude svoj gazda! A ako ima fakultet a radi na trafici, onda treba da se zapita sta je to zavrsio i kako, kad ne moze sam svoj biznis da pokrene ili makar da bude vlasnik te iste trafike. Ako je neko inteligentan da zavrsi fax, onda mora tu inteligenciju da iskoristi da zaradi mnogo vise.


Ali ne moze pojedinac da pobedi sistem, jedino vecina moze da ga promeni.

I ja imam diplomu sa drzavnog fakulteta, pa ne mogu da nadjem posao. Smesi mi se rad u trafici.
I kad poredim sebe sa nekim ko je otisao preko, samo jedna paralela se namece.
Ja sam izabrao glupo, on je izabrao pametno.
A jesam li ja veci patriota ili stavec, nego sto je on?
Da, to mi bas znaci kad gledam oko sebe pojave koje si i sam naveo.

Vidim da si ozlojedjen po pitanju zaposlenja.
Mogu samo da pretpostavim kako ces se osecati (verovatno isto kao i ja sad)
kad se susretnes sa stvarima kao sto su bolnicko lecenje ili trudna supruga.
E tad se seti ko je 'tikva bez korena, nemacki i norveski sluga'... i koliko ti znaci sto ti to nisi.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 16:25 - pre 110 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
HoT_Steppa
Sto se tice gastarbajtera, imas ih dve vrste, oni sto sve prodaju, odsele se i nikad se vise ne vrate, osim ako odu u USA pa se razbole pa dodju kod nas da se lece jer je 10 puta jeftinije ukljucujuci i avionske karte. Druga vrsta je koja je prava definicija "gast"arbajtera, otisli, rade, i sve pare salju svojima u Srbiju. Koliko stotina hiljada ljudi u Srbiji zivi od rodjaka iz inostranstva? Verujem da svako od nas zna makar jednog.


Ta druga vrsta su uglavnom oni koji su išli na rad pre 40 ili 50 godina, danas su verovatno velikom većinom prva vrsta.


Ta druga vrsta i dan danas postoji. Ne znaci da idu u Nemacku, ide se i u Afriku, Rusiju,...
 
Odgovor na temu

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 17:11 - pre 110 meseci
Citat:
IUOP_1 Njih su izabrali svi punoletni gradjani, i oni koji su glasali i oni koji nisu izasli na izbore.


Istina! Slazem se sa svim sto si napisao, ali ako je resenje da mi udjemo u te iste stranke i isteramo sve keramicare, pekare, stolare, grobare, megatrendovce iz istih, i postavimo ih na njihova prava radna mesta, ja se slazem i prihvatim takvo resenje drzavnog i nacionalnog pitanja, i podrazcu svakog ko to resi da uradi!

Nemam nista protiv ljudi koji su svoje bolje sutra nasli u drugoj drzavi! Postujem ih, ali samo one koji ce za zivota ostati tamo!! Ali 90% njih ce biti tamo dok mogu da rade, a onda op, eto ih u Srbiji da se ocesu o nase lose zdravstvo (lose ali jeftino), o nase lose skolstvo (lose ali jeftino), o nasu socijalnu politiku (losu ali je ima). A sve je to jeftino zato sto je mi placamo, mi koji smo u ovom cabru i radimo u toj trafici ili cemu vec, i dok pokusavamo nesto, makar pokusavamo da promenimo. A oni su tamo zaradjivali pare, vozali se u meckama, isli na letovanja i rugali se tebi i meni, i zvali nas nesposobnima jer smo ostali ovde i placali drzavni harac koji ce posle i oni da iskoriste! Eto zato sam ja protiv takvih i takvog sistema.

P.S. Otisli smo sa teme, ja sam postavio ovu temu, jer trazeci posao listao sam sve oglase, ne bitno za koje radno mesto, i video sam da ama bas u svakom oglasu stoji obavezno poznavanje engleskog ili nekog drugog jezika. Pa mi je to malo postalo smesno, kao da svi na svakom radnom mestu rade sa strancima i inostranstvom, sto cisto sumnjam da je tako. Razumem da su to radna mesta za visoko obrazovane, ok oni i treba da govore vise jezika, ipak je to visoko obrazovanje, ali zasto i za posao sa sss??
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Strani jezik i posao!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21713 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.