Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Strani jezik i posao!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Strani jezik i posao!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21711 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!19.03.2015. u 13:08 - pre 110 meseci
Citat:
boba511:
Druze, konkurisao si za posao u Berlinu, tu nema greske sto su ti trazili Poznavanje Nemackog.

Ja pricam o poslovima u Srbiji i to poslovima (ima izuzetka ako radis sa inostranstvom) u kojima engleski mozes da vidis iskljucivo samo na racunaru, a tu gle cuda ima google translate :D

Kao i svi, i ti si posao logikom da traze Madjarski, ne traze Madjarski nego Engleski! Zasto? Ne znam!

Ako citate Infostud Videcete, o cemu pricam, npr prodavci u Telenoru moraju perfekt da govore engleski, cak su i oglasi na engleskom, jer boze moj kod nas sve englezi kupuju telefone, 15 zaposlenih i svih 15 pricaju engleski, jer u trenutku nagrnula gomila engleza da kupi telefon u Telenoru u Kragujevcu :))

Ni to nije cudno? :)

Mozda je to u nekakvoj vezi sa tim da se sve vise fokus okrece ka stranom "investitoru". To jest misljenu da je stranac bio on investitor ili turista neko ko ima vise para od domacina koje ce da ostavi negde u necijoj kasi. Secam se jednog clanka u novinama posle 5 oktobra 2000-e i intervjua sa nekim likom koji je tada bio postavljen za direktora agencije za gradjevinsko zemljiste i izgradnju Beograda, intervju je bio takav da si mogao da procitas "stranci" i "strani investitori" jedno 30 puta. Te uredicemo ovo da bi postalo privlacno za strane investitore, napravicemo hotel sa 5 zvezdica jer to fali strancima kad dolaze, napravicemo golf teren jer su stranci mnogo frustrirani sto ne mogu da igraju golf u Beogradu, krenuce da nicu kule i gradovi pod i iznad zemlje i sve da bismo privukli sto vise stranaca koji ce da ostavljaju pare.
Ako se i izuzme faktor zvani stranac ima vise novca, rekao bih da se nekako psiholoski stvara "mindset" da su stranci i njihove potrebe mnogo vazni za ugoditi im, da ne kazem i vazniji od domacina.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!19.03.2015. u 14:01 - pre 110 meseci
Citat:
Windows2: krenuce da nicu kule i gradovi pod i iznad zemlje i sve da bismo privukli sto vise stranaca koji ce da ostavljaju pare.

i sta je diša tu slagao?! evo pocinju da nicu kule i gradovi, samo sto nisu! :)
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!19.03.2015. u 14:18 - pre 110 meseci
Od ovih što traže znanje stranog jezika jedino su mi interesantniji ovi što popune da znaju neki srednji nivo a nemaju blage veze
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!19.03.2015. u 15:55 - pre 110 meseci
Citat:
član:
Citat:
Windows2: krenuce da nicu kule i gradovi pod i iznad zemlje i sve da bismo privukli sto vise stranaca koji ce da ostavljaju pare.

i sta je diša tu slagao?! evo pocinju da nicu kule i gradovi, samo sto nisu! :)

Sorry vise ne klikcem na linkove na kojima se ne vidi kuda vode :) Cvrsto sam resio da vise nikada ne odem na bilo koji sajt tipa blic, b92, kurir i ostala druzina jer je dovoljno samo da se ucita prva strana da bi mi se poremetio nervni sistem, tako da ne zelim da se izlazem zagadjenju mog energetskog omotaca. Evo potpuno sam "cist" vec neko vreme i vec se neuporedivo bolje osecam.

Ali mogu pretpostaviti da si linkovao nesto u vezi bnv.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Strani jezik i posao!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 21711 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.