Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Strani jezik i posao!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Strani jezik i posao!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21593 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Strani jezik i posao!14.03.2015. u 21:31 - pre 110 meseci
Pozdrav svima, hteo bih da cujem Vasa misljenja o oglasima za posao u kojima se trazi poznavanje stranog jezika.
Istina je da u Srbiji vlada opsta nezaposlenost, a oglasa za posao sve manje, a u ovo malo oglasa sto ima, svuda je naznacena obaveza poznavanja stranog jezika.
Sta vi mislite da li nam taj strani jezik zaista treba? Da li svi u ovoj drzavi, osim politicara koji veze nemaju sa stranim jezikom , moraju da govore strani jezik? Sta ce u oglasu za magacionera, spremacicu, nocnog cuvara, radnika na gradjevini strani jezik?
Koliko danas neko koristi strani jezik u nekom javnom preduzecu? Ako ste zaposleni, recite koliko vi cesto na radnom mestu pricate Engleski, Ruski, Nemacki, Francuski?
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!14.03.2015. u 21:41 - pre 110 meseci
Ne znam za magacionere i spremacice ali evo gledam u maksiju cesto kasirice komuniciraju sa kupcima na engleskom. Tu blizu je Libijska ambasada i cesto libijci tu kupuju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!14.03.2015. u 23:28 - pre 110 meseci
Ma većina to stavi čisto da stoji, slično kao vozačka dozvola B kategorije, kao da će baš svi da voze kola. Valjda zato i svi što odgovaraju na takve oglase stave da im je znanje engleskog vrhunsko, kao da su odrasli preko bare, nema veze što jedva sastave dve rečenice.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!15.03.2015. u 08:02 - pre 110 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Ma većina to stavi čisto da stoji, slično kao vozačka dozvola B kategorije, kao da će baš svi da voze kola.

Valjda bi onda napisali da je dozvola pozeljna, a ne obavezna.
A ovo sto ja pratim od oglasa, cesto stavljaju da je obavezna, jer se nude samo neki poslovi komercijaliste...

Citat:
Miroslav Jeftić: Valjda zato i svi što odgovaraju na takve oglase stave da im je znanje engleskog vrhunsko, kao da su odrasli preko bare, nema veze što jedva sastave dve rečenice.

Ovde su vec krivi ovi sto traze posao
Kad mi neko ko nema pojma kaze da je u CV stavio da zna solidno, ja cu da stavim da znam odlicno
 
Odgovor na temu

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!15.03.2015. u 12:11 - pre 110 meseci
Citat:
IUOP_1 : Kad mi neko ko nema pojma kaze da je u CV stavio da zna solidno, ja cu da stavim da znam odlicno


Pa to sam i ja primetio da mnogi stavljaju da znaju super, a jedva nabadaju, sto je najgore dobiju posao, znaci da to niko ne proverava, tj u opste ga na poslu ni ne koristi, mzda samo da procita neko upozorenje.
Ja sam imao engleski u osnovnoj skoli, srednjoj, na fakultetu - 3 ispita iz engleskog, koristim ga svaki dan, pa bih opet bio lazov da navedem u CV-u da ga znam perfektno.
Zato je i glupo stavljati ga u oglas da trazis poznavanje stranog jezika, ako ga ne proveravas, zar ne?

[Ovu poruku je menjao boba511 dana 15.03.2015. u 17:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!15.03.2015. u 12:42 - pre 110 meseci
Realno nema puno poslova gde bi prosečnom radniku bilo obavezno odlično znanje jezika, pogotovo aktivno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!15.03.2015. u 13:37 - pre 110 meseci
Mozda je razlog psiholoske prirode - ako je nekog mrzelo da nauci strani jezik, taj je ili glup ili tokom skolovanja bezao sa casova, pravio se da je bolestan i hvatao krivine, pa ce tako i u firmi da hvata krivine, izbegava obaveze i pravi se da je bolestan. U svakom slucaju - los je kandidat za radnika. Ja oko sebe u poslednje vreme primecujem sve vise ljudi koji bi da mi se nekako priblize, sprijatelje se i pitaju da im pomognem oko zaposlenja, a sami sebi nikada nisu hteli da pomognu u smislu da nauce neki zanat i strani jezik. Tako bih i ja kada bih trazio radnike izbegavao one koji su gadljivi na sticanje znanja, ali bih imao postovanja prema onom ko dodje i kaze napimer - druze, mene ti strani jezici nikada nisu interesovali jer nisam taj tip licnosti, ali zato me recimo interesuje kinologija, procitao sam sve knjige iz te oblasti koje postoje, u pola noci kad me probudis znam da razvrstam pse po FCI grupama...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!15.03.2015. u 13:41 - pre 110 meseci
Citat:
boba511:
Zato je i glupo stavljati ga u oglas da trazis poznavanje stranog jezika, ako ga ne proveravas, zar ne?

Ako pod proveravanjem podrazumevas i davanje nekih sertifikata o poznavanju stranog jezika, onda da, naravno.

Citat:
Miroslav Jeftić:
Realno nema puno poslova gde bi prosečnom radniku bilo obavezno odlično znanje jezika, pogotovo aktivno. :)

Slazem se. Verovatno kao sto trazioci poslova nabudze svoj CV,
tako i ponudjaci poslova nabudze svoj oglas.
Tipa, ne traze prodavca u trafici, nego menadzera prodajnog objekta :)

Setih je jednog iskrenog oglasa:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!15.03.2015. u 17:05 - pre 110 meseci
Hahah, oglas je pobedio! :D Sto se tice nabudzenih oglasa, svasta sam vidjao, konkretno za moju struku sretao sam oglase trazimo mladog inzenjera, koji ima, pa su nabrojali jedno 10-ak sertifikata, pa obavezno 5 godina iskustva i td. Posto ja nemam te sertifikate, a njihovo sticanje se placa, nije mi bilo tesko da se raspitam koliko kostaju i tako sam dosao do cifre od skoro pola miliona dinara :) pa da neko ko trazi posao ima te pare otvorio bi sopstveni biznis :D
P.S. Na to radno mesto je garant primljen neko preko veze ko nema ni faks a ne te sertifikate :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.114.*



+638 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!15.03.2015. u 20:50 - pre 110 meseci
Oni kojima treba, treba da govore. Ostalima ne.
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!16.03.2015. u 09:03 - pre 110 meseci
ma to ovi, sto traze uposlenika, ture, da bi imali prednos...
"aaaa... ne znas jezik..., e ondak cemo drugojacije..."
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
82.117.214.*



+968 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!16.03.2015. u 09:50 - pre 110 meseci
kad se traži da znaš jezik, misli se na svakodnevnu poslovnu korespondenciju verbalnu i pisanu.
niko ne očekuje od tebe da si profesor engleskog jezika sa Oksforda.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!16.03.2015. u 10:00 - pre 110 meseci
Citat:
Pirossi: kad se traži da znaš jezik, misli se na svakodnevnu poslovnu korespondenciju verbalnu i pisanu.


Sitnica.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!16.03.2015. u 10:22 - pre 110 meseci
Citat:
Windows2:
Ne znam za magacionere i spremacice ali evo gledam u maksiju cesto kasirice komuniciraju sa kupcima na engleskom. Tu blizu je Libijska ambasada i cesto libijci tu kupuju.


Njima ne treba znanje engleskog, nego tek da nabadaju. Da znaju da kazu po neki broj, hvala i dovidjenja.
To sa trazenjem znanja stranog jezika u 95% oglasa je cisto foliranje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!16.03.2015. u 21:49 - pre 109 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
Pirossi: kad se traži da znaš jezik, misli se na svakodnevnu poslovnu korespondenciju verbalnu i pisanu.


Sitnica. :D


nije uopšte sitnica ali je neophodno za svakodnevno funkcionisanje multinacionalnih timova i koresponenciju sa stranim klijentima.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 00:04 - pre 109 meseci
Slažem se, ali takvih radnih mesta je uglavnom malo.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 07:23 - pre 109 meseci
Citat:
Pozdrav svima, hteo bih da cujem Vasa misljenja o oglasima za posao u kojima se trazi poznavanje stranog jezika.
Istina je da u Srbiji vlada opsta nezaposlenost, a oglasa za posao sve manje, a u ovo malo oglasa sto ima, svuda je naznacena obaveza poznavanja stranog jezika.
Sta vi mislite da li nam taj strani jezik zaista treba? Da li svi u ovoj drzavi, osim politicara koji veze nemaju sa stranim jezikom , moraju da govore strani jezik? Sta ce u oglasu za magacionera, spremacicu, nocnog cuvara, radnika na gradjevini strani jezik?
Koliko danas neko koristi strani jezik u nekom javnom preduzecu? Ako ste zaposleni, recite koliko vi cesto na radnom mestu pricate Engleski, Ruski, Nemacki, Francuski?


U pravu si. Sta ce nam TAJ strani jezik. Zato smo i tu gde jesmo. Da znas TAJ jezik mogao bi da odes negde gde se koristi TAJ jezik i zaradjujes pare a ne zivotaris.

Koliko jezika znas toliko LJUDI vredis.
 
Odgovor na temu

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 10:05 - pre 109 meseci
Citat:
HoT_Steppa U pravu si. Sta ce nam TAJ strani jezik. Zato smo i tu gde jesmo. Da znas TAJ jezik mogao bi da odes negde gde se koristi TAJ jezik i zaradjujes pare a ne zivotaris.
Koliko jezika znas toliko LJUDI vredis.


E vidis, sa tom recenicom se ne bih slozio, zbog takvog razmisljanja i jesmo gde smo!! Posto svi skolovani pobegnu napolje, onda drzavu moraju da nam vode neskolovani I ZATO SMO TU, GDE JESMO! Kada bi svi skolovani razmisljali da ostanu u drzavi i da naprave nesto od nje, bilo bi drugacije! Najlakse je uzeti diplomu i otici napolje da budes Nemacki i Norveski sluga, cutis i radis kapne mesecno par hiljada evrica i zabole te za Srbiju i svoje. (Tikva bez korena) Zao mi je sto takvi ljudi odlaze bez borbe!

P.S. Ja znam Engleski, ne bih mi bilo tesko da naucim jos 2 jezika, ali zasto bi? Hajde da izbacimo nas maternji jezik iz Osnovnih skola. Sta ce nam?? Kad bez engleskog ne vredis!!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 10:12 - pre 109 meseci
Citat:
boba511:
Posto svi skolovani pobegnu napolje, onda drzavu moraju da nam vode neskolovani I ZATO SMO TU, GDE JESMO! Kada bi svi skolovani razmisljali da ostanu u drzavi i da naprave nesto od nje, bilo bi drugacije!

Ne biva to tako...
Brkas uzrok i posledicu.
Ne odlaze skolovani, pa je zato u zemlji lose.
Nego je lose, pa zato odlaze.

Citat:
boba511
Najlakse je uzeti diplomu i otici napolje da budes Nemacki i Norveski sluga, cutis i radis kapne mesecno par hiljada evrica i zabole te za Srbiju i svoje. (Tikva bez korena) Zao mi je sto takvi ljudi odlaze bez borbe!

Ja bih rekao da je to najteze, ali mozda je nekom i lako...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Strani jezik i posao!17.03.2015. u 11:20 - pre 109 meseci
Citat:
boba511: E vidis, sa tom recenicom se ne bih slozio, zbog takvog razmisljanja i jesmo gde smo!! Posto svi skolovani pobegnu napolje, onda drzavu moraju da nam vode neskolovani I ZATO SMO TU, GDE JESMO! Kada bi svi skolovani razmisljali da ostanu u drzavi i da naprave nesto od nje, bilo bi drugacije! Najlakse je uzeti diplomu i otici napolje da budes Nemacki i Norveski sluga, cutis i radis kapne mesecno par hiljada evrica i zabole te za Srbiju i svoje. (Tikva bez korena) Zao mi je sto takvi ljudi odlaze bez borbe!


A u Srbiji kad neko npr. radi u nekom kiosku za 20 hiljada dinara, onda je "tikva sa korenom" i nije ničiji "sluga"? Kakvo naopako razmišljanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Strani jezik i posao!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21593 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.