Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari

elitemadzone.org :: MadZone :: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23282 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari17.08.2015. u 03:04 - pre 105 meseci
2102, daj se stisat, pisat, pa lec...Ako ne, docce ti babaroga...

Bajsmen je verovato padao, udario glavicu...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari17.08.2015. u 15:13 - pre 105 meseci
Ne znam da li se taj osećaj može porediti sa optimizmom pošto kad mislite da ste rodjeni za velike stvari a, ne postižete čak ni male ,obične. To deluje poprilično depresivno.
 
Odgovor na temu

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari17.08.2015. u 15:48 - pre 105 meseci
Kada čovek malo bolje razmisli, samo postojanje je čudo. Još bolje ako možeš da ne razmišljaš o tome, već da doživiš iskustvo blisko prosvetljenju. To je momenat kada zaboraviš na to da postojiš i samo u jednom trenutku se zapitaš - odkud ja ovde? Od svih drugih ljudi iz svih mogućih svetova samo sam ja ja i jedino u šta mogu da budem siguran je da ja postojim. Mislim, dakle postojim - to je velika stvar, sve ostalo bi mogla da bude samo iluzija. Velika postignuća su možda samo iluzija. Šta se dešava sa velikim postignućima kada čovek umre? Šta se dešava sa svetom? Ceo svet je samo iluzija u glavi posmatrača, a posmatrač bi mogao da bude i car koji sanja da je leptir koji sanja da je car.

Potraga za velikim postignućem može da dovede samo do razočaranja. Nijedno postignuće nije dovoljno veliko onome koji za postignućima juri. Veliko postignuće je kada čovek svojim delovanjem postigne da se oseća dobro u vremenu u kojem živi.
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.adsl.eunet.rs.



+59 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari17.08.2015. u 16:38 - pre 105 meseci
Citat:
...jedino u šta mogu da budem siguran je da ja postojim...


bio neki mudar covek pre, sta znam, trista godina, i nesto je razmisljo, pa zakljucio, i reko:

"mislim, dakle, postojim!"

- i to je tako stajalo do pre stotinak godina, a ondak je, neki jos umniji, dao, mescini, malikce precizniju teoriju:

"mislim da mislim, znaci, mislim da postojim!"
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari17.08.2015. u 17:02 - pre 105 meseci
Ne bih se složio da je samo postojanje mene (ili bilo koga drugog) čudo. Samim tim što se desilo 7 milijarda puta samo u vreme mog postojanja.
Bot ne znam na šta misliš kad kažeš svi drugi ljudi iz svih mogućih svetova.
Dekartovo "mislim,dakle postojim" rekao bih da ne stoji baš čvrsto. Gomila ljudi ne misli svojom glavom pa ipak postoji. Gomila stvari ne poseduje sposobnost mišljenja pa ipak ne možemo reći da ne postoje. Ili ipak možemo ?
Ovde se upliće kvantna mehanika. Nastaviću moram da idem.
 
Odgovor na temu

NapredniBot

Član broj: 329337
Poruke: 1



+90 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari17.08.2015. u 17:28 - pre 105 meseci
Kako znaš da je postojanje bilo koga drugog isto što i tvoje postojanje? Dekartovo "mislim dakle postojim" je jedino u šta čovek može da bude siguran i to samo za sebe samog. Ja mogu da budem siguran da postojim, ali ne mogu da tvrdim to isto i za tebe. Isto tako, ti ne možeš da veruješ meni ukoliko ti kažem da postojim i da je oblik mog postojanja isti kao i tvoj. Možeš da budeš siguran samo da u tvojoj glavi postoji slika o meni.

Kažeš da samo postojanje nije čudo jer se desilo 7 milijardi puta. Šta je 7 milijardi u odnosu na nepojmljivu veličinu svemira? Uzmi u obzir samo ovaj svemir za koji znaš jer si se u njemu rodio, šta je tek sa svim onim svemirima i svetovima u kojima se nisi rodio, pa za njih i ne znaš? Da se nije desilo čudo tvog postojanja ti ne bi znao ni za ovaj svemir, tako da se ne može isključiti postojanje nekih drugih sistema i svetova.

Citat:
"mislim da mislim, znaci, mislim da postojim!"


Bespotrebna upotreba rekurzije! Nema potrebe da sumnja u svoje postojanje ako već misli. Može samo da sumnja u oblik postojanja.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari17.08.2015. u 17:53 - pre 105 meseci
Ok ima nečga u tome. Ali ja više volim prirodno-naučni pristup postojanju nego filozovskih. Dosta pometnje u fiziku i klasični pristup njoj unose saznanja iz kvantne mehanike gde sam čin posmatranja (merenja) neke kvantne čestice utiče na ponašanje iste. Otud i teorija multijuniverza koju naravno nije moguće proveritima ogledima što daje teretskim fizčarima skoro neograničeno pravo nagadjanja u nekom slučaju i lupetanjai i igranja sa formulama.
Ja se držim Anštajnove da teroja kvantne mehanike nije potpuna i da dobar deo ne dostaje.

Da se vratim na filozofiju mislim-postojim hmmm? Da, poprilično dokazuje postojanje mene kao etinteta ali ne odbacuje postojanje svega ostalog .Daje mogućnost da je sve ostalo plod mog mišljenja ali, nikako ne potvrdjuje to.
Kvanta mehanika nam trenutno govori da je postojanje (bilo kakvo) moguće samo ako postoji viša svet koja će da posmatra i utvrdi to postojane.
Ipak mislim da imamo još mnogo da učimo kako bi bolje razumeli svet oko nas.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari18.08.2015. u 18:01 - pre 105 meseci
Citat:
NapredniBot:
@2012
Ta tuča oko međe, to je tako... retro. Danas niko ne želi da se bavi poljoprivredom i nikoga više ne zanima međa! Međutim, ono što bi moglo da bude zabavno je šou - pomeri debeljka. Na primer imamo nekoliko mršavih natjecatelja koji pokušavaju da odvuku debelog što dalje! Još bolje, debeljko ima ulogu lopte, a timovi se takmiče ko će ga prevući do gola protivnika... Razmisli o ovome, mogućnosti su neograničene.


Pomeri debeljka )))) kakav si lik. Smejem se sat vremena danas. Misle ljudi da sam prso .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Osećaj da ste predodredjeni za velike stvari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 23282 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.