Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 361528 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 17:42 - pre 101 meseci
Citat:
kad smo zakljucili da nisu masovne ubice i psihopate vec ratni profiteri i polov(ic)ni teroristi

Ne, nego da se predstavljaju kao nesto sto nisu, cisto deklerativno... kako bi zapadnom javnom mnjenju bilo lakse, a Ameri imali opravdanje da ne naoruzavaju ISIS - tj. barem ne zvanicno, i direktno. A svima je jasno, gde na kraju zavrse ti lanseri i oprema, i za koga te grupe rade. Jer da ne rade, ne bi postojale... odavno bi bile eliminisane.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 17:46 - pre 101 meseci
Cak i da su u pitanju ISIS-ovci (iako nisu) to opet nije nikakvo opravdanje za pomenuti komentar i podrsku bolesnika koje bi trebalo eliminisati pre nego one iz ISIS-a.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 17:50 - pre 101 meseci


Intervju sa preživelim pilotom...
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 17:51 - pre 101 meseci
@Homer
Pazi, mozda si upravu. Ja recimo mislim da bi trebalo poceti sa korscenjem onog "proverenog", sto je NATO npr. koristio ovde u Srbijici. To je valjda ok, i "hirurshki precizno".
Kao npr. kasetne bombe... to bi realno, mnogo pre, zavrsilo posao.

P.S. Ili mozda, onog sto je Izrael koristio? Fosforna municija po naseljenim mestima. Ne, to je vec previshe.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 17:55 - pre 101 meseci
Ako sam 'mozda' u pravu , ti se 'mozda' pravis lud (iz nekog inata , dokazivanja , kontra-argumenata , navijacko-patriJotskih razloga i sl.) a 'mozda' si i bolesniji od ludaka iz ISIS-a pa zasluzujes goru sudbinu od njih ?
A sto se tice Izraela nemam pojma o cemu se radi i kolike su zrtve dok su kod nas civilne bile daleeeko manje od vojnih (i ponavljam - tako nesto bi moglo da padne na pamet samo Hitleru , Potu , mozda najekstremnijim ISIS-ovcima i bolesnim balkancima , nikome vise)

Citat:
Binary Mind:


Intervju sa preživelim pilotom...

Nemoguce , ja mislio priznace da je presao u Tursku !
Koji sok jbt !
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 17:59 - pre 101 meseci
Ma jok, ja sam za kasetne bombe, sasvim dovoljno. Vec oproban metod NATO snaga po naseljenim mestima, tako reci, hirurski precizan - gde su civilne zrtve, cuvena kolateralna steta, daleeeeko manja od vojne. Niko ne bi imao nista protiv toga, posto je to ocigledno vec proverena i odobrena metoda ovih najslobodnijih sto se brinu za ljudska prava i mir u svetu.

P.S. Plus, mozda da krenu da zasipaju sa osiromasenim uranijumom... to se isto pokazalo kao vrlo efektna metoda, dodushe, na duze staze.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 18:03 - pre 101 meseci
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 18:22 - pre 101 meseci
Citat:
Binary Mind: ^
Rusi ih trenutno trse sa krstarećim raketama i avionima, a pomaže im i Sirijska artiljerija. U pitanju je baš to pogranično područje gde je juče oboren avion. Celo to pogranično područje je trenutno osvetljeno kao novogodišnja jelka... Što od strane Ruskih radara, što od strane hrpe projektila...


Nista od toga,mogu gadjati raketama i avionima koliko zele.Ne navijam ni za Turkmene nit za Ruse zaboli me i za jedne i druge.
Treba se spustiti na zemlju i puska na pusku ,tu nastaje problem.Turkmeni,ISIS,Hezbolah i ostali zvani ili nenazvani teroristi rodjeni u ratu,odrasli u ratu rat je tim ljudima dio folklora ili tradicija.Njihova gerilska prednost u odnosu na bilo ciju urbanu pjesadiju je ogromna.

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 18:23 - pre 101 meseci
Homere prestani da potenciraš taj komentar nekog psihopate. Naravno da tamo ima dobrih ljudi. Pa i u ISISu nisu sve bombaši samoubice i ovi što seku glave. Ja verujem da tamo ima ljudi koji misle da se bore strani dobra zatim ima dosta onih koji su primorani da udju u tu vojsku. Ukoliko si čovek ka na primer ja od oko 30ak godina a ISIS je okupirao tvoje mesto ne verujem da možeš da kažeš "Momci ja ne bih baš sa vama.Ja sam pacifista :)"
Narvno da netreba sravniti sve sa zmljom i problem neće biti ni blizu rešenje dok ne krene ozbiljna kopnena vojna akcija. Dok se kuća po kuća ne pretraži pa i onda ko će znati ko se borio na kojoj stranio i dali je neko bio primoran da ratuje za ISIS.

Neki narodi jednostavno ne znaju da žive bez diktatora. Pa tako čim im neki veliki vodja ode oni se pokolju medjusobno. Ni mi nismo izuzetak.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 18:31 - pre 101 meseci
Citat:
Otto23
^Krajnje je vreme da se Natasha Kandic sada oglasi


Krajnje je vreme da prestanes da trolujes.

OK?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 18:45 - pre 101 meseci
Daj nemoj da kvaris temu,kakve veze ona ima sa temom.

Binary...sto je pilot okrenut ledjima.Mislim da su obojica zveknuta a da je ovo neku fejk.

Ovo je interesantan podatak.
Citat:
I NIJEDAN AVION NIJE OBOREN: Turska je samo prošle godine upala u grčki vazdušni prostor 2.244 puta
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 18:48 - pre 101 meseci
OK... izvinjavam se ucesnicima, sto sam uopste dobio asocijaciju na tako nesto... sasvim neopravdano. Moz' se brishe to s' doticnom... personom.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 18:52 - pre 101 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Brkati diktator je i dalje drasticno bolja opcija od haosa i bezvlasca gde na kraju vlast preuzmu militantni islamisti i uvedu serijatski zakon sa sve javnim kamenovanjima, eliminacijom svih skola osim kuranskih i sl..

Ne osporavan tvoj stav osim u ovom delu što sam podvukao. (I ranije sam već napisao da je Sadam Husein bio bolja opcija za Irak nego "moderna američka demokratija" i kojoj se svakodnevno dižu u vazduh")
Medjutim, termini poput "militantni islamisti" su propaganda.
Na terenu postoje ljudi koji po svemu sudeći veruju u Islam i spremni su da prihvate norme koje im Islam propoveda. Besmislenim bombardovanjem (poduprto TV propagandom dizajniranom u kuhinjama CIA i KGB) imperijalisti u stvari samo čuvaju svoje naftaške interese i nema tu nikakve borbe protiv "militanata" osim masovnog ubijanja nejači.


Citat:
Ivan Dimkovic:

Praksa je pokazala da je ideja da se drustva mogu preko noci transformisati iz srednjevekovnog u moderno uredjenje je beskrajno naivna kada je bliski istok u pitanju.

I to je tačno.
Ali povodom toga treba odgovoriti na nekoliko pitanja:
1. Da li su ta društva zainteresovana za transformaciju?
2. Da li je transformacija zaista bolja (za ta društva)?

i ono najvažnije

3. Da li se stalnim bombardovanjem, ubijanjem civila i uništavanjem dobara i infrastrukture ta društva u stvari održavaju u robsko-kolonijalnom stanju a zarad interesa imperijalističko-nuklearnih sila?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 19:01 - pre 101 meseci
Citat:
zica49:
Citat:
Binary Mind: ^
Rusi ih trenutno trse sa krstarećim raketama i avionima, a pomaže im i Sirijska artiljerija. U pitanju je baš to pogranično područje gde je juče oboren avion. Celo to pogranično područje je trenutno osvetljeno kao novogodišnja jelka... Što od strane Ruskih radara, što od strane hrpe projektila...


Nista od toga,mogu gadjati raketama i avionima koliko zele.Ne navijam ni za Turkmene nit za Ruse zaboli me i za jedne i druge.
Treba se spustiti na zemlju i puska na pusku ,tu nastaje problem.Turkmeni,ISIS,Hezbolah i ostali zvani ili nenazvani teroristi rodjeni u ratu,odrasli u ratu rat je tim ljudima dio folklora ili tradicija.Njihova gerilska prednost u odnosu na bilo ciju urbanu pjesadiju je ogromna.


Pešadiju koja se bori na strani Sirije, koju podržava Ruska avijacija, između ostalog, pored redovne Sirijske vojske i raznih dobrovoljaca, čine i šiitske grupe kao što je Hezbolah (i Libanski i Irački) koji si pomenuo, IRGC i slični...
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
197.134.100.*



+531 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 19:01 - pre 101 meseci
Naslov bi trebao da glasi "Obaranje" umesto "Pad" i "Siriji" umesto "Turskoj".

Dogadjaj je vise od mesec dana najavljivan u medijima i javnost se pripremala za tako nesto kao "nacin odbrane Turske teritorije ..." Zapravo se radi o nameri koja je dugo planirana, samo je javnost trebala da bude pripremljena i preusmerena u drugom pravcu.
Konacni ishod treba da bude kompromitacija ruske vojne kampanje u Siriji i eskalacija sukoba koja odgovara mnogim zapadnim zemljama.
Valjda smo nesto naucili (i zapamtili) iz predhodnih decenija ...
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 19:19 - pre 101 meseci
@Binary Mind
Takodje, Iranci su prisutni, specijalne jedinice - na poziv Asada.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 19:20 - pre 101 meseci
^
Naravno. Iranci imaju veliku zaslugu što se Rusija uopšte upustila u ovu avanturu...

Inače... Trenutno Turci nagomilavaju oklopne i PVO jedinice na granici sa Sirijom...

...a golfer Obozo udario dodatne sankcije Rusiji... zbog Sirije...
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 19:24 - pre 101 meseci
Citat:
dusanboss:
Homere prestani da potenciraš taj komentar nekog psihopate.

Nije problem komentar 1 psihopate vec

sto se slaze i sa ostalim slicnim komentarima (on i offline) kako Siriju 'treba sravniti sa zemljom' , 'baciti atomsku' i sl. bolesti.
Ko je*e x(x) miliona ljudi ako ces eliminisati 100k terorista.
A onda ti isti bolesnici kukaju o licemerju 'zapada' (valjda tu spada i Rusija , Kina i sl.) , kako nikoga nije briga za civilne zrtve na Bliskom istoku vec cmizdre za 100 Francuza ...
Citat:

Neki narodi jednostavno ne znaju da žive bez diktatora. Pa tako čim im neki veliki vodja ode oni se pokolju medjusobno. Ni mi nismo izuzetak.

Narod koji ne moze da zivi bez diktatora ne treba ni da zivi tj. postoji.
A cisto sumnjam da neko 'ne moze da zivi' bez diktatora
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 19:34 - pre 101 meseci
^Ljudi ne razmisljaju o civilima. Tj. sigurno ne misle da bi trebalo tepih bombardovasti civile, to realno niko nemisli, vec recimo brda gde se ovi teroristi skrivaju. Postrojenja za naftu, prve borbene linije. Mislim, da precizno bombardovanje moze da ucini mnogo, ali ne toliko koliko bi ucinila agresivnija kampanja. Realno, one stotine kamiona sto prevoze naftu, jednim tepih bombardovanjem bi mogli da uniste - dok su Rusi preciznim bombardovanjem mozda unisti 50% tog konvoja. Ono sto je radjeno u Srbiji je druga prica, i to jeste zlocin -> to ne bi trebalo raditi. Ali tepih bombardovanje kolone tenkova ili utvrdjenih pozicija koje se ne nalaze u gradovima i naseljenim mestima, da.

Ta prica sa diktaturom je toliko smesna da nemam reci. Bolje je ziveti mozda u pozorisnoj predstavi, zvanoj demokratija? I jedno i drugo imaju vishe zajednickog nego razlicitog. Samo je forma, odnosno privid nekakvog izbora, drugaciji.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji25.11.2015. u 19:42 - pre 101 meseci
Ne troluj i ne pravi se lud , ako pise 'Pobijte bagru tako da ne ostane niko ziv ko bi zalio i ko bi sahranjvao , ni bilo kakvi tragovi zivota i sl.' jok i ne misli se na civile.
Isto kao i za atomsku i sl. jer ko je*e tamo neke Sirijske civile , vazno da se istrebe i teroristi i po svaku cenu sacuva dupe.
A onda takvi bolesnici pljuckaju i ismevaju 'zapadno' zaljenje za Francuzima a bol u ku*cu za Iracke i Sirijske civile.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 361528 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.