Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putin poslao robote u rat

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin poslao robote u rat

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46514 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksamat

Član broj: 331673
Poruke: 30



+222 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 13:27 - pre 101 meseci
Citat:
branko tod: Jel to oni pričaju o onom USS Donald Cook razaraču?

Ma tek počinje:



Neka 20 godina crkavam od dosade
Za sve što sam želeo da promenim sam.
A i zato što za nas nije bilo garancija,
Mi ćemo zauzeti Menhetn,
A potom – Berlin.


Nama je od rođenja urezano na koži
„Mi znamo sve puteve u modroplavo“.
Zbog toga što je njihov bog umro, a đavo oživeo
Mi ćemo zauzeti Menhetn,
A potom – Berlin.


Pljucka nam se na tvoj biznis, čuješ li, mister,
Pljuje nam se na Mistrale i Golfstrim.
Za sve što nam je pevala „Agata Kristi“,
Mi ćemo zauzeti Menhetn,
A potom – Berlin.


Hvala vam za sve što ste nam poslali,
Hvala vam za embargo i za Krim, jer sada,
Kako je govorio drug Staljin,
Mi ćemo zauzeti Menhetn,
A potom - Berlin.


Shvati da sve što mi volimo nije važno –
Noćne tuče, žene i džin,
Ali, neka odsad znaju svi
Da ćemo zauzeti Menhetn,
A potom – Berlin.


Neka 20 godina crkavam od dosade
Za sve što sam želeo da promenim sam.
A zato što za nas nije bilo garancija,
Mi ćemo zauzeti Menhetn,
A potom – Berlin.

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 19:46 - pre 101 meseci
Opa, ubacuju se i narucene patriotske pesme. To je za podizanje morala, koji je malo klonuo u zadnjih nekoliko dana.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 20:29 - pre 101 meseci
Citat:
aleksamat:

Mi ćemo zauzeti Menhetn,
A potom – Berlin.



Ma nista od toga...sad je otkriven je plan (pravac) napada...Znaci, htelo se od Sibira...preko Aljaske...
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 22:20 - pre 101 meseci


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 22:20 - pre 101 meseci
Citat:
zica49:
Pretpostavljam da na strani tih koje su Rusi razvalili robotima ima likova koji su u stanju od prirucnih srestava sastaviti jammer-e. Sa tim bi osim robota i slicno poprilican broj elektronskih daljinsko upravljivih uredjaja staviti van funkcije.



@zica49

Ja pretpostavljam da na strani tih koji su razvili robote ima likova koji su culi za dzemovanje.
Siguran sam da je obezbedjen nekakav communication redundancy, koji btw uopste ne mora da bude u radio spektru.

Uostalom i najgluplji robot moze da ima opciju "kupim prnje/odoh nazad kuci" u slucaju prekida kommunikacje.
Jammer iz se lako locira i posle pet minuta eto robota opet u akciji.


P.S.
Samo me ne pitaj sta je to moguce van radio spektra, iza ugla vreba Mr.Khonjislav, skuplja info, analizira...
gadna sitaucija.
;)
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 22:32 - pre 101 meseci
Bravo Mile, otvorio si temu sa svojim glupim crtanim filmom, a evo sad si i ovde postavio ovaj smesan crtani film.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 22:36 - pre 101 meseci
Citat:
payge:
ima likova koji su culi za dzemovanje.


I moja baba je cula za dzemovanje. To je period kada se prave dzemovi. Za radio nisam siguran, moram da je pitam da li slusa radio, mada, cisto sumnjam, mnogo je gluva.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 22:40 - pre 101 meseci
Pa verovatno znaju za ometanja, i recimo uspesno ometaju nato komunikaciju..

Moguce je baciti neku emt bombu, i cak ostetiti komunikacione uredjaje, s tim sto u kraju niko ne bi "pricao" duze vremena.

Ocito da je "hoping kod" odradio svoje, pa je dzamerovanje iluzorno. Dal' skakucu po frekvenciji ili po siframa, ili zajedno, nije ni bitno, ocito su uspostavili pouzdanu udaljenu vezu sa automatskim masinama u realnom vremenu...

A koliko je to tesko, neka se zamisli reakcija na kasnjenju signala od 5-10 sekundi...

Ako su spravice automatski odradile "zemljani" posao(sa letilicama je znatno lakse, ambijent je monoton), onda je ta tehnologija malkice na mestu br 1..
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat27.12.2015. u 23:50 - pre 101 meseci
Ove male robotice amerikanci imaju u svakoj bazi na desetine i to sluzi za donosenje hladne Koka-kole u letnjim mesecima kad niko ne zeli da seta po suncu. Male igracke, ima ih na YT na video materijalima iz Iraka ili Avganistana.
Ja mislim da je Rusima najveci problem bio da im ISIL ne ukrade ove igracke i da su zbog toga vozikali ove svoje robote iskljucivo po bazi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 06:59 - pre 101 meseci
Ma ok je to da trcka pored tebe i donosi koka kolu, nekom vojniku ili belom medvedu za reklamu, malo je ozbiljnija prica da robotic operativno dejstvuje na udaljenosti od komandnog centra nekoliko tisuca(mnogo vise od hiljada) km.

Ali nesto sumnjam da ih ameri imaju na tone, to je skupo, a oni rezu budzet, ne znaju sta ce sa istrazivanjima, strategija im u corsokaku, obracunavaju svaki cent. Jedino ako su nasli sponzora, malo je 4 milijarde koje su ukrali od Gadafija..

Uzgred, iz nekog tehnoloskog razloga, ne znam kog, novinari ovu akciju nazvase PRVU, na takav nacin...stoce reci, iako je SAD zivahna po pitanju upadanja u tudje drzave, osim dronova nisu nista daljinski navodili..mislim sa ozbiljne daljine, ne kao igracku...

I tu je razlika od silnih konobarcica koji donose koktu, i operativne masine na rastojanju nekoliko hiljada km...

Veliki vremenski lag je realan problem, nema prostog resenja, u smislu jednosmernog misljenja i povezivanja postojecih resenja, neophodna je ili izuzetna, vrhunska tehnologija, i vrhunska inventivnost, ili velika autonomna "pamet" sprave koja analizira situaciju i funkcionise samostalno(ACD sto bi se reklo, autonomne operativne odluke) izmedju dva segmenta komunikacije..

Nije bez razloga "prvi put"...
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 08:06 - pre 101 meseci
Citat:
Mr. Khonjislav:
Ja mislim da je Rusima najveci problem bio da im ISIL ne ukrade ove igracke i da su zbog toga vozikali ove svoje robote iskljucivo po bazi.


Lošo mislis,te sto puze po pesku Koka-Kola igracke krade tvoja baba.

Rusi kad kradu skidaju s' neba u komadu, neostecene:

"On 4 December 2011, an American Lockheed Martin RQ-170 Sentinel unmanned aerial vehicle (UAV) was captured
by Iranian forces near the city of Kashmar in northeastern Iran.
The Iranian government announced that the UAV was brought down by its cyberwarfare unit which commandeered the aircraft and safely landed it..."

https://en.wikipedia.org/wiki/Iran%E2%80%93U.S._RQ-170_incident


"Recent reports indicate that Russian forces used hacking to intercept a U.S. surveillance drone flying over the Crimea region of Ukraine in March.
Allegedly, hackers were able to sever the connection between the drone and its operator using “complex radio-electronic technology.”

http://www.usnews.com/opinion/...cyberwarfare-has-gone-wireless

itd...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 08:32 - pre 101 meseci
Citat:
vladd:
Ma ok je to da trcka pored tebe i donosi koka kolu, nekom vojniku ili belom medvedu za reklamu, malo je ozbiljnija prica da robotic operativno dejstvuje na udaljenosti od komandnog centra nekoliko tisuca(mnogo vise od hiljada) km.:)



A ti si video kako se operativno dejstvo dogodilo i kako su roboti bili upravljani sa velike daljine. I jos su akciju izveli ove smesne igracka.
Prica ja na nivou onog Miletovog crtanog filma na kojem se ispaljuju protivtenkovske granate sa drzaca za salvete.

Da sam osmogodisnjak i da nisam bio u vojsci i u ratu, pa da uzmem za ozbiljno ovu pricu.

Tenkovi sa ljudskom posadom kad podju u napad, ako nema pratece pesadije oko njih su nista vise nego obicne kante za sir. To se izbusi i sredi za veoma kratko vrememe, a ne ove igracke.

Avion sa ljudskom posadom im oborise bez problema, ne mogu se spraviti sa igrackama.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 15:45 - pre 101 meseci
Sada ti meni reci, statisticki, ova kolicina detinjarija koju si napisao je na kom nivou...

Verovatnoca da je na nivou 8 god, je preko 60% i nekako pada, po normalnoj raspodeli, kako godiste raste..?

Da li si to prevazisao cimnija u infantilnosti..?


Elem, zanemaricemo infantilna pitanja, i konstatovati da je ovakva akcija trenutno neizvodljiva od strane NATO, kao stoim je neizvodljivo ometanje sa malom energijom, kakva je prezentovana od strane Rusa...podvezak na avionu oslepi ceo bojni brod...

Dosadasnja nato strategija je forsirala ometanja vecim energijama, kao trivijalno resenje, sa megavatima ugasiti kilovate, sa teravatima ugasiti megavate...

Ovo im je dobro iznenadjenje, i znak da su tehnoloski otisli u pogresnom pravcu, verovatno su se troskarili na prostu dzebanu, nosace i materijalna sredstva..

Tehnoloski zaostatak nije strasan, operativno, ali je strasan politicki..vojno nezgodan...

Treba sada dostici tehnologiju upravljanja, ne znajuci kakve ce spravice i igracke da pravi konkurencija..ubuduce..
Mogu da zamislim satelit, koji samostalno pronalazi i trebi protivnicku komunikaciju...

I da ponovim,, u Siriji je "sajam tehnike", u kojem su bahati delovi NATO, dobili po nosu, a rusija je prezentovala ono sto NATO nije sanjao da imaju...

I odmah su usledile trgovinske price...neko ko ima pametnog robota, koji autonomno funkcionise, neometan, sa sopstvenom vestackom inteligencijom(ako nije jasno u cemu je razlika izmedju NATO igracaka i Ruskih), koja donosi operativne odluke i IZVRSAVA zadatak....

To je po pitanju primata tehnologije fantastican uspeh...
I ne treba JA toda vidim, vec tetka Nata, da ima na znanje i potencijane musterije..
 
Odgovor na temu

tar-xzvf

Član broj: 331718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 16:30 - pre 101 meseci
Ma ta ruska tehnika ne vredi ništa. Kladim se da će Google automobil usmrtiti više ljudi od ovih ruskih robota.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 16:53 - pre 101 meseci
Nije poenta u voznji, vez u izvrsenju slozenog taktickog zadatka...vojnog...sa procenama takticke pozicije i donosenjem odluka..

Staze nisu definisane, a reakcije treba da su u skladu sa situacijom, veoma brze..

Lako je pratiti put, ili se navoditi gps-om, drugaciji je problem izaci na teren, gde nema staze a objekti dejstva nisu u koordinatama..i pride ih treba odabrati...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 17:03 - pre 101 meseci
@vladd
Nemoj da si smesan, ove ruske igracke mogu da sluze jedino za obmanjivanje lakomislenih i imaju istu tezinu kao film koji je Mile zakacio.

Snas li sta je fortifikaciska prepreka?

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 17:42 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Prica ja na nivou onog Miletovog crtanog filma na kojem se ispaljuju protivtenkovske granate sa drzaca za salvete.

Prdoje izdajniče, kako je moguće da si ti tako genijalan i pametan prevideo da je to prikaz
američkog napada na ruske tenkove. A avion liči na galaksiju, a ne na ruske kante.
Prema tome ta glupost je američki koncept. Jedino ako T-90 i Armata nisu postali usa tekovi
prošle noći. Prdoje ostaje prdoje.

Teks ispod crtanog filma:

A new concept for the US Military to target T-90 and Armata tanks has been unveiled that will provide an element of surprise. The United States Armed Forces[1] are the federal military forces of the United States. They consist of the Army, Navy, Marine Corps, Air Force, and Coast Guard.[6] The President of the United States is the military's overall head, and helps form military policy with the U.S. Department of Defense (DoD), a federal executive department, acting as the principal organ by which military policy is carried out.


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 17:49 - pre 101 meseci
Nema znacaja ciji je crtani, prikazano u filmu je obicna glupost. Nema nista od toga, jedino ga maloumna osoba moze uzeti za ozbiljno
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 18:01 - pre 101 meseci
Prvo robotsko oružje savremene koncepcije je bio Teletank. Upotrebljen je prvi put 1939 godine.
Normalno od strane SSSR. Nemci su svoje tenkiće izbacili, valjda, 1942 godine. Njihovi su ustvari
bili poktetne mine. Kao danas rakete na žicu.





http://survincity.com/2012/05/teletanks-soviet-second-world/
https://en.wikipedia.org/wiki/Teletank
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Putin poslao robote u rat28.12.2015. u 18:04 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Nema znacaja ciji je crtani, prikazano u filmu je obicna glupost. Nema nista od toga, jedino ga maloumna osoba moze uzeti za ozbiljno


Prdoje , pa ti uzimaš za ozbiljno i pališ se ko mlad majmun.
Za mene je taj filmić obična sprdačina koja služi da ti zapeniš.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Putin poslao robote u rat

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46514 | Odgovora: 262 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.