Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li izaci na izbore?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izaci na izbore?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77669 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goropad

Član broj: 332303
Poruke: 201
*.mediaworksit.net.



+55 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 18:53 - pre 99 meseci
Najvise me nerviraju prepotentni likovi koji kao nemaju za koga da glasaju, pa onda nece ni da izadju, a uvek stignu da nesto kritikuju i nude bolje opcije, sve su to potencijalni premijeri :D
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 19:06 - pre 99 meseci
Pa bolje da ne izadju nego da glasaju za neke leve ili zvrljaju gluposti
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 19:21 - pre 99 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Shadowed:
Koje na primer?
Ne moras odgovoriti na temi da ne krene flame, ali probaj da odgovoris sebi pa ces dobiti i odgovor zasto to ne urade :)

Ekonomski interesi drzave zna se koji su.
Stvar je u tome sto su oni u koliziji sa licnim interesima i interesima stranke, pa onda vlast bira ove druge.

Izvinjavam se, pogresno sam napisao. Trebalo je "kojU" (vlast).


Citat:
IUOP_1: E sad, zasto gradjani ne izaberu vlast koja ce prvenstveno voditi racuna o interesima svoje drzave...

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 19:40 - pre 99 meseci
Na kraju krajeva, ako neko ne zeli da glasa tj ne vidi nikakvu politicku opciju koju bi podrzao, a u isto vreme ima interesovanje za politicke prilike u drzavi, zasto se ne politicki organizirati i pokusati nesto promeniti?

Citajuci komentare i slusajuci koja kolicina ljudi je razocarana trenutnim politickim opcijama, verujem da bi nesto novo sigurno moglo da uspe. U moru mediokriteta i poslusnih cinovnika, vrlo lako bi se istakao neko normalan. To je sigurno jos bolji nacin za promene osim samog glasanja.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 19:49 - pre 99 meseci
Code:
Da li izaci na izbore?


Da. Obavezno.

Davno sam negde pročitao da je u Grčkoj obavezan izlazak na izbore (ne znam da li je to tačno)
Ako je to tačno, to je najpametnija stvar ikada.

Ljudi lepo izađu i glasaju, i to svi. I onda se lepo vidi koga narod podržava.
Nema posle krivi mi drugi. Izađu svi i ''zdravo''!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 20:16 - pre 99 meseci
etjen - Obavezni su!
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 20:41 - pre 99 meseci
ako ste vec napaljeni na politiku bolje od glasanja je bavljenje politikom.

Efektivno gledano to je i jedini nacin da zaista nesto promenite i to mnogo efektniji od glasanja.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.247.*



+370 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 21:10 - pre 99 meseci
Ako izlaznost bude velia, SNS nece osvojiti vise od 30%. SPS ce ih ostaviti na cedilu, tako da SNS ispada iz vlasti.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 21:54 - pre 99 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
3way:
Podvuceno i jeste velika zabluda :)

Nije uopste zabluda. Poznajem gomilu ljudi koji razmisljaju na isti nacin kao ti. Ti sebe gledas kao pojedinca, pa mislis da je tvoj glas beznacajan, ali to misli 20 i vise posto populacije. Zabluda je da se stvari ne mogu promeniti. Mozda ne mogu preko noci, ali ako postoji volja odredjene grupe ljudi, zasto da ne.

Pitanje je samo koliko te je briga za tim. Mada cim si ovde i dajes komentare na tu temu, pretpostavljam da ipak jeste, sto znaci da ipak je tvoj glas izgubljen.


Naprotiv, bas zato sto znam da moj glas nije beznacajan, ne dam ga banditima, lopovima, prevarantima, lazovima, secikesama i ostaloj bagri. Naivcinama koje veruju da ce promeniti nesto tako sto ce glasati "za manje zlo" mogu samo da kazem - hahaha.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?13.02.2016. u 22:32 - pre 99 meseci
Naprotiv. Tvoj glas je apsolutno beznacajan sam po sebi. Nikakvu korist od njega nemas ako ga cuvas za sebe, ni ti ni bilo ko dugi.

Jedini smisao tvoj glas ima u grupi sa necijim glasovima - tek onda ima koristi od njega, i ti i ostali (ma uz koje da bude pridruzen).



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 09:03 - pre 99 meseci
Da li ste primetili kako se u ovoj temi odjednom pojavljuju ljudi sa novim, anonimnim profilima da kažu svoje botovsko mišljenje?

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 09:09 - pre 99 meseci
Citat:
Sceka:
Jedini smisao tvoj glas ima u grupi sa necijim glasovima - tek onda ima koristi od njega, i ti i ostali (ma uz koje da bude pridruzen).


Potpuno si u pravu, samo je problem što ne postoji grupa sa kojom bih ja mogao da udružim svoj glas. Sve što je u ponudi je daleko od nečega za šta bi neko normalan trebalo da glasa.

Valjda je od petog oktobra do danas postalo jasno da se politika ne formira izborima. Svi koji ucestvuju u njoj su samo marionete i za koga god da glasaš, glasaš za isto. Izbori su samo farsa, zabava za narod, da ima osećaj kao da se nešto pita.

http://pedja.supurovic.net/ko-glasa-u-srbiji/


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 10:33 - pre 99 meseci
Citat:
3way:Naprotiv, bas zato sto znam da moj glas nije beznacajan, ne dam ga banditima, lopovima, prevarantima, lazovima, secikesama i ostaloj bagri.

Zar ne razumes da upravo neglasanjem tvoj glas ide bas njima? Oni profitiraju najvise od takvih.

Citat:
Predrag Supurovic:
Potpuno si u pravu, samo je problem što ne postoji grupa sa kojom bih ja mogao da udružim svoj glas. Sve što je u ponudi je daleko od nečega za šta bi neko normalan trebalo da glasa.

Zasto se onda ne bi organizirali i politicki aktivirali? Rekao bi da ima dosta ljudi koji razmisljaju isto, cudno mi je da nema nikoga da istupi sa politickom opcijom.
Osim toga mislim da vecina ljudi koji ne glasaju to rade zato sto i da postoji njihova opcija, ne bi nikad pobedila na izborima. To je tek pogresan pristup.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 10:52 - pre 99 meseci
@ Predrag Supurovic

Citat:

naveći deo ostalih, onih koji ne učestvuju u glasanjima, su ljudi razumni, koji misle svojom glavom, drže do sebe i ne žele da se petljaju u prljavštinu srpske demokratije.

Pridružite im se, počnite da mislite svojom glavom, nemojte učestvovati na izborima na kojima je svaki izbor pogrešan.

Mislim da si u ovom tekst malo sta pogodio, ili je barem moja okolina takva da je podela koju si naveo neadekvatna.
A ovo citirano ti je dno dna.

Na tvom blogu videh i ovo
Citat:

Poništeni listić se nakon toga proglašava nevažećim (a vi nepismenim jer ne umete da glasate) i uopšte se ne uzima u obzir kod raspodele vlasti na osnovu osvojenih glasova. Raspodela vlasti se vrši samo na osnovu ispravnih glasačkih listića.

Ovde si se izlupetao samo tako. Brisi ovo da ti se ljudi ne smeju.
Imam u bukmarskima tvoj tekst o biciklistima u saobracaju, mislio sam da znas o cemu pricas, ali sam vidim da nije tako.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 10:56 - pre 99 meseci
Zato se uvek glasa protiv(posto je izbor ionako bedan), da se izvrsi bar prosta smena vlasti. Da olos ne ukrti.:)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 11:24 - pre 99 meseci
ja stvarno ne mogu da shvatim ljude koji neće izaći na glasanje a politika ih zanima.


A zanima ih sigurno, čim znaju da niko ne valja :)

Reći ću još jednom-Glasajte!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 12:20 - pre 99 meseci
Citat:
DaliborP:
Zar ne razumes da upravo neglasanjem tvoj glas ide bas njima? Oni profitiraju najvise od takvih.


Pa da, i? Glasanjem moj glas ne ide "njima" nego "drugima"....I sta onda?

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 12:25 - pre 99 meseci
Sta si hteo da kazes? Da su svi isti?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 12:47 - pre 99 meseci
Apsolutno.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7176 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?14.02.2016. u 13:06 - pre 99 meseci
IMHO, bolje je i stalno menjati vlast (ko god je na vlasti, uvek), sve da su i svi do jednog klovnovi, nego ne raditi nista.

U stalnom menjanju vlasti bar moraju da se malo trude oko izbora. I konstantna promena ce dovesti do toga da u jednom momentu vlast budu manji klovnovi, zato sto ce im biti u interesu da rade na sprecavanju izbacivanja pri isteku mandata.

Jos je bolje organizovati se politicki na lokalnom nivou i tako da kada neki lokalni politicar za*ere (tipa plati nesto 50x vise svojim pajtosima ili svojoj fimi pokloni 50x naduvani drzavni projekat) to ne bude zaboravljeno i to se lepo arhivira i placaju reklame/bilbordi da se emituje tako da od negativne kampanje politicari pocnu da se boje kao ozbiljne pretnje.

Koliko ima penzosa advokata koji bi u slobodno vreme mogli da podnose i vode tuzbe za malverzacije politicara? Ako nemaju nista da rade, sto da ne - nije garantovano da ce uspeti niti da ce politikosi biti osudjeni (verovatno u pocetku ne), ali je bolje nego >nista<, ako nista drugo osoba sa tuzbama koje joj vise oko glave ima jos jedan problem oko koga mora da posveti paznju, placa advokate, vreme za "demante" i sl. i samim tim mozda biva zamenjen nekim manje "prljavim" u stranci - politika je beskompromisna igra, svako oruzje je dozvoljeno i ranjavanjem tuzbama se novi motivisu se ponasaju drugacije. To nece eliminisati korupciju, ali to nije ideja, ideja je da korupcija postane teska tako da ostane rezervisana samo za najmanji sloj a ne za svakog "ambicioznog" lupaoca pecata u lokalnoj mesnoj zajednici.

Medjutim, dokle god je vecina ili u fazonu "boli me uvo, svi su klovnovi" ili "glasam za stranku XYZ, sta god bilo (zato sto su mi ideoloski bliski), rezultat je apsolutni raj za mainstream politikose.

Jos kad ta vecina utuvi u glavu da to tako mora ili je nekakva zavera CIA-e, Rusije, Vatikana, EU... to je jos gore od potpisivanja ugovora o staranju, posto u ovom slucaju nema nikakvih obaveza za one koji dobiju na izborima.

Dokle god se politicari ne boje glasaca sistem jednostavno ne funkcionise.

A da bi se politicari bojali glasaca glasaci moraju biti sila od koje se neko moze bojati, sto zahteva da:

a) Budu organizovani
b) Budu aktivni

Aktivnost i organizovanost ne garantuju nista, ali odsustvo toga garantuje dominaciju interesa drugih u donosenju politickih odluka, od lokalne mesne zajednice pa na dalje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izaci na izbore?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77669 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.