Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li izaci na izbore?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izaci na izbore?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77031 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 01:11 - pre 98 meseci
Ti stvarno nista ne shvatas ili se pravis blesav? Odnosno, ne moras da odgovoris, nebitno je. Laku noc.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 01:16 - pre 98 meseci
Citat:
U ostalom koji je razlog raspisivanja vanrednih izbora?



Da se osigura, dok jos moze... tj. dok se plebs lozi na price...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

principal

Član broj: 329860
Poruke: 7



+8 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 07:52 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:
Na osnovu čega ja da odlučim za koga da glasam? Na osnovu gomile laži izrečene mahom na TV? Na osnovu programa stranke u koji se svaka kune, a posle napravi koaliciju sa onom čije je program totalno suprotan?


Lako je, krenes ovih sto su doprineli trenutnom stanju svojim ranijim ucescem u vlasti i njih otpises (oni su dokazani lazovi). Od ovih sto su ostali izaberes opciju koja ti najvise odgovara. U tom slucaju bar postoji verovatnoca da ce neka obecanja biti ispunjena.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 08:44 - pre 98 meseci
Svi vi koji se palite na bele listiće i tripujete kako je kul da se ne izađe na izbore, zbog vas Vučić i ima apsolutnu većinu i apsolutnu vlast jer su sa samo 25% glasova punoletnih uspeli da pale i žare Srbijom.

Čestitam vam, uspeli ste! Bravo!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 08:57 - pre 98 meseci
Nije ni 25%, mada je po kolicini stranaka i rasipanja glasova i taj podatak jeziv.

Sa jedne strane, histericni i krezavi sljam zeljan pljacke, vlasti i privilegija, a sa druge laki urbani fensi filozofi koji mudro procenjuju kojih sat vremena zivota im je najvazniji.

Ja bih razumeo da su naspram krezavih i nepismenih neke baje, kojima je svejedno ko ce biti izabran, ako nesto zabrljaju, uhvatice ih za usi i oterati, ali meka miloguzna filozofija...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 09:50 - pre 98 meseci
Citat:
dusanboss:
I dalje niko nije odgovorio na moje i na pitanje postavljača teme. Zašto izaći na izbore?

Bilo je nekih odgovora tipa "to je tvoje pravo i obaveza" i "ne izlaskom dopuštaš manje inteligtnima da odlučuju", ali suštinskog odgovora nije bilo.

Sustinskog odgovora? Ne znam kakva ti sustina nedostaje, ali vec je nekoliko puta receno.

Zato sto nema drugog legitimnog nacina da promenis nesto u drustvu. Ako ne glasas, ne ucestvujes u promenama, vec prepustas drugima da odlucuju umesto tebe.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.93.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 09:58 - pre 98 meseci
ne razumem čemu svo to filozofiranje, traženje razloga da li i zbog čega da izađem na izbore...

Jednostavno izađite na izbore i glasajte. Vi glasate za sebe, i za to koga ćete gledati na TVu i slušati na radiju neko naredno vreme.
Smešno je ne izaći na izbore.
Iskreno mislim da to rade u suštini samo lenji ljudi.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:03 - pre 98 meseci
Jedno je biti lenj i ne ucestvovati u izborima, to razumem, ima jednostavno ljudi koje to uopste ne zanima.

Ali mislim da to nije slucaj sa ovima sa teme. Sve znaju, komentarisu, prate politiku, razumeju se u sve, ali i dalje ne glasaju. To je po meni kontradiktorno.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:14 - pre 98 meseci
Ma izgleda da hoće da ih neko moli "izađite na glasanje, vaš glas nam mnogo znači, propašćemo ako ne glasate". Ako hoće neka glasaju, ako neće, ne moraju, koga boli uvo za to. Isto tako, koga boli uvo što će posle da kukaju što su većinu odneli nepismeni, krezavi, prosti i glupi, dok su se oni onako pametni, prefinjeni i lepi i prosvetljeni femkali i čekali da ih neko zamoli da mrdnu svoje dupe i daju svoj cenjeni glas nekome. Ili nikome.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:28 - pre 98 meseci
Citat:
DaliborP:
Zato sto nema drugog legitimnog nacina da promenis nesto u drustvu. Ako ne glasas, ne ucestvujes u promenama, vec prepustas drugima da odlucuju umesto tebe.


u stvari nisu pravu. Izboru se legalannacin a legitimni nacini ne znace da moraju da budu i legalni, ako održavaju volju većine, ili obično, samo jače strane.

Ako to ostavimo sa strane, onda si dobrim delom u pravu, samo si prevideo jednu bitnu stvar: kako god da glasaš promene svakako neće biti, bar ne neke bitne. Promeniće se samo to ko puni džepove, a kako trentno stoji ponuda, osim nekih zaista marginalnih likova, ovi ostali su već dobrano napunili i džepove i račune po kajmanskim ostrvima.


 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:36 - pre 98 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: u stvari nisu pravu. Izboru se legalannacin a legitimni nacini ne znace da moraju da budu i legalni, ako održavaju volju većine, ili obično, samo jače strane.

Nisam siguran da te razumem sta si hteo da kazes.

Citat:
Ako to ostavimo sa strane, onda si dobrim delom u pravu, samo si prevideo jednu bitnu stvar: kako god da glasaš promene svakako neće biti, bar ne neke bitne. Promeniće se samo to ko puni džepove, a kako trentno stoji ponuda, osim nekih zaista marginalnih likova, ovi ostali su već dobrano napunili i džepove i račune po kajmanskim ostrvima.

Da, to je vec nekolicina ponovila ovde, nema promene, svi su isti itd itd.

Meni je samo interesantno da ima toliko ljudi koji razmisljaju na isti nacin, a pritom nemaju nikakve ambicije da nesto urade. Nije da se radi o manjini, ja bih rekao kad bi postojala politicka opcija koja predstavlju tu grupu ljudi, sigurno bi doslo do nekih promena.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:39 - pre 98 meseci
Citat:
bachi:
Svi vi koji se palite na bele listiće i tripujete ...

Čestitam vam, uspeli ste! Bravo!

Hvala, hvala. Ti si glasao i takodje dobio ove! Cestitam i ja tebi, uspeo si. Bravo ...

Citat:
dusanboss:
I dalje niko nije odgovorio na moje i na pitanje postavljača teme. Zašto izaći na izbore?

Nisu izbori jedini nacin izjasnjavanja ... Mozes glasati olovkom, novcanikom, kalasnjikovim!

Ako mozes da biras najlepse je glasati olovkom. Nazalost , nemas uvek tu opciju. Kada radis na crno / sivo, muljas nesto , kupujes u Kini, porez (ne)placas na Kipru ... ti zapravo glasas. Stranke nemaju ideologiju i na tim izjacnjavanjima politicari nemaju podrsku ni svoje familije. Nikoliceva familija nije spremna da se odrekne kuca zarad partijske ideologije. Vuciceva familija i prijatelji imaju problem sa kradjom identiteta ...

Bitno (za izlazak) je sta ti ocekujes od izbora. Meni licno je nebitno ko ce biti u skupstini. Da su stvarno demokratski izbori, predsednik skupstine bi ogromnom vecinom glasova bila Stanija a ne ova baba. Ali zato me mnogo interesuje dali cu 50% tesko stecene zarade dati nekom nepismenom debilu. Tu uvek glasam ozbiljno i revnosno. Ne preskacem izjasnjavanje!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:43 - pre 98 meseci
> Hvala, hvala. Ti si glasao i takodje dobio ove! Cestitam i ja tebi, uspeo si. Bravo ...
Meni je moja savest mirna jer nisam glasao za ovu bagru, a ti si svojim neizlaženjem direktno doprineo tome da i moj glas ne vredi ništa.

Sebe ne bih mogao u ogledalo da pogledam da nisam učinio sve što sam mogao (da glasam na izborima) da ovu bagru ne gledam.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:45 - pre 98 meseci
Šteta što bi se odmah ugasila tema, baš bi bilo lepo da se ova tema zatvori da ne mogu da je vide posetioci koji nisu registrovani, pa da čujem onda lepo od vas za koga to treba glasati. Kome ćete dati svoj glas i zašto...

Ja politiku uopšte ne pratim, bukvalno, i nemam neke posebne zamerke ni ovoj vlasti, jer su oni prethodni verovatno bili još gori... I budući će verovatno biti isti i još gori..

Definitivno ne znam za koga da glasam. Ne samo zato "što su svi isti", nego ne bih znao da nabrojim više od 3 trenutno postojeće stranke.

Nedavno se ispod nase kancelarijice izdao stan gde se uselila neka stranka, istog sata kada je objavljeno da će se održati izbori.
Stranka je neka, bem li ga koja, nikad čuo... Neki Borko je tu glavni.
Likovi koji rade u toj kancelariji, navukli neka odela koja im stoje kao da su pozajmili od ćaleta.
Masne kose, neuredni, ceo ulaz smrdi na cigare.
Skroz bitni... A glupost i bahatost im kipi iz ušiju. Jedva dočekali izbore, da ućare neki dinar za predizbornu kampanju...

Samo mi prođe kroz glavu... "o Srbijo među šljivama..." kakva ekipa nam vodi državu... Ne mogu da opišem kako izgledaju... Kao da je neko otišao u lokalnu kafanu, podelio neka odela sa pogrešnim veličinama tu nekim lokalnim klošarima, dao im pare i kancelariju, i eto vodite kampanju...

Da stvar i gađenje bude još gore...
U zgradi imamo samo 3 stana, sve su neke programerske kancelarije, osim ove jedne koja je privremeno neki predizborni štab.
I jednog dana počne da zvrči nam interfon sve vreme... Iako nam je na interfotnu zalepljena nalepnica naše firme.
Pošto je to zvonilo svakih par minuta, siđem ja lepo kod njih da im dam predlog da nažvrljaju olovkom i selotejpom zalepe na svoj interfon, kako bi ljudi znali gde da zvone.
Uđem u tu kancelariju i naletim na neku prepirku, stanem sa strane da sačekam da završe, pa da upitam...

Neki itisoni štrokavi, sa strane u trpezariji kafanski sto i njih 5 sede i furnjaju cigare sa 300% kapaciteta...
Lik jedan stoji pored računara i na sav glas glami na nekog penzionera, koji izgleda toliko siromašno, ubijeno, ofucano rečima "Otkud znam kad će da ti daju pare, nije to moje zaduženje, Dobićeš kad bude trebalo..."

I tako izađem samo iz kancelarije i zapitam se da li uopšte može biti bolje... Ovo je neka opozicija koja je definitivno skupila neke ljude oko sebe čim postoje... Da li su ostali bolji?

I pod takvim utiskom sam i otvorio ovu temu... Da li uopšte ima smisla izlaziti na izbore...
I u temi nisam saznao ništa osim toga što sam napomenuo da me ne interesuje od onih rečenica "izadji jer je to tvoja duznost, izadji jer tako treba, izadji jer ce drugi da odlucuju o tvom zivotu... i tako jos 20 parola koje se okrecu vec dve decenije koliko ja pamtim"


Ajd ovako, drugo pitanje.
Recimo da moj glas može da utiče na nešto. Recimo da ako ja izađem i glasam za "nekog" za koga vi mislite da treba, i moj glas vredi tih 25% koliko njih ne izlazi na izbore... Mislite da će biti bolje? Recimo da pobedi baš taj Radulović... Biće bolje Srbiji? I šta znači "biće bolje"?

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 10:54 - pre 98 meseci
Citat:
CoyoteKG
Ajd ovako, drugo pitanje.
Recimo da moj glas može da utiče na nešto. Recimo da ako ja izađem i glasam za "nekog" za koga vi mislite da treba, i moj glas vredi tih 25% koliko njih ne izlazi na izbore... Mislite da će biti bolje? Recimo da pobedi baš taj Radulović... Biće bolje Srbiji? I šta znači "biće bolje"?

Ajde sta se foliras drzi se Vucica.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 11:00 - pre 98 meseci
Toliko pameti od tebe sam i očekivao
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 11:04 - pre 98 meseci
Sta se foliras bezveze i pretvaras. Cesto nam objasnjavas i napominjes da se ne razumes uopste u politiku i stranke, a onda bez problema dajes prognoze o istima, zapitkujes za koga da glasas, itd.
 
Odgovor na temu

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 11:06 - pre 98 meseci
Citat:
whitie2004:
Da su stvarno demokratski izbori, predsednik skupstine bi ogromnom vecinom glasova bila Stanija a ne ova baba.


Ja sam više za Anu Ivanović. A može i Milica Vukliš.
Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 11:07 - pre 98 meseci
Glasao i glasaću za Dosta je bilo. Zašto? Zato što nisu SPS, DS i derivati, SNS, NS, LDP, Vulin, Rasim the stranačka bitch Ljajić i drugi.

Ako bi oni nekim čudom došli na vlast i isto bili bagra, opet bih izašao na izbore i glasao za neke treće. Da smo pametni, ne bi dozvolili da nas jedni te isti jašu godinama, već bi ih menjali ko čarape pa bi se zaista i trudili onda da ostanu na vlasti i zadrže naše poverenje.

Ali smo piglu i "mrzi nas" da izađemo na izbore, jer "svi su isti" i te fore. Dok nije isplivao Radulović, malo falilo da glasam za Ištvana Pastora. :D Za bilo koga, samo ne za one koji mi čine zlo!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Da li izaci na izbore?15.02.2016. u 11:07 - pre 98 meseci
prognoze?

zapitkujem za koga da glasam baš iz razloga što ne pratim političku scenu...

Ali ti si glup mnogo da bi to razumeo, ili si željan flame-a. Mada verovatnije je i jedno i drugo, jer flame-ujes na glup nacin


Eto vidis bachi kaze zasto bi glasao i to je OK.
Nisam razmisljao na taj nacin.

Meni je u glavi, sto se vise njih izmenja, vise ce se para nakrasti...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li izaci na izbore?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77031 | Odgovora: 320 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.