Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?

elitemadzone.org :: MadZone :: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24979 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?31.07.2016. u 19:07 - pre 93 meseci
Citat:
Otto23:
S'tim, da osoba koja je promenila dvociftren broj partnera, pre onog "pravog", za mene (povlacim za mene), verovatno ima neki psihicki problem, i ne treba sa njom planirati nista.

A kojom metodom utvrdjujes broj prethodnika? Nemoj mi reci da pitas?! U tom slucaju skartiras one koje iskreno kazu 15, a favorizujes one koje kazu 5 a misle 50. Prosecna seksualno aktivna devojka isproba deset metara muskog polnog organa pre nego sto stupi u brak, a svom buducem muzu prijavi pola metra-metar, ostalo precuti.

Mislim, sve ja tebe podrzavam sta kazes, ali u tom slucaju moras da se ozenis do 22-23 godine, jer posle toga imas ogroman problem da nadjes osobu slicnih pogleda na svet, odgovarajuce starosti a sa malom kilometrazom. Narocito ako ti je bitno da izgleda iole privlacno.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?31.07.2016. u 20:26 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: A kojom metodom utvrdjujes broj prethodnika? Nemoj mi reci da pitas?! U tom slucaju skartiras one koje iskreno kazu 15, a favorizujes one koje kazu 5 a misle 50. Prosecna seksualno aktivna devojka isproba deset metara muskog polnog organa pre nego sto stupi u brak, a svom buducem muzu prijavi pola metra-metar, ostalo precuti.


Lololo, ovo me podseti na kupovinu kola, jel bolje kupiti ona sa pravih 300.000 ili ona sa 100.000, a pitaj boga koliko je vraćeno?
 
+3

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?31.07.2016. u 21:33 - pre 93 meseci
Jedan Moj drug izjavio "ja sam svakoj bio drugi"! Kaze mi "znas jedan me prevario a sa tobom to radim jer i ja to zelim i ti si mi drugi". On se zalio dosadno vise ovo da budem drugi."Zelim biti peti, jedanesti i bilo sta osim drugi".
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
+3

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?31.07.2016. u 21:55 - pre 93 meseci

A zamisli tek da je "poslednji"...Ajd` sto nije prvi,... ali poslednji...
 
+1

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
SE400.PPPoE-3900.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?01.08.2016. u 02:59 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Prosecna seksualno aktivna devojka isproba deset metara muskog polnog organa pre nego sto stupi u brak, a svom buducem muzu prijavi pola metra-metar, ostalo precuti.








Znači istina je da do 26-e godine... ?!!

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 01.08.2016. u 07:03 GMT+1]
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?01.08.2016. u 06:50 - pre 93 meseci
@Otto23

https://youtu.be/SNY9MQmaBBI

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.ip.telfort.nl.



+7169 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?03.08.2016. u 12:44 - pre 93 meseci
Citat:
Otto23
Brak i zivot zajedno se suvishe olako shvata, posebno od strane osoba koje su za zivota promenile 10-15-20+ partnera.


Ovo jedno sa drugim nuzno nema veze. Drugim recima, mozes naci primera gde ljudi sa vise-partnerskim iskustvom imaju dobar, los, ovaj onakav brak - a i isto tako i za one koji nisu ni imali partnere.

Obrnut primer, cisto primera radi, kolega u prosloj firmi - klinac, "zaleteo se" i ozenio iako je pre toga imao jednu (ako i tu) devojku, brak je trajao citavih 6 meseci. Ocekivanja i realnost, dve razlicite stvari, a nije "promenio 10-15-20+" partnera.

A to moze da se desi svakom.

Ljudi koji su imali ozbiljnije veze (ozbiljnije u smislu - bar su ziveli zajedno i bili odgovorni za svoje domacinstvo) mozda imaju blagu prednost u tome kakav ce brak da im bude, ali i to je pitanje - brak sa (malom) decom je u odnosu na "zivimo na gajbi zajedno" otprilike kao surf na vodi vs. igranje surfa na PlayStation-u.

Olako shvatanje takvih stvari je samo rezultat nedostatkva iskustva ili mozga.

IMHO, to "DNK testiranje ocinstva" mi deluje samo kao tehnicka mera korisna onima koji:

a) Dobro sumnjaju i zele kljucni dokaz da izadju iz price
b) Za pravne situacije gde nema drugih nacina (saglasnost oca da je otac)

Ideja da se "samo proveri" i nastavi normalan zivot je sumanuta. Poverenje izmedju bracnih partnera je ubijeno permanentno, sto superbaka rece, parafraziram, ljubomora je kancer koji se hrani, u tom momentu je vec "stadijum 4" i sanse da nesto dobro ispadne od toga su jako male.

Konacno, cela ta prica oko DNK je sumanuta - osim ako se ne radi o nekim naslednim defektima i sl, pa da pitanje "kvaliteta" DNK-a ima smisao, ono sto dete cini necijim je sva ljubav i ulozen trud u njegov razvoj i ljubav i radost koju to dete cini roditeljima. DNK ne da nema veze sa tom pricom nego ne moze biti dalje od nje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?03.08.2016. u 13:49 - pre 93 meseci
Citat:
Konacno, cela ta prica oko DNK je sumanuta - osim ako se ne radi o nekim naslednim defektima i sl, pa da pitanje "kvaliteta" DNK-a ima smisao, ono sto dete cini necijim je sva ljubav i ulozen trud u njegov razvoj i ljubav i radost koju to dete cini roditeljima. DNK ne da nema veze sa tom pricom nego ne moze biti dalje od nje.

Moras priznati da je to subjektivan stav, tj. stav kulturoloski svojstven odredjenom % populacije. Ostatak populacije smatra dijametralno suprotno, tj. pridaje ogroman znacaj podatku da li je njegovo dete i genetski njegovo, ili je genetski komsijino, a po razvoju i ljubavi njegovo. Savremeno doba nije doba poverenja, gde god se pojavis traze ti hrpu papira i dokaza, a gotovo nista ne funkcionise na chasnu partijsku rec. Naprimer, predbracni ugovori su realnost, bez obzira sto ti mozda imas negativno misljenje o njima, ja ih smatram vrlo korisnim dostignucem civilizacije. Ako bih ja potpisivao predbracni ugovor, trazio bih da se tamo stavi da kako se koje dete bude radjalo, tako ide pravac na DNK analizu. Ne vidim po cemu su papiri i nekretnine bitniji od dece, pa to sve mora u ugovor, a deca ne moraju? Ili da preformulisem - kako to da oko svega drugog je u redu da postoji izvesna doza nepoverenja, a samo oko dece moras verovati da je genetski tvoje i ako nije. Sto se mene tice, cak naprotiv - papire i nekretnine neka nosi djavo ako sam pogresio i ukazao poverenje kome ne treba, ali za decu ipak zelim da znam na cemu sam. Licno smatram da postoji mogucnost da ce se za par decenija DNK analiza raditi rutinski prilikom rodjenja i da ce to pozitivno uticati na poverenje i ljubav u porodici.

Inace, pre mnogo godina sam izjavio i ostajem pri tome, da je potrebno da postoji strucna sluzba za uparivanje ljudi, pa da sa svojom izabranicom angazujem strucnjaka da proceni da li smo jedno za drugo. Meni je neverovatno da ljudi kad krenu da kupe auto angazuju po 3 majstora i eksperta da utvrde da li je sve u redu, a kad biraju zivotnog partnera sa kim treba ziveti do smrti i imati decu oslanjaju se na sopstveno laicko misljenje i sopstvenu totalnu nestrucnost, pa posle godinu-dve se pitaju cime su to bili zaslepljeni kad su jedno drugom ukazali puno poverenje.
 
+2

lazovic2

Član broj: 334305
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?03.08.2016. u 15:22 - pre 93 meseci
Ne samo da treba angažovati stručnjaka pri izboru partnera, već treba angažovati i stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka... za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka za angažovanje stručnjaka.

Overflow Error!

Na kraju, kada konsultujete sve moguće stručnjake, greška je neminovna, a izbor je ponovo na vama :)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?03.08.2016. u 15:30 - pre 93 meseci
@Darko,

Nemam ja nista protiv ugovora i stavljanja cega god hocete u isti pre braka, ukljucujuci i DNK testiranje eventualne dece AKO je to stvar na koju su oba buduca bracna para pristala slobodnom voljom pre stupanja u brak.

Problem je sto u praksi to cesto nije tako vec se radi o necemu naknadnom i baziranom ili na nedostatku poverenja ili pokusaju jednostavnog izlaska iz obaveza. I to je za ljude ali takvi brakovi mozda i ne treba vise da postoje (sto je i verovatan epilog).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?03.08.2016. u 15:53 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:a kad biraju zivotnog partnera sa kim treba ziveti do smrti i imati decu oslanjaju se na sopstveno laicko misljenje i sopstvenu totalnu nestrucnost, pa posle godinu-dve se pitaju cime su to bili zaslepljeni kad su jedno drugom ukazali puno poverenje.

Neam pojma, ne slazem se...
Sa neke realne strane si u pravu, ali ja "ne biram" zivotnog partnera, mislim da je bolje ici "na ljubav" pa kad se desi, i ako se desi.... Ako se ne desi, bolje da zivim sam, nego u uzasnom hladnom braku.
I kad cujem ono "nije bas tako, ljubav ispari", i to mi je takodje cudno. Videcemo...

Kad sve to bude tako kao sto kazes, da se angazuju strucnjaci za to, to mi je nekako SF kao http://www.imdb.com/title/tt0238380/
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?03.08.2016. u 15:56 - pre 93 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Inace, pre mnogo godina sam izjavio i ostajem pri tome, da je potrebno da postoji strucna sluzba za uparivanje ljudi, pa da sa svojom izabranicom angazujem strucnjaka da proceni da li smo jedno za drugo.

Ima vec, zove se Tinder :)
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?03.08.2016. u 17:58 - pre 93 meseci
@Darko - mislim da je pitanje poverenja velika stvar za sopstvenu srecu. Odnosno ako ne verujes nikom pa ni sopstvenoj zeni, nece te neki ugovor uciniti srecnim, nego ces "poverenje" graditi na strahu od tuzbe, sa druge strane sa ugovorom prejudiciras da bi do problema tipa - da deca nisu tvoja, moglo doci. Ja recimo kad sam odlucio da se zenim, ozenio sam se sa zenom za koju smatram da nece da pravi decu sa nekim drugim. Naravno ni moja procena ni tvoj ugovor nisu garancija, ali zivot je opusteniji ovako kako ga ja zivim. Mislim da je staromodna iskrenost i poverenje bolji nacin da se izgura neki zdrav odnos a i da se zivi opusten zivot.
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

R A V E N
Član broj: 36142
Poruke: 1629
se400.pppoe-8243.sa.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?01.09.2016. u 07:07 - pre 92 meseci
Al' šalu na stranu...

Imam člana porodice koji je već duži niz godina stalni stanovnik jedne uspješne evropske zemlje, pa mrvicu bolje znam ponešto o tom društvu.

Znam za primjer djevojke koja je do 20-e godine imala oko 7 seksualnih partnera i ovaj broj je utvrđen možda sa sigurnošću od recimo... . E sad, ja nemam običaj da lupam i počesto zavirim na forum Matematika, a tu se ne trpe svakakvi načini razmišljanja.

O kakvoj je djevojci riječ? O onome što bi nazvali tipični porodično-kućni tip, čak bi je većina možda opisala kao ispodprosječno atraktivnu, slatka, umiljata, sa profinjenošću i manirima, tu je i 2-3 kg viška. Ono što se na engleskom kaže family oriented. Sad je još starija i broj parnera je možda... ko zna. Nije korisnica droga ni previše alkohola, niti je siromašna i neobrazovana, ustvari ima mnogo perspektive da uspije u životu. Dakle nije vucara, kao što se ponekad kaže.

Da li će se popeti možda do 35 u trenutku stupanja u brak i da li je sposobna za monogamiju... pitanje je.

Kad nešto voliš, pa bilo to kafa, muzika ili Linux u pravilu ne možeš lagano i trenutačno "ostaviti".

Ovo je sve potvrda onoga što je C. S. Peirce zvao "illness of cocksureness", a i B. Russell ima sličnu tvrdnju. Al' pomeni filozofu i aristotelijancu-(post?)marksisti Muhamedu Filipoviću pragmaticizam i analitičku filozofiju i pašćeš ispit kao kometa na zemlju (šala).

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 01.09.2016. u 08:32 GMT+1]
 
0

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?01.09.2016. u 08:35 - pre 92 meseci
Citat:
R A V E N:Da li će se popeti možda do 35 u trenutku stupanja u brak i da li je sposobna za monogamiju... pitanje je.

Kad nešto voliš, pa bilo to kafa, muzika ili Linux u pravilu ne možeš lagano i trenutačno "ostaviti".

mozda joj se do tad ogadi pa joj i taj jedan bude previse! :)
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?01.09.2016. u 11:51 - pre 92 meseci
Citat:
R A V E N: Znam za primjer djevojke koja je do 20-e godine imala oko 7 seksualnih partnera i ovaj broj je utvrđen možda sa sigurnošću od recimo... . E sad, ja nemam običaj da lupam i počesto zavirim na forum Matematika, a tu se ne trpe svakakvi načini razmišljanja.

O kakvoj je djevojci riječ? O onome što bi nazvali tipični porodično-kućni tip, čak bi je većina možda opisala kao ispodprosječno atraktivnu, slatka, umiljata, sa profinjenošću i manirima, tu je i 2-3 kg viška. Ono što se na engleskom kaže family oriented. Sad je još starija i broj parnera je možda... ko zna. Nije korisnica droga ni previše alkohola, niti je siromašna i neobrazovana, ustvari ima mnogo perspektive da uspije u životu. Dakle nije vucara, kao što se ponekad kaže.

Da li će se popeti možda do 35 u trenutku stupanja u brak i da li je sposobna za monogamiju... pitanje je.

Broj seksualnih partnera nije merilo ili osnova za bilo sta. U narodu je to klasifikovano na dva nacina, ako je muskarac u pitanju onda "bravo decko" i to je plus (uglavnom veliki, i zene i muskarci to smatraju kao plus). Ako je zena u pitanju onda je to lose i veeeliki minus (od "mladost ludost" preko "ma kurva, bre" i "ta samo o tome misli" do "samo za to i jeste, za drugo i nije" i "zazalice jednog dana, sve ce joj se vratiti sa kamatom"). Kao i za vecinu stvari u zivotu narod je uglavnom extreman ali i sklon preispitivanju drugih sa cesto zlom konotacijom dok sebe nikada ne svrstava ni u jednu "vrstu/kategoriju" koja im ne odgovara kao prezentacija sebe a uglavnom se lazno prezentuju svima (vrlo slicna varijanta skrivanja na forumima...).

Tako da i ovaj drugi pasus u citatu nije merilo ni za sta niti je taj opis, ma koliko tacan ili pogresan, garancija za bilo sta sto se moze ocekivati u nekoj, bilo kojoj buducnosti.

Covek, ljudsko bice nije masina ogranicena svojim fizickim mogucnostima i "bez trunke mozga". Covek je sklon menjanju misljenja u zavisnosti od okolnosti (inputa, saznanja, dozivljaja, iskustva...) sto je dobro ali i velika razlika u odnosu na sve drugo na ovome svetu a narocito u odnosu na nezivo, masine. A onda se procita da neko poredi kupovinu automobila sa odabirom ljudskog bica kao partnera (ili zivotnog partnera)?! Kad kupujes automobil povedes nekoliko majstora a kad biras devojku/zenu jok? :) Pa zar neko moze da to povezuje u glavi? I jos na kraju, parafraziram, da treba da neko (agencija, komisija ili vec ko se sve time ne podrazumeva?!) umesto nekoga "upari" tog nekog ko je ljudsko bice sa drugim ljudskim bicem. Kakva besmislica.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?01.09.2016. u 16:53 - pre 92 meseci
Citat:
Broj seksualnih partnera nije merilo ili osnova za bilo sta.

Je li ovo tvoje licno misljenje ili generalno pravilo?

Citat:
A onda se procita da neko poredi kupovinu automobila sa odabirom ljudskog bica kao partnera (ili zivotnog partnera)?! Kad kupujes automobil povedes nekoliko majstora a kad biras devojku/zenu jok? Pa zar neko moze da to povezuje u glavi? I jos na kraju, parafraziram, da treba da neko (agencija, komisija ili vec ko se sve time ne podrazumeva?!) umesto nekoga "upari" tog nekog ko je ljudsko bice sa drugim ljudskim bicem. Kakva besmislica.

Nije li malo nekulturno tudje misljenje prosto proglasiti za besmislicu bez ijednog argumenta sta ne valja kod tog misljenja? Navedi makar jedan argument zasto bi covek kod donosenja nebitnih odluka angazovao tim skupih strucnih konsultanata, a kod donosenja vaznih odluka bio vodjen iskljucivo imaginarnim glasom u glavi, strastima, porivima, (laznim) utiscima, prolaznim osecanjima, vestinom frizera, manikira, pedikira i kozmeticara, necu da kazem i vestinom plasticnog hirurga da ne bi otisli u offtopic.

Daj da se ostavimo licih predrasuda i pridjemo temi anliticki. Ako je potrebno, ja imam pune rukave argumenata zasto nebitne odluke treba donositi samostalno, a bitne uz pomoc najstrucnijih i najiskusnijih osoba koje mozes naci.

Ne kazem da ti nemas pravo na licno misljenje, ali primeceno je da nastojis da omalovazavas tudje misljenje istovremeno nastojeci da svoje nametnes i to bez ijednog argumenta, a sto je najgore, nabedjujes druge da to oni rade a ne ti

Citat:
Pozdrav!

Pozdrav i ja tebi!
 
+1

Layzie
Beograd

Član broj: 245039
Poruke: 9
87.116.189.*



+5 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?02.09.2016. u 12:25 - pre 92 meseci
Broj seksualnih partnera je jedna od najvaznijih stvari koje treba da znate pre nego sto sa nekim udjete u ozbiljnu vezu ili brak jer taj broj ne predstavlja samo neciji pogled na seksualnost vec se preliva i na druge delove ljudskog karaktera.


Predstavljati ovako nesto kao nebitno je apsurdno i stetno jer i nauka, i iskustvo i zdrav razum govore suprotno. Inace, jako je bitno da kada ljudi prihvate ovaj stav ili ga iznose javno, ne potpadaju pod jeftine manipulacije tipa "Balkanac" ili "Danas je 21. vek". Floskule tipa "Danas je 21. vek" pre svega nisu nikakav argument kao i etiketiranje davanjem naziva 'Balkanac' itd. Kao kada kritikujes neku ideoligiju, recimo islam, pa ti daju epitete poput islamofob, sovinista, rasista. To nije nista drugo nego jeftin pokusaj da se ugusi svaka otvorena diskusija na neku temu. Tako i ovo, bolje je da vas nazivaju Balkanac (cak i kad ste sve suprotno od toga) nego da potpadnete pod emotivnu manipulaciju i zbog toga donesete pogresne odluke cije cete posledice snositi godinama kasnije. Bolje je da odluke donosite na osnovu kombinacije nauke, zdravog razuma i primecenih sablona ponasanja donesenih na osnovu iskustva nego na osnovu emocija ili tako sto ste podlegli jeftinim manipulacijama, najcesce od strane onih kojima je u interesu da budete izmanipulisani.


I ne mogu verovati da se i dalje diskutuje na nivou "E, to nije tako jer ja znam nekoga ko ne potpada pod to i samim tim cela tvrdnja nije tacna". Ovde pricamo o vecini i nekom generalnom trendu. Znaci, znam i ja Japanca visokog 1.90 m ali to ne znaci da ta anomalija ponistava tvrdnju da su Japanci u ogromnoj vecini niski uzimajuci u obzir neke opste standarde visine. Isto tako, cuo sam za slucajave da su se ljudi skrasili posle 30 partnera ali to je vise anomalija nego pravilo.

Dakle da krenemo. Evo jedan primer. Studija "THE HARMFUL EFFECTS OF EARLY SEXUAL ACTIVITY AND MULTIPLE SEXUAL PARTNERS AMONG WOMEN" by ROBERT E. RECTOR, KIRK A. JOHNSON, PH.D, LAUREN R. NOYES, SHANNAN MARTIN.



Citat:
This chart covers sexually active women over the age of 30. Women were defined as having a
stable marriage if they were currently married and had been in that same marriage for at least five
years. Women who had more non-marital sex partners were less likely to have stable marriages.
Over 80 percent of the women who had never had a non-marital partner were in stable
marriages. By contrast, only 30 percent of the women with five non-marital sex partners were in
stable marriages.


Znaci, ova tabela pokazuje sve crno na belo tj. zeleno na belo.

Iz iste studije, jos par zakljucaka:

Women who begin sexual activity at earlier ages are more likely to become single mothers.
Women who became sexually active at ages 13 or 14 are more than three times as likely to
become single parents than are women who commence sexual activity in their early 20s


Beginning sexual activity at a young age greatly increases the probability of becoming infected
with sexually transmitted diseases (STDs). Girls who began sexual activity at age 13 are twice
as likely to become infected by an STD as girls who started sexual activity at age 21.


Beginning sexual activity at an older age is linked to higher levels of personal happiness. More
than half the women who began sexual activity in their early 20s report that they are currently
“very happy” in life. By contrast, only a third of women who began sexual activity at ages 13
or 14 report that they are “very happy.”




Eto u ovoj temi se pominju i dvostruki standardi. Kao, muskarci su face ako imaju veliki broj partnerki a zene su k**ve. Tacno je da je ovo dvostruki standard ali ne vidim nista lose u tome jer je opravdan iz dosta razloga. Pomenucu samo jedan. A to je da je na ceni uvek ono sto je tesko uraditi i cega nema u izobilju. Tako je od od pocetka ljudske vrste pa do danas. Na primer, zena koja je 3 na skali od 1 do 10 ce lakse doci do seksa nego muskarac koji je 9 na istoj skali. A, da bi muskarac bio 9 na toj skali on mora da izgleda dobro, da je perspektivan u finansijskom smislu i da poseduje psihicke kvalitete koji ga odvajaju od proseka. Da bi malopre pomenuta zenska osoba dosla da seksa potrebno je da ima samo puls. I to je sve. Prosto, zenama je lako da dodju do seksa. I samim tim ako ga neka zenska osoba pruza bilo kome ko pita to ne moze biti na ceni jer to svako moze da ima. A cim je lako doci do necega to ne moze biti na ceni. Iz istog razloga je cenjenije imati misicavo telo sa niskim procentom masti nego imati 150 kila. Za prvo je potreban trud, odricanje, niska impulsivnost, za drugo je potrebno samo da jedete i da sedite na kaucu, sto znaci da to svako moze. Isto tako, da bi bili promiskuitetna zena potrebno je da ispunjavate jedan jedini uslov, da imate puls. Da bi bili promiskuitetan muskarac i da imate voliki broj seksulanih partnera potrebno je da ste iznad proseka u jednoj ili vise kategorija kao sto su izgled, novac, status itd. I za sve to je potreban veliki trud, osim mozda za izgled gde mozete imati srece na genetskoj lutriji ali i tu je potreban trud da bi se to odrzalo. Eto, zbog toga postoje dvostruki standardi.


Takodje, cesto se govori "Proslost je proslost." Ne, proslost nije proslost. Proslost je jedan od najpouzdanijih pokazatelja buducih postupaka. Ljudi su jednostavno stvorenja navike. I ma koliko tvrdili suprotno, ljudi se jako retko menjaju a i kad se menjaju to ne odstupa mnogo od onoga ranije osim u slucajevima neke vece traume. Pa, zbog cega banka trazi uvid u kreditni biro pre nego pre nego sto vam odobri kredit? Zbog cega je bitna kreditna istorija? Pa, zato sto na osnovu kreditne istorije procenjuju vas odnos prema novcu i procenjuju kolike su sanse da cete im vratiti to sto ste uzeli. Zamislite niste redovno placali rate kredita i dizali ste kredite koje niste vratili i odete u banku po novi a oni vam ga ne odobre. I kad vam ne odobre sta cete reci? "Ma, dajte ljudi, sta vam je. Proslost je proslost. Bitan je ovaj nas odnos sad". Ako vasu banku zanima vasa "proslost" da bi vam odobrila pisljivih 1000 eur kredita ne znam zbog cega bi vi pravili jednu od najvaznijih odluka u zivotu (biranje zivotnog partnera i zasnivanje porodice) i ulazili u tako nesto sa nekim ciju istoriju ne znate i nije vam bitna.
Prikačeni fajlovi
 
+3

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?02.09.2016. u 12:44 - pre 92 meseci
Citat:

Prosto, zenama je lako da dodju do seksa.


Podjednako je lako i muskarcima.

To sto oni koji furaju ovakve price ne dolaze lako do seksa je stvar toga sta imaju u glavi, koliko imaju predrasuda i ogranicenja koja su sami sebi nametnuli.
Ovakav stav uglavnom imaju neiskusni tinejdzeri i neiskusni sredovecni muskarci.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?02.09.2016. u 14:07 - pre 92 meseci
3way, na stranu iskustva, ali ja nikada nisam cuo da niti bilo koja zena niti bilo koji muskarac tvrdi tako nesto, sto znaci da sam se ceo zivot susretao iskljucivo sa neiskusnima, pa sad posle 1000 neiskusnih ljudi koje poznajem naisao ti prvi iskusan? Ma koliko da se slazem sa tobom da je savremenom muskarcu relativno lako da dodje do seksa, savremenoj zeni je barem 50x lakse. Zena moze da obuce minic, izadje na najblizu ulicu i podigne palac i vrlo je verovatno da ce tokom narednih pola sata biti pozvana na pice nakon cega ce joj biti ponudjen sex. Muskarac ipak treba da poseduje neki kvalitet, bilo neku harizmu koja ga cini dopadljivim, bilo mnogo dobar izgled, ili gomilu novca za bacanje, ne mozes prosto tako izaci na ulicu kao totalni tupson i ocekivati da ti zene nude sex. Zene to mogu. Sigurno je neko nekad pravio eksperiment i poredio rezultate, samo treba izguglati.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Broj djece koja nisu stvarna djeca svojih očeva - koliki je?
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24979 | Odgovora: 125 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.