Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281257 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 19:18 - pre 80 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
SlobaBgd:
Kako je Draža mogao da pobedi kad je mrski okupator izgubio? Bili su na istoj strani, morao je da završi a ropotarnici historije, majku vam božju četničku! Da bi se tvoje pretpostavke ostvarile, morao bi treći rajh da pobedi Veliku Crvenu Armiju, što nije bilo moguće, ni onda ni sada. A da se to desilo, ne bi se u Srbiji razvijala ni demokratija ni kapitalizam, već nacizam. Ali na sreću uvek je bilo vetra da pauci ne bi nebo premrežili.



Eto na tvoju veliku zalost JBT je zgeknuo i otisao sa Kardeljom na ropotarnicu istorije tj. on i njegov sistem, ali nazalost po tebe nije uspeo da proglasi Autonomnu Pokrajinu Sandzak i Autonomnu Pokrajinu Vlaska Krajina, mucni glavom tudume komunisticki malo, jel pravio autonomije po BIH i Hrvatskoj? Nisi mi jasan sto ga toliko obozavas?




Nije on "zgeknuo" (je l' to neki izraz sa Ravne gore ili iz emigrantskih kafana grada Čikaga?), nego je umro u svojoj zemlji, na mestu predsednika, a ne u egzilu kao izbegli pa prognani "prestolonaslednik", i otišao je u legendu, kao Gandi, De Gol ili Džordž Vašington. O kakvoj ropotarnici prošlosti govoriš kada i sada, tolike decenije posle Tita o njemu diskutuju i domaća i strana javnost?


O Titu se pise i dan danas ?!

Najezio sam se.

pa i o Hitleru se pise dan danas i pisace se vekovima. A on je za razliku od Tita umro u svojoj prestonici, a Tito isao u Ljubljanu, HA - HA !

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 20:41 - pre 80 meseci
Braxi i ostali

Istorija nije ni sport, ni neka igrica ili nešto tome slično, to je nauka. Mi ovde možda nismo istoričari, ali nam to ipak ne daje slobodu da odokativno dajemo ocene ili razgovaramo u terninima šta bi bilo kad bi bilo. Da je ovaj ostao ovde, a onaj uradio ovako, bilo bi tako, a da je ovaj ubio onoga, onda bi ovi bili prvi onamo. Slušaš li ti sebe? Kakav je to bućkuriš? O čemu ti pričaš. Pošto me mrzi da kuckam, kopiraću neke moje postove i odgovore sa drugih tema, odgovaraju ko saliveni za ono što ti ovde pišeš.

Kada jednog dana izađeš iz nacionalne(bilo bi bolje reći nacionalističko šovinističke) matrice, tj. načina razmišljanja možda češ uvideti svu bedu stava koji ovde zastupaš, ti i većina tvojih istomišljenika. Do tada ti ne preostaje ništa drugo do da vrtiš priču o ugroženom "srpstvu", Srbima protiv kojih se urotio čitav svet, Hrvatima, muslimanima, Albancima i ostalima, koje ćeš naravno kriviti za sva zla ovog sveta. Kao što ti je Nika već rekla, a ti to nisi primetio, istorija ne trpi takva proizvoljna i odokativna tumačenja po sistemu "što je babi milo to joj se i snilo", a naročito ne trpi falsifikate i zamene teza. Dakle, kao što ne znaš, WWII na ovim prostorima nije bio samo to, WWII, već i građanski rat, što će reći nije bilo samo pitanje nacija/rasa, već i privilegovani/potlačeni/klasa. Koliko je to što se desilo dobro ili ne, koji su društveno istorijski činioci doveli do toga i kako doneti pravilan sud o tom vremenu, dalo bi se raspravljati, ali reći da ih je 99% naroda doživljavalo kao teroriste je nablaže rečeno nonsens. Mislim da tu nije potrebno nikakvo objašnjenje.

Sve vreme se borite za resurse i teritorije, nikako ne shvatajući da su najveće bogatstvo jedne zemlje ljudi, ne Srbi, ne Albanci, ne Hrvati, već ljudi. U toj svojoj zabludi, ne vidite da ideologija koju promovišete ne može da iscrpi/iskoristi ni resurse ove male i napaćene Srbije, ali biste u svojoj megalomaniji da pola sveta pripojite i zadržite za sebe, tj. Srbe. Pa gde su ti Srbi danas? Rasuti po belom svetu, beže iz ove iste Srbije i iz ovog blagostanja koje ste stvorili vi danas više nego ikada u poslednjih sto godina. Da ponovim po hiljaditi put, da pitam: gde su danas ti komunisti, krivi za sva zla ovog sveta? Jeste vratili "kralja"? Jeste. Jeste vratili veronauku u škole? Jeste. Jeste rehabilitovali "čiču" i njegove saradnike? Jeste. Jeste li vratili imovinu koju su "komunisti oteli"? Jeste. Jeste li od hrišćanstva, jedne izrazito univerzalističke vere stvorili nekakvu turbo verziju svetosavlja/srboslavlja? Jeste. Imate li za predsednika četničkog vojvodu? Imate. Ne znam na šta se žalite, u čemu je problem? Jeste li pobedili? Jeste. Jeste li postavili Nedićev portret u hol prve kragujevačke gimnazije? Jeste. Da li su možda Nedić i Mihajlović komunisti protiv kojih se borite? Odlučite se već jednom, ne valja vam kada gubite i kada ste poraženi, ali vam ne valja ni sada kada de facto žarite i palite! Koliko miliona godina je potrebno da prestane da vas drma ova paranoja?

O zločinima: guglaj malo "pokolj u vraniću". Ako je to ono čime se dičite, žao mi je, neopisivo mi je žao što igrom sudbine pripadamo istom nacionalnom korpusu.

Greška, ilustrativna zamena teza kojom ovde pokušavaš da opovrgneš moj stav je upravo tvoja(vaša) specijalnost. Zato ne bi bilo loše da odgovoriš na protivrečnosti koje ste sami stvorili. Borili ste se da svi Srbi žive u jednoj državi, iako su u toj sfrj zaista svi Srbi živeli u jednoj državi. Rezultat te vaše borbe je da danas Srbi žive u sedam, osam, devet država sa neuporedivo manje prava u istim, pa i u samoj Srbiji, nego u onoj koju ste tako gordo nazivali tamnicom (srpskog) naroda. Borili ste se da se Srbi "slože, obože i umnože", pa evo od kako ste krenuli da nas umnožavate, sve nas je manje. O "obožavanju" ne znam šta da kažem što već nisam rekao, izgradili ste crkava i crkava, ali vam nekako ne ide prosvećivanje narodnih masa, ljudi su bili bogobojazniji za tih pedesetak godina komunizma, nego danas kada od popova i vladika ne može da se diše. "Ubi, zakolji da Šiptar/Srbin/Hrvat ne postoji", to su pretpostavljam isto komunisti patentirali. Zaboravio si da kažeš da je ta Latinka Perović smenjena od strane JBT-a lično, ona i celokupna struja na čijem je čelu bila. Na kraju ispada da je JBT bio srpski nacionalista. Eto šta se desi kada su ti argumenti šuplji kao švajcarski sir. O tome ko je odlazio tada i u kom broju, a ko odlazi poslednjih tridesetak godina izlišno je i govoriti. Ti podaci su dostupni na par klikova.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 21:08 - pre 80 meseci
Evo sa zvanicnog sajta Ministartva pravde http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/

Crveni su posle oslobodjenja od septembra 1944, bez sudjenja streljali : 59554 osoba.
Da su ovi zlocini sistematski i planirani svedoci da je vecina ovih zrtava uredno popisana u dokumentima OZNE.

Da stvar bude gora smatra se da je OZNA sklonila/unistila 30% dokumentacije, tako da je ova brojka jos veca.


 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 22:37 - pre 80 meseci
zanimljivo je da, obilazeci tako neke srppske forume uvek se na svakom nadje neki rusofil, putinash ili kakogod, koji dezura i prati da neko ne zucne slucajno sta protiv rusije i da ako se to desi krene da ga zasipa sa uvredama.

Cak i na ovom tehnickom forumu postavili su svoje botove poput Brzdorfa, Nike i onog matorog dede ne znam kako mu je ime. Nesto ga nema.

Ejjj ! Protiv Rusije ? Pa to je jedno ruglo od drzave a oni se trude da nam je predstave kao da je Svajcarska. Mislim ja nemam nista protiv da rusija bude kao iz njihovih snovidjenja, ali od toga nema nista...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 22:54 - pre 80 meseci
To što si ti Rusofob, to je tvoj lični problem. Znaš kako se kaže, u strahu su velike oči.

Sada nađi u mom prethodnom postu reč Rusija.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 23:01 - pre 80 meseci
Citat:
bananaphone: @DusanSukovic - jel ti shvatas....

012, pusti Dusana Sukovica na miru...

Nemo' da grom od 500KiloAmpera udari u to "tvoje Selo" :)

A to, dal hoce ili nece, TO se vidi odavde:

https://www.lightningmaps.org/...7;x=15.9123;z=5;d=2;dl=2;dc=0;

http://en.blitzortung.org/live_lightning_maps.php?map=14









Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 23:07 - pre 80 meseci
Citat:
Braxi:
Prvo, Tito je bio faktor i drzao sve u svojim rukama do kraja zivota odnosno do momenta kad je pao u komu 16. februara 1980.
...


Interesantno je kako protivnici JBT-a imaju vise vere u njegove nadprirodne moci, od samih vernika u JBT-a, kao da je faraon covek bio...

Halo covece Tito je 1974-te imao 82 godine.

Kao Toma Nikolic - za 17 godina, ili Vojislav Kostunica za 9 godina, ili Boris Tadic za 23 godine, ili pokojni Milosevic, da je poziveo, za 6 godina. Ili recimo svetski lideri - kao Angela Merkel za 19 godina, ili Donald Trump za 11 godina ili Putin za 18 godina ili Dzon Keri za 9 godina, ili - ili - ili - ko vlada u pravom smislu te reci, sa 82 godine bilo cim?

Svi oni ce biti presrecni ako u tim godinama budu vladali sopstvenom besikom i ne budu im trebale pelene, i da cvrsto u rukama mogu da drze kasiku, da im ne ispada iz ruke dok zvacu suljpa sa zubima koji su pre 30 godina prestali da bole...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 23:12 - pre 80 meseci
@ Bradzorf012

Ne mora da ti cita postove , koji su i sam kazes kompilacija i reciklaza nekih starih .

Cita ti potpis, a tamo sve pise .
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 23:14 - pre 80 meseci
gle Joco,

pusti sad i faraone i kraljeve, to je za tebe retarda visa matematika. Pogledaj video svedocanstvo jednog titovog odanog buljasa
https://www.youtube.com/watch?v=zGylp22nMyQ

i bice ti jasno da je Tito bio svestan i prisutan sve do pada u komu. Rekao bih ti takodje da mentalna i fizicka vitalnost nije ista kod svih ljudi, ali to je izvan tvog domasaja.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 23:33 - pre 80 meseci
E moj Braxi, pa moj deda je bio svestan i prisutan do skoro 90-te, ali na nivou vitalnog coveka od 80 i kusur godina. Ali ne bi mogao da radi ni kao sekretarica samom sebi u kancelariji koju je nakad pre penzionisanja vodio...

A covek tvojih godina, ma koliko intelektualno obogaljen bio, trebao bi da bude bar malo svestan da ni jednu drzavu ne vodi jedan covek, ma koliko bio izgradjen kult licnosti tog coveka za neobrazovane mase, vec se radi o citavom privradno/politickom/vojnom/obavestajnom kompleksu koji na ovaj ili onaj nacin stoji iza tog coveka...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 23:39 - pre 80 meseci
Tito je umro u 88, a Elizabeta II ima sada 91 godinu i jos uvek se krece i radi i vitalnija je od Tita.

Zao mi je zbog tvog dede, izgleda da je nasledno.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije02.09.2017. u 23:44 - pre 80 meseci
Citat:
bananaphone: E moj Braxi...

..Braxi, sedi 1 !

-NE citas pametne postove,
-NE cenis ni gradjastvo ni pucanstvo,
-Bezis sa casova...

...a NI Lektiru nisi uzeo iz biblioteke,




Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 00:00 - pre 80 meseci
Banana, pazi kada sam ti dao plus.

ademare,

Da li su kompilacija ili reciklaža ili i jedno i drugo, potpuno je nebitno. Celokupan repertoar vaših argumenata se svodi na nekoliko besmislenih fraza, a tumačenje istorije vam nije ni na nivou osnovne škole. Zato se na sva vaša trabunjanja može odgovoriti sa par odgovora. Da nisu ovi pomogli onda onome, onda bi ovaj danas bio potpuno drugačiji.

Da ti ponovim pitanje. Kakva su to trabunjanja i nebuloze? Koliko je šizofrenija uzela maha u nečijim glavama? Da se sloveni nisu selili mi bi danas živeli na Uralu. Da se održalo Dušanovo carstvo danas bi smo bili svetska sila. Da Aleksandar makedonski nije stigao do Indije danas bismo imali kastinski sistem. Da Kolumbo nije otkrio Ameriku, ne bi nas bombardovali 99-e. To hoćete da kažete? Ljudi, ovo nije čak ni smešno, ovo je žalosno. Istorija se ne bavi pitanjem šta bi bilo kad bi bilo, to su igrarije i teme za zabavu. Istorija se bavi prošlošću i događajima u prošlosti. Ratovima, revolucijama, prevratima, usponima i padovima u kulturi. Pokušava da odgonetne mehanizme koji stoje iza svega toga. Ako niste u stanju to da shvatite, zaista mi je žao.

Zanimljivo je da niste u stanju da suvislo odgovorite ni na jedno postavljeno pitanje, da date minimalan konstruktivan doprinos diskusiji. Sve što umete je da do besvesti ponavljate frazu: da je tada bilo onako, onda danas ne bi bilo ovako.

Za početak, odgovorite na neka pitanja koja sam postavio.

Sve vreme se borite za resurse i teritorije, nikako ne shvatajući da su najveće bogatstvo jedne zemlje ljudi, ne Srbi, ne Albanci, ne Hrvati, već ljudi. U toj svojoj zabludi, ne vidite da ideologija koju promovišete ne može da iscrpi/iskoristi ni resurse ove male i napaćene Srbije, ali biste u svojoj megalomaniji da pola sveta pripojite i zadržite za sebe, tj. Srbe. Pa gde su ti Srbi danas? Rasuti po belom svetu, beže iz ove iste Srbije i iz ovog blagostanja koje ste stvorili vi danas više nego ikada u poslednjih sto godina. Da ponovim po hiljaditi put, da pitam: gde su danas ti komunisti, krivi za sva zla ovog sveta? Jeste vratili "kralja"? Jeste. Jeste vratili veronauku u škole? Jeste. Jeste rehabilitovali "čiču" i njegove saradnike? Jeste. Jeste li vratili imovinu koju su "komunisti oteli"? Jeste. Jeste li od hrišćanstva, jedne izrazito univerzalističke vere stvorili nekakvu turbo verziju svetosavlja/srboslavlja? Jeste. Imate li za predsednika četničkog vojvodu? Imate. Ne znam na šta se žalite, u čemu je problem? Jeste li pobedili? Jeste. Jeste li postavili Nedićev portret u hol prve kragujevačke gimnazije? Jeste. Da li su možda Nedić i Mihajlović komunisti protiv kojih se borite? Odlučite se već jednom, ne valja vam kada gubite i kada ste poraženi, ali vam ne valja ni sada kada de facto žarite i palite! Koliko miliona godina je potrebno da prestane da vas drma ova paranoja?

O zločinima: guglaj malo "pokolj u vraniću". Ako je to ono čime se dičite, žao mi je, neopisivo mi je žao što igrom sudbine pripadamo istom nacionalnom korpusu.

Borili ste se da svi Srbi žive u jednoj državi, iako su u toj sfrj zaista svi Srbi živeli u jednoj državi. Rezultat te vaše borbe je da danas Srbi žive u sedam, osam, devet država sa neuporedivo manje prava u istim, pa i u samoj Srbiji, nego u onoj koju ste tako gordo nazivali tamnicom (srpskog) naroda. Borili ste se da se Srbi "slože, obože i umnože", pa evo od kako ste krenuli da nas umnožavate, sve nas je manje. O "obožavanju" ne znam šta da kažem što već nisam rekao, izgradili ste crkava i crkava, ali vam nekako ne ide prosvećivanje narodnih masa, ljudi su bili bogobojazniji za tih pedesetak godina komunizma, nego danas kada od popova i vladika ne može da se diše. "Ubi, zakolji da Šiptar/Srbin/Hrvat ne postoji", to su pretpostavljam isto komunisti patentirali. Zaboravio si da kažeš da je ta Latinka Perović smenjena od strane JBT-a lično, ona i celokupna struja na čijem je čelu bila. Na kraju ispada da je JBT bio srpski nacionalista. Eto šta se desi kada su ti argumenti šuplji kao švajcarski sir. O tome ko je odlazio tada i u kom broju, a ko odlazi poslednjih tridesetak godina izlišno je i govoriti. Ti podaci su dostupni na par klikova.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 00:01 - pre 80 meseci
Citat:
SlobaBgd:...e l' to neki izraz sa Ravne gore ili iz emigrantskih kafana grada

Samo dosapni, kako da te uzemljimo ?

- sa 16mm² žuto-zelene ???

-iLi mora baš 240mm² BAKARNO UŽE ?


...sa 19 mesinganih spojnica, da budemo sigurni,

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 00:08 - pre 80 meseci
012, kako te ne mrzi da pises toliko, kad te gluposti ionako niko ne cita.

U tvom slucaju meni je bilo dovoljno samo da vidim tvoj avatar i da umrem od smeha.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 00:16 - pre 80 meseci
@Braxi - navikao sam da imam strpljenja sa ljudima koji ne mogu da skapiraju stvari na prvu loptu, pa i kad im neke stvari nikad ne legnu, pa sta ima veze, leci ce im jednom u zivotu, ili nece, pa idemo dalje...

Ali ti brate si nekako iritantan, ne znam kako to da opisem, nekako si - skoro kao ponosan na svoju glupost, ne znam bas da li je to najbolja fomulacija, ali nemam reci da te drugacije opisem... U svakom slucaju stvarno se zlopatim svaki put kad pokusam da posaljem neki smislen post na gluposti koje pises, pa posle toga procitam tvoj odgovor upucen meni...
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 00:28 - pre 80 meseci
sve sto kazem na ovom forumu je uvek tacno.

 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 00:31 - pre 80 meseci
Citat:
Braxi: 012, kako te ne mrzi da pises toliko, kad te gluposti ionako niko ne cita

Svako ima pravo na dijagnozu iz serije F33.xxx

Pusti TI onog "ehhbivetra" 012, ...ON odavno zna šta radi !



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 00:39 - pre 80 meseci
A tebi Braxi, bih voleo da pomognem,

Samo mi kaži, da li da te "Megerujem" na :

-1000Vdc
-3000Vdc
-5000Vdc
iLI 10 kV ?

..ako smisliš želju, ta TVOJA može da ide do 75000Vdc,

trenutno nemam drugi EEG i EKG aparat pri ruci,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije03.09.2017. u 03:12 - pre 80 meseci
Citat:
dejanet: Evo sa zvanicnog sajta Ministartva pravde http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/

Crveni su posle oslobodjenja od septembra 1944, bez sudjenja streljali : 59554 osoba.


Kao prvo, šta znači ovo "posle oslobodjenja od septembra 1944"? Kakvo i čega je to oslobođenje bilo septembra 1944? Jugoslavija je oslobođena maja 1945, a šta je to oslobođeno septembra 1944?
Aj' da čujemo?

Kao drugo - lažeš. Lažeš da su "crveni bez sudjenja streljali", a na samom linku koji si ostavio lepo i jasno piše "informacije o nestalim i ubijenim licima".
Zašto lažeš? Koga pokušavaš da slažeš? Koja je tvoja ciljna grupa?

- Od oko 60.000 nestalih i ubijenih, oko 40.000 su vojvođanski folksdojčeri i hortijevci (99% vojno sposobnih tokom rata pripadnici SS i Vermath divizija), a po tom istom spisku ih je tek između 6-7.000 (15-20%) streljano, i to uglavnom od strane Crvene armije, a ne od strane jugoslovenskih partizana.

- Spisak obuhvata i hiljade dupliranih imena (nekih i po 5-6 puta), lica koja su živela godinama nakon rata, partizana poginulih u borbama, lica stradalih u nemačkim i savezničkim bombardovanjima tokom poslednje godine rata, četnika - poginulih najviše u Bosni (koji se nalaze na spisku po osnovu mesta rođenja u Srbiji), pa kojekakvog ostalog kvislinškog šljama izginulog u borbama isl, dakle onih koje niko nije "bez suđenja streljao".

- A i 4-5.000 sremskih ustaša, kosovskih balista, sandžačkih "milicionera" i sličnih "nevinih".

------------

Elem...

Ona i onakva, u svakom pogledu superiornija SFRJ je radila pojedinačni popis žrtava 2SR. To je ogroman posao koji iziskuje ogromne resurse, ogroman broj ljudi, koji traje godinama, pa i decenijama, koji angažuje sve statističke zavode i kojekakve ostale ustanove, koji košta... itd, pa je ta i takva SFRJ uspela na kraju da popiše poimence oko 2/3 žrtava.

A ovde se u jednu kancelariju skupilo 5-6 četnika, svi iz poštenih četničkih porodica koljača, na čelu sa onim, očigledno bolesnim, Srđanom Cvetkovićem (koji je uzgred milion puta uhvaćen u lažima i glupostima) i oni kao popisuju neke žrtve - OCR-om prepisali imena što ih je bilo u državnim arhivama i napravili web stranicu na koju može da upiše ko god šta hoće o bilo kojoj "žrtvi". I to je kao "popis" i na to se primaju internet četnici kao mladi majmuni.

Evo ga jedan kolaž sa nekoliko, od hiljade sličnih idiotizama četničke "komisije".

... Koja je, uzgred rečeno, raspuštena još pre 5-6 godina, jer je neko u ministarstvu ukapirao kako to laže, izmišlja i podmeće. Bez da su otkopali i jednu jedinu "masovnu grobnicu" i identifikovali jednu jedinu "nevinu" žrtvu koja je "streljana bez suđenja".



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zapadna civilizacija = slepa grana evolucije

Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 281257 | Odgovora: 1804 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.