Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287263 | Odgovora: 929 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina05.08.2018. u 23:34 - pre 68 meseci
Ali taj golf 5 1.6 fsi troši kao TENK ima i nas koji hoćemo jeftino da se vozimo i bitna namje potrosnja bez nekih alternativnih goriva?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina05.08.2018. u 23:39 - pre 68 meseci
FSI troši kao tenk?!?

Nebuloza... Samo ti kupi tog dizela i prodaj taštu da ga održavaš, a on će da ti "malo troši"..


Edit:

Lično ne bih kupio ni Polo ni G5, u toj ceni (nakon pola minuta searcha) kupio bih recimo ovo

https://www.polovniautomobili....37492/audi-a3-18-prellepp-n00v

Neuništiv u svakom smislu, kraljevski da se voziš, održavanje 0 dinara, potrošnja ako ne divljaš oko 7l (realno 1-1,5 l više od dizela kojima otpadaju delovi).

8 godina imam ovakav auto, čista uživancija je to voziti (remapiran naravno, to spada u opštu kulturu), a cena mu je u rangu Puntića.



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 06.08.2018. u 01:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 07:32 - pre 68 meseci
3000 evra za raspalog Audija iz 2001. kome je neki neiživljeni bubuljičar uzeo dušu?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 07:40 - pre 68 meseci
Punoletan auto sa "garantovanih" 197.000 km. Mislim, najbitnije je da je 1 na početku. Valjda i njega bilo blam da slaže na 120.000 km

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 07:45 - pre 68 meseci
Ako je tako kao što piše u opisu, zašto je vožen 3 godine u Srbiji a sad ostao neregistrovan? To se jednostavno NE RADI.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 08:33 - pre 68 meseci
U principu me zanimalo sta znace sve te popaljene lampice kod jednog audija, koliko znam to samo alfe imaju da stalno gori pa pitam. Lep je auto na oko ali po meni prevelika kubikaža i potrošnja. Uopšte se nebi igrao sa nemcima kada danas postoje odlične alternative kod koreanaca.

Naime pošto ženina lada stara 10 godina ne može da se registruje bez velikih ulaganja (trula i poluispravna) ide se u nabavku neke druge vozaljke.

Bajdvej tih vw benzinjara sam se navozo u zivotu, svi do jednog ispravni i troše ko tenkovi a nemam baš afiniteta ka plinu i ostalim alternativama.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 08:40 - pre 68 meseci
Doduše, stvarno deluje očuvano.

Ali, uvek je lutrija kupovati neregistrovan auto sa srpskim tablicama. U 99,99% slučajeva, ljudi registruju, samo da bi mogli da prodaju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 09:04 - pre 68 meseci
Citat:
bordzija:
U principu me zanimalo sta znace sve te popaljene lampice kod jednog audija, koliko znam to samo alfe imaju da stalno gori pa pitam.


Mindset ti je u 2005 godini. Majstori su odavno naučili da sređuju sve lampice koje svetle na bilo kom automobilu, i to za sitne pare. Problem je samo u vlasniku koji ne želi da plati majstora ili je neupućen da to može jeftino da se sredi.

Recimo, OSC sensor (occupant seat sensor) je pravio probleme na mnogim automobilima, BMW, Mercedes, Fiat. U pitanju je ogromna folija sa sensorima koja se ugrađuje ispod sedalnog tapacirunga na mestu suvozača i koja treba da javi sensoru za airbag da li neko sedi tu ili ne, da bi se on ispalio u slučaju nesreće ili ne (glupost, ako je sudar neka se otvori u svakom slučaju). Polovnih senzora naravno nema ispravnih, većina za te modele je u sličnom stanju, plastika se trajno deformiše, nov košta 300-600 evra u zavisnosti od modela. Svaki upućen auto električar će napraviti malu štampanu ploču i ugraditi na mesto posle senzora za 30-40 evra, ko se razume u električne šeme može i sam da završi posao za manje od 5 evra koliko košta materijal. Airbag normalno radi, lampica ne svetli više na tabli.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 09:10 - pre 68 meseci
Ali kad vidim ovo PRELEEP NOOOV (pogotovo za vozila preko 10 godina starosti) u oglasu... odmah znam da je auto za izbegavanje.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 09:26 - pre 68 meseci
Kažem kakve krsheve prodaje taj plac ovaj jos i izgleda ko nov. Zna li neko koja je to fora kada prodaju auto sa placenim porezom ali bez amss pregleda? Koja je tu prevara u igri?

Sta je bolje ovaj audi ili recimo brava 1.9 mjt ili grande punto 1.3 mjt?

https://www.polovniautomobili....0454/fiat-bravo-19mjet-akcijee



Kako je ovako iskrljan zadnji branik?

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 06.08.2018. u 10:59 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 09:58 - pre 68 meseci
Postoje uvek relativno glupi prodavci ali ne treba se na to obazirati. Ja recimo ne volim da vidim taj ogroman generic tekst copy/paste-ovan velikim slovima, ali ne treba prejudicirati, treba gledati prvo auto, pa onda prodavca, naročito ako je preprodavac (ne računam prevarante, njih treba odmah isključiti).

Rekoh, pola munuta sam tražio dok se nije pokazao ovaj A3, dobar je ali možda ima i boljih, ali njega bih svakako pogledao mnogo pre neko bilo koji dizel, čak i u dvostrukoj većoj ceni.

Dalje, treba voditi računa o istoriji auta i mentalitetu prethodnog vlasnika, iz tog razloga je gotovo nemoguće naći normalan GTI.

Ovu kombinaciju motor/šasija koja je izvanredna, u drugim karoserijama je moguće dobiti u neuporedivo boljem stanju nego u GTI. A3 je jedna od opcija, ne i jedina, ali svakako bolja, sigurnija i u eksploataciji jeftnija od bilo kog dizela.



Što se tiče Fiata, sve osim Punta bih izbegao jer kvalitet je očajno loš i da ga dovedem u normalno stanje trebala bi mi količina para samerljiva sa onim koliko sam ga platio.

Bolja varijanta je za nešto već sumu kupiti auto čije će održavanje koštati skoro nula, a da se voziš puno kvalitetnije i bezbednije.

 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 10:01 - pre 68 meseci
Taj A3 je neverovatno ružan auto, hečbek koji izgleda kao karavan, nikad ga ne bih kupio.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 10:06 - pre 68 meseci
Citat:
bordzija:
Kažem kakve krsheve prodaje taj plac ovaj jos i izgleda ko nov. Zna li neko koja je to fora kada prodaju auto sa placenim porezom ali bez amss pregleda? Koja je tu prevara u igri?

Sta je bolje ovaj audi ili recimo brava 1.9 mjt ili grande punto 1.3 mjt?

https://www.polovniautomobili....0454/fiat-bravo-19mjet-akcijee



Kako je ovako iskrljan zadnji branik?

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 06.08.2018. u 10:59 GMT+1]


Ovaj Bravo je zapušten auto, zato je ta cena, realna cena mu je oko 3500-4000. Inače 1.9 MJTD 120 KS je najrasterećeniji motor, tako da je najbolji izbor za nezahtevne kupce, 1.6 MJTD od 120 KS je načipovan maksimalno.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.mediaworksit.net.



+896 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 10:10 - pre 68 meseci
Opel Astra H sa 1.9 MJET 120KS je isto ok naprimer. Osim plivajuceg zamajca, nema tu sta da se pokvari preterano. Dobar motor, pouzdan. Plivajuci zamajac je oko 70.000 dinara za taj motor, i to originalni (delovi i zamena) i to je mozda jedino ulaganje u sam sklop motora i prenosa. Isto vazi i za Fiat neki s tim motorom. Nije osetljiv kao 1.6 HDI, a sve verzije motora posle 2007. su resene nekih bubica. Od benzinaca polovnjaka samo atmo motore treba gledati, turbaci su raspad.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 10:31 - pre 68 meseci
Načipovan maksimalno? Taj izraz sam čuo samo od klinaca u kraju. A da je ofarbao ćošak zadnjeg branika i rub, stavio plastiku koja fali ispred retrovizora, oprao sedišta i nauljio tablu onda bi mogao da viče NOV!NOV! NOV! I traži 4000 evra narednih godinu dana na p. Automobili kao i većina.

Inače mi taj 1.9 mnogo troši više bi mi odgovarao gp 1.3 mjt uglavnom za grad dok je bravo vise za putovanje i to pokazuje svoju ekonomičnost sem plivajućeg zamajca koji je teška katastrofa!

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 06.08.2018. u 11:46 GMT+1]
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 10:44 - pre 68 meseci

Hteo sam reći da je izvučeno skoro maksimalno iz tog motora, pošto postoji Bravo 1.6 MJET i od 90 i 105 KS
Taj plac na Dunav stanici izbegavati u širokom luku, dosta loše automobile prodaju. Na žalost, imaju veliki promet, kupuju manji placevi od njih, lickaju automobile i dalje prodaju skuplje kako si i sam rekao.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 11:15 - pre 68 meseci
@dule
Mozes da pogledas kod generalnog uvoznika Ford-a. Imaju nekih Focus-a starih 4-5god zamenjenih staro za novo. Uzetih kod nas sa proverenom kilometrazom(oko 140k km). Posle otkupa ih oni provere i srede potrosne delove. Daju pismenu garanciju na njih od 5god ili 50.000km pa sta pre istekne. Focus je dobar auto. Klasa iznad u odnosu na trenutni Polo


@Nebojsa
Cemu ovakvo pisanje?

Citat:
Nebojsa Milanovic:Samo ti kupi tog dizela i prodaj taštu da ga održavaš, a on će da ti "malo troši"..


Zbirno odrzavanje i voznja automobila je sve tu negde(naravno u svojoj klasi). Ne znam sto potenciras nize odrzavanje benzinca u odnosu na dizela kada iste delove ima. Jedino ako mislis da se na benzincima ne kvare turbine, dizne i zamajci?
Cak i da je jeftinije samo odrzavanje brzo se to nadoknadi u povecanoj potrosnji goriva(u svim rezimima) u odnosu na dizelasa


Citat:
Nebojsa Milanovic:Neuništiv u svakom smislu, kraljevski da se voziš, održavanje 0 dinara, potrošnja ako ne divljaš oko 7l (realno 1-1,5 l više od dizela kojima otpadaju delovi).


A3 je neunistiv? U njemu se kraljevski vozi? Auto skoro pa 20 godina ima. Kratko medjuosovinsko, kruti amortizeri(logicno obzirom na sportski karakter auta). Priznaj da nas namerno trolujes da bi se sto vise ljudi ukljucilo u diskusiju.
Koliko si siguran da A3 star 20 godina ima odrzavanje od 0 din?!?! Ne mozes tako pisati jer ce sutra ovo neko procitati i voditi se napisanim. Ipak si ti moderator i imas vecu odgovornost prilikom pisanja.
Potrosnja nema sanse da mu bude 7L. Ne znam smem li da reklamiram sajt ali je najpopularniji sajt koji prati potrosnju goriva i tamo kad uporedis A3 dizel vs benzin razlika je veca od 1-1,5L. Prosecno 6,14L dizel(140-160KS) vs 8,65L benzinac 1.8T(150KS)
Isto tako i za Golf 5(2004 - 2007) je veca razlika TDI vs FSI. Prosecnih 5,98 dizela vs 8,26 benzinca


Citat:
Nebojsa Milanovic:8 godina imam ovakav auto, čista uživancija je to voziti (remapiran naravno, to spada u opštu kulturu), a cena mu je u rangu Puntića.


Remapiranje auta naravno da ne spada u opstu kulturu. 99% ljudi to nije radilo i ne pada im na pamet da to rade.

Citat:
Nebojsa Milanovic:Moja svastika za 8000€ je kupila Pežo 308, neki jadni 1.6dizel, star 4 godine sa 180 hiljada na satu.


Pezo 308 sa 1.6 dizelom svakako nije jadan vec jedan od najboljih auta u toj klasi. Skoro je @Nocni hvalio ovaj motor a on je jedna od TOP3 osobe na ovom forumu sa znanjem oko automobila. Kad smo vec kod top3 zao mi je sto Zarko vise ne pise.

Citat:
Nebojsa Milanovic:Ako nisi gadljiv na tako smešne aute,

Pezo 308 je smesan a u sledecem postu preporucujes Polo?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
93.186.70.*



+10242 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 11:24 - pre 68 meseci
Veliki deo održavanja jednog automobila je potpuno nebitno od vrste motora dizel / benzin.

Da ne nabrajam: elektrika, trap, kočioni sistem, sistem hlađenja, sistem izduva, vešanje, upravljanje i tako dalje i tako dalje ... Na kraju krajeva, maltene su isti i filteri i ulje.

Po čemu se onda razlikuje održavanje ? Po babarogi - plivajućem zamajcu kojeg treba zameniti posle 300.000 - 400.000
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 11:38 - pre 68 meseci
Na te prosečne vw audi potrošnje treba odmah dodati još 30% i oni jednostavno zbog zastarelosti tehnologije koju proturaju na foru - kod svakog obrazovanog i samosvesnog pojedinca otpadaju u samom startu.

Jeste vw i audi dobar i pouzdanauto ali barem 10 godina iza konkurencije kada su motori u pitanju. Pre neki dan gledam seat ibizu staru 3 godine, motor 1.4 tdi isti kakav se ugrađivao u polo 2000to. Kraj priče.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina06.08.2018. u 11:55 - pre 68 meseci
Za realnu proveru potrošnje od strane korisnika imaš sajt:

https://www.spritmonitor.de/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 287263 | Odgovora: 929 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.