Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraćanje avionske karte

elitemadzone.org :: MadZone :: Vraćanje avionske karte

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18726 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rmilić

Član broj: 336697
Poruke: 79



+37 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte10.06.2017. u 14:10 - pre 82 meseci
U najboljem slučaju, iz moje prakse, možeš dobiti samo deo koji se odnosi na aerodromske takse.

Citat:
dusanboss:Da li je bolja opciaja kupiti kartu direktno od komanije ili preko agencije?

Dosta teško odgovoriti jer zavisi od mnogo toga. Karte se bukiraju putem Amadeusa (Amadeus ( globalni distributivni sistem) je kompjuterizovan sistem u vlasništvu Amadeus IT Group sa sedištem u Madridu, koji čuva, prima informacije i vodi transakcije vezane za vazdušni saobraćaj. Osnovan 1987. godine godine, a u punom radu od 1992. godine.Amadeus su osnovale tri avio avio-kompanije: Air France, Iberija i Lufthanza).
U odnosu na "status" agencije u Amadeusu, često je moguće kupiti karte jeftinije putem agencije nego direktno.
Zato je najbolje na internetu naći najjeftiniju varijantu. Često znaju biti nama nelogične ali takve su.
Pre dve-tri godine, jeftinija mi je bila karta za Moskvu preko Frankfurta nego direktno?!

 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte10.06.2017. u 14:33 - pre 82 meseci
Citat:
dusanboss:
Da li je bolja opciaja kupiti kartu direktno od komanije ili preko agencije?


Za ovih 35 dana, od postavke tvoje teme, da si prelazio 45km dnevno....danas bi stigao u Marsej...I sto je najgore, odmah bi te primili u legiju bez dodatnih testova...a i ustedeo bi... za povratak...... kad te izbace....
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte10.06.2017. u 21:21 - pre 82 meseci
Citat:
Informer:
Potpuno te razumem i bio sam i sam nekoliko puta u takvoj situaciji. Ono sto na osnovu svog iskustva mogu da ti kazem je upravo ono sto ne zelis da ti se kaze ovde a to je da pozoves mesto gde si karte kupila i da vidis sta moze da se uradi.

Ne samo da ne zeli da joj se to kaze, nego to vec zna i unapred je rekla da trazi druge mogucnosti.

Cemu opet pisanje istog onda? Da bi se eto nesto napisalo?
Niko ne trazi da mu nadjes kako da ne ode u zatvor za ubistvo, ili kako da uradi nesto nelegalno. Vec sigurno se ne nalazi svaki dan u ovakvoj situaciji, pa pita da li je neko imao iskustvo koje moze pomoci.


Da su svi forumi puni takvih pametnjakovica, svi bi bili botovi kao u Severnoj Koreji, a niko ne bi uspeo da uradi nesto u zivotu. Sreca pa nismo!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte10.06.2017. u 22:49 - pre 82 meseci
Citat:
rmilić:
Pre dve-tri godine, jeftinija mi je bila karta za Moskvu preko Frankfurta nego direktno?!

Pa zar to nije logicno?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte10.06.2017. u 23:31 - pre 82 meseci
Citat:
Dexic:Niko ne trazi da mu nadjes kako da ne ode u zatvor za ubistvo, ili kako da uradi nesto nelegalno. Vec sigurno se ne nalazi svaki dan u ovakvoj situaciji, pa pita da li je neko imao iskustvo koje moze pomoci.


Pa sto ne napises onda koje je resenje?

Ja kapiram da ti i ekipa jednostavno ne trpite tacne odgovore ali nema nikakvih problema - sto se mene tice necu se ljutiti ako napises koji je tacan odgovor ako smatras da moj nije. A kad to uradis onda mozes da se vratis i na prethodnu temu (greska na salteru banke) pa da ti tamo napises koji je tacan odgovor posto si ocigledno zaboravio to da uradis.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte10.06.2017. u 23:40 - pre 82 meseci
Koje tacne odgovore?:) Tvoji odgovori, i kada su tacni, su beskorisni :) Secam se da si tvrdio da banke ne smeju ici van okvira kurseva koji su na strani NBS (svaka za sebe bira kurs), a ono nekoliko puta sam video da su isle :) Znaci, jesi ti bio (mozda) u pravu - ali si beskoristan, kada u praksi nemamo nista od toga ;)

Jesi li ovde rekao nesto pametno? Ne, ovde si samo konstatovao da ona ne zeli odgovor koji ces joj napisati :D "Ej, spavalice.. samo sam te probudio da ti kazem da im necu dati da te probude!".
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte11.06.2017. u 00:35 - pre 82 meseci
Citat:
Tamara_K:
@Informer
u pravu si, izvini. Zarobljena mi je lova, može da mi propadne, to zna da čoveka učini nervoznim. Neću se više brecati na tebe ;) .


Hhehe :) Jednostavno. Sve procitah, i Tamarine postove...Sve se svodi da ona najbolje zna sta ce i kako ce. Pita, a zna najbolje.

Nije mi jasno zasto je i pokrenula ovu raspravu, verujete mi. Informer je napisao realno kako stvari stoje.

http://www.elitemadzone.org/p3762369
Besmisleno je i voditi raspravu kad doticna vrlo dobro zna na cemu je.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 11.06.2017. u 03:09 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte11.06.2017. u 07:58 - pre 82 meseci
Tamara nije pokrenula raspravu.

Ona zna da su karte nerefundabilne "... uzeli jeftine, nerefundabilne karte, to nam je više puta naglašeno prilikom kupovine ... "

Tamara je postavila pitanje. Samo za one koji su već imali ovakav ili sličan problem, pa su ipak, nekako nešto uspeli.

Ali Tamara ne zna da je [es] zapravo kafanski sto, gde ima mnogo dokonih mudrosera (ne isključujući mene) i onda smo MI razvili diskusiju, sve diskutujući kako je diskusija bespredmetna.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte11.06.2017. u 09:12 - pre 82 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ako avio kompanija nudi povracaj novca kao specijalan slucaj a agencija nece da uradi povracaj (sto imaju pravo), moze se probati sa tim, sanse da prodje tako nesto su male ali nisu nula. Svakako nije zabranjeno ili protivzakonito pokusati niti se neko ovde navodi da laze ili cini kriminal.


Ako sam ja otisao u agenciju i kupio kartu onda smo agencija i ja u poslovno-pravnom odnosu i niko vise. To sta radi avio kompanija i da li refundira ljudima koji kupe direktno kod nje nema nikakve veze i totalno bi bilo smesno i neozbiljno pozivati se na ovako nesto.

Sve u svemu, ako se kod banke trazi chargeback to banka nece uraditi na "majke mi" niti ce banka da se bavi istragom jer joj to nije posao vec ce samo da da prosledi reklamaciju preko karticarske organizacije sve do trgovca i to je sve. Nije banka sudski organ pa da se bavi uslovima prodaje/kupovine. Banka je tu samo da obezbedi nacin placanja i mesace se samo ako je sam nacin placanja zloupotrebljen sto ovde nije slucaj.

[Ovu poruku je menjao Informer dana 11.06.2017. u 12:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte11.06.2017. u 12:35 - pre 82 meseci
Ne mogu se sve banke Pausalno staviti u isti kos !

Osnovna razlika je da postoje dve vrste Banaka .

Jedne koje rade u Srbiji i njih Zabole da li njihov klijent ima neki problem , i kakav !

Banke koje rade na Zapadu i kojima je Klijent na prvom mestu . Tako da ce na takve zahteve Banka u Srbiji da gleda " belo" , banka na Zapadu ce da ispuni zahtev klijenta, ali eventualne posledice idu na klijentovu stetu .
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte11.06.2017. u 14:40 - pre 82 meseci
Ovo sto sam ja napisao se pogotovo odnosi na banke na zapadu. Jedina razlika izmedju banaka u Srbiji i na Zapadu je ta sto ove druge osiguravaju transakcije tako da mnogo lakse resavaju situacije tipa "zloupotrebio mi neko karticu" jer ocas posla situaciju prebace na osiguravajucu kucu. I zbog toga se stice utisak da oni mnogo vise brinu o svojim klijentima.

Za ovu temu je bitno razlikovati dve stvari:

- banka (Srbija & Zapad) se itekako bavi situacijama "zloupotrebio mi neko karticu"
- banka (Srbija & Zapad) se nikako ne bavi (niti joj je u nadleznosti) situacijama "ne svidja mi se ono sto sam kupio" odnosno "ne svidjaju mi se uslovi koje sam prihvatio kada sam nesto kupovao". A to je upravo ova tema. Za takve slucajeve je nadlezna trzisna inspekcija, sud, ratel, itd (naravno sve u zavisnosti od toga koja je vrsta usluge ili robe).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte11.06.2017. u 21:23 - pre 82 meseci
Citat:
ademare:
Ne mogu se sve banke Pausalno staviti u isti kos !

Osnovna razlika je da postoje dve vrste Banaka .

Jedne koje rade u Srbiji i njih Zabole da li njihov klijent ima neki problem , i kakav !

Banke koje rade na Zapadu i kojima je Klijent na prvom mestu . Tako da ce na takve zahteve Banka u Srbiji da gleda " belo" , banka na Zapadu ce da ispuni zahtev klijenta, ali eventualne posledice idu na klijentovu stetu .
Jel' ti to pokušavaš da kažeš, da će banka da se "isprsi" da brže-bolje poništi validnu kartičnu transakciju, eto, tako, jer se nekome ne sviđaju neke avionske karte ?! Besmislica, i to grandiozna. Čuj, "klijent ima neki problem" ?! Ajde ! Klijent prevarant "na prvom mestu". 'Oće to, ali malo sutra.

Nije klijent samo kupac, već i prodavac. Zamisli kakvu će onda reputaciju banka da stekne kod ostalih prodavaca koji koriste usluge te banke, ako eto tako, " jer klijent ima problem" - tj. radi ničega - poništava validnu transakciju.



Ne kapiram kako je uopšte ideja o pokušaju poništavanju validne bankarske transkacije ovde isplivala umesto saveta o vraćanju karata ?

WTF ?! Šta će da kaže ? Možda:

"Nisam ja ni kupila karte, nego je neko iz agencije ukrao moju karticu i saznao pin, i zloupotrebio tako što mi je kupio karte za moj odlazak na svadbu ali ja na tu svadbu ipak ne idem, i zato ja hoću da prijavim tog lopova iz te agencije"

Ovo zvuči kao da su nekome čavke popile mozak.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rmilić

Član broj: 336697
Poruke: 79



+37 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte11.06.2017. u 21:34 - pre 82 meseci
Čemu sva ova rasprava?
Šanse za povraćaj novca su nikakve, sem, eventualno povraćaja dela koji se odnosi na aerodromske usluge, a to sam već napisao ranije.
Savet?!
Probaj pa šta bude bude.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte12.06.2017. u 07:31 - pre 82 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ali Tamara ne zna da je [es] zapravo kafanski sto, gde ima mnogo dokonih mudrosera (ne isključujući mene) i onda smo MI razvili diskusiju, sve diskutujući kako je diskusija bespredmetna.


Vala svaka ti čast!
Ovo bi trebalo da bude kao uvodna rečenica prilikom postavljanja bilo koje teme. Čisto da ne bude zabune kasnije

"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte12.06.2017. u 08:06 - pre 82 meseci
Ne znam da li postoji opcija da se karta pre-proda.

Valjda se prvo kupi karta tj. uradi booking, koja doduse glasi ime, stigne na email sa racunom i dobije se code(koji je valjda jedino bitan) i mozda u ovoj fazi karta moze da se preproda.
Na 24h pre polaska se ucukaju generalije iz pasosa, izabere se sediste i po meni tada karta postaje stvarno personalizovana, karta postaje boardingpass.

Izvinjavam se ako je neko vec napisao isto ...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte12.06.2017. u 08:16 - pre 82 meseci
Glasi na ime i ne može da se preproda.

Evo kako izgleda ponuda kod Wizz Air-a.



Dakle, tek u trećoj cenovnoj grupi WIZZ PLUS piše da je moguća refundacija, ali opet, ne da ti vrate keš, nego da ostane na tvom računu kod njih, pa da upotrebiše nekad kasnije.

Mrzi me da surfujem po drugim sajtovima, koga zanima neka traži.



Jedina moguća opcija je da se nekom silom prilika let pomeri za više od dva sata, ili da se iz nekog razloga otkaže. Onda ide 100% refundacija para.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte12.06.2017. u 08:23 - pre 82 meseci
A evo je razlika u ceni (Dortumnd sam uzeo čisto radi primera, bio je prvi na listi)

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte12.06.2017. u 08:30 - pre 82 meseci
Citat:
dejanet:
Ne znam da li postoji opcija da se karta pre-proda.


Zavisi od relacije. Ako je medjunarodni let onda ce traziti da se uporedi sa podacima iz pasosa (mada mi nije bas najjasnije zbog cega) a u slucaju domacih letova nikog ne zanima ko si. Znaci, na primer ako letis iz Budimpeste za Pariz niko te nece pitati ko si i sta si. Jednostavno naslonis kartu/telefon na qr citac i to je to.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte12.06.2017. u 09:31 - pre 82 meseci
^ Upravo tako. Nisam neki svetski putnik, ali sam nedavno leteo preko bare, podaci sa pasosa sam unosio 24h pre leta da dobijem boarding pass, a provera je bila samo jednom, sve ostalo je code sa telefona ili odstampan.
Znaci teoretski, kolikoja kapiram, karta nije vezana za sosku do 24h pre leta, pa da kazem nije hard personalizovana, tj. mozda moze da ode na trece lice.
edit: u pitanju je bila Lufthansa
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vraćanje avionske karte12.06.2017. u 10:34 - pre 82 meseci
Citat:
Informer:
Zavisi od relacije. Ako je medjunarodni let onda ce traziti da se uporedi sa podacima iz pasosa (mada mi nije bas najjasnije zbog cega) a u slucaju domacih letova nikog ne zanima ko si. Znaci, na primer ako letis iz Budimpeste za Pariz niko te nece pitati ko si i sta si. Jednostavno naslonis kartu/telefon na qr citac i to je to.

Sto se tice putovanja u Sengenu ne bi preporucio nikome da se zeza sa tim, niti je dozvoljeno putovati na tudje ime. To sto nema ceste provere, ne znaci da je uopste nema. A danas pored ovoliko incidenata sigurno se ne bi dobro proveo ako bi te otkrili.

A ime na karti se moze obicno promeniti uz doplatu. Pitanje je samo da li se isplati u slucaju vec jeftine karte.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vraćanje avionske karte

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 18726 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.