Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tehnomanija- odnos prema kupcu

elitemadzone.org :: MadZone :: Tehnomanija- odnos prema kupcu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22431 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 17:59 - pre 78 meseci
E ovako...pa ko pročita pročita..
Cerka izabrala laptop, aj vidi tamo, vidi onamo i op..evo ga,,sajt Tehnomanije i cena od 49.390 RSD.
Ajd u radnju, dobar dan-dobar dan, al neces majčin sine po toj ceni..sad je 2700 skuplje. Zašto skuplje..pa eto...nije to puno..Ma ne pitam te mamlaze jedan dal je malo ili mnogo, dal je prazno ili je puno...Pa znate to je internet cena..Pa naravno da sam i video na vasem sajtu, al tamo nigde ne piše da je cena za onlajn kupovinu. I odjeba nas prodavac ko nista...kao otisao da pita nekog na kasi (a kasirka kompetentna kao i ja što sam ) i doviđenja prijatno.
Ajd kuci (u međuvremenu potrošeno vreme, potrošen benzin, uskracena radost kupovine sopstvenim novcem-cerka skupila pare pa ajd da se počasti).. zovem kol centar...Jel može-može, kad može..za par dana..A jel može da naručim onlajn a plaćanje u rednji..ček da vidim sa kolegama....ne može, nešto nam se pokvario softver može samo kad kurir donese..
HM, sad treba i kurira da cekam, ajd, ok...al šta ako kurir donese oštećen ili pokvaren proizvod..
Pa znate, vi to onda odnesete u servis da ONI vide da je pokvareno pa onda...
Pa onda da se nosite u tri lepe 3,14čke materine...ja da vam dam pare za proizvod koji ne mogu da otpakujem i proverim pre placanja..e, to rođaci neće da može, toliko mi svrake nisu popile mozak.
 
Odgovor na temu

Cube25

Član broj: 336770
193.107.85.*



+124 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 18:11 - pre 78 meseci
Ja isto skuplje stvari, posebno tehnicke, ne narucujem preko kurira. Ono sto radim je da narucujem samo tamo gde postoji isporuka u prodavnici. Tako mogu da biram lokaciju koja mi je blizu, da dobijem popust (online kupovina), a mogu i da vidim pre nego sto uzmem (recimo TV, da nema nema neku fabricku gresku ili ostecenje). To moze kod Winwin-a.

Inace, pre odlaska si trebao da nazoves prodavnicu i proveris sve (mada tehnomanija je makla telefone, pa je sad nemoguce dobiti prodaju - nego samo call service).

Po zakonu, za online kupovinu vazi da mozes da vratis proizvod - bez postavljanja pitanja (znaci jednostavno nije to sto si mislio) u roku od 14 dana. Naravno, moras da im vratis i pakovanje i da proizvod bude neostecen. Ali to sve je veliko maltretiranje, najbolja je opcija preuzimanje u prodavnici. Posebno sto ti biras kad ces da odes, a ne da se ganjas sa kurirom... koji nema sitno, pa ne moze da se popne itd.
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 18:14 - pre 78 meseci
Pa, i da sam nazvao prodavnicu nista ne menja situaciju. Otvore internet stranicu, nadju proizvod i kazu mi cenu koju sam i ja video. Ne verujem da idu po radnji i zagledaju nalepnice sa cenama.
A što se tiče kurira koji nemaju sitan novac i imaju vodu u kolenu..to je za posebnu temu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 18:38 - pre 78 meseci
Citat:
duca011:
E ovako...pa ko pročita pročita..
Cerka izabrala laptop, aj vidi tamo, vidi onamo i op..evo ga,,sajt Tehnomanije i cena od 49.390 RSD.
Ajd u radnju, dobar dan-dobar dan, al neces majčin sine po toj ceni..sad je 2700 skuplje. Zašto skuplje..pa eto...nije to puno..Ma ne pitam te mamlaze jedan dal je malo ili mnogo, dal je prazno ili je puno...Pa znate to je internet cena..Pa naravno da sam i video na vasem sajtu, al tamo nigde ne piše da je cena za onlajn kupovinu. I odjeba nas prodavac ko nista...kao otisao da pita nekog na kasi (a kasirka kompetentna kao i ja što sam ) i doviđenja prijatno.
Ajd kuci (u međuvremenu potrošeno vreme, potrošen benzin, uskracena radost kupovine sopstvenim novcem-cerka skupila pare pa ajd da se počasti).. zovem kol centar...Jel može-može, kad može..za par dana..A jel može da naručim onlajn a plaćanje u rednji..ček da vidim sa kolegama....ne može, nešto nam se pokvario softver može samo kad kurir donese..
HM, sad treba i kurira da cekam, ajd, ok...al šta ako kurir donese oštećen ili pokvaren proizvod..
Pa znate, vi to onda odnesete u servis da ONI vide da je pokvareno pa onda...
Pa onda da se nosite u tri lepe 3,14čke materine...ja da vam dam pare za proizvod koji ne mogu da otpakujem i proverim pre placanja..e, to rođaci neće da može, toliko mi svrake nisu popile mozak.


Znači Duca tebra (munze konza !). Značiii znaš kako se to radi tebra? Odeš tamo i nabiješ im taj lap-top znači u dup... ebiga! https://www.youtube.com/watch?v=2Y9sE77a6qk

Šalim se naravno (mada ponekd zaslužuju uparvo to). Ne znam koja je fora sa tim velikim lancima za prodaju el.tehnike. Često je cena manja kada naručiš sa neta nego kad odeš u radnju. Ne znam u čemu je fora. Jel toliko skupo držati par prodajnih objekata kada i ovako dobar deo prodaje ide preko neta?

Ne razumam. Medjutim, česta je pojava da se kupi neispravan uredjaj. Do duše nisam čou da je neko imao problema sa zamenom uredjaja (ispoštuju oni to u zaknskom roku 45 dana ). Jel imao neko problem?
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 19:07 - pre 78 meseci
Ma, što se tiče nabijanja kojecega...
Elem, pre jedno godinak dana svratim sa posla do Tehnomanije (jbg, blizu su mi..i posla i kuce) da pogledam neki monitor.
Kako bih monitor koristio i za komp i umesto TVa merkam neki koji zadovoljava i veličinom i sa ulazima (hdmi ili dvi)
I etooo gaa.....sav poletan, sa vestackim osmehom, pun nadobudnosti nad musterijom koja pojma nema (ja napominjem sa posla, u radnom odelu..sav smlacen posle 12 sati) o najnovijim tehnološkim dostignućima i postignućima.
Dobar dan, izvolite, treba li vam pomoć..
Pogledam ga malo bolje i vidim da od njega jadnog nikakve pomoći ne može biti, ali ajd..nek i on ima sansu..teska su vremena..ne dolazi se lako do posla u današnje vreme.
Ako možete da mi preporučite neki monitor srednjeg cenovnog ranga da je te i te veličine, da ima takve i takve prikljucke i izdeklamujem
ja sve što me muči.
Prodavac, aha..pa zamišljen izraz lica..(podseti me u momementu na nekog prevaranta automehanicara...), a zašto vama trebaju ti prkiljuci?
Treba mi da prikacim racunar i set top box koji sam dobio od SBBa kako bih mogao monitor da koristim kao TV.
Znate gospodine, vi to tako ne možete..ako hoćete da gledate tv program onda morate kupiti TV, ovo su monitori koji se kace na racunare...
Probam ja malo da preokrenem situaciju u moju korist..pa znate, vec imam jedan sa..... kad prekide me čovek u pola reči tonom koji ne ostavlja ni promil sumnje u njegovu dominaciju u znanju i poznavanju tehnike povezivanja kojekakvih uredjaja..gospodine, televizori su vam tamo, ovo ovde su monitori i bla..bla..bla...
E, onda je usledio deo sa pominjanjem familije i svega sto sledi, a o čemu sad ne bih detaljisao jerbo se kosi sa pravilima foruma i kao posledicu povlači ban u nekom određenom vremenskom periodu.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 19:16 - pre 78 meseci
Citat:
dusanboss:
Jel toliko skupo držati par prodajnih objekata kada i ovako dobar deo prodaje ide preko neta?

Naravno da je skupo. Ne košta svaki prostor 100 evra mesečno kao u tvom selu. A tek ako većina prodaje ide online, tek tada se ne isplati imati mnogo prodavnica. Mnoge firme u Beogradu imaju samo jednu prodavnicu, čak bez mnogo izloženih proizvoda, a većinu prodaje ostvaruju preko interneta.

Je l' pročitaš ti poruku pre nego što je pošalješ? Često si kontradiktoran.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 19:29 - pre 78 meseci
"Često si kontradiktoran."

-Kako misliš, SAMO često ?


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+590 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 19:36 - pre 78 meseci
"Elem, pre jedno godinak dana svratim sa posla do Tehnomanije"

Vidis, tu gresis.

Prvo pogledas online. Imas kompletnu ponudu svih nasih firmi.
Pronadjes sta ti odgovara, a potom proveris review-e i iskustva drugih
sa tom robom, i po potrebi, ponovis proceduru.

Na kraju ces ustedeti i vreme, i novac.
Budi dobar
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 20:57 - pre 78 meseci
Tehnomanija - odemo pre 9-10 godina da kupimo svu elektroniku za kucu, kuhinja, kupatilo, dnevna - sve. Ne secam se tacno ali preko 5k eura, i sa spiskom dodjem u prodavnicu - ljubazna prodavacica mi sve sabere, ja im trazim popust - dodje sefica ekspoziture i kaze npr 6%. Reko zasto 6% kad tipa petkom dajete 10% penzionerima. Kaze prodavacica - pa vi niste penzioner, pa reko imam penzionera u porodici pobogu, da li je moguce da penzioner dodje i kupi neko s* za 1000din i dobije 10% popusta a ja za par hiljada eura dobijem 6% :D

Kaze mudra sefica ekspoziture - pa dodjite vi onda sa penzionerom u petak :D :D :D

Otisao sam u drugu prodavnicu, gde su mi dali veci popust i garanciju od 5g na Bosh (standardno je tad bilo 2g) :D

Sto se tice online porucivanja, ne secam se kad sam poslednji put usao u prodavnicu da kupim neku elektroniku, sve porucijem online, ali u NL...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 21:07 - pre 78 meseci
banana,
ma jesi li lud ???
pa to od pre:

"odemo pre 9-10 godina da kupimo svu elektroniku za kucu, kuhinja, kupatilo, dnevna"

nije ISTO !!!

EBT, iz kog Ti veka pišeš,,

"Situlacija" Nije ista,

TO želim da ti kažem,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

duca011
Znaci Zemun

Član broj: 278569
Poruke: 165
*.dynamic.sbb.rs.



+37 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 21:39 - pre 78 meseci
Citat:
bananaphone:
Tehnomanija - odemo pre 9-10 godina da kupimo svu elektroniku za kucu, kuhinja, kupatilo, dnevna - sve. Ne secam se tacno ali preko 5k eura, i sa spiskom dodjem u prodavnicu - ljubazna prodavacica mi sve sabere, ja im trazim popust - dodje sefica ekspoziture i kaze npr 6%. Reko zasto 6% kad tipa petkom dajete 10% penzionerima. Kaze prodavacica - pa vi niste penzioner, pa reko imam penzionera u porodici pobogu, da li je moguce da penzioner dodje i kupi neko s* za 1000din i dobije 10% popusta a ja za par hiljada eura dobijem 6% :D

Kaze mudra sefica ekspoziture - pa dodjite vi onda sa penzionerom u petak :D :D :D

Otisao sam u drugu prodavnicu, gde su mi dali veci popust i garanciju od 5g na Bosh (standardno je tad bilo 2g) :D

Sto se tice online porucivanja, ne secam se kad sam poslednji put usao u prodavnicu da kupim neku elektroniku, sve porucijem online, ali u NL...

U normalnoj radnji gde prodavci imaju ovlašćenja od gazde za robu 5000+ se vodi i na ručak.
Inače sam, da ne bude da je u ovoj državi sve tako crno, svojevremeno dobio izuzetan popust na 2 kotla i jos neku opremu za grejanje. Čim je video koliki se pazar smeši prodavac je odma zvao glavnog da vidi za popuste koje sme da odobri. I popusti su bili bas onako, žestoki.
I ja bi naručio online iz NL, ali su sa meni zanimljivog sajta ukinuli slanje poštom za Srbiju. Samo kurirske službe, a to košta da uši otpadaju. Valjda se mnogo kralo kod nas i ne isplati im se više da nam šalju.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 21:45 - pre 78 meseci
Pa nije crno - druga prodavnica je isto u Srbiji bila, samo kazem da su u Tehnomaniji radili teletabisi i pre 9-10 godina :D
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 22:20 - pre 78 meseci
Ja sam nedavno kupovao bosch-ovu susaru za ves u Tehnomaniji i malo dublje spoznao svu tragediju naseg trzista. Znaci istina je da tamo radi ko radi, u glavnom ekipa iz unutrasnjosti, ali Bosch, koji pusta lager jednom u mesec-dva-tri, 18 komada za celu SRB relativno trazenog i dostupnog modela e' to se zove kurcobolja. Ekipa koja radi mi je stvarno pomogla, zvali smo centralu, kumili, zvali me posle 3-4 puta na mobilni da prenesu trenutni status itd. Metar dana kupovine komada bele tehnike, alo. Preko KP bi pre uvezao nuklearni reaktor.

A Tehnomanija i ostali nasi retail-eri, apsolutno su ceo proces outsource-ovali, lager je u magacinu uvoznika, transport je kurirska sluzba, servis je 3rd party itd..
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+590 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu17.11.2017. u 22:44 - pre 78 meseci
Srecom, pa ne radi ekipa iz spoljasnosti.
Budi dobar
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu18.11.2017. u 01:24 - pre 78 meseci
Citat:
bananaphone: samo kazem da su u Tehnomaniji radili teletabisi i pre 9-10 godina

To je tacno !
Kao i sad 2017-e,

Niti brige, Niti pameti !
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu18.11.2017. u 02:18 - pre 78 meseci
Citat:
bananaphone:
Tehnomanija - odemo pre 9-10 godina da kupimo svu elektroniku za kucu, kuhinja, kupatilo, dnevna - sve. Ne secam se tacno ali preko 5k eura


Pa da, znamo mi kako vi gasterbajteri pazarite. A ne mi, kupimo veš mašinu pa posle nosimo dva para gaća godinu dana.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu18.11.2017. u 02:39 - pre 78 meseci
Jurio tako usb-c na hdmi adapter, nema nigde, čak ni u toj Tehnomaniji, gde sam pre manje od mesec dana kupio par nekih sitnica, između ostalog i nešto za kafu (što liči na poveću džezvu), za šta sam igrom slučaja ubo popust 20% jer nedeljom na neke uređaje daju popust (što nije naznačeno na ceni uređaja, ali nebitno).

Međutim, iako imaju gomilu kablova, pa tu pored njih čak i spinner, taj adapter nemaju, kao ni mnoge druge prodavnice. Našao lepo u Emmi-ju, koji je preuzeo neke prodavnice Winwin-a i sad se kao nešto odvajaju (valjda onaj što je kupio winwin nije kupio i Emmi, a i verovatno ga ne interesuje maloprodaja, pošto je firma kupljena da prodaje robu na veliko državnim firmama po lepim cenama), i cena oko 3700, dok je kod ww oko 4000, a u Gigatronu čak oko 5000 din.

Jedini problem je što imaju debilni softver pa ne vide u kojoj radnji neki model laptopa ima na stanju (ako nema u magacinu), mada su mi iz call centra rekli da ipak prodavac može da vidi u svakom trenutku nakon porudžbine dokle je uređaj stigao, tj. da li ga je preuzela brza pošta i sl.

Kod Tehnomanije je dobro što nakon plaćanja kod njih, ako se poručuje iz druge prodavnice, šalju direktno na datu adresu kupca.


Na žalost, nema ni u firmama "specijalizovanim" za prodaju računarske opreme više onih prodavaca koji se razumeju u tu vrstu opreme kao nekad - nekad su tu radili vlasnik i suvlasnici ili nekoliko ortaka koji su zajedno pokrenuli firmu. Te firme su ili nestale ili su porasle dotle da su ti ortaci sad direktori, a zaposlili su prodavce koji rade za 200-250€ i razumeju se u tehniku isto koliko i prosečan penzioner.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu18.11.2017. u 02:43 - pre 78 meseci
Da, ogromna razlika u ceni izmedju win-win i emm-i ja. Cini se da uzimaju robu od istog dobavljaca (vidim po gotovim kompjuterima).
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu18.11.2017. u 02:55 - pre 78 meseci
Citat:
mjanjic:
Jurio tako usb-c na hdmi adapter, nema nigde, čak ni u toj Tehnomaniji, gde sam pre manje od mesec dana kupio par nekih sitnica, između ostalog i nešto za kafu (što liči na poveću džezvu), za šta sam igrom slučaja ubo popust 20% jer nedeljom na neke uređaje daju popust (što nije naznačeno na ceni uređaja, ali nebitno).

Međutim, iako imaju gomilu kablova, pa tu pored njih čak i spinner, taj adapter nemaju, kao ni mnoge druge prodavnice. Našao lepo u Emmi-ju, koji je preuzeo neke prodavnice Winwin-a i sad se kao nešto odvajaju (valjda onaj što je kupio winwin nije kupio i Emmi, a i verovatno ga ne interesuje maloprodaja, pošto je firma kupljena da prodaje robu na veliko državnim firmama po lepim cenama), i cena oko 3700, dok je kod ww oko 4000, a u Gigatronu čak oko 5000 din.

Jedini problem je što imaju debilni softver pa ne vide u kojoj radnji neki model laptopa ima na stanju (ako nema u magacinu), mada su mi iz call centra rekli da ipak prodavac može da vidi u svakom trenutku nakon porudžbine dokle je uređaj stigao, tj. da li ga je preuzela brza pošta i sl.

Kod Tehnomanije je dobro što nakon plaćanja kod njih, ako se poručuje iz druge prodavnice, šalju direktno na datu adresu kupca.


Na žalost, nema ni u firmama "specijalizovanim" za prodaju računarske opreme više onih prodavaca koji se razumeju u tu vrstu opreme kao nekad - nekad su tu radili vlasnik i suvlasnici ili nekoliko ortaka koji su zajedno pokrenuli firmu. Te firme su ili nestale ili su porasle dotle da su ti ortaci sad direktori, a zaposlili su prodavce koji rade za 200-250€ i razumeju se u tehniku isto koliko i prosečan penzioner.


Hmmm. Ovo nisu reči krajnjeg potrošača.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Tehnomanija- odnos prema kupcu18.11.2017. u 07:03 - pre 78 meseci
Citat:
razumeju se u tehniku isto koliko i prosečan penzioner.


Prvo pomislih da ispravljam ovu recenicu konstatacijom da poznajem nekoliko, istina mladjih i friskih penzionera, a inzenjera, a onda shvatim da najduze zive lezilebi iz drzavnih jasala i sacinjavaju prakticno svu penzionersku masu..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Tehnomanija- odnos prema kupcu

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22431 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.