Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201411 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mnicic
Kragujevac

Član broj: 6424
Poruke: 167

Sajt: https://www.pravac.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo27.11.2020. u 20:46 - pre 40 meseci
@OliverS Ne brini za sagorevanje, ako je pelet normalnog kvaliteta onda sigurno neće biti problema. Jer ako postoji kao opcija, to znači da je kotao projektovan za režim koji podrazumeva najmanja snaga. Slobodno ograniči na prvu snagu.
E sad, možda je dva intervala malo da u potpunosti zadovoljiš svoje potrebe, ali će ti sigurno biti bolje. Moj kotao ima tri intervala, imam dvoje male dece, pa bi mi četiri intervala bilo super. Pošto nema, napraviću preko termostata neku varijantu da simulira četiri intervala. Ostaviću mu 30 stepeni kad hoću da radi i 5 kad ne želim da radi.
Kad dođu jače zime, igraj se, ili povećaj snagu na 2, recimo, ili prepodesi duže intervale.

@zvezdan984 Imam dvoje dece - jedno 19 meseci a drugo 14 dana. Kotao mi je ograničen na snagu 1. Prvi period rada je u toku noći od 2-4h, drugi period od 7-12h a treći od 14.30-20.30. Hoću reći, uskladi sa potrebama porodice i objekta. Ne znam kakva ti je izolacija, ali ti konstantan rad tokom noći možda uopšte nije potreban. Jer zidovi i pod akumuliraju topolu, pa kad se ugasio kotao oni počinju da emituju. Podno grejanje pogotovo. Ja imam kombinaciju podnog i radijatori i pod mi dugo posle gašenja kotla ostane topao.

[Ovu poruku je menjao mnicic dana 27.11.2020. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivancic1987
marko ivancic
pekar
pekara luka
subotica

Član broj: 342925
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: ivancic1987


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.11.2020. u 11:37 - pre 40 meseci
Citat:
BojanBg80:
Kakve su vaše potrošnje za sada?

poceo sam da merim od 29og oktobra danas je 28mi novembar potrosio sam 410 kg peleta za 30 dana. temp konstantno 23c grejem 100kvm na dva nivoa
 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.11.2020. u 16:50 - pre 40 meseci
Ljudi ovo kod mene nije normalno, ovim tempom ću potrošiti 9 tona peleta za sezonu za grijanje 130 m2. Pri tome ne računam povećanje potrošnje kad budu minusi :(
Ušao sam u tehničke postavke i tamo stoji:
SNAGA 1 - DOZATOR 1.1"
SNAGA 2 - DOZATOR 2.0"
SNAGA 3 - DOZATOR 2.7"
SNAGA 4 - DOZATOR 3.1"
SNAGA 5 - DOZATOR 4.2"
Kad otvorim vrata kotla plamen je velik, a dimnjak je fi18.

Ima li neko neki prijedlog sta da probam?
 
Odgovor na temu

vladimir1981
Vladimir Šaponjić
Komercijala
Nelt
Priboj

Član broj: 340876
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.11.2020. u 17:11 - pre 40 meseci
Pa to je baš mnogo
Alfa Commo 15
Stan 65m2
4 radijatora
120x60
120x60
110x60
60x60
Sušač
Caleffi antikondenzacioni ventil na 55C

 
Odgovor na temu

mnicic
Kragujevac

Član broj: 6424
Poruke: 167

Sajt: https://www.pravac.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.11.2020. u 20:26 - pre 40 meseci
@OliverS jesi li ograničio na Snagu 1? Jesi li odradio programiranje ona dva perioda rada kotla?
P.s. i meni je fi180mm dimnjak.
P.s.s. meni 20kw za oko 120m2 za prethodnih sedam dana je potrošio šest ili sedam vreća.
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.11.2020. u 20:35 - pre 40 meseci
Citat:
OliverS:
Ljudi ovo kod mene nije normalno, ovim tempom ću potrošiti 9 tona peleta za sezonu za grijanje 130 m2. Pri tome ne računam povećanje potrošnje kad budu minusi :(
Ušao sam u tehničke postavke i tamo stoji:
SNAGA 1 - DOZATOR 1.1"
SNAGA 2 - DOZATOR 2.0"
SNAGA 3 - DOZATOR 2.7"
SNAGA 4 - DOZATOR 3.1"
SNAGA 5 - DOZATOR 4.2"
Kad otvorim vrata kotla plamen je velik, a dimnjak je fi18.

Ima li neko neki prijedlog sta da probam?


Prije nego bilo što pokušaš s kotlom, trebaš ustanoviti stvarnu potrošnju kuće za najmanje vrijeme od 24 sata pri nekoj stabilnoj temperaturi unutar prostora i vanjskoj koja nema veće promjenu unutar vremena mjerenja.
Kotao možeš upravljati ručno, kada se temperatura prostora poveća za 0,2°C isključi kotao, pumpa kruga grijanje neka i dalji bude isključena.
Prati promjene unutarnje temperature, kada se izgube tih 0,2°C ponovno uključi kotao. Vodi evidenciju vremena rada kotla.
Za taj dan isprazni posudu za pelet i stavi neku poznatu količinu koje će se trošiti.
Kad ustanoviš koliko si kilograma stvarno potrošio za održavanje iste temperature u određenim uvjetima može se izračunati koliki su gubitci kuće i napraviti neku procjenu buduće potrošnje.
Pošto si i prije crtao svoje sheme, možeš nacrtati što imaš od opreme, koje promjere cijevi koristiš, koje pumpe, pa postavi tu shemu da vidimo mogućnosti poboljšanja.
Osnovni problem svakog grijanja je ravnoteža između proizvodnje i potrošnje, ako upravljanje kotlom ne može održati ravnotežu, između proizvodnje i potrošnje se može spojiti pohrana, akumulacijski spremnik topline.
Ako kotao može modulacijom u radu prilagoditi svoju snagu potrebama potrošača onda je kotao napredan, može raditi u modulaciji i potrošnja bi trebala biti tolika koliko troše potrošači plus neki zanemariv postotak.
Temperatura vode u kotlu vjerojatno ne može biti ispod 50°C što je za kotao dobro, za krug grijanja previše. Krugovi se moraju odvojiti i regulirati posebno. Opet je pitanja ravnoteže između proizvodnje i potrošnje, zbog toga napravi test potrošnje da možeš krenuti od nečega poznatog.

 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.11.2020. u 20:57 - pre 40 meseci
@OliverS

Jesi li iz kotlovskog kruga izbacio anntikondenzacioni ventil VTC512 ili je ostao prema hidrauličnoj šemi po kojoj si uradio grejni sistem?
Koju temperaturu vode puštaš u oba kruga podnog grejanja, odnosno šta kontroliše mešne ventile tih krugova?
Na koliko je postavljena maksimalna temperatura kotla?
Da li si ograničio kotao da radi samo u prvoj i drugoj snazi i da serviser obe snage minimizuje promenom parametara doziranja peleta i brzine ventilatora, a što sam ti prošle godine savetovao?
Da li je na kotlu uključena modulacija?
Šta kontroliše pumpu trećeg kruga grejanja za dva bojlera i radijator u garaži?

https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.11.2020. u 22:36 - pre 40 meseci
Nisam pustio 3. krug, samo podno je u pogonu. Danas sam isključio sprat i ostavio samo prizemlje da vidim kako ce se ponašati. VTC je izbačen.
Pokušao sam na snazi 1 al ne moze ugrijati vodu preko 50 iako je zadato 75 stepeni. Sad sam povećao na 2 pa ću vidjeti.
Nisam ništa ograničavao te snage. Dok je bio na snazi 5 upratio sam da modulira.
@pzec nezgodno mi je sad preko mobitela kačiti shemu, jer sam bez kompjutera, al radio sam odvojeno kotlovski krug sa pumpom. Nakon HS je razdjelnik sa 3 potrošačka kruga od kojih jedan trenutno nije u funkciji.
Ova 2 aktivna kruga je podno grijanje sa pametnim pumpama Wilo.
Zaboravio sam pomenuti da useljavam za 10tak dana i da sam pustio grijanje da se kuća ugrije. Znam da bi sad trebala potrošnja biti veća, al mislim da je ovo previše.
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo29.11.2020. u 23:12 - pre 40 meseci
Nisam dobio odgovore na sva pitanja, a precizni odgovori su izuzetno bitni ako želiš da ti se pomogne.

Nikako ne isključuj sprat, podno grejanje kada se uključi u oktobru ne gasi se do aprila.
Koju temperaturu vode puštaš u oba kruga podnog grejanja, odnosno šta kontroliše mešne ventile tih krugova?
Ne puštaj veću temperaturu od 38C ka podnom grejanju. Potrebno je čak nekoliko dana da se cela kuća ugreje.

Da li je na kotlu uključena modulacija?
Koliki je histerezis paljenja i gašenja kotla?

Veoma važno: Sobni termostat će ti naneti još veću štetu ako kontroliše kotao kod podnog grejanja, potrebna je pametna regulacija na mešnim ventilima za noćni i dnevni režim grejanja, a da kotao radi prema svojoj histerezi, znači prespojiti pinove za sobni termostat na elektronici kotla.


Maksimalnu - ciljanu temperaturu kotla stavi na 80C i uključi modulaciju obavezno! Modulacija mora da krene na oko 72C i da iz snage 2 (12KW) prebaci u snagu 1 (7KW), a onda da održava temperaturu između 72C i 78C, tj. da balansira između proizvedene i potrošene toplotne energije. Ovo će biti jako teško izbalansirati zato ti je potreban buffer čim pre.
Nije trebalo da izbacuješ VTC512! Prati temperaturu povrata u kotao kad si već izbacio VTC512, mora da bude 60C i više.
Hitno ograničiti kotao da radi samo u prvoj i drugoj snazi i da serviser obe snage minimizuje promenom parametara doziranja peleta i brzine ventilatora. Prva snaga ako može da radi na 7KW, druga na max. 12KW - ovo pišem nasumično jer ne poznajem tvoj kotao, serviser to mora i može da uradi.

Pretpostavljam da se kod tebe kotao pali i gasi minimum 16 puta u roku od 24h!?


https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 08:06 - pre 40 meseci
Citat:
Srkson:
Nikako ne isključuj sprat, podno grejanje kada se uključi u oktobru ne gasi se do aprila.

Ispravno.
Ljudi traže udobnost u prostoru, tako svejedno da li je podno grijanje ili neko drugo, ne vidim razliku.

Citat:
Veoma važno: Sobni termostat će ti naneti još veću štetu ako kontroliše kotao kod podnog grejanja, potrebna je pametna regulacija na mešnim ventilima za noćni i dnevni režim grejanja, a da kotao radi prema svojoj histerezi, znači prespojiti pinove za sobni termostat na elektronici kotla.

Sobni termostat u grijanjima na toplu vodu je višak, grijanje koje je uključeno 24 sata na dan treba nadoknaditi izgubljenu energiju hlađenjem ili na druge načine je održivo.
Zašto bi regulacija grijanja za vrijeme noći dozvolila veće gubitke od gubitaka za vrijeme dana, ostvari se veća razlika stvarne i poželjne temperature. Te dodatne gubitke treba nadoknaditi u nekim jutarnjim satima, to je povećanje potrošnje. Noći su hladnije od dana i tako bi grijanje koje će manje trošiti trebalo isto raditi i za vrijeme noći i dana.

Citat:
Maksimalnu - ciljanu temperaturu kotla stavi na 80C i uključi modulaciju obavezno! Modulacija mora da krene na oko 72C i da iz snage 2 (12KW) prebaci u snagu 1 (7KW), a onda da održava temperaturu između 72C i 78C, tj. da balansira između proizvedene i potrošene toplotne energije.

Ako je temperatura vode prema krugovima 38°C kako si napisao ili još niža, zašto temperatura vode u kotlu na može biti 50°C.
Voda koja se vraća iz krugova je hladna, grijati tu količinu vode do 50°C ili 80°C nije isto, da potrošač potražuje vodu od 75°C onda je to opravdano, tada će i voda iz povrata biti veće temperature.
Zaštita kotla na pelet od dugotrajne kondenzacije dimnih plinova je ostvarena već pri temperaturi vode u donjoj zoni kotla od 45°C.

Citat:
Ovo će biti jako teško izbalansirati zato ti je potreban buffer čim pre.

Za većinu kotlova na biomasu, akumulacijski spremnik topline je poželjan.

Citat:
Nije trebalo da izbacuješ VTC512! Prati temperaturu povrata u kotao kad si već izbacio VTC512, mora da bude 60C i više.

VTC ili neki drugi način mora se koristiti, miješanjem tople i hladne vode mora se održavati povratni vod kotla na temperaturi koja ne dozvoljava kondenzaciju. Možeš objasniti zašto 60°C, to se koristilo kod kotlova na drva, pelet ima 10% vlage za razliku od drveta koje je 20% ili više.

Citat:
Pretpostavljam da se kod tebe kotao pali i gasi minimum 16 puta u roku od 24h!?

Taj problem rješava akumulacija.


 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 09:42 - pre 40 meseci
@Bakara
Mogu li znati zašto je moja poruka izbrisana?

@Srkson
Mješajuće ventile krugova grijanja sam podesio ručno i u krugove ide oko 40 stepeni.
Kotao ide u modulaciju ali ne znam te detalje, morat ću se ući u tehničke postavke.
Nije se gasio nikako dok ja nisam uključio tu opciju.
Termostat sobni je bio ideja ali nakon vaših komentara odustao sam od toga.
VTC nije problem vratiti, ali i bez njega je povrat u kotao oko 60 stepeni.

@pzec
Shemu sam kačio ovdje, kao i slike kada je sve bilo gotovo i mišljenje svih je bilo da je sve odrađeno kako treba.
Ima pumpa u ktolovskom krugu, naštimana na brzinu 2, nakon HS je razdjelnik sa 3 kruga, od kojih su trenutno 2 u funciji. Oba su podno grijanje sa pametnim pumpama Wilo stratos pico.

@SVI
Može li komentar na ove snage gore što sam stavio? Da li bi tu šta trebalo mijenajti?
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 10:02 - pre 40 meseci
Hitno smanjiti temperaturu polaza prema podnom grejanju. Kuća je izolovana čini mi se, 32C će biti više nego dovoljno da se cela kuća ugreje.
Koji je tip mešnog ventila stavljen kod oba kruga podnog grejanja? Ako je stavljen mešni ventil ESBE VRG 131 ili sličan, onda je nemoguće da se isti podesi da konstantno šalje tih 40C prema podnom grejanju, odlaziće i mnogo više!

Posle toga OBAVEZNO srediti ovo što sam gore napisao, ponavljam:

Hitno ograničiti kotao da radi samo u prvoj i drugoj snazi i da serviser obe snage minimizuje promenom parametara doziranja peleta i brzine ventilatora. Prva snaga ako može da radi na 7KW, druga na max. 12KW - ovo pišem nasumično jer ne poznajem tvoj kotao, serviser to mora i može da uradi.

Maksimalnu - ciljanu temperaturu kotla stavi na 80C i uključi modulaciju obavezno! Modulacija mora da krene na oko 72C i da iz snage 2 (12KW) prebaci u snagu 1 (7KW), a onda da održava temperaturu između 72C i 78C, tj. da balansira između proizvedene i potrošene toplotne energije. Ovo će biti jako teško izbalansirati zato ti je potreban buffer čim pre.



https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 11:21 - pre 40 meseci
Jeste u pitanju su ESBE VRG 131, podesio sam ručno i na polazu je temp konstanton oko 40 stepeni. Probat ću korigovati.
S ovim ograničenjem rada kotla ću se morati sam pozabaviti, jer koliko sam uspio zaključiti serviser na žaost ne zna puno više od mene na tu temu.
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 11:42 - pre 40 meseci
Ako možeš očitati na pumpama krugova protok vode i izmjeriti temperaturu vode koja ulazi u krug i izlazi iz kruga može se izračunati vrijednost isporučene toplinske energije, kotao treba prilagodi toj potrošnji odabirom snage kotla.
Na VRG treba dodati automatiku koja će pratiti temperaturu vode koja ulazi u krug, iza pumpe kruga kruga i temperaturu vode na izlazu iz kruga, automatika bi trebala održavati 7°C razlike, teško da isto možeš dobiti ručnim načinom.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 15:07 - pre 40 meseci
Citat:
OliverS:
Ljudi ovo kod mene nije normalno, ovim tempom ću potrošiti 9 tona peleta za sezonu za grijanje 130 m2. Pri tome ne računam povećanje potrošnje kad budu minusi :(
Ušao sam u tehničke postavke i tamo stoji:
SNAGA 1 - DOZATOR 1.1"
SNAGA 2 - DOZATOR 2.0"
SNAGA 3 - DOZATOR 2.7"
SNAGA 4 - DOZATOR 3.1"
SNAGA 5 - DOZATOR 4.2"
Kad otvorim vrata kotla plamen je velik, a dimnjak je fi18.

Ima li neko neki prijedlog sta da probam?

Ako sam dobro razumeo objekat nije useljen..
-Koliko dana je upaljeno grejanje?
-Dal je grejanje startovano dok je objekat bio bez grejanja u predhodnom periodu?
 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 15:18 - pre 40 meseci
Nije useljen, useljavamo za 10tak dana. Znao sam ja da ce u početku više trošiti, al potrošio sam skoro tonu peleta, a u kući 17 stepeni
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 15:42 - pre 40 meseci
Citat:
OliverS: Nije useljen, useljavamo za 10tak dana. Znao sam ja da ce u početku više trošiti, al potrošio sam skoro tonu peleta, a u kući 17 stepeni

Ajd daj odgovore na pitanja koja sam postavio...
 
Odgovor na temu

OliverS
Muamer Avdić
muxa
Zenica

Član broj: 341498
Poruke: 81

Jabber: OliverS


+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 17:15 - pre 40 meseci
Startovano prije 15tak dana, prvi put potpaljen kotao jer se radi o novogradnji, tako da nije bilo ranije zagrijavano
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.11.2020. u 17:55 - pre 40 meseci
Citat:
OliverS: Startovano prije 15tak dana, prvi put potpaljen kotao jer se radi o novogradnji, tako da nije bilo ranije zagrijavano

Moje neko misljenje iz ovo malo iskustva koje imam je,,da stavis te pametne pumpe na max da rade i da lozis dok se objekat
temperaturno ne stabilizuje,treba mu dosta vremena ako je gradjen sa dosta betona i cigle...nisi prvi ove zime sa takvim problemom
 
Odgovor na temu

Fire86

Član broj: 338742
Poruke: 8
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo03.12.2020. u 08:33 - pre 40 meseci
Pozdrav ljudi,jedno pitanje

Sta moze povecati potrosnju peleta?Ovo je treca zima kako se grejemo na pelet i ovo mi se prvi put desava.Zivimo u stanu od oko 60m2 i imamo kamin Termomont Toby H15.Stan je potpuno neizolovan
Do sada smo u najladnijim danima trosili oko jedan i po dzak peleta na 24h a sada vidim da je to otislo na skoro dva dzaka a jos ni blizu nije ona prava zima
Sta bi moglo da dovede do povecanja
Cini mi se da je i tokom novembra kada je bilo jos toplije delovalo da je potrosnja veca
Pec uvek radi na prvom stepenu jacine od 5 i svake godine je koriscen iti pelet dobrog kvaliteta
Jedina razlika od prve dve zime je to sto je promenjen sobni termostat..Kupljen je potpuno isti samo bezicni.Sto se toga tice deluje da pec radi isto
Nikakvi parametri nisu dirani a iskreno ne znam ni kako se to radi

Hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201411 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.