Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1212625 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.184.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.01.2019. u 16:23 - pre 63 meseci
[quote]dusanmijat:


Zamolio bi zainteresovane za odgovor.

Kad pogledam ovaj izmenjivac i moze se zakljuciti da je sagorevanje dobro ali bi zelio dami neko objasni .Dali je bolje da ima deset manjih rupa ili je sasvim dobro ovako 5 a ostalo voda.Cini m se da sa vise rupa ima vise povrsine izmjenjivaca.

Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo30.01.2019. u 23:47 - pre 63 meseci
Citat:
Marko Cukalac:
@dusanmijat

Sve si u pravu.

Ja kad pricam ljudima da cistim kotao na 2, 2.5 meseca ljudi ne veruju. I to ne bih cistio da ne moram da izbacim pepeo :)

E to je komfor, a ovi sto ciste svako jutro.. svakih 3-4 dana, kakva je to komfor?


Dva~dvaipolmjeseca ne mičeš pepeo iz kotla,svaka čast,sigurno se u to vrijeme griješ spremnikom topline grijanim na struju, ako ne onda koliko ložiste taj kotao ima da može pohraniti pepeo u toliko vremena, kakvi su dimovodni kanali da se u njima ne naprave naslage finog pepela po stijenkama istih ,pogotovo ako je u funkciji 24 sata i da taj pepeo u ložištu ne smeta plameniku za normalni rad u to vrijeme ,kao i adekvatna iskoristivost kotla sa dvaipol mjeseca fine naslage pepela po stijenkama ložišta i dimovodnim kanalima ,toliku autonomiju zbog pepela nisam vidio ni na samočištečem peltecu sa lambda sondom a pogotovo ne na bilo kojem drugom kotlu koji nema mogučnost samočiščenja, tvoj kotao me baš živo zanima, opiši detaljnije ;-)

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 31.01.2019. u 01:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.184.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 02:48 - pre 63 meseci
Kad imas dobro sagorijevanje onda nema pepela .Samo treba to postelovat odokativno.Onako odprilike a da bude tacno.A plamenik mora da radi na sto manjoj snazi nap.6 kw.Racunato po potrosnji peleta na sat.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mediaworksit.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 08:21 - pre 63 meseci
Citat:
malden mb:
Dva~dvaipolmjeseca ne mičeš pepeo iz kotla,svaka čast,sigurno se u to vrijeme griješ spremnikom topline grijanim na struju, ako ne onda koliko ložiste taj kotao ima da može pohraniti pepeo u toliko vremena, kakvi su dimovodni kanali da se u njima ne naprave naslage finog pepela po stijenkama istih ,pogotovo ako je u funkciji 24 sata i da taj pepeo u ložištu ne smeta plameniku za normalni rad u to vrijeme ,kao i adekvatna iskoristivost kotla sa dvaipol mjeseca fine naslage pepela po stijenkama ložišta i dimovodnim kanalima ,toliku autonomiju zbog pepela nisam vidio ni na samočištečem peltecu sa lambda sondom a pogotovo ne na bilo kojem drugom kotlu koji nema mogučnost samočiščenja, tvoj kotao me baš živo zanima, opiši detaljnije ;-)

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 31.01.2019. u 01:20 GMT+1]


Da me ne shvatis pogresno, mene bas briga kakav je pepeo :) Kotao je Megal veliki i nakon 2, 2.5 meseca imam mozda 2 kante maks pepela od poludisperzije.

Od ove godine grejemo oko 160kvm. Od oktobra do sad se greje 24/7. Kod mojih 24C, kod mene gore kad nisam tu 21C, kad sam tu 23C.

Gorionik je ferroli i posto za 30-40tak minuta nabije temp od 72C mislim da nema problem sa gusenjem.

Jedino sto mora na svakih par dana da se ubaci koji dzak, ali to se mora :)

Inace od oktobra do sad smo potrosli 2 tone peleta, mozda koji dzak vise.

 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 08:57 - pre 63 meseci
@Marko Cukalac
Pepela ili otpada može biti manje i više to zavisi od goriva, plamenika i kotla u kojem izgara gorivo.
Mislim da na ovaj podatak od 2 tone za 4 mjeseca treba dodati i drugi oblik energije koja je korištena.
Po izračunu 2000 kg / 120 dana = 16,66 kg dnevno ili 70 kWh energije, to je po tome dovoljno za 160 m2 na 23°C
Bojler od 100 litara za 4 čovjeka, dnevno treba 12 kWh energije ili 2 puta puniti i prazniti, to je oko 3 kg peleta.
Kuća od 160 m2 samo 6 puta više, nešto nedostaje.



[Ovu poruku je menjao pzec dana 31.01.2019. u 10:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mediaworksit.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 09:09 - pre 63 meseci
Ma ja ne znam sta nedostaje, znam samo koliko je ostalo od 5 paleta kad sam izbrojao(pre 5 dana je bilo oko 200 dzakova i pun rezervoar). Kuca ima dobru izolaciju i stvarno sam prezadovoljan! :)
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 09:48 - pre 63 meseci
Još samo reci regulaciju grijanja i izolaciju tih grijanih 160kvm na 21~24°C/24 sata za potrošnju zeru više od 500kg na 30 dan,na kojoj snazi i kako ti radi plamenik, ja grijem 150 litara ptv + 180kvm neizoliranih 22~23°C/24 sata sa ferroli sunp7 koji radi u 5 snaga (9/11/14/17/20 kW) u ferroli gn1n04 u vremenu do maksimalno 30 minuta za postizanje 80°C kad se plamenik gasi,regulirana temperatura polaza na 57°C prema radijatorima ukupne snage 24kW, pepela od 1.10. cca.25 litara ali potrošnja ni približno tvojoj,daleko veča cca.60%, o komociji da ne pričam jer pepeo moram izbacivati svaka 3 dana a čistim ložište i dimovodne kanale svakih 6 tjedana plastičnom wc četkom i plastičnom četkom za pranje dječjih flašica, nemoj me krivo shvatiti ,ne da ti baš ništa ne vjerujem jer eto ti tako kažeš i to onda tako mora biti, nego baš usporedbu radim kako da poboljšam svoje grijanje na pelet, meni od 5 paleta ,svaka po tonu, ostala jedna cijela paleta i nešto vreča sa četvrte ;-)





[Ovu poruku je menjao malden mb dana 31.01.2019. u 11:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 10:15 - pre 63 meseci
@Marko Cukalac
Najskuplja tarifa struje u crvenoj zoni noći u RS je 4,38 dinara za 1 Kwh, 1500 litara spremnik potroši 80 kWh za zagrijati spremnik od 35°C do 80°C, to je 350 dinara za 1 dan grijanja ili za 60 dana 21000 dinara.
Ako računamo da je 1 tona peleta 200€ ili 24000 dinara koje trošiš 2 mjeseca ( 2 tone - 4 mjeseca ) , struja za 2 mjeseca je 21000.
Isplativije kupiti spremnik i grijati noći, trošiti drugi dan, ne treba kotao i kupovina peleta.

 
Odgovor na temu

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 10:52 - pre 63 meseci
Pepeo je izolator, a lijepi se po stijenkama kotla i izmjenjivača. Nakon čišćenja, a kako vrijeme prolazi, temperatura dimnih plinova sve više raste i time se stvaraju nepotrebni gubitci energije kroz dimnjak. Samo to bi svima trebao biti dovoljno dobar razlog da češće očistiti kotao, a ne koliko još stane pepela na dnu kotla.

Osim toga, prevelike naslage pepela u izmjenjivaču dovode do povećanja otpora prolasku dima u dimnjak, što remeti dobro izgaranje, ali i elektronika gorionika može detektirati "prevelik otpor ložišta", otići u grešku, te isključiti gorionik. Iz istog razloga, dim može bježati u okolni prostor ako su brtve na vratima imalo lošije.
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 11:01 - pre 63 meseci
Izolovan VS Neizolovan (objekat 160 kvadrata)

http://www.elitemadzone.org/t497768-58#3831596

http://www.elitemadzone.org/t497768-58#3833086


Zima 2018/19


https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BojanBg80
Beograd

Član broj: 337383
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 13:13 - pre 63 meseci
Ključ manje potrošnje je samo dobra izolacija, koja ne znači samo zimi već i leti.
To sam doživeo na svom slučaju, grejem jednim kotlom dve kuće 140m2 i 85m2.
Manja prizemna kuća ima drvenu stolariju i 5cm loše postavljene izolacije, troši duplo više od spratne kuće koja od ove zime ima 10cm stiropora i alu stolariju. Svaka kuca zasebno svojim termostatima pokreće preko automatike svoje pumpe i gorionik. Podeseno je kada manja kuća dostigne zadatu sobnu temp.da automatika gasi njenu pumpu i 10min.dok gorionik ide u gašenje pali drugu pumpu i šalje toplu vodu većoj kući da ne bi kotao otišao u pregrevanje. Imam TROKRAKI MESNI koji je otvoren skroz!
Poenta priče je da veću kuću kada je blagi plus napolju,kao ovih dana...grejem samo na tih deset minuta odlaska gorionika u gašenje a temp. mi ne pada ispod 23.2C° u vecoj kući, manja kuća zadata 22.5C°.
Potrošnja do danas 3.645kg. Ja moj pepeo moram da vadim na 3 do 4 dana, mala pepeljara, a kotao kao kotao čistim možda jednom mesečno.
Marko Ćukalac ima isti sistem,komsije smo. Potrošnja mu je 200% tačna, a pepeljara kotla ogromna i može da primi te dve kante pepela, tako da čovek govori istinu! 😉
Dvospratna kuća, 140m2,fasada 10cm stiropor, tavan
poredjan stiropor 5cm preko toga 10cm mineralne vune.
Stolarija aluminijum. Kotlarnica udaljena 12 metara, cevi
kroz zemlju, izolovane pre 20 godina + prizemna kuća
85m2, 5cm stiropor, izolacija plafona.
Vuadrus u 22s 6 rebara.
Gorionik EcoPell Guča.
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 13:55 - pre 63 meseci
@BojanBg80
"Manja prizemna kuća ima drvenu stolariju i 5cm loše postavljene izolacije, troši duplo više od spratne kuće koja od ove zime ima 10cm stiropora i alu stolariju. "
Sve jasno iz toga što si napisao, najveći gubitak energije kroz lošu stolariju, obična stakla. Drugi po redu gornji dio kuće, tavanske prostorije, krov i slično. Kad je taj gubitak smanjen na najmanje što može biti, onda su ostali gubitci zanemarivi. Imaš 5 cm loše postavljenje izolacije, kako se može loše postaviti, ili je ima ili nema.
To što je Marko Ćukalac napisao ja ne sporim, samo usporedbom cijene energenta i trenutne potrošnje pišem da bi bilo isplativije grijati se na struju.
Taj ključ manje potrošnje koji si opisao, može biti i drugačiji.
Dok griješ neki prostor i kontroliraš temperaturu unutar prostora sobnim termostatima, malo griješ malo ne, to nije nisko temperaturno grijanje i nema od toga uštede. Nadoknaditi u vremenu od 24 sata izgubljenu energiju hlađenjem i ventilacijom prostora je ispravno riješenje za najmanje moguću potrošnju energije. Za takav način grijanja treba izvedba grijanja koja se sastoji od proizvodnje, pohrane, distribucije i potrošača.
Isto važi i za hlađenje, čekati da temperatura u prostoru bude +28°C pa hladiti prostor na 23°C, od početne jutarnje temperature od 20°C koje se trebalo održavati nije isto.

Ili što piše @Srkson da ima najveću prosječnu potrošnju po danu od 23,71 kg ili 100 kWh energije po danu, proizvodnja u kotlu od 32 kW ne ide jedno sa drugim, što treba toliko snažan kotao za tako malu potrošnju, jedino da je izvedba kako sam opisao onda snaga kotla nije bitna.
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 14:52 - pre 63 meseci
Susjed prelaskom sa drva (30m po sezoni) na pelet stavio na kuču 170kvm pvc stolariju i 10cm stiropor, na kotao buderus g211/32d stavio lamborghini (ferroli sunp7) plamenik koji radi samo do 2. snage ,nikad u modulaciji ,sa zadanom temperaturom do 60°C, nema nikakvog miješajučeg ventila,nema spremnika topline,nema nikakve regulacije ni sobnog termostata,ima samo jednu punpu kod kotla koju pali cijevni termostat pri 45°C,od 1.10. do danas potrošio cca.1800kg peleta od spačve (još mu ostalo par vreča na drugoj paleti) za temperaturu u objektu minimalno 22°C/24 sata (ima samostoječu termostanicu na ormaru (tlak,vlažnost,temperatura),šarafi obične ventile po radijatorima,kotao čisti jednom mjesečno, i pepeo i ložište, to mi susjed kod kojeg često navračam na piče i 100% (200% ipak ne bi rekao) je tako, jedino me stalno maltretira da bi ipak stavio još barem četverokraki prije sadašnje pumpe i neku regulaciju na njega jer eto ima veliku potrošnju i nekad mu pre vruče, eto izolacija čuda radi, kakve regulacije bilo čega, kakvo gubljenje vremena oko brige sa kotlom i plamenikom, samo ne shvačam ljude koji kupuju pelet kotlove sa mogučnošču samočiščenja te regulaciji sagorijevanja preko lambda sonde i još na to sve plačaju regulaciju polaza grijanja, ma čemu kad se stavi dobra izolacija na objekat i "mirna bosna" ;-)

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 31.01.2019. u 16:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BojanBg80
Beograd

Član broj: 337383
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 19:21 - pre 63 meseci
@pzec
Izolacija i te kako može biti loše odrađena, stiropor lepljen na pogače, niti dole cokla niti gore nije zatvoreno, znači između stiropora obzira duva hladan vazduh, ali eto, nisam se bavio time kada je rađeno,a kasno primećeno. Ostavio sam da na proleće sredim taj deo.
A što se tiče niskotemperaturnog vida grejanja... moje lično iskustvo govori drugačije. Drastično manja potrošnja sa 60C° temp .kotla. Recimo probao sam da grejem samo veću kuću jedan dan... prvo paljenje ujutru je trajalo dva sata do zadate 23C° nakon toga kotao je bio u pripravnosti oko 2sata pa radio čitavih tridesetak minuta i sve tako do kraja dana, kotao nikada ne kreće od nule jer nepovratni veniti drži toplu vodu u kotlu. Potrošnja za taj dan je bila najviše 20kg peleta. Tačnije to je bilo 08.01. Moje mišljenje je da nema potrebe da radi čitav dan, inače nisam nigde ni spominjao da imam niskotemperaturno grejanje.
Dvospratna kuća, 140m2,fasada 10cm stiropor, tavan
poredjan stiropor 5cm preko toga 10cm mineralne vune.
Stolarija aluminijum. Kotlarnica udaljena 12 metara, cevi
kroz zemlju, izolovane pre 20 godina + prizemna kuća
85m2, 5cm stiropor, izolacija plafona.
Vuadrus u 22s 6 rebara.
Gorionik EcoPell Guča.
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 20:13 - pre 63 meseci
@BojanBg80
Ako je loše izvedena izolacija onda je jedino opravdano ako je čovjek radio sam sebi, tako može da griješi na opisani način izvođenja radova.
Napisao si ključ manje potrošnje, to naravno nije nisko temperaturno grijanje, ali ako nije nisko temperaturno onda nema manje potrošnje.
O istom možemo čitati i učiti svakodnevno od svjetski priznatih stručnjaka za energiju koji pišu o energiji i odlučuju što će biti u budem vremenu, kojem se moramo prilagoditi po zakonima koji vrijede u mjestima gdje živimo.
Kad imamo kotao i potrošače možemo probati razne kombinacije pa izabrati bolje, to je u redu.
Za onaj drugi budući oblik iskorištavanja energije moramo imati sve kako sam pisao prije.
Ako kotao od 30 kW kao što je tvoj treba raditi 4 sata dnevno za potrebe grijanja onda je najisplativije da radi 4 sata, napuni spremnik od 2000 litara tople vode, griješ prostor tih 4 + 20 sati, drugi dan pališ plamenik.
 
Odgovor na temu

BojanBg80
Beograd

Član broj: 337383
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 20:44 - pre 63 meseci
Spremik od 2000litara...košta koliko???
Plus gde ga staviti (prostor) i na sve to prateća oprema... mislim da ta gimnastika mnogo košta, verujem da bi se isplatila...jeeednooog dana... kao i da je dug period da se vrati investicija.
Izolaciju lošu je radio "majstor" katastrofa, ali to je što je... a na većoj kući sam na jesen uradio sam 10cm stiropor, naravno uz pomoć komšije...i to rekao bih veoma uspešno.
Sve u svemu ako izguram zimu do 6 tona za ovu kvadraturu, obe kuće ja sam zadovoljan...a gotovo da sam siguran da neće preći 5 tona.
Prošle godine sam za samo veću kuću 140m2 potrošio 4.5t jer nije bila izolovana.
Dvospratna kuća, 140m2,fasada 10cm stiropor, tavan
poredjan stiropor 5cm preko toga 10cm mineralne vune.
Stolarija aluminijum. Kotlarnica udaljena 12 metara, cevi
kroz zemlju, izolovane pre 20 godina + prizemna kuća
85m2, 5cm stiropor, izolacija plafona.
Vuadrus u 22s 6 rebara.
Gorionik EcoPell Guča.
 
Odgovor na temu

samir.zahirovic
Samir Zahirovic
fotograf
pano360.ba
Tuzla

Član broj: 335347
Poruke: 19
109.175.107.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo31.01.2019. u 23:08 - pre 63 meseci
Sad sam primjetio da mi je progorila cijev gorionika na Ferolli SUN P7. Sa gornje strane se istanjio lim i "procvjetao".
Je li ko imao sličan problem i može li se samo ta cijev uzeti negdje ili mora krpiti sam.
Ferroli SFL4, Ferroli SUN P7, kuća na sprat 170 kvadrata se grije, pločsati radijatori, fasada 10cm
stiropor (5cm samo na nekim dijelovima kuće) plastični prozori, staklena vuna na tavanu.
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mediaworksit.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo01.02.2019. u 13:48 - pre 63 meseci
Stavicu ja kotao na struju, ali od 00-08h kad je jeftina tarifa na posebnom strujnom prikljucku i elektroniku koja ce da pali kotao na struju u tom periodu, a od 08-00h da pali na pelet. Meni u toku noci upali jedanput, kad je bas hladnom maksimum dvaput kotao na 30-40tak minuta. Nek kotao na struju radi na 12, max 18kw to je 20-30kw u toku noci, na 30 dana to je 600-900kw = 10tak eur = dzabe.

Sto prostiji sistem to bolji.

 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.184.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2019. u 07:57 - pre 63 meseci
i ja bi 900 kw za 10 evra al nece da moze.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo02.02.2019. u 13:06 - pre 63 meseci
http://www.servisinfo.com/cena-struje

Sve pise ovde..

350kw jeftine zelene i 250 plave je 1058 RSD
350kw jeftine zelene i 550 plave je 1715 RSD

Ja sam napisao od 600-900kw. Tj. po ovome o 9-15e bez pdv-a.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1212625 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.