Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1212900 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koborjanos
mlađi referent u pemziji
štazi
Kovin

koborjanos
Član broj: 327553
Poruke: 436
*.dynamic.vipmobile.rs.



+60 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo08.02.2019. u 23:22 - pre 63 meseci
Vidim, Želja i dalje aktivan. Pozdrav svima!
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo08.02.2019. u 23:36 - pre 63 meseci
Ziv li si, komsija?
Dugo te nije bilo..
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.211.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 10:09 - pre 63 meseci
U kotao sto je predvidjen za sagorijevanje uglja ili neko stavi gorionik na takav kotao i prica o ekonomicnosti ili tvoja verzija dva u jedan .A jedan je lose uradjen a drugi nakacen onako grubo bez ikakve logike i zove se ekomajzer.Kupis kospice od sljive utovaras istovaras Susis stucas i lozis .Dobra zabava a 65 evra..Imam ja slike sa tvog izmenjivaca i ekomajzera.Dobro zagario.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 11:40 - pre 63 meseci
Vidim i u tvom opisu piše dva u jedan. Objasni šta to znači kao što sam ja objasnio sve do tančina. Moju logiku govore parametri i potrošnja a da si malo razumljiviji pozvao bih te (jer si mi blizu) da svojim očima vidiš tu zagorelost i to mjesec dana poslije čišćenja. Ja mogu cijeli dan sjediti na dimnjači i normalno grijati kuću, a ti ??? Šta je tu problem ako imaš gorionik na sitan ugalj (grah)? Ja sam na početku sezone radio automatiku za 3 takva gorionika i mogu reći da odlično rade u odnosu kad se ugalj bacao lopatom na rešetku. Ako je sve kako Bog zapovijeda, potpale se u jesen sa hepo kockom i ugljem za roštilj a gase se na kraju sezone. Ko mora da loži drva i ugalj od ove opcije nema bolje. Za iduću sezonu radim prijatelju takav gorionik i biće sve dostupno koga bude interesovalo. Imaće razdvojen i podešavan primar i sekundar a ostalo će moći da se vidi kad bude u radu
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.211.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 12:11 - pre 63 meseci
Da si se malo zabavio izmenjivacem na kotlu sto si ti konstruiso nebi ti ni trebao onaj ekomajzer sto ti nazivas .Za automatiku gorionika na sitan ugalj i nije bas mudrolija jer Ventilator sve odradjuje i samo intervali spuza.

Nisam ja puno uradio nego samo povecao povrsinu izmenjivaca kolektor oblozio vodom ubacio cevni izmenjivac u postojeci kotao naravno otvorio i ponovo zatvorio izveo od pozadi izlaz i ulaz u dodatni izmenjivac.Da napomenem da na mom kotlu pozadi nema vode samo je gus a voda kruzi po clancima.POZADI nema nista.Sto je dva pa ispod ima jedan gdje je gorionik .Kad neces pelet ili sitan grah sto ti rece samo stavis lim i pepeljaru i lozis drva ili ugalj ili kacis gorionik na vrata ali ova opcija ispod mi vise odgovara jer grije bas sve i veliku kolicinu izmenjivaca .Ovu opciju sam zasad ovako napravio a vjerovatno cu iskljuciti mogucnost lozenja uglja i drva jer imam jos dva kotla pa mogu tu na klasiku.

Za tvoj kotao nemam bas neko misljenje jer je moglo bolje kad si vec radio ispocetka.Ne da budzis jedan na drugi .Meni je druga situlacija i jeftina opcija .Iu smislu energenta i kotla .Ko se bavio ovim poslom jasno mu je sve.Kao i tebi i mislim da si mogao bolje a ne onako Uvijek se moze bolje.

A zamolio bi te da mi objasnis tu tehniku primar sekundar kod sagorevanja graha.Ja bi to primenio rado ali ne znam kako se to odradi.Pa ako si za Dialog radobi diskutovao na tu temu.Kad vec pravis gorionike na sitan ugalj a nemogu na pelet. A ja se varam da moze i na pelet.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 13:02 - pre 63 meseci
Kako da te shvatim? Kažeš nisam ni sebi dobro uradio a tražiš savjet da poboljšaš svoj gorionik. Mućni malo glavom, nije to baš velika nauka za nekog ko već zna da razbuca kotao i ponovo sastavi. Nije baš da ventilator sve odrađuje. Ima finesa, mogu po zahrjevu i 2-3 nivoa snaga rada a pogotovu sigurnosnih i zaštitnih mjera. Može pelet da gori u svakom gorioniku ali ako je iskorištenje 40-50% onda je to ku.čenje bez osnova. Pred ulazom u ekonomajzer ja već imam dobru temperaturu (120-130) a ekonomajzer je spušta na 85 sa dodatnih 100 l vode. Šta je tu loše?
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 15:02 - pre 63 meseci
Tara i Drina vjerujem da nisi namjerno quotao ovako loše tekst u gornjoj poruci, ima loš smisao-neistinito
bi mogao netko zaključiti/shvatiti tvoju poruku,nikad nisam nikoga vrijeđao i omalovažavao, u svoju diskusiju stavljan i fotke i pišem argumentirane tvrdnje,slobodno provjeri u natrag 4~5 godine od kako pišem o grijanju na pelet,i samo o grijanju na pelet, nisam prešao na bilo koji drugi energent tj. dosljedan sam, za razliku od nekih koji svaštare i griju se svačim a mudruju o peletu, molim te ne spominji me u ovakvom kontekstu jer to i tako nisam i ne radim,hvala!

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 09.02.2019. u 16:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.184.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 15:58 - pre 63 meseci
Citat:
dusanmijat:
Kako da te shvatim? Kažeš nisam ni sebi dobro uradio a tražiš savjet da poboljšaš svoj gorionik. Mućni malo glavom, nije to baš velika nauka za nekog ko već zna da razbuca kotao i ponovo sastavi. Nije baš da ventilator sve odrađuje. Ima finesa, mogu po zahrjevu i 2-3 nivoa snaga rada a pogotovu sigurnosnih i zaštitnih mjera. Može pelet da gori u svakom gorioniku ali ako je iskorištenje 40-50% onda je to ku.čenje bez osnova. Pred ulazom u ekonomajzer ja već imam dobru temperaturu (120-130) a ekonomajzer je spušta na 85 sa dodatnih 100 l vode. Šta je tu loše?


Pa eto Tebi sam se obratio za pomoc kad vec imas toliko iskustvo u gradnji gorionika i kotlova .Bilo bi lepo da mi obasnis te finese .Naravno ako hoces.Za tvoj kotao sam mislio da si bolje konstruisao izmenjivac nebi onaj ekomajzer sto ti nazva ni trebao.Treba i njegov hladni lim zagrejati.Kod meine pelet gori bez problema i nije klasika da duva ko feroli ili cm .iz one tute isto tako dobro gori a sa dobrim izmenjivacem nebiva 50 %Imam orginal poljsku regulaciju gorionika nije samogradnja i sve skladno radi i gorionik je kupljen od renomirane firme.

Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 16:14 - pre 63 meseci
Citat:
evropea:
Citat:
malden mb:
To je najmanji problem i trošak,ali daj potraži u literaturi znam da sam negdje vidio usporedbu gdje i kada ide koja patrona,mislim da za pelet se spominjala čak i 70°C, nađi i prezentiraj i tada ču ponovno početi gruntati,ovako sam se ulijenio jer se super grijem i ne vodim više brigu oko kotlovnice ni potrošnje (kao prve 3 godine).

Gospdine mladene .
Bez obzira sto si ti negdje iz okoline Zagrba zelim ti se ovako javno zahfaliti na ulozenom trudu i radu na gijanju na pelet i na ulozenom trudu kao i na raznim objasnjenima o grejanju na pelet.Isto te tako molim da mi oprostis ako sam te povredio a znam da jesam . Pusti amatere nek se uvjere da neznaju.

Nije reč o vama, nego izvinjenje vama od strane drugog člana. Izgubila se forma zbog skraćeno teksta. Izvinjavam se, akcenat je na drugom članu koji je svakog vređao a posle-izvinjavam se. A potrošnju i sistem krije(može i tako ali onda neka samo čita).
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 17:15 - pre 63 meseci
nepotrebno je raspravljat oko sistema i gorionika koji ne postoje
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.244.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 17:36 - pre 63 meseci
Citat:
evropea: Pa eto Tebi sam se obratio za pomoc kad vec imas toliko iskustvo u gradnji gorionika i kotlova .Bilo bi lepo da mi obasnis te finese .Naravno ako hoces.Za tvoj kotao sam mislio da si bolje konstruisao izmenjivac nebi onaj ekomajzer sto ti nazva ni trebao.Treba i njegov hladni lim zagrejati.Kod meine pelet gori bez problema i nije klasika da duva ko feroli ili cm .iz one tute isto tako dobro gori a sa dobrim izmenjivacem nebiva 50 %Imam orginal poljsku regulaciju gorionika nije samogradnja i sve skladno radi i gorionik je kupljen od renomirane firme.


Tebi, da se pomogne moraš se malo otvoriti. Ne tražiti neke razloge (izbrisane slike sa telefona) već slikama pokazati izvedeno stanje i sa nekim mjerenjima i parametrima. Zašto bi neko lupao glavu kako tvoj gorionik i ložište izgledaju, gdje ima mogućnosti i prostora da se nešto poboljša. Opet te pitam, gdje je greška ako sam ekonomajzerom povećao površinu izmjenjivača i zapreminu vode? Mjerenja pokazuju njegov učinak a čime Ti dokazuješ da je to promašaj? Dali si u svoj kotao mogao ugraditi veći izmjenjivač od ovoga pa ti više nije potrebno? Počni realno prikazivati stanje iz kotlovnice pa onda možemo o svemu diskutovati i pomoći što znamo i što se može


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 17:59 - pre 63 meseci
Citat:
koborjanos:
Vidim, Želja i dalje aktivan. Pozdrav svima!


pozdrav referentu vladanje 5
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

evropea
bravar-zavarivac
Sakramentski

Član broj: 339081
Poruke: 107
213.55.184.*



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 18:15 - pre 63 meseci
Za meine je ovo normalan razgovor na temu o kotlu i gorioniku.Ako se smatras povredjenim nebi te provociro.

.Ali ako hoces odgovoriti .
Kad si vec pravio ovaj prvi deo bez ekomajzera.Sto nisi predvidio mesto za gorionik pa onda nekakav izmenjivac toplote sto iz prvog dela majevice izbacuje na dimnjacu 100 c pri recimo 20 kw.Oda ti onaj drugi na njega nebi ni trbao .Ja bar tako mislim.Ili bi ja tako uradio .Ono stosam zelio a to je gorionik kome se dodaje kisik za izgaranje a ne ko feroli duva i pravi baklju pa ako ga stavis na cumurasa ode sve u dimnjak i prasina i pepeo a i toplota.Ako nisam u pravu ti me ispravi .Necu biti tvrdoglav da zapnem samo svoje.Kad vec pravis gorionike i kotlove ipak bi mogao iznijeti neke zakljucke.U jednom postu sam te pitao jeli bolje da si stavio vise rupa sa manjim cijevima ili bas mora onako.Jesil vidio kod stilmetala kako su stavili pa dim ide dole.Ima i slika na forumu stavio sam.

Ja sam mnogo Toga uradio pa posle zakljucim da sam mogao i malo drukcije.
Kotao dva u jedan.Predvidjen za izgaranje peleta drveta uglja .Rucne izrade od raznih komponenti..Termoflux gorionik sa akumulacionim spremnikom Mesni Ventil trokraki esbe .Regulacija polaza St431sa sobnim termostatom bergen.
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.244.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 18:46 - pre 63 meseci
Ne ljutim se kad je diskusija korektna i kad ima nešto pozitivno za cilj.
Predvidio sam, gorionik je sa strane i u ložištu je svega 70 mm. Uradio šamotni tunel za potpuno izgaranje, kotao podijeljen u dvije komore gdje se usled vrtloženja i pada pritiska pepeo zadržava na dnu druge komore da minimalno prlja izmjenjivače. Pored vodenih zidova kotla ubačeni i ovi izmjenjivači sa slike + još jedan kanal iznad VBR-a. Ventilator na ulazu u dimnjak koji podiže podpritisak dok se dimnjak ne progrije. U dimnjaku inox uložak od lima 0,55 mm i vrlo brzo postiže optimalnu temperaturu i sa ovim mojim dimnim plinovima od 85-90 stepeni. Za zidani dimnjak je druga priča. Uz sve to sve mi je dostupno za čišćenje. Rešetku gorionika, kad se sijetim, čistim bez otvaranja niti ložišta niti gorionika tako da je podhlađivanje minimalno. Bitno je samo da gorionik ne radi a temperatura je ne bitna. Uz sve to na snazi od 16 kw imam 125 stepeni na izlazu iz kotla. Sa 100 litara tople vode u ekonomajzeru (za 3 stepena toplija od kotla) spustam dimne plinove na 85 stepeni. Pepeljaru čistim svakih 15 dana a ložište očetkam otprilike jednom sedmično i to na brzaka. Idemo dalje, pokaži nešto konkretno
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.public.telering.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 19:42 - pre 63 meseci
Interesuje me šta mislite o ubacivanju zagrejanog vazduha u ložište. Mislim da se vazduh zagreva npr preko dimnjače i tako uvlači već zagrejan vazduh , nešto kao rekuperator ili gasni kotao. To bi posebno bilo interesantno onima kojima je kotao u negrejanoj prostoriji, naime video sam i takve sisteme gde je kotao u nekoj šupi i uvlači leden vazduh.

[Ovu poruku je menjao boree dana 09.02.2019. u 20:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boree dana 09.02.2019. u 20:56 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.244.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 20:17 - pre 63 meseci
boree, nije ne izvodljivo i ne može da šteti. Vjerujem da bi gorenje bilo poboljšano jer vazduh bi sigurno bar imao manje vlage. Predpostavljam da kod mene dođe do predgrijavanja vazduha jer ventilator ne uduvava vazduh direktno u komoru za sagorijevanje već u jednu predkomoru (ovo bež na slici) gdje vazduh vrtloži a onda kroz regulatore u primar, sekundar i kanal za potpalu. Ta komora je vrela i ujedno je barijera da se toplota ne širi prema dozatoru. Dozator je uvijek hladan, mislim da nikad nije preko 35 stepeni
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.public.telering.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo09.02.2019. u 20:26 - pre 63 meseci
Da, kod gorionika mora tako inače bi se verovatno pregrejao. Nisam naglasio da mislim na integrisane kotlove.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

pzec

Član broj: 339544
Poruke: 674



+600 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo10.02.2019. u 09:49 - pre 63 meseci
Citat:
boree:
Interesuje me šta mislite o ubacivanju zagrejanog vazduha u ložište. Mislim da se vazduh zagreva npr preko dimnjače i tako uvlači već zagrejan vazduh , nešto kao rekuperator ili gasni kotao. To bi posebno bilo interesantno onima kojima je kotao u negrejanoj prostoriji, naime video sam i takve sisteme gde je kotao u nekoj šupi i uvlači leden vazduh.


To je poželjno za sekundarni zrak koji bi trebao biti topli, međutim problem je od kuda ga uzeti, bilo koje bušenje na kotlu remeti proces izgaranja pa možemo imati veću štetu od koristi. Navedi konkretno koji kotao ložiš sa kojim gorivom, promjenom načina loženja može se dobiti bolji rezultat izgaranja i iskoristivosti goriva.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.public.telering.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo10.02.2019. u 10:35 - pre 63 meseci
To sam onako uopšteno pitao. Ja kiristim toby20 i konstrukcija mu je takva da je izduv sa jedne strane a usis sa druge strane pa je malo komplikovanije rešiti. Al npr oni koji imaju sa iste strane kao recimo kepo i toby"b" serija to bi bilo lako izvodljivo. Bušenje i prepravke kotla su isključeni jer nema odvojen primar od sekundara, oba se uvlače i ubacuju u komoru kroz istu cev. Ovo mi je bila zamisao da se izbegne nadogradnja i "problemi" sa ekonomizerom.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo10.02.2019. u 10:42 - pre 63 meseci
grami zraka x grami peleta ,,,,topli zrak .. nisam siguran mislim da je temperatura zraka na testiranju oko 4 stepena
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1212900 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.