Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako obični ljudi posmatraju programere?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 75058 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 08:38 - pre 66 meseci
Zamolio bih Ivana da dokaže da ovo nije pisano na ćirilici, već da su pisana samo pojedina slova (npr G,D,Ž,I,L,LJ,Ć,Đ,P..) i da u stvari mi ne možemo sa sigurnošću da kažemo da su to slova, već su to samo neke krive linije na nečemu što ne mora nužno da bude papir ili monitor.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.speed.planet.nl.



+7177 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 08:53 - pre 66 meseci
Mislim da je jedina dokaziva stvar u celoj prici tvoja zelja za trolovanjem.

Ima jos jedna lako dokaziva stvar, sledeci trol post i letis u recycle bin. Ja vec znam kako ce to da izgleda, a tebi ce dokaz biti prikazan post-hoc kroz nemogucnost logina.

Ako imas slobodnu volju, imas izbor kako ces da nastavis, meni svejedno....
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 11:13 - pre 66 meseci
Citat:
djoka_l

Zakoni se objavljuju na ćirilici.

Moraćete da precizirate opkladu.
Tako kaže Z A K O N pisan latinicom.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 11:19 - pre 66 meseci
Misliš na ovaj zakon:
http://www.parlament.gov.rs/up...ir/pdf/zakoni/2018/3278-18.pdf
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.avana.rs.



+10255 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 11:53 - pre 66 meseci
Niko kao mi Srbi ! Dva pisma !

A opet gomila nepismenih !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 12:02 - pre 66 meseci
Je l' tu ubrajaš i one koji stave razmak pre znaka interpunkcije?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.avana.rs.



+10255 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 14:44 - pre 66 meseci


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+559 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 17:21 - pre 66 meseci
@djoka_I

Više sam mislio na taj link što si prvo dao paragraf.rs (takodje je adresa linka pisana latinicom) da je na latinici napisano i "objašnjeno" kako je ćirilica službeno pismo, pominju i Službeni glasnik i naziv mu pišu latinicom, a ti si pomislio da ja mislim da se Službeni glasnik i zakoni (koje nisam pominjao) objavljuju na latiničnom pismu. Ali dobro paragraf.rs verovatno nije službeni pa ne mora.

Fala ti i za to pominjanje i predstavljanje, ali pored Majorovog nicka stoji puno ime i prezime pa nema posebne potrebe za tim. E sad, da sam poznat po tome da nemam pojma o čemu pišem ali se redovno javljam ne znam na šta misliš? Može li neki primer?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+559 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 18:01 - pre 66 meseci
@bananafone nisam čuo za taj pokušaj ukidanja latinice

Everx troluje najstrašnije ali je delimično pogodio zašto sam zainteresovan da vidim ćirilicu na forumu (osim patriotskih razloga naravno), oba seta znakova imaju svoje rezervisane, ekskluzivne znake, na primer ćirilično b i latinično z su ekskluzivni za svoje setove, postoji deo znakova koji su zajednički za oba pisma ali i medju njima postoje oni koji isto znače na oba pisma na primer K, i oni koji različito znače/glase na primer latinično p je ćirilično r...

Imajući sve u vidu brzina kojom se naš mozak prešalta sa ćirilice na latinicu i obrnuto, bar prilikom čitanja je fascinantna, uveren sam da veliki broj kodera sa ovih prostora i tome može da zahvali što za obradu skupova, uniju i presek, što za lakoću kodovanja.

@alimamnekolikokuca tebi nisam stigao da se zahvalim za link, ali nisam zainteresovan da čitam forum na ćirilici, ja sam ti više ljubitelj autentičnosti i demokratije, ako neki Radašin želi da piše ćirilicom (i posle da vidi napisano :) i spreman je da odvoji svoje vreme za to, ja bih to voleo i da vidim i da mu obezbedim, a forum može da ostane po difoltu preslovljen na latinicu da se novopridošli gosti a koji su bili hendikepirani da ne uče ćirilicu u školi ne bi zabezeknuli.

Čuo sam da samo još u Japanu imaju više od jednog pisma za isti jezik, dva za višu klasu muško i žensko i isto tako za nižu klasu, ali nisam siguran pa će to djoka da proveri za mene i da se zakune.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everxx

Član broj: 339291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 22:50 - pre 66 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim da je jedina dokaziva stvar u celoj prici tvoja zelja za trolovanjem.

Ima jos jedna lako dokaziva stvar, sledeci trol post i letis u recycle bin. Ja vec znam kako ce to da izgleda, a tebi ce dokaz biti prikazan post-hoc kroz nemogucnost logina.

Ako imas slobodnu volju, imas izbor kako ces da nastavis, meni svejedno....


Tvojom metodom možeš da dokažeš bilo šta. Trebalo je da znaš da trolujem pre nego što si se upustio u raspravu sa mnom. Ovako samo pokazuješ povređenu sujetu jer si izgubio u raspravi. Ako bi se zanemarili neki moji raniji postovi i posmatrala samo ova rasprava sa tobom, verujem da bi objektivni posmatrač mogao da zaključi da ti troluješ, a ne ja. Što se tiče brisanja, briši ako to pomaže povređenoj sujeti, ja nemam ništa protiv.

P.S.
Za tako veliku sujetu jedno brisanje nije dovoljno :)))
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 22:55 - pre 66 meseci
Nisam ni morao da proveravam. Japanci imaju tri pisma, hiragana i katakana su glasovna (slogovna) pisma, s tim što se katakana koristi za fonetsko pisanje stranih reči, a hiragana za japanske reči. Pored toga imaju kandži, koji je slikovno pismo, slično kineskim ideogramima.
Kada je moja ćerka crtala mange, zajedno smo učili japanski.

Nego, otvori neku temu u Tehzoni, recimo o olucima, pa napiši nešto u šta se razumeš.

[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 24.11.2018. u 00:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+559 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 23:12 - pre 66 meseci
Wow! :) I sad za razliku od informacije koju sam dobio u toj jednoj fb raspravi gde sam stekao utisak da su ta 4 pisma podeljena po klasama ljudi pa svako zapravo ima 1 pismo na raspolaganju, ti hoćeš da kažeš da ta tri pisma svi koriste paralelno, simultano, po potrebi kad mu koje odgovara..?

Nego, želje, pozdrave i otvaranje tema ispunjavam samo na svadbama, ali ako ti prokišnjava rado ću pomoći, otvorio bih temu i samo na tvoj zahtev ali oluci su komplikivani, tu voda mora da ide samo nizastranu, ne bi ti to razumeo.

Ostao si dužan primer da ne znam o čemu pišem ali se redovno javljam, ili to ili se izvini i prestani da me spominješ, moja malenkost nije tema u ovoj raspravi.

[Ovu poruku je menjao MajorFatal dana 24.11.2018. u 00:26 GMT+1]
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 23:21 - pre 66 meseci
Uh, sada si me pokopao! Ako je pisalo na fejsbuku, mora da je tačno, a da ja grešim. Mada i na tarabi piše, hmm, nešto, ali nije to nešto.

 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 23:24 - pre 66 meseci
U Japanu imaju TRI pisma - kinesko, hiragana i katakana (ova dva zadnja su slogovna i imaju po nešto manje od 50 osnovnih karaktera), a povremeno koriste i romanji (romanđi), tj. latinično pismo koje se koristi i za transkripciju izgovora japanskih reči.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 23:39 - pre 66 meseci
Citat:
MajorFatal:
Ostao si dužan primer da ne znam o čemu pišem ali se redovno javljam, ili to ili se izvini i prestani da me spominješ, moja malenkost nije tema u ovoj raspravi.


Ovde si skrenu pažnju na sebe prvi put:
http://www.elitesecurity.org/t...ompresija-random-like-podataka
i Vol.2:
http://www.elitesecurity.org/t...ompresija-random-like-podataka

Da bi dalje elaborirao u:
http://www.elitesecurity.org/t470644-0-Entropija-signala
 
Odgovor na temu

Every

Član broj: 339387
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 23:40 - pre 66 meseci
Zanimljivo je i da pišu i vertikalno i horizontalno. Horizontalno se čita sa leva na desno, kao i naš tekst pisan ćirilicom, dok se vertikalno čita odozgo na dole, s desna na levo. Takođe, knjige sa vertikalnim tekstom se čitaju tako što, gledano iz našeg ugla, stranice listate naopačke. Preporučujem ovaj članak.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?23.11.2018. u 23:42 - pre 66 meseci
Pa nije ti dobar link, ova Japanka piše da imaju tri pisma.
Pa valjda MajorFatal i FB znaju bolje!
 
Odgovor na temu

Everxx

Član broj: 339291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?24.11.2018. u 00:02 - pre 66 meseci
Japanci sa FB sigurno znaju bolje. Teško nam je svima da to prihvatimo, ali Major nema pojma.

Citat:
Collation (word ordering) in Japanese is based on the kana, which express the pronunciation of the words, rather than the kanji.


link

Pitam se kako funkcioniše SQL ORDER BY sa kanom.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+559 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?24.11.2018. u 00:08 - pre 66 meseci
Hiragana, katakana, kandži, romanđi, da prebrijim: 1,2,3,4 :)
Šalim se, ali tip na fb je i razlagao temu o tome u kom životnom dobu počinju da uče koje pismo, kao i koje moraju da nauče ako žele da budu prihvaćeni u kom delu društva, ako nije celo pismo bilo rezervisano po polu onda spec znakovi koje mogu, trebalo bi da koriste samo neki, moguće da su obe verzije priče o pismima u japanskom jeziku tačne u nekom smislu.

djoka_1 zašto si tako namćorast večeras i da li stvarno veruješ da sam bilo koga hteo da "pokopam" komentarom? Stvarno sam ono pročitao na fb u nekoj grupi koja se bavi jezikom, nije baš preterano kredibilno mesto, evo više verujem tebi, ok? Hvala za link, te i bilo je krajnje vreme da se kompresija pojavi u madzone. Nedostaje ti još par linkova na teme koje sam otvarao u vezi sa istom tematikom, ali zar nije malo bezveze da nekog optužiš da se "redovno javlja" na svojim sopstvenim temama? Takodje, mislim da ljudi pokreću teme da bi nešto pitali ili da bi nešto rekli, a ne da bi skrenuli pažnju na sebe, ispravi me ako grešim?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everxx

Član broj: 339291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?24.11.2018. u 00:11 - pre 66 meseci
Grešiš! Ne znam za ostale, ja otvaram teme isključivo da bih skrenuo pažnju na sebe.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 75058 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.