Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako obični ljudi posmatraju programere?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 74337 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?28.12.2018. u 21:59 - pre 63 meseci
"A sto se jezika i pisma tice, nemam ja problem sa tim, ja licno mislim da je to sve jedan isti jezik,"

A što se tiče tvog mišljenja, ako nisi lingvista ili država, pa da preporučiš ili propišeš, prilično je irelevantno, nevažno, naime govornici se nikad ne pitaju, ni za sitnije stvari kao što je naoružavanje, započinjanje rata, ubijanje, silovanje...tako da možeš ti da misliš koliko hoćeš da je jedan isti jezik, entiteti nazovi-države su rekle svoju reč da su četri. I nazovi-lingvisti se trude, upinju da dokažu da je tako, a uvek nekako završe blizu vladajućih struktura i medija, za razliku od lingvista koji misle da je jedan, ali da su ga različito samo nazvali u različitim krajevima, koji duboko pate zbog toga i liju gorke suze.

"pricao sam samo o pravnom statusu pisma..."

Pa pravni status je još jednostavniji za objašnjavanje ako znamo da se pravo studira 4 do 10 godina u proseku 6 - 7, koji je pravni okvir, a to nije pravna država, jer sad može neko da te likvidira i da nikad za to ne odgovara, ne zato što ga nisu našli i kaznili, već zato što ga nisu ni tražili itd...Kad bi za trenutak zamislili da je jedan jezik kao što ti misliš, a ja hteo da te izvestim samo o pravnom statusu tame gde se govori ili piše: U Srbiji koja ima stolicu u UN, ali nema granicu, "zvanično" pismo je ćirilica, to bi trebalo da znači da bi trebalo da ga upotrebljavamo na/u dokumentima, ali ni tu ga niko ne upotrebljava već normalno latinicu kao bržu i efikasniju, i u poslednje vreme "sisanu latinicu", ćirilicom pišu samo popovi i službeni glasnik, na teritoriji kantona konfederacije federacije distrihta što se zove Bosna i gde su u medjuvremenu uspeli da promene ravno 72 predsednika predsedništva predsednika predsedništava verovatno se piše i ćirilica i latinica, latinica sigurno, a i ćirilica sigurno u Republici Srpskoj, tu možda i više nego u Srbiji jer za njih "Rat nikad nije ni prestajao" :) Iako su bili zauzeti menjanjem predsednika, osim Dodika koji vlada još od Tita, našli su vremena da nadju u Dubrovačkom arhivu dokument iz 1690-te koji lokalni jezik naziva Bosanskim (sa velikim B tako kažu lingvisti) tako da ako si mislio da je taj jedan te isti što su ga konstruisali Wuk i Kopitar srpskohrvatski ništa od te priče, mogao bi biti hrvatsko bosansko srpski ili nešto slično u zavisnosti od afinitetnog nacionalnog primarnog redosleda a ima ih šest, u Crnoj Gori pošto su ga neko vreme zvali maternji nadam se da su odustali i prešli na normalno Crni i Gorski, uvođenje dva nova slova je uspešno prošlo - karakteristično crnogorsko ŠJ kao u šjekira, i još jedno ne znam koje, te ovih dana na ulazu u skupštinu možemo pročitati ZAHTVARAJ VRATA ispravno po novom pravopisu, hrvati ko hrvati najdalje su otišli u pravnom statusu, vratili su se gde su oduvek pripadali (evropu, ne?) i kad zatvore izložbu o klinastom pismu kao prethodnici tisućletnje lećne demokracije, polome jednu tablu sa ćiriličnim natpisom za svaki slučaj, i prevedu i titluju jedan film od susjeda na hrvatski. Kao što rekoh pravni status je jednostavan.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everbot

Član broj: 339505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?28.12.2018. u 23:06 - pre 63 meseci
Citat:
Kao što rekoh pravni status je jednostavan.


To je samo zato što ti umeš lepo da objasniš.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?30.12.2018. u 03:56 - pre 63 meseci
I patuljci su lepo radili za Dedu, izdrži još jedan dan da budeš dobro dete, poklon je već spreman, iznenadićeš se kad ujutru pogledaš ispod jelke :)

Citat:
MajorFatal:
Jel se računa voodooinstalater? https://youtu.be/qvbvV9srgbs

@djoka_I ne mogu a da ne primetim da pratiš moju karijeru pa da ti pomognem da dopuniš kolekciju:



Zapravo sam ovde prvi put skrenuo, ali ne pažnju nego skrenuo sa zdravom pameću verovatno, tema je još gluplja nego potonje pa nisi ništa važno propustio:
http://www.elitesecurity.org/t...cna-kompresija-konacno-resenje

Citat:


Mislim da sam poslednji put ovde embo.. erabro.. elbo... ma to što kažeš:
http://www.elitesecurity.org/t494485-Jeri-sam-nasvojio-challenge

Eto nadam se da si sad happy, nego, da te išta zanimalo već bi pitao, da ti idem na ganglije iskoristio bi skriptu za blokiranje korisnika, pretpostavljam da kao savestan gradjanin samo želiš da upozoriš druge korisnike da me slučajno ne uzimaju za ozbiljno?


I još:

Pošto su teme koje sam ja otvarao u najmanju ruku sumnjivog kvaliteta, evo ovde sam kod jednog ozbiljnijeg čoveka učestvovao neometano, dobacivao tu nešto, a nije me oterao, relativno je približna ili slična tematika: http://www.elitesecurity.org/t483391-0#3559822

A ovde ja kao nekom čak i preporučujem literaturu: http://www.elitesecurity.org/t417488-0#2765548

A pošto tad nisam dao link evo sad: https://pdfs.semanticscholar.o...d97e8f86ffdfe7cf0e23b0f7f1.pdf

Prozivaš me i proganjaš na dve teme, a sad te nema da odgovoriš iako te pitaju za rešenje svih opklada, kladim se da ti samo idem na ganglije, ali nemam više linkova.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everbot

Član broj: 339505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?30.12.2018. u 13:03 - pre 63 meseci
Sokrat je znao da ništa ne zna i zato se smatra mudrim čovekom. Đokin problem je što misli da mnogo zna, a ne zna da to što zna više od Majora ili mene je zanemarljivo u odnosu na ono što postoji ili ono što znaju mnogi drugi ljudi koji znaju više od njega. Kada bi to znao siguran sam da bi bio mnogo ljubazniji.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?30.12.2018. u 17:58 - pre 63 meseci
Zanimljivo da je i takav mnogo ljubazniji i pristojniji od trolova koji se sete da se opuste i budu duhoviti tek kad se vrate na mesto odakle su ih izbacili pod novim nalogom, čak i kad ćuti. Ljubazno ćuti.

Pričaj u tvoje, mslm u svoje ime, znaš kad će on da zna više od mene - nikad, ja znam da spustim slinu skoro do poda i da je vratim u nos, i da škripim po tabli kredom, zna li to on? Mslm on to, zna li, da li zna?

Ustalom, đe izlazi taj tvoj Sokrat, koja kola vozi? Ne smatra se da je mudar čovek, nego da je bio mudar čovek, ali izgleda da ove godine nije prošao tehnički pregled.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Everbot

Član broj: 339505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?30.12.2018. u 23:03 - pre 63 meseci
Drag mi je Major, ali mi je istina draža. Moja originalna rečenica nema vremensku odrednicu. Sokrat se još uvek smatra mudrim čovekom, bez obzira što više nije živ. Čini mi se da sam ti već rekao, ali ako nisam, trebalo bi da malo poradiš na jeziku.

Moraću da te razočaram, ali to sa škripanjem i slinama se i ne računa kao neko znanje. Razmisli sam, koliko je ljudi (osim možda tebe) poznato po tome? Đoka je završio ETF i to po mom mišljenju to preterano ističe i ponekad je naporan, ali bez obzira na to, zaista se vidi da se razume u ono što priča.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?30.12.2018. u 23:13 - pre 63 meseci
Majore ne pratis fabulu radnje. Ever ti kaze da je Sokrat bio mudar, zato sto je znao da ne zna da spusti slinu do poda i skripi kredom.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?31.12.2018. u 01:38 - pre 63 meseci
Jeste, a Diogen se još uvek smatra siromašnim čovekom, jer se smatra da je živeo u buretu još uvek, smatra..a ne živi, ali ja nisam potencirao socijalne razlike, šta da poradim na jeziku pirsing? Nisam ti ja za to.

A Đoka ako se razume u to što priča nek priča to u šta se razume, ja mu nisam branio. Nego me spominje bez preteranog razloga čini mi se, a kad ga se lepo pita ćuti, zaista čudno.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 74337 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.