Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako obični ljudi posmatraju programere?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74319 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 19:57 - pre 65 meseci
E, da sam znao da ćete da se svađate ne bih ni pokretao temu!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 20:59 - pre 65 meseci
Čekaj, ti si pokrenuo temu? Da li je u pitanju kriza identiteta?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?08.11.2018. u 21:44 - pre 65 meseci
Citat:
Everx:
E, da sam znao da ćete da se svađate ne bih ni pokretao temu!


Ma idi bre covece vise i ti i tvoje teme, da nema tvojih tema na forumu, vladao bi mir i blagostanje, ovako, kad procitaju ovakav naslov, prosto ne mogu da izdrze da se ne posvadjaju...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?09.11.2018. u 07:44 - pre 65 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
^bananaphone
^mjanjic

Vas dvojica ste pobrkali uzrok i posledicu.

Uzrok je bio taj što je tema već uveliko postala tema o programiranju i brojevima na loto.
U tom smislu ja sam se uključio u odgovarajuću temu.
Sve to sam već opisao pa i to što vas dvojica sada spočitavate nije u skladu sa temom.

Onaj koji je trolovao ničim izazvan, suprotno pravilniku, suprotno ciljevima foruma bio je moderator.

Dakle uzrok je pisanje na temi a moji komentari su posledica i nisu suprotni pravilniku jer sam se samo nadovezao na granu teme.
Pitanje o elektrolitima ima veze sa trolom koji je bombardovao temu glupostima. Zato i to što sam napisao o elektrolitima nije uzrok nego posledica grane na temi. E sad što je ta grane trolovanje moderatora opet nisam ja odgovoran.




JA sam napisao samo jedan post...da programeri "obicnim ljudima" deluju kao bubuljicavi streberi. Sto je kratak odgovor na pitanje iz naslova..pre toga nista, ni loto, ni moduli, ni programski jezici...

A ti si krenuo u bezobrazluk i glupost, koji su bili analizirani...da li su slucajni, tj prirodni, ili namerno to radis, uz navodnu "brigu" o forumu i kvalitetu ES-a, i to Argumentum ad hominem metodicom...

Pa nismo bas svi vrane i gledaci farme
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?09.11.2018. u 08:50 - pre 65 meseci
A da to je ta tvoja "dualnost".
Sve može da se tumači "dualno"!
Ako je tako (a itekako jeste) onda šta se buniš kad napišeš nešto što može da se tumači na "dualne" načine?
Dakle, 4 dana nešto isteruješ da bi sada napisao "dualno" obrazloženje.

Hoćeš da kažeš da je to primer koji treba slediti?

Evo kako izgledaš ti kao primer:
Citat:
vladd

Kada si glup, to je kao da si mrtav, svima okolo je tesko, ali glup i mrtav to ne osecaju..



Citat:
vladd

Koji postavi tupavo pitanje



Citat:
vladd

E pa sa ovim glupostima si izazvao prelaz granice pristojnosti...
JA sam lepo napisao sta sam napisao, a ti si se kao zakacio, tako pritup..


Citat:
vladd

A ti si krenuo u bezobrazluk i glupost, koji su bili analizirani.

Ja samo koristim tvoje metode i tvoj rečnik. I moj prvi odgovor na tvoj "upad" je bio "dualan": troluješ ali to je nemoguće jer si moderator!
Moderator si pa smatram prirodnim da sledim uzore koje postavlja moderator.
Koliko god ti druge analiziraš toliko i drugi analiziraju tvoje bezobrazluke i gluposti.
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?09.11.2018. u 09:17 - pre 65 meseci
Citat:
Ljubi bližnjega svojega kao samoga sebe" (Mt. 22, 39)


Gospode, oprosti meni grešnom što pokrenuh ovu temu te razdor međ' braćom napravih. Braćo, neka vam je Hrist u srcu. Ne dozvolite da Tamna strana prevlada. Neka je Sila s' vama!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?09.11.2018. u 09:57 - pre 65 meseci
Citat:


Gospode, oprosti meni grešnom...



Opraštam ti.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?09.11.2018. u 12:44 - pre 65 meseci
Citat:
Bradzorf012: Opraštam ti.



Miljenko Popovic - Bog za elektrotehniku i kompjutere :)
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?09.11.2018. u 13:27 - pre 65 meseci
Neću reći vam je priča glupa, al mora to brzo, brzo ić' ... Hamo, Pipo, ostala ekipa i gotov post...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 06:05 - pre 65 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:

Ja samo koristim tvoje metode i tvoj rečnik. I moj prvi odgovor na tvoj "upad" je bio "dualan": troluješ ali to je nemoguće jer si moderator!



Lepo je da si naucio novu rec. I to je uspeh ESa..

Jos malo da upoznas forum, pa bi shvatio da su moderatori raspodeljeni po delovima foruma, tako da sam ja moderator samo na forumu tehnike, i nigde vise, sto bi se reklo, obican korisnik...ali to je visi stepen opazanja...

Moj odgovor nije bio "dualan", vec jednoznacan, na eventualno dualno pitanje u naslovu teme..

Mozda sam trebao da pokrenem pitanje, a da li programeri misle da su na neki nacin "neobicni" ljudi?
Nosioci tajnih znanja?
A nivo znanja je ipak licni izbor svakog pojedinca...
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 08:09 - pre 65 meseci
Citat:
vladd

Moj odgovor nije bio "dualan", vec jednoznacan, na eventualno dualno pitanje u naslovu teme..

Tvoji komentari su dualni u svakom slučaju.
Tvrdiš da si stručan a ne znaš odgovor na elementarno pitanje u vezi električne struje.
Očigledno si dualan.
Jer si stručan ali si i nestručan jer ne znaš odgovor.

Ako nećeš da budeš dualan onda moraš ukinuti jedno od ta dva tako što ćeš odgovoriti na postavljeno pitanje ili ćeš napisati da ne znaš.

Iz tih razloga u situacijama kad ne napišeš jasno i precizno šta komentarišeš za svaki tvoj komentar se može desiti dualnost.

 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 08:38 - pre 65 meseci
Ne kaže se u vezi električne struje, nego u vezi sa električnom strujom.

Citat:
Jedan od najčešćih primera pogrešno upotrebljenog genitiva tiče se sintagme u vezi, koja se gotovo svakodnevno susreće u spojevima kao „u vezi toga”, „u vezi čega”, „u vezi vašeg pitanja” i sl. Premda je jasno da se taj genitiv javio po analogiji sa drugim predloškim izrazima sličnog značenja (pre svega povodom), ipak očuvano značenje imenice veza zahteva da se u takvim sklopovima upotrebi predlog s(a) sa instrumentalom: u vezi s tim, u vezi s čime, u vezi s vašim pitanjem i sl.


link
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 09:32 - pre 65 meseci
Hvala Everx(yz).


Ovo je prilika da se pokrene diskusija i na tu temu i isprave svi grešni

INFORMACIJE U VEZI OBUSTAVE ISPORUKE ELEKTRIČNE ENERGIJE I ISKLJUČENJA OBJEKTA SA SISTEMA


Kako bi se reklo "u vezi osigurača" ili "u vezi sa osiguračem"?
Ako tražim šta je vezano na osigurač onda je "u vezi sa osiguračem", zar ne?

Ali imam problem ako kažem da sam postavio pitanje "sa osiguračem" ("u vezi s{a} osiguračem") jer bi to moglo da se tumači kao da sam postavio pitanje zajedno sa osiguračem što je pogrešno kao na primer "kopam sa motikom".

Ne tvrdim ni jedno ni drugo jer nisam "stručnjak" za serbski jezik nego za ubuduće (bez ikakve obaveze da ubuduće koristim bilo kakav zaključak koji se ovde izvede).
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 10:11 - pre 65 meseci


Ne razumem, šta bi trebalo ovaj neispravni link da pokaže? Pogrešan pravopis ili pogrešan href atribut? Jesi li ti nešto pisao o programerima koji uče sa Jutjuba? Ako jesi, šta misliš o ljudima koji uče pravopis sa sajtova kompanija?

 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 10:26 - pre 65 meseci
Napisao sam da su "grešni".
U tom smislu mogli bi smo da diskutujemo i o kredibilnosti teksta sa linka koji si ti referencirao
jer ne objašnjava probleme koje sam opisao u nastavku mog prethodnog komentara.

Uz sve to uzmi u obzir da ako treba da bude rasprava čisto o pravopisau da ja nisam odgovarakuća osoba za to.

U vezi sa "neispravnim linkom" probaj drugim brauzerom.
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 10:36 - pre 65 meseci
Kakve veze sa bilo čim ima slovenačka firma GEN-I i pravopisne greške na njihovim stranicama? Čini mi se da ti uopšte ne znaš o čemu pišeš i pošto si ekspert za kladionicu i imaš elementarno znanje o električnoj struji, svaku stručnu raspravu prevodiš na te dve stvari. Poznavanje jezika je za programera mnogo bitnije nego posedovanje znanja o električnoj energiji. Bez jezika apstraktno razmišljanje nije moguće, a bez apstraktnog razmišljanja nemoguće je pisanje programa.

Citat:
U vezi sa "neispravnim linkom" probaj drugim brauzerom.


Bravo! Još jedan pozitivan uticaj ES-a!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 10:44 - pre 65 meseci
Apstraktno razmisljanje ne postoji, stop diktaturi jezika!
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 10:50 - pre 65 meseci
Razmišljanje predstavlja kreiranje mreže apstraktnih pojmova. Apstrakcije se koriste i za opis konkretnih stvari.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 11:07 - pre 65 meseci
Citat:
Everx

Kakve veze sa bilo čim ima slovenačka firma GEN-I i pravopisne greške na njihovim stranicama? Čini mi se da ti uopšte ne znaš o čemu pišeš

Ja ne pišem jezikom koji ti pokušavaš da nametneš nego pišem jezicima iz bivše SFRJ. Kad bih prihvatio tvoj stil to bi bilo "s konja na magarca".
Za mene nije bitno da li je neko iz Slovenije, Hrvatske, Srbije šta god.

Citat:
Everx

pošto si ekspert za kladionicu

Hvala na tako laskavoj tituli.

Citat:
Everx

imaš elementarno znanje o električnoj struji

Hvala još jednom.

Citat:
Everx

Poznavanje jezika je za programera mnogo bitnije nego posedovanje znanja o električnoj energiji.

Manje bitno ne isključuje.
A postavlja se i pitanje šta je bitnije?
Recimo da bi napisao program za računanje U=RI zahteva se "znanja o električnoj energiji" a da pri tome ne znaš ni reč na primer Homoljskog.
 
Odgovor na temu

Everx

Član broj: 339181
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+38 Profil

icon Re: Kako obični ljudi posmatraju programere?10.11.2018. u 11:24 - pre 65 meseci
Citat:
Ja ne pišem jezikom koji ti pokušavaš da nametneš nego pišem jezicima iz bivše SFRJ.


Da nisi ti sa instituta iz Čajniča?



Citat:
Recimo da bi napisao program za računanje U=RI zahteva se "znanja o električnoj energiji" a da pri tome ne znaš ni reč na primer Homoljskog.


Ma da, potpuno si u pravu jer programiranje prožima sve pore našeg društva!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako obični ljudi posmatraju programere?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74319 | Odgovora: 474 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.